Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dream21 είπε

ερώτηση εμένα η συνδρομή λήγει 14/8/2021. μπορώ να ρίξω από επάνω άλλον ένα χρόνο και όταν τελειώσει να ξεκινήσει αυτόματα από της 14/8/21 ο επόμενος χρόνος μέχρι το 2022;

Screenshot 2020-11-21 at 13.49.57.png

 

Ναι κανονικά 

Και σου βγάζει μετά συνολικά τον καινούργιο χρόνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, RigasGR είπε

Ναι κανονικά 

Και σου βγάζει μετά συνολικά τον καινούργιο χρόνο

ΟΚ :)

 

PSN 50€ Gift card 

eneba

mtcgame

g2a

OUT OF STOCK  αναμενουν απο δευτερα :D 

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Εσυ τα εδωσες φτηνα κιολας. Αλλοι δινουν 250€ το κανονικο

με κατι παιχνιδια που δεν ενδιαφερουν κανεναν και με δευτερο "μοχλο".

 

Τι ενδιαφερουν τον κοσμο σε αυτο το θεμα οι  αγγελιες που ανεβαινουν εντος και εκτος forum για το ποσο βαζουν καποιοι το ps4 ή το ps5?

Γιαυτο το λογο ανοιχτηκε το θεμα αυτο?

Μια απο τα ιδια ισχυουν και στα VS που πανε να δημιουργηθουν(μην χαλασουν οι παλιες συνηθειες)απο ορισμενους και στα 2 θεματα για το  ποια κονσολα τρεχει καλυτερα το καθε multiplatform,λες και ολοι εδω στο forum (θα)εχουμε και ps5 και seriesX...

Ειναι τοσο πολυ δυσκολο για ορισμενους να καθησουν να ασχοληθουν με την κονσολα του τιτλου οπως γραφει πολυ απλα και ωραια και η παρατηρηση πανω πανω?

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού

 

 

18 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Η βαση βιδωνει στην κονσολα οταν ειναι ορθια? Στο ps4, στο "Ο" ειχε τρυπα για να μπαινει βιδα, οποτε οι οποιες βασεις ειχε βιδα. Χθες που προσπαθουσα να το βαλω στην θεση που ηθελα, με δυσκολεψε λιγακι το οτι ειχα να κουμανταρω και την βαση.

Νομιζω ναι αλλα γενικα δεν ειναι για πολλα πολλα αυτη η βαση που δινουν(ειναι της πλακας που λεμε).

Αν σε απασχολει να εχεις μια καλη και σταθερη βαση,κανε λιγη υπομονη να κυκλοφορησουν αργοτερα ξεχωριστες βασεις για το ps5(ελπιζω οχι πολυ ακριβες).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Νομιζω ναι αλλα γενικα δεν ειναι για πολλα πολλα αυτη η βαση που δινουν(ειναι της πλακας που λεμε).

Αν σε απασχολει να εχεις μια καλη και σταθερη βαση,κανε λιγη υπομονη να κυκλοφορησουν αργοτερα ξεχωριστες βασεις για το ps5(ελπιζω οχι πολυ ακριβες).

δεν με χαλαει η αληθεια ειναι. Μου αρεσει ο τροπος που κλειδωνει και απο πισω. Απλα ειναι σε σημειο πισω απο τις οθονες του pc και το κανει δυσκολο στο χειρισμο. Τωρα απο εδω και περα μονο κανα καθαρισμα που θα θελω να κανω

  

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

μαύρο glossy σου δίνει μια ψευδαίσθηση του premium.

θα το προτιμουσα ματ. Φαινεται οτι ειναι πλαστικο. Αντιθετα το εξωτερικο ασπρο πλαστικο μου φαινεται πιο premium imo

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βάση δεν μου αρέσει πάντως σαν ιδέα, δεν ξέρω γιατί, ίσως γιατί χωρίς αυτήν φαίνεται στα μάτια μου πολύ καλύτερα όταν η κονσόλα κάθεται σε όρθια θέση.

Για την οριζόντια θέση δεν την γλιτώνεις αν και δεν φαίνεται καθόλου εκεί κάτω και πίσω που βρίσκεται οπότε ok.

Το μέγεθος ξενίζει για αρχή, θα την ήθελα μικρότερη αν και ο σχεδιασμός της μου αρέσει, το δε μαύρο glossy σου δίνει μια ψευδαίσθηση του premium.

