Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
11 minutes ago, klainmaingr said:

Μου ακούγεται λίγο genius το να πρέπει να χάσω εγγύηση για αυτό...

Έλα ρε γιατί, αφού ο Linneman το προτείνει ως λύση αυτό, τι να την κάνεις την εγγύηση σε δύο ημερών κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, RigasGR είπε

Ένα μικρό βίντεο πριν 10 λεπτά με το κινητό μου 

Αν έχει coil whine η όχι 

Η κονσόλα είναι Digital Edition και είναι σε λειτουργία 5 ώρες τώρα.

https://youtu.be/_wu780Wvi_4

Δεν είναι κάτι ακούγεται κάτι ελάχιστα με πολύ προσπάθεια και απόλυτη ησυχία. Και εμένα έτσι κάνει, εγώ αυτό το θεωρώ αθόρυβο ! Βάλε το αυτί σου πίσω απ το pc σου να ακούσεις παρόμοιους ήχους που πάντα υπήρχαν αλλά ποτέ δεν έδωσες σημασία. Θεωρώ πως είσαι προκατειλημμένος .  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έλα ρε γιατί, αφού ο Linneman το προτείνει ως λύση αυτό, τι να την κάνεις την εγγύηση σε δύο ημερών κονσόλα.

:D :D  νομίζω πάντως ότι βγαίνει ο ανεμιστήρας χωρίς να χαλάς την εγγύηση 

 

 

Επεξ/σία από Daredevil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμιά λίστα με ps4 games που πλέον παίζουν στο ps5 στα 60fps αντί για 30 πρίν?

Ξέρω σίγουρα για το Days Gone και το God of War. Η φάση είναι δοκίμασε και δες ή υπάρχει κάπου καμιά λίστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμιά λίστα με ps4 games που πλέον παίζουν στο ps5 στα 60fps αντί για 30 πρίν?

Ξέρω σίγουρα για το Days Gone και το God of War. Η φάση είναι δοκίμασε και δες ή υπάρχει κάπου καμιά λίστα?

για δες κι αυτό

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, ison είπε

Ενας χριστιανος σε ολοκληρο το insomnia δεν εχει παρει το miles morales σε disk version? Μια ερωτηση για το remaster θελω να κανω. 

Το πήρα εγώ, ρώτα

28 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Μαλλον επαθες το Queue Bug.

δες εδω το φιξ

Τελικά το έκανα να εξαφανιστεί με το να βάλω το παιχνίδι να κατεβαίνει ξανά αλλά αντί να ακυρώσω το downloading απ τον "download manager" το διέγραψα απευθείας απ το αρχικό μενού

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμιά λίστα με ps4 games που πλέον παίζουν στο ps5 στα 60fps αντί για 30 πρίν?

Ξέρω σίγουρα για το Days Gone και το God of War. Η φάση είναι δοκίμασε και δες ή υπάρχει κάπου καμιά λίστα?

Κοιτα επειδη με ενδιαφερει και μενα αυτο.

Το days gone και το god of war παιζει 60 σε perfomance mode? Η το εχουν πατσαρει και εχει τα γραφικα -αναλυση του ps4 pro αλλα 60αρι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, RigasGR είπε

Χρειαζομαι μια βοηθεια

Στου γιου μου το Digital προσπαθω να περασω το account μου , για να μπορει να παιζει και δικα μου παιχνιδια.

Παω στην δημηουργια προφιλ.....

Ολα ωραια, βαζω και τον κωδικο 2 Step Verification

Το προφιλ ειναι ΟΚ , και αν κανω switch user το προφιλ χανεται......

Τι παιζει ????

Μια σημειωση, το προφιλ δεν εχει PS PLUS αλλα στα 4αρια δεν ειχε προβλημα.

Ακομα που ειναι η επιλογη να κανεις μεσα στο προφιλ , την δηλωση αυτο ειναι το Primary PlayStation ????

