Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, CarbonFibre είπε

Λένε ότι έχει κάποιο bug με φόρτιση σε rest mode η μπροστα usb. Βάλτο στις πίσω πόρτες usb.

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Θα το δοκιμάσω και από την πίσω πλευρά. Περίεργο όμως γιατί έχει ρεύμα αφού ένα άλλο καλώδιο που δοκίμασα κάνει την δουλειά σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Θα το δοκιμάσω και από την πίσω πλευρά. Περίεργο όμως γιατί έχει ρεύμα αφού ένα άλλο καλώδιο που δοκίμασα κάνει την δουλειά σωστά.

Εννοείς σε rest mode πάλι το δοκίμασες? Περίεργο αν ισχύει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Θα το δοκιμάσω και από την πίσω πλευρά. Περίεργο όμως γιατί έχει ρεύμα αφού ένα άλλο καλώδιο που δοκίμασα κάνει την δουλειά σωστά.

Στις πίσω usb φορτίζει το dualsense σε rest mode. To έχω δοκιμάσει. Η μπροστά όντως έχει θέμα. Αναμένουμε για fix. Early adoption = bugs δυστυχώς! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CarbonFibre είπε

Στις πίσω usb φορτίζει το dualsense σε rest mode. To έχω δοκιμάσει. Η μπροστά όντως έχει θέμα. Αναμένουμε για fix. Early adoption = bugs δυστυχώς! 

εμένα δεν έχει θέμα πάντως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, music_lover είπε

Πως γίνεται το usb-c καλώδιο που έχει μέσα στην συσκευασία να μην φορτίζει σε rest mode το dualsense και να βάζω αυτό που έχω από τον φορτιστή του oneplus κινητού μου για να φορτίσει? 🤬

Χαχχαχαχα. Πως γίνεται το ίδιο καλώδιο που δεν δουλεύει να δουλεύει στις πίσω θύρες. Απίστευτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Daredevil είπε

εμένα δεν έχει θέμα πάντως

Χρησιμοποιείς την type A του PS5 με το καλώδιο που έχει μέσα έτσι;

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Έχει καταλάβει κανείς γιατί ακριβώς συμβαίνει αυτό, μια πιθανή εξήγηση? Δεν έχει λογική εκτός αν αντιμετωπίζουν δυσκολίες οι developers με τον προγραμματισμό.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, music_lover είπε

Πως γίνεται το usb-c καλώδιο που έχει μέσα στην συσκευασία να μην φορτίζει σε rest mode το dualsense και να βάζω αυτό που έχω από τον φορτιστή του oneplus κινητού μου για να φορτίσει? 🤬

Checkare power settings 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Το γράφεις κάθε λίγες ώρες. :) 

Δεν έχει νόημα. 

Όσοι ήταν να μπούνε έχουν μπει ήδη. 

Και γιατι να τους αφήσουμε να φύγουν; Κ εδω έχουμε καλη παρέα (637 σελίδες αισίως) ... 🤩

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κάτοχος ps 3 κ ενώ θα ήθελα πολύ μετά από χρόνια να επανέλθω στο gaming με το ps 5 δεδομένων κ των συνθηκών της καραντίνας, κάτι τέτοιο δεν φαίνεται να γίνεται άμεσα -δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω καπέλο για την αγορά- 

Αξίζει να πάρω ένα PS4 Pro μεταχειρισμένο κατά το μεσοδιάστημα της αναμονής ή είναι βλακεία ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@music_lover φαντάζομαι ότι έχεις στις ρυθμίσεις του rest mode να φορτίζουν οι usb. Αν ναι δοκίμασε πρώτα να κλίσεις εντελώς το PS5 , μετά άνοιξέ το και ξαναβάλτο σε rest mode να δεις αν φορτίζει.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εννοείται ότι είναι ενεργοποιημένη η φόρτιση μέσω usb στο rest mode, αφού σας είπα, στην ίδια θύρα ένα καλώδιο (του oneplus κινητού μου) φορτίζει, ένα άλλο καλώδιο (που ήταν μέσα στο κουτί του ps5) δεν φορτίζει. Θα το κοιτάξω αργότερα γιατί τώρα το έχουν κάνει κατάληψη τα παιδιά και κωλύομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΜΠΟΥ είπε

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κάτοχος ps 3 κ ενώ θα ήθελα πολύ μετά από χρόνια να επανέλθω στο gaming με το ps 5 δεδομένων κ των συνθηκών της καραντίνας, κάτι τέτοιο δεν φαίνεται να γίνεται άμεσα -δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω καπέλο για την αγορά- 

Αξίζει να πάρω ένα PS4 Pro μεταχειρισμένο κατά το μεσοδιάστημα της αναμονής ή είναι βλακεία ; 

Κακή ιδεα δεν ειναι αν υπολογίσεις οτι θα πάρεις ένα πολυ καλο μηχάνημα σε καλη τιμη με καλα παιχνίδια και καλές τιμές.

ΟΜΩΣ.....  

πολυ γρηγορα θα σου μπει η ιδεα κ το μικρόβιο να κανεις το επόμενο βήμα , γιατι οπως και να το κανουμε θα εισαι πίσω και σε λίγους μήνες αρκετά πίσω... (θα προχωράει το ps5). 

 

Σε βάθος χρόνου ετσι ίσως σου βγει πιο ακριβά το εγχείρημα τελικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...