Για τα υπόλοιπα θα δούμε στην πορεία, προς το παρόν, παρότι έβαλα τις θύρες usb να δίνουν ρεύμα για 3 ώρες όταν η κονσόλα είναι σε αδρανοποίηση, δεν ανάβει το πορτοκαλί λαμπάκι του dualsense οπότε δεν γνωρίζω αν όντως φορτίζει ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

θα το προτιμουσα ματ. Φαινεται οτι ειναι πλαστικο. Αντιθετα το εξωτερικο ασπρο πλαστικο μου φαινεται πιο premium imo

Με φοβίζουν τυχόν γρατσουνιές στο glossy, εκεί στο σημείο που βάζεις-βγάζεις το καλώδιο usb. Αν και έχω σκοπό να πάρω την βάση φόρτισης στα 30 ευρώ γιατί δεν είμαι φαν των καλωδίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

Με φοβίζουν τυχόν γρατσουνιές στο glossy, εκεί στο σημείο που βάζεις-βγάζεις το καλώδιο usb. Αν και έχω σκοπό να πάρω την βάση φόρτισης στα 30 ευρώ γιατί δεν είμαι φαν των καλωδίων.

εγω το κανω με αυτο που ειναι σαν φτερο για σκονες,και usb χρησιμοποιώ τα πισω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Η βαση βιδωνει στην κονσολα οταν ειναι ορθια? Στο ps4, στο "Ο" ειχε τρυπα για να μπαινει βιδα, οποτε οι οποιες βασεις ειχε βιδα. Χθες που προσπαθουσα να το βαλω στην θεση που ηθελα, με δυσκολεψε λιγακι το οτι ειχα να κουμανταρω και την βαση.

Στο ps4 slim εννοείς; Η τρύπα εκεί δεν είναι για βίδα αλλά για να βγάζεις το δισκακι αν έχει μείνει μέσα και δεν ανοίγει καθόλου η κονσόλα.

Manual eject αν θες να το ψάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Στο ps4 slim εννοείς; Η τρύπα εκεί δεν είναι για βίδα αλλά για να βγάζεις το δισκακι αν έχει μείνει μέσα και δεν ανοίγει καθόλου η κονσόλα.

Manual eject αν θες να το ψάξεις.

Οχι, αναφερομαι στο 4 προ (οπως εγραψα στο ποστ μου) οπου εχει στο πλαι τρυπα για να βιδωνουν οι βασεις

image.png.fe96529cba149f3903bb96a65d1578b9.png

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

δεν με χαλαει η αληθεια ειναι. Μου αρεσει ο τροπος που κλειδωνει και απο πισω. Απλα ειναι σε σημειο πισω απο τις οθονες του pc και το κανει δυσκολο στο χειρισμο. Τωρα απο εδω και περα μονο κανα καθαρισμα που θα θελω να κανω

Το μονο θετικο ειναι οτι την προσφερουν μαζι με την κονσολα και δεν την πουλανε ξεχωριστα.

Απο εκει και περα αναγκαστικα υπομονη απο τον επομενο χρονο να κυκλοφορησουν πιο μεγαλες και σταθερες βασεις στηριξης της κονσολας,ειτε απο την ιδια την Sony,ειτε απο τριτους.

Οπως απο τον επομενο χρονο λογικα θα δουμε και faceplate να κυκλοφορουν για την κονσολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το μονο θετικο ειναι οτι την προσφερουν μαζι με την κονσολα και δεν την πουλανε ξεχωριστα.

Απο εκει και περα αναγκαστικα υπομονη απο τον επομενο χρονο να κυκλοφορησουν πιο μεγαλες και σταθερες βασεις στηριξης της κονσολας,ειτε απο την ιδια την Sony,ειτε απο τριτους.

Οπως απο τον επομενο χρονο λογικα θα δουμε και faceplate να κυκλοφορουν για την κονσολα.

Για να το κάνει η SONY μονη της δεν νομίζω

Θα θάψει κάποιες limited  Edition

Εκτος και αν το καλο δει , και σου πει...

Θα πουλήσω πλαστικά καπάκια για μαύρο χαβιάρι.

Και παίξει μπάλα και στα 2 , Limited Edition και καπάκια για αυτούς που έχουν είδη πάρει την άσπρη έκδοση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ξέρετε κανένα κατάστημα που να μην έχουν εξαντληθεί τα επίσημα ακουστικά της Sony για το PS5? Αν δεν θέλετε να κάνετε διαφήμιση παρακαλώ στείλτε μου inbox!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.pushsquare.com/news/2020/11/a_ps5_firmware_update_will_add_vrr_support_in_the_future

Είπαμε πολλάκις ότι αρκετά πράγματα θα έρθουν με firmware updates, όταν η εταιρία θα είναι έτοιμη να τα προσφέρει στο επιθυμητό για αυτήν επίπεδο και χαίρομαι πολύ που επιβεβαιώνονται γιατί είναι απλή λογική σκέψη.

“After a future system software update, PS5 owners will be able to use the VRR feature of compatible TVs when playing games that support VRR.” λοιπόν και η ζωή συνεχίζεται, ακονίστε τις οθόνες σας.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...