Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, greed είπε

Οκ αλλά ποσταρες ακριβώς κατω απο το παιδί που κράζει για το 1 έτος εγγύησης.

Και εχω την εντύπωση πως γράφεις οτι πάθει θα το πάθει την πρώτη εβδομάδα οπότε και εγω σου απάντησα πώς δεν είναι έτσι όπως τα λες και το εχει δείξει η ιστορία.

Όπως το είπες, έγραψα από κάτω, για αυτό δεν το έκανα quote, δεν αναφέρουν αποκλειστικά στο σχόλιο του παιδιού από επάνω. Και μίλησα με βάση την προσωπική μου εμπειρία στις ηλεκτρικές συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, h3342 είπε

Μα σοβαρα δινει 1 μόνο χρόνο;

Καο η επισημη sony δινει μονο 1;

 

2 ώρες πριν, nyne είπε

Ότι κ να λέμε ο ένας χρονος εγγύηση είναι ένα τίποτα κ είναι ντροπή να δινει μόνο ένα χρόνο.Το ps4 βέβαια δεν έχει κάνει το παραμικρό εδώ κ 7 χρονια,αλλα αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι εάν μου χαλουσε στον 1.5 χρονo θα τους κυνηγούσα...

Κάθε χρόνο τα λέμε στα threads της Apple. Ότι βρίσκεται μέσα στην Ευρώπη, έχει 2 χρόνια εγγύηση. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, dimpoly12 είπε

Μολις μιλησα με Κωτοβολο, εχουν ξεκινησει να ενημρωνουν κοσμο. Δεν παιζει ρολο αν ειναι πληρωμενο, αν εχει δωθει προκαταβολη ή αν ειναι αντικαταβολη παρα μονο η μερα που μπηκε η παραγγελια. Μου ειπε οτι ειμαι για παραλαβη στην πρωτη μερα και θα με ενημερωσουν. Αυτη την στιγμη μου επε ειναι σε διαδικασια καταχωρησης των παραγγελιων με σειρα για να ενημερωνουν κοσμο.

Αυτα απο το μετωπο

εγω π εχω αγορασει απο κωτσοβολο και εχω πληρωσει ολο το ποσό 17/9

δεν εχει παρει τηλ κανείς ακόμα

περιμενω τηλ...

Επεξ/σία από h3342
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, h3342 είπε

εγω π εχω αγορασει απο κωτσοβολο και εχω πληρωσει ολο το ποσό 17/9

δεν εχει παρει τηλ κανείς ακόμα

περιμενω τηλ...

Είχες βάλει παράδοση σπίτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Κάθε χρόνο τα λέμε στα threads της Apple. Ότι βρίσκεται μέσα στην Ευρώπη, έχει 2 χρόνια εγγύηση. 

Εγγύηση Sony

1 έτος    

 

αφου εννοειται οτι ειναι 2 χρόνια αφου ειμαστε στην Ελλαδα και την Ευρωπη

γιατι να γραφει το sony center για 1 χρονο? που τους συμφερει αυτο?

1 λεπτό πριν, CarbonFibre είπε

Είχες βάλει παράδοση σπίτι;

ναι παραδωση σπιτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παράδοση σπίτι με αντικαταβολή είμαι έχωντας δώσει προκαταβολή. Παραγγελία 17/9 14:30. Εμάς που έχουμε ήδη βάλει παράδοση σπίτι ίσως δεν έχουν λόγο να μας πάρουν τηλέφωνο. Από δευτέρα ελπίζω να δω κάποια κίνηση στην εξέλιξη της παραγγελίας online.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://services.sony.gr/support/el/warranty/general

Η Εγγύησή Σας

Η παρούσα εγγύηση ισχύει για το προϊόν της Sony που αγοράσατε, εφ' όσον κάτι τέτοιο αναφέρεται στα φυλλάδια που συνόδευαν το προϊόν σας, υπό την προϋπόθεση ότι αγοράστηκε εντός της Περιοχής Κάλυψης της Εγγύησης.