Υποθέτω οτι το δικό σου προφιλ ειναι το βασικό. Πρέπει οταν σεταριστεί η κονσόλα πρωτο προφιλ που θα δημιουργησεις να ειναι το δικό σου. Μετα οποιο προφιλ δημιουργειται θα έχει προσβαση στα δικά σου game

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμιά λίστα με ps4 games που πλέον παίζουν στο ps5 στα 60fps αντί για 30 πρίν?

Ξέρω σίγουρα για το Days Gone και το God of War. Η φάση είναι δοκίμασε και δες ή υπάρχει κάπου καμιά λίστα?

+ Tshushima..

3 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Κοιτα επειδη με ενδιαφερει και μενα αυτο.

Το days gone και το god of war παιζει 60 σε perfomance mode? Η το εχουν πατσαρει και εχει τα γραφικα -αναλυση του ps4 pro αλλα 60αρι; 

To God of War απλα κρατάει κολλημένο το 60ρι στα 1080p του performance mode..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, necrothaftis είπε

τελικα η προβλεψη ειχε βγει αληθινη.ηδη πουλανε demons souls στις αγγελιες 😢 

Λινκ? Δεν βρηκα ουτε 1 αγγελια. Το εχω ηδη digital, απλα μου εκανε εντυπωση και πηγα εψαξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευκαιρια ειναι παντως να πουλησετε τις κονσολες οσοι απο εσας σας ενοχλει το coil whine ειδικα τωρα που η τιμη της κονσολας εχει ξεφυγει ανετα την πουλας και στην τιμη που την αγορασες και ας εχει coil whine..Ολο και καποιος εκει εξω δεν θα ενοχλειται απο αυτο.

Βλεπω οταν βγει το επομενο revision να πεφτουν πολλες αγγελιες ειδικα αν δουμε οτι τελικα το coil whine εχει επηρεασει μεγαλο ποσοστο κονσολων.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκριτικό video το drive του ps4 pro σε install με το drive του ps5(μου κάνε εντύπωση που κάποιοι λέγαν ότι είναι εντελώς αθόρυβο),επίσης και ένα που αρχίζει το sekiro,μου φαίνεται δεν έχει coil whine άλλα όποιος μπορεί ας πει γνώμη

https://vimeo.com/482101386 

https://vimeo.com/482106057

https://vimeo.com/482108917

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι εγω που ειμαι ασχετος;;;Το coil whine ειναι προβλημα η απλα ετσι υπαρχει;;;

Θελω να πω,καλυτερα να μην υπηρχε αλλα και που υπαρχει,αν καποιον δεν τον ενοχλει,ειναι προβλημα;;;;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, kostiger είπε

+ Tshushima..

To God of War απλα κρατάει κολλημένο το 60ρι στα 1080p του performance mode..

αν βαλεις το disk χωρις patches (εκδοση 1.00) το τρεχει στα 60 σε checkerboard 4k

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν έχει νόημα να ανεβάζετε videos για να ακουστεί το coil whine, δεν βγαίνει συμπέρασμα έτσι. Το coil whine είναι υψηλής συχνότητας ήχος διαρκείας που προκύπτει όταν συντονίζονται τα επιμέρους parts. Αφενός τα κινητά δεν πιάνουν καλά τον ήχο, αφετέρου και να τον πιάνουν ακούγεται σαν ψίθυρος περισσότερο, παρά σαν εκνευριστικό τσιτσίρισμα.

Ο συγκεκριμένος ήχος είναι λίγο ή πολύ εκνευριστικός ανάλογα με το αυτί που τον πιάνει τη στιγμή που δημιουργείται.

2 minutes ago, john1080 said:

Να ρωτησω κατι εγω που ειμαι ασχετος;;;Το coil whine ειναι προβλημα η απλα ετσι υπαρχει;;;

Θελω να πω,καλυτερα να μην υπηρχε αλλα και που υπαρχει,αν καποιον δεν τον ενοχλει,ειναι προβλημα;;;;

Όχι, αν δεν σε ενοχλεί δεν είναι πρόβλημα.

Και να σε ενοχλεί όμως, πάλι δεν πρόκειται να το αναγνωρίσει ως πρόβλημα η Sony.

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...