Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Noobios είπε

Ναι εγώ είχα παραγγείλει 17/9 Κωτσόβολο, πλαίσιο και εκεί. Και τελικά ακύρωσα τα αλλά και θα παραλάβω Πέμπτη 19/11 από Sony center. Αν και είχα σίγουρα και στα αλλά δυο day one προτίμησα το Sony center.

Μεγάλο φάουλ που ζητάνε 8€ μεταφορικά με δικά τους φορτηγά βέβαια τώρα αλλά η αλήθεια είναι ότι με ξέρανε με το όνομα μου όσες φορές έχω μιλήσει από την ημέρα παραγγελίας. Πολύ πιο περσοναλ η κατάσταση γιαυτο και το επέλεξα. Έχω και άλλους τρεις φίλους όλοι από εκεί το κλείσαμε. 

μα μεταφορικά σε αγορά 500ε? είναι τραγικό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, sndev είπε

εχεις ρωτήσει αν δεχετε επέκταση εγγύησης στο σονυ center? στη tv μου δώσανε με 200 ε για 5 χρονια πχ

Δεν το έχω ρωτησει. Πολλά τα 200 για 5 χρόνια χωρίς να ξέρω για τι τηλεόραση μιλάς βέβαια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Daredevil είπε

μα μεταφορικά σε αγορά 500ε? είναι τραγικό.

φαινονται σοβαροί , εγω προσωπικα θα τα εδινα απο το να βλεπω το μπαχαλο του Κωτσοβολου..

10 λεπτά πριν, Noobios είπε

Ναι εγώ είχα παραγγείλει 17/9 Κωτσόβολο, πλαίσιο και εκεί. Και τελικά ακύρωσα τα αλλά και θα παραλάβω Πέμπτη 19/11 από Sony center. Αν και είχα σίγουρα και στα αλλά δυο day one προτίμησα το Sony center.

Μεγάλο φάουλ που ζητάνε 8€ μεταφορικά με δικά τους φορτηγά βέβαια τώρα αλλά η αλήθεια είναι ότι με ξέρανε με το όνομα μου όσες φορές έχω μιλήσει από την ημέρα παραγγελίας. Πολύ πιο περσοναλ η κατάσταση γιαυτο και το επέλεξα. Έχω και άλλους τρεις φίλους όλοι από εκεί το κλείσαμε. 

μα γραφουν Δωρεάν παράδοση για παραγγελίες άνω των 85€

δεν ισχυει δηλαδη? τελοσπαντον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, johnnyman είπε

Με το καλό να παραλάβεις φίλε μου... 

Εγώ προσωπικά το σκύλομετανιωσα που δεν έκανα παραγγελία από Vodafone..... :(

Καλά κρασιά τώρα... 

Να σαι καλά φίλε, συνέχισε να παρακολουθείς τη διαθεσιμότητα σε όλους, πιστεύω ότι θα υπάρξουν κονσόλες διαθέσιμες στις 19, ακόμα η Sony δεν έχει παραδώσει και πολλοί δεν έχουν ακόμα πλήρη εικόνα. Όταν αρχίσουν οι αλυσίδες να ειδοποιούν θα υπάρξουν ακυρώσεις ( πολλοί έχουν διπλοπαραγγείλει) 

Επεξ/σία από bilt128
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν τω μεταξυ βλεπω τιμες  στο σκρουτζ για το  spiderman και το demons souls και εχουνε κοντα στα 75 ευρω, δηλαδη με τετοιες απροσιτες τιμες στις αποκλειστικοτητες του ps5, θα παρεις την κονσολα και μετα θα τα σκασεις χοντρα να παιζεις τα παιχνιδια, για αποκλειστικοτητες παντα μιλαω, εχουνε κλεισει και τα βιντεοκλαμπς τουλαχιστον να το νοικιαζες στην αρχη να σου φυγει η καψα και μετα οταν επεφτε η τιμη του κατω απο  τα 30 ευρω να το αγοραζες,

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, masterchief117 είπε

εν τω μεταξυ βλεπω τιμες  στο σκρουτζ για το  spiderman και το demons souls και εχουνε κοντα στα 75 ευρω, δηλαδη με τετοιες απροσιτες τιμες στις αποκλειστικοτητες του ps5, θα παρεις την κονσολα και μετα θα τα σκασεις χοντρα να παιζεις τα παιχνιδια, για αποκλειστικοτητες παντα μιλαω, εχουνε κλεισει και τα βιντεοκλαμπς τουλαχιστον να το νοικιαζες στην αρχη να σου φυγει η καψα και μετα οταν επεφτε η τιμη του κατω απο  τα 30 ευρω να το αγοραζες,

