Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 λεπτά πριν, Noobios είπε

Ναι εγω λεω αν καποιος απο ολους δινει εξτρα εγγυηση και ας μην το εχεις αγορασει απο αυτον. Πχ εγω το εχω παρει απο Sony Center. Εχω μια υποψια οτι παλιοτερα καποιος το εκανε αυτο αν εστελνες αποδειξη του υλικου και ηταν μεσα σε 10 ημερες απο την αγορα η κατι τετοιο.

Θα πρεπει να τους πάρεις ολους έναν έναν τηλέφωνο ΑΛΛΑ πρεπει να πέσεις στον 1 υπάλληλο (με βραβείο υπάλληλος του μήνα για 1689 συνεχόμενες φορες) που θα το ξέρει και θα θελει και να σε εξυπηρετήσει.... 

Επεξ/σία από malawi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, ggramenos είπε

Καλορίζικο σε οσους το εχουν παρει στα χερια τους...εγω θα περιμενω λιγο μεχρι να το παρω...Διακρινω στους <<γειτονες>> μια τοξικοτητα και επιθετικοτητα απεναντι στο PS5 οπου δεν ειναι ωραιο.Λενε ακομη οτι σε τρια χρονια απο σημερα τα PS5 θα παραδοσουν πνευμα λογο αστοχιας υλικων και metal liquid...ειναι αληθεια?

Ναι, είναι αλήθεια. Πως υπάρχει τοξικότητα εννοώ. 

Το άλλο πως θα παραδώσουν πνευμα, είναι περισσοτερο ευσεβής ποθος. :P

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πιθανό. Η αστοχία υλικών πλέον είναι ευρύτερα διαδεδομένη σε όλο το φάσμα της αγοράς. Απο αυτοκίνητα μέχρι φριτέζες. Μπορεί τα υλικά και η τεχνολογία να προχώρησε, αλλα η αξιοπιστία πάει προς τα πίσω. Ο χρόνος θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια βαζω την καρτα να αγορασω συνδρομη ps plus και δεν μου το δεχεται υπαρχει καποιο θεμα?

μπορω να μεταφερω χρηματα σε paysafe και να το κανω ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ότι ανανέωσα συνδρομή ps plus μέσω του eneba(υπάρχει θέμα στις προσφορές) κ μου βγήκε στα 38€ η ετήσια.Αγοραζεις κάρτα psn 50€ (κοστος 43€ ) έχει προσφορά το psplus την ετήσια 45€ οπότε σου μένουν κ 5€ στο πορτοφόλι του psn για κάποια μελλοντική αγορά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Ναι, είναι αλήθεια. Πως υπάρχει τοξικότητα εννοώ. 

Το άλλο πως θα παραδώσουν πνευμα, είναι περισσοτερο ευσεβής ποθος. :P

 

Don't feed the toxicity, δεν αξίζει ο κόπος γιατί ο καθένας στήνει ένα αφήγημα που στηρίζεται στην λογική που τον βολεύει χωρίς διάθεση να ακούσει την γνώμη του άλλου, so πάμε παρακάτω, πήραμε κονσόλες, ας παίξουμε με αυτές. Είναι χάσιμο χρόνου το να κάθεσαι να μαλώνεις για άψυχα μηχανήματα μόνο και μόνο επειδή επένδυσες ένα σεβαστό ποσό σε αυτά και θέλεις με αυτόν τον τρόπο να δικαιολογήσεις όσο το δυνατόν περισσότερο την επιλογή και επένδυση που έκανες και ταυτόχρονα να επιβάλεις την επιλογή σου στους άλλους ή να τους μειώσεις επειδή επέλεξαν κάτι διαφορετικό από εσένα γιατί έτυχε να έχουν διαφορετικές προτεραιότητες ή δεν είδαν το φως το αληθινό όπως πιστεύεις εσύ.  Αλλά ξεχνούν ότι η επιλογή του κάθε μηχανήματος έγινε με βάση τα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θέλω του καθενός που είναι διαφορετικά σε κάθε περίπτωση οπότε τι νόημα έχει η αντιπαράθεση? Πήρα το μπλέ για τους Χ λόγους, πήρες το πράσινο για τους Ψ λόγους, πήρε το κόκκινο για τους Ω λόγους,τελειώσαμε. Στην ουσία βέβαια είναι ένα είδους ανθρώπινος αμυντικός μηχανισμός στην απλή λογική του "πρέπει να υποστηρίξω όσο το δυνατόν την επιλογή που έκανα για να νιώσω καλύτερα". Κανένα κακό σε αυτό, μην μειώνεις όμως με αφηγήματα που σε βολεύουν όσους έκαναν διαφορετική επιλογή από εσένα, γιατί αυτό είναι μισαλλοδοξία και από αυτήν έχουμε μπόλικη τον τελευταίο καιρό.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, music_lover said:

Don't feed the toxicity, δεν αξίζει ο κόπος γιατί ο καθένας στήνει ένα αφήγημα που στηρίζεται στην λογική που τον βολεύει χωρίς διάθεση να ακούσει την γνώμη του άλλου, so πάμε παρακάτω, πήραμε κονσόλες, ας παίξουμε με αυτές. Είναι χάσιμο χρόνου το να κάθεσαι να μαλώνεις για άψυχα μηχανήματα μόνο και μόνο επειδή επένδυσες ένα σεβαστό ποσό σε αυτά και θέλεις με αυτόν τον τρόπο να δικαιολογήσεις όσο το δυνατόν περισσότερο την επιλογή και επένδυση που έκανες και ταυτόχρονα να επιβάλεις την επιλογή σου στους άλλους ή να τους μειώσεις επειδή επέλεξαν κάτι διαφορετικό από εσένα γιατί έτυχε να έχουν διαφορετικές προτεραιότητες ή δεν είδαν το φως το αληθινό όπως πιστεύεις εσύ.  Αλλά ξεχνούν ότι η επιλογή του κάθε μηχανήματος έγινε με βάση τα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θέλω του καθενός που είναι διαφορετικά σε κάθε περίπτωση οπότε τι νόημα έχει η αντιπαράθεση? Πήρα το μπλέ για τους Χ λόγους, πήρες το πράσινο για τους Ψ λόγους, πήρε το κόκκινο για τους Ω λόγους,τελειώσαμε. Στην ουσία βέβαια είναι ένα είδους ανθρώπινος αμυντικός μηχανισμός στην απλή λογική του "πρέπει να υποστηρίξω όσο το δυνατόν την επιλογή που έκανα για να νιώσω καλύτερα". Κανένα κακό σε αυτό, μην μειώνεις όμως με αφηγήματα που σε βολεύουν όσους έκαναν διαφορετική επιλογή από εσένα, γιατί αυτό είναι μισαλλοδοξία και από αυτήν έχουμε μπόλικη τον τελευταίο καιρό. 

Δυστυχώς αυτό φουντώνει και από τα διάφορα media που κάνουν κάλυψη για το launch. Έχει γεμίσει ο κόσμος από clickbait άρθρα όταν συγκρίνουν τις 2 κονσόλες, ακόμη και στα πιο niche σημεια και στις απειροελαχιστες διάφορες. Χωρίς να παίρνω θέση, (για την ιστορία xbox έχω και εκεί θα παραμείνω για το προσεχές μέλλον) έχω διαβάσει πόσα πράγματα για το hdmi του PS5 και ότι έχει χαμηλότερο bandwidth από το SeX, και για να βρεις ότι είναι software capped και ότι εύκολα ανεβαίνει αυτό στο μέλλον με update από τη Sony, πρέπει να ψάξεις στα ψιλά γράμματα. Πιο εύκολα βρίσκεις κρυφές χρεώσεις στις τράπεζες. Δυστυχώς αυτό πουλάει σήμερα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, nyne είπε

Να πω ότι ανανέωσα συνδρομή ps plus μέσω του eneba(υπάρχει θέμα στις προσφορές) κ μου βγήκε στα 38€ η ετήσια.Αγοραζεις κάρτα psn 50€ (κοστος 43€ ) έχει προσφορά το psplus την ετήσια 45€ οπότε σου μένουν κ 5€ στο πορτοφόλι του psn για κάποια μελλοντική αγορά .

49.35 εχει τωρα η ps plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως πρώτες εντυπώσεις gaming πολύ θετικές ειδικά το κοντρόλ άλλη φάση τελείως,παίζω 2k21 και δίνει άλλη αίσθηση,επαιξα και online ο αντίπαλος ακουγόταν από το κοντρόλ λες και μου μιλούσε από ασύρματο 😂 δεν νομίζω ότι είναι μόνο τα γραφικά πιστεύω κάποιος που χει και τις δύο κονσόλες θα προτιμήσει να παίξει με dualsence δίνει next gen εμπειρία(τουλάχιστον για το nba και όσα το εκμεταλλεύονται)

Επεξ/σία από playtak
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Does PS5 support VRR?
PS5 hardware supports Variable Refresh Rate (VRR) through HDMI 2.1. After a future system software update, PS5 owners will be able to use the VRR feature of compatible TVs when playing games that support VRR.

https://blog.playstation.com/2020/11/09/ps5-the-ultimate-faq/

 

 

8 λεπτά πριν, James. είπε

49.35 εχει τωρα η ps plus.

https://store.playstation.com/en-gr/product/IP9102-NPIA90006_01-PSPLUSSUBS12MDIS

45 εχει το plus  στο ps store

αγοράζεις psn card απο το eneba με 43 ευρω, και εχεις στο account στο ps store 50 ευρω, για να αγορασεις το plus(οποτε σου περισσευουν 5 ευρω για να παρεις κατι αλλο οποτε θες.

https://www.eneba.com/psn-playstation-network-card-50-eur-gr-psn-key-greece

προσεξε τα region ομως...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nyne είπε

Το πρωί μέσα από το ps5 είχε 44,99 για μπες από τη κονσόλα σου,δεν μπορεί να άλλαξε είναι λόγο black friday κ ειναι μέχρι της 30 του μήνα...

οπως τα ειπες ειναι... ειδε ποσο κανει η ps plus συνδρομη απο το eneba...το εκανα και εγω μολις...44 ευρω μου βγηκε με πληρωμη μεσω paypal και εμειναν 5 ευρω στο account

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mike0402 είπε

παιδια πως μπορω να σβηνω τις εφαρμογες και τα παιχνιδια για να μην τρεχουν στο backround?

Όπως παλιά πας πάνω στο παιχνίδι και πατάς το δεξί κουμπί δίπλα από το touchpad

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...