Με την παρούσα, η Sony εγγυάται ότι το προϊόν είναι απαλλαγμένο από κάθε ελάττωμα σχετιζόμενο με τα υλικά ή την κατασκευή, για μια περίοδο ΔΥΟ ΕΤΩΝ από την ημερομηνία της αρχικής αγοράς. Προκειμένου για προϊόντα διαφορετικά από Τηλεοράσεις, η αρχική αγορά θα πρέπει να έχει πραγματοποιηθεί από την 17η Μαρτίου 2018 και ύστερα. Προγενέστερα αυτήν της ημερομηνίας, η περίοδος εγγύησης παραμένει ένα έτος. Η αρμόδια για να προσφέρει και να εκπληρώσει την παρούσα εγγύηση εταιρεία Sony, είναι αυτή που αναφέρεται σ' αυτήν την Εγγύηση ή στο συνοδεύον αυτήν φυλλάδιο στη χώρα όπου επιδιώκεται η επισκευή από τη διάρκεια της εγγύησης.

Εάν, εντός της περιόδου εγγύησης, αποδειχθεί ελαττωματικό το προϊόν (κατά την ημερομηνία της αρχικής αγοράς) λόγω ακατάλληλων υλικών ή κατασκευής, η Sony ή ένα μέλος του δικτύου Εξουσιοδοτημένων Σέρβις ASN της Περιοχής Κάλυψης της Εγγύησης θα επισκευάσει ή θα αντικαταστήσει (κατ' επιλογή της Sony) χωρίς επιβάρυνση για εργατικά ή ανταλλακτικά, το προϊόν ή τα ελαττωματικά εξαρτήματά του, εντός εύλογου χρόνου, βάσει των όρων και συνθηκών που εκτίθενται παρακάτω. Η Sony και τα μέλη του δικτύου Εξουσιοδοτημένων Σέρβις ASN μπορούν να αντικαταστήσουν ελαττωματικά προϊόντα ή εξαρτήματα με νέα ή ανακυκλωμένα προϊόντα ή εξαρτήματα. Όλα τα προϊόντα και εξαρτήματα που έχουν αντικατασταθεί γίνονται ιδιοκτησία της Sony.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, h3342 είπε

1 έτος    

αφου εννοειται οτι ειναι 2 χρόνια αφου ειμαστε στην Ελλαδα και την Ευρωπη

γιατι να γραφει το sony center για 1 χρονο? που τους συμφερει αυτο?

Δεν θα καθίσω να εξηγήσω γιατί μια νομική εγγύηση είναι πιο δυνατή που την εγγύηση του κατασκευαστή. Αν θες άνοιξε εσύ μαγαζί και γράφε ότι δίνεις 3 εβδομάδες. Πάλι 2 χρόνια θα έχουν τα προϊόντα σου. 

Οπως και η Apple αναφέρει για 1 χρονο. Όποιος τσιμπήσει, τσίμπησε. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Δεν θα καθίσω να εξηγήσω γιατί μια νομική εγγύηση είναι πιο δυνατή που την εγγύηση του κατασκευαστή. Αν θες άνοιξε εσύ μαγαζί και γράφε ότι δίνεις 3 εβδομάδες. Πάλι 2 χρόνια θα έχουν τα προϊόντα σου. 

μα η apple kai Sony δεν ειναι κανενα τυχαιο μαγαζακι και μπορει η εγγύηση του κατασκευαστή των συγκεκριμενων που λεει ο λογος, ναναι και πιο δυντη απο την νομικη εγγυηση οπως λες

δεν λεω οτι έχεις άδικο

απλά θαθελα να δω τι λεει η καθε Sony για αυτό

δηλαδη αν τους στειλω ενα εμαιλ στα κεντρικα και τους γραψω την απορία μου αυτοι τι θα απαντησουν? οτι εμεις λεμε για 1 χρονο αλλά αν εισαι στην ευρωπη εισαι καλημενος για 2 χρονια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, h3342 είπε

εγω π εχω αγορασει απο κωτσοβολο και εχω πληρωσει ολο το ποσό 17/9

δεν εχει παρει τηλ κανείς ακόμα

περιμενω τηλ...

Εμένα με πήραν πριν τηλέφωνο πριν 1 ώρα για να επιβεβαιώσουν τη διεύθυνση μου. Είχα δώσει προκαταβολή 60€ και μου είπαν ότι θα το παραλάβω 19 ή 20 Νοεμβρίου και ότι την εξόφληση θα την κάνω επιτόπου στον courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...