τα λεω εδω και μηνες το γκειμπας και το χβοχ ειναι μονοδρομος σε αυτη τη γενια ειδικα στους ερχομενους μηνες που θα πεινασει κοσμος και κοσμακης στην ελλαδα

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, psi1984 είπε

τα λεω εδω και μηνες το γκειμπας και το χβοχ ειναι μονοδρομος σε αυτη τη γενια ειδικα στους ερχομενους μηνες που θα πεινασει κοσμος και κοσμακης στην ελλαδα

Μην το κάνουμε Vs πάλι το θέμα, ο καθένας κρίνει και αποφασίζει τι τον συμφέρει και πως διασκεδάζει καλύτερα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bilt128 είπε

Να σαι καλά φίλε, συνέχισε να παρακολουθείς τη διαθεσιμότητα σε όλους, πιστεύω ότι θα υπάρξουν κονσόλες διαθέσιμες στις 19, ακόμα η Sony δεν έχει παραδώσει και πολλοί δεν έχουν ακόμα πλήρη εικόνα. Όταν αρχίσουν οι αλυσίδες να ειδοποιούν θα υπάρξουν ακυρώσεις ( πολλοί έχουν διπλοπαραγγείλει) 

Η Vodafone άνοιξε πάλι παραγγελίες αλλά για προπαραγγελια και θέλει προεξοφληση.... 

Screenshot_20201114-014828_Chrome.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Μην το κάνουμε Vs πάλι το θέμα, ο καθένας κρίνει και αποφασίζει τι τον συμφέρει και πως διασκεδάζει καλύτερα.

κανενα vs ειχα ολες τις κονσολες τις σονυ απο ps1 και θα παρω και Ps5, απλα λεω τα πραγματα οπως ειναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, psi1984 είπε

τα λεω εδω και μηνες το γκειμπας και το χβοχ ειναι μονοδρομος σε αυτη τη γενια ειδικα στους ερχομενους μηνες που θα πεινασει κοσμος και κοσμακης στην ελλαδα

Βασικα κανενα δεν ειναι μονοδρομος, και τα 2 ειναι πολυτελεια. Δηλαδη αν παρεις το xbox θα γλυτωσεις την πεινα? Στην εποχη της κορονας και τα δυο ειναι πολυτελεια, δε ξερουμε τι μας ξημερωνει αυριο κυριολεκτικα

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, psi1984 είπε

κανενα vs ειχα ολες τις κονσολες τις σονυ απο ps1 και θα παρω και Ps5, απλα λεω τα πραγματα οπως ειναι

Για να δεις πόσο Vs γίνεται εύκολα, πες μου μια πόσα goty games μπορείς να παίξεις με το gamepass αυτή την στιγμή και πόσα με το ps plus στο ps5? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Για να δεις πόσο Vs γίνεται εύκολα, πες μου μια πόσα goty games μπορείς να παίξεις με το gamepass αυτή την στιγμή και πόσα με το ps plus στο ps5? 

αν συγκρινεις το  gamepass με τα παιχνιδια που δινει το Plus μαλλον κοροιδευεις εμενα η τον εαυτο σου 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, masterchief117 είπε

εν τω μεταξυ βλεπω τιμες  στο σκρουτζ για το  spiderman και το demons souls και εχουνε κοντα στα 75 ευρω, δηλαδη με τετοιες απροσιτες τιμες στις αποκλειστικοτητες του ps5, θα παρεις την κονσολα και μετα θα τα σκασεις χοντρα να παιζεις τα παιχνιδια, για αποκλειστικοτητες παντα μιλαω, εχουνε κλεισει και τα βιντεοκλαμπς τουλαχιστον να το νοικιαζες στην αρχη να σου φυγει η καψα και μετα οταν επεφτε η τιμη του κατω απο  τα 30 ευρω να το αγοραζες,

Είναι θέμα οι τιμές στην νέα γενιά.

Που για να λέμε την αλήθεια για τα παιχνίδια της Sony δεν με νοιάζει να τα δώσω. Για ένα νέο Last of Us δεν θα λυπηθώ τα 80€. Αλλά το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι σιγά σιγά ακολουθούν και άλλες εταιρίες και με προβληματίζει αν στο μέλλον πρέπει να δίνω 80αρικα για να παίζω παιχνίδια επιπέδου Watch dogs και Call of Duty.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...