Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, BlueBlade said:

Μια μικρή παρένθεση, μπήκα σήμερα να χαζέψω αγγελίες και πόνεσα όταν είδα κόσμο να ζητάει Ps5 και να είναι διατεθειμένος να δώσει 100€ και παραπάνω καπέλο.

Κρίμα ρε παιδιά να κάνετε μάγκες τους σύγχρονους μαυραγορίτες. Ειδικά από την στιγμή που η διαθεσιμότητα θα επανέλθει σε νορμαλ επίπεδα στο χειρότερο σενάριο μέχρι το τέλος του Γενάρη. Όχι ότι μου πέφτει λόγος τι θα κάνει ο καθένας. Απλά ήθελα να το σχολιάσω.

αν τα εχουν ας τα δωσουν. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ενδιαφέρον..🤔

Όντως έχω διαβάσει ότι έκαναν καλή δουλειά στο θέμα και το βλέπω και στα 30 ευρώ προσφορά, με δελεάζει..🙄

το έχω από την 1η μέρα, στο dualsense δίνει ρέστα, απλώς είναι ΔΥΣΚΟΛΟ!!! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση. Γνωρίζει κανείς αν η νέα κάμερα του PS5  έχει ενσωματωμένο μικρόφωνο?  Δεν μπορώ να βρώ πουθενά μικρόφωνο ενώ στο χειριστήριο και στα 3d pulse υπάρχει επιλογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cocous είπε

Παιδιά καλησπέρα. Μια ερώτηση. Γνωρίζει κανείς αν η νέα κάμερα του PS5  έχει ενσωματωμένο μικρόφωνο?  Δεν μπορώ να βρώ πουθενά μικρόφωνο ενώ στο χειριστήριο και στα 3d pulse υπάρχει επιλογή. 

δεν νομίζω ότι έχει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Μια μικρή παρένθεση, μπήκα σήμερα να χαζέψω αγγελίες και πόνεσα όταν είδα κόσμο να ζητάει Ps5 και να είναι διατεθειμένος να δώσει 100€ και παραπάνω καπέλο.

Κρίμα ρε παιδιά να κάνετε μάγκες τους σύγχρονους μαυραγορίτες. Ειδικά από την στιγμή που η διαθεσιμότητα θα επανέλθει σε νορμαλ επίπεδα στο χειρότερο σενάριο μέχρι το τέλος του Γενάρη. Όχι ότι μου πέφτει λόγος τι θα κάνει ο καθένας. Απλά ήθελα να το σχολιάσω.

αυτοι που τα ζητανε για 100 ευρω παραπανω, παιζει να θελουν να τα πουλησουν 200 ευρω παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, xavier είπε

αυτοι που τα ζητανε για 100 ευρω παραπανω, παιζει να θελουν να τα πουλησουν 200 ευρω παραπανω...

Καλά κάνουν εφόσον υπάρχουν άτομα που θα τους τα ακουμπήσουν......με κατάθεση φυσικά και με εγγύηση τις αξιολογήσεις όπως γράφουν όλοι οι "φερεγγυιοι" εδώ μέσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, toni31 είπε

Αν επιτρέπεται ποιο μοντέλο?

Εγω εχω βαλει στο ματι τον καλο κλασσικο της apc αλλα πολλα τα 70 ευρουλακια.

Αλλα ναι ενδιαφερομαι και εγω να δω ποιον αγορασες.

3 ώρες πριν, nekrik είπε

Μπορει και Nidec. Γράφει εκεί  στη μέση κάτω από το προστατευτικό τι είναι εάν μπορεις να δεις από τα πλαγιά. Δεν ξέρω εάν γίνεται, εγώ το ξεβίδωσα για να δω πως είναι. Ο ήχος του Delta στα παιχνίδια είναι συνεχής, πολύ χαμηλής έντασης και λόγο υψηλότερης συχνότητας από των Nidec, των οποίων ο ήχος είναι χαμηλότερης συχνότητας, μεγαλυτερης έντασης (εγώ μέτρησα 42db στο demon souls κολλητά στην έξοδο του αέρα ) ενώ έχει έναν περίεργο ήχο περιστροφικό  , σαν παλαμικό κρότο παρα πολύ χαμηλής έντασης ο οποίος ακούγεται ανάλογα με την γωνία και απόσταση από το PS5 

Νομιζω τοτε εχω Nidec. Με το αυτι στην κονσολα οκ σε ολες νομιζω ακουγεται και coil και ανεμιστηρας. Αλλα στα δυο μετρα δεν ακους τιποτα στο δικο μου. Απολυτα φυσιολογικο. Και εχω δυνατο και μεγαλο αυτι 😋

Επεξ/σία από James.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα ,  ρωταω για playstation και ηθελα να με πειτε αν φτιαξω ενα account αμερικανικο θα μου βγαζει αντιπαλους στα online παιχνιδια απο αμερικη η κανονικα απο Ελλαδα κτλ κτλ?

Θελω να κανω αμερικανικο γιατι απο οτι ειδα το usa ps plus 12 μηνες  μπορω να το αγορασω απο κλειδαδικα στα 25ε πανω κατω οποτε συμφαιρει ακομα και  τωρα που ειναι σε προσφορα στα 45ε και γινετε redeem χωρις κανενα θεμα. Ξερω οτι μπορω πχ να εχω τον κανονικο λογαριασμο τον ελληνικο και να κανω primary τον usa οτι θα μπορω να παιζω online απλα θελω να εχω ενα account μεσα ( εχω προβλημα 😁 😀 ) 

Ρωταω λοιπον εχει καποιο θεμα περιορισμους disadvantages που λενε κ στο χωριο μου, αν εχω μεσα στο ps ενα λογαρισμο μονο αμερικανικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, cocous είπε

Λες? Επειδή έχουν τα dual sense? 

Αλλά και πάλι δεν έπρεπε να έχει μικρόφωνο? 

Που θα τα μάθουμε σίγουρα? 

ε ναι, στο επίσημο site δεν γράφει κάτι για μικρόφωνο 

https://www.playstation.com/en-gr/accessories/hd-camera/

κι εδώ στο teardown δεν βλέπω πουθενά μικρόφωνο

https://playstationdev.wiki/ps5devwiki/index.php?title=HD_Camera#Specification

Επεξ/σία από Daredevil
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Daredevil είπε

ε ναι, στο επίσημο site δεν γράφει κάτι για μικρόφωνο 

https://www.playstation.com/en-gr/accessories/hd-camera/

κι εδώ στο teardown δεν βλέπω πουθενά μικρόφωνο

https://playstationdev.wiki/ps5devwiki/index.php?title=HD_Camera#Specification

Ότι να'ναι. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που το αφαίρεσαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

ε έχει το controller

Πάντως φαίνεται καλή σε ποιότητα.

Τέλοςπάντων.  Τώρα περιμένω και το charging station σαν τελευταίο αξεσουάρ. Να δω πότε θα έρθει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cocous είπε

Πάντως φαίνεται καλή σε ποιότητα.

Τέλοςπάντων.  Τώρα περιμένω και το charging station σαν τελευταίο αξεσουάρ. Να δω πότε θα έρθει. 

έχεις πάρει και τα ακουστικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...