Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Amestris είπε

Σ'εμένα δεν κάνει κάτι από θόρυβο. Εσένα σου κάνει το ίδιο με εμένα στο rest mode?

Όχι δεν μου το κάνει μόνο τον ανεμιστήρα ακούω κάπως περίεργα δλδ εσυ όταν παίζεις με απόλυση ησυχία είναι σαν κλειστό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, gpapad20 είπε

Όχι δεν μου το κάνει μόνο τον ανεμιστήρα ακούω κάπως περίεργα δλδ εσυ όταν παίζεις με απόλυση ησυχία είναι σαν κλειστό ;

Όχι σαν κλειστό, είπαμε :P Είναι όπως ήταν το PS4 όταν ήταν idle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2020 στις 5:46 ΜΜ, kostiger είπε

Το no man's sky επιτέλους έγινε όπως το ανακοίνωσαν 

8 ώρες πριν, Amestris είπε

Σ'εμένα δεν κάνει κάτι από θόρυβο. Εσένα σου κάνει το ίδιο με εμένα στο rest mode?

Αν ακούς τον ανεμιστήρα σε rest mode κλείσε το usb power σε rest mode. Θα σταματήσει, αρκεί να μην κατεβάζεις κάτι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Το no man's sky επιτέλους έγινε όπως το ανακοίνωσαν 

Αν ακούς τον ανεμιστήρα σε rest mode κλείσε το usb power σε rest mode. Θα σταματήσει, αρκεί να μην κατεβάζεις κάτι. 

Απλα ετσι δεν μπορει να φορτιζει το χειριστηριο ομως.. Αλλα οπως και να χει μετα απο καποιες ωρες σταματαει ο ανεμιστηρας στο rest mode.

Επεξ/σία από James.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Ευελπιστώ οτι τρολλαρεις; ^^ Εκεινο ειναι ανοιχτο σχεδον 24/7 απο το launch day και είναι σα να μην υπάρχει. Κυριολεκτικα dead silent (και με game στο tray ω του θαυματος) 

Το καταστημα ειναι κλειστό και η περίοδος του DoA πέρασε η περνάει.

Το κύριο θεμα είναι οτι πρωτον η συσκευή πρακτικα δουλεύει (και ξερω απο πρωτο χερι ό,τι δεν δικαιολογουν αντικατάσταση λογω θορυβου) και δευτερον οτι αυτο ερχεται και φευγει ανα καποια ωρα και για μικρο χρονικο διάστημα οποτε θελει χρονο για troubleshoot. 

Η λυση είναι να μην εχω cd μεσα...

Ειναι κατα πασα πιθανοτητα αυτο που ποσταρε ο privat33r παραπανω. Το περίεργο ειναι οτι δεν ειναι consistent. Στο ξαφνικο, ακομα και στα menu να είμαι, τερματιζει το drive/fan σε επιπεδα ps4pro και βαλε και μετα απο λίγο σταματάει... Θα δω πως θα παει σημερα με άδειο tray... 

Καλημέρα! Εγω παρέλαβα PS5 το Σαββατο 21/11 το οποιο με το που εβαλα Demons souls  εκανε τον ηχο του δικου σου x10 σε σημειο να ακουγεται σαν ξυριστική μηχανή. Μίλησα με cometron την Δευτέρα μιας και δεν μπορούσα να επικοινωνήσω με Κωτσόβολο. Το μηχάνημα έφτασε κομετρον την τετάρτη ωπου και ο τεχνικός μου είπε πως δεν μπορεί να αναπαράγει τον ήχο. Περιμένω απο στιγμή σε στιγμή την κούριερ να το φέρει. Εγώ τώρα τι πρέπει να κάνω να πάω μέσω προστασίας καταναλωτή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές έφαγα την πρώτη ψυχρολουσία απο το μηχάνημα. Τελείως τυχαία στο Deamon's Souls το μηχάνημα έκανε restart. . Στο restart επίσης μετά από κανά 5λεπτο μετά την αρχική οθόνη και τον έλεγχο του εξωτερικου δίσκου για σφάλματα και επιδιόρθωση η οθόνη ήταν μαύρη, για να μη το βγάλω από την τροφοδοσία κράτησα πατημένο παρατεταμένα το power και έτσι ξεκόλλησε, εκανε πάλι restart  και κανονική εκκίνηση πλεον με την προτροπή για αναφορά του σφάλαματος στην Sony. Όσο και αν προσπάθησα έπειτα δεν μπόρεσα να αναπαραγάγω το σφάλμα. Ελπίζω απλά να έπεσα σε κανένα software glitch και να είναι αυτο μόνο το πρόβλημα...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Ποτέ ξανά κατοχος παιχνιδοκονσόλας και ειδικά playstation αλλά σε λίγες μέρες περιμένω την πρώτη μου κονσόλα! :)

Να ρωτήσω κάτι χαζό? Θα υπάρχει κάποιο "απλό" παιχνίδι εγκατεστημένο μέσα ή πρέπει να αγοράσω ταυτόχρονα και ένα?

Επίσης ποιο θα μου προτείνατε για πρώτο παιχνίδι να μάθω λίγο πώς δουλεύει το χειριστήριο κτλ? Η' μπορώ αμέσως να παίξω καποιο παιχνίδι τύπου "Spiderman" χωρίς να ταλαιπωρηθω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Braveheart1980 είπε

Borderlands 3 λέει σε PS5?

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με την σειρά, είναι στο 20άρικο και έχει και ps5 upgrade

Δε ξερω για το 5 τι διαφορες εχει, αλλα ειναι παιχνιδαρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, what30 είπε

Καλημέρα!

Ποτέ ξανά κατοχος παιχνιδοκονσόλας και ειδικά playstation αλλά σε λίγες μέρες περιμένω την πρώτη μου κονσόλα! :)

Να ρωτήσω κάτι χαζό? Θα υπάρχει κάποιο "απλό" παιχνίδι εγκατεστημένο μέσα ή πρέπει να αγοράσω ταυτόχρονα και ένα?

Επίσης ποιο θα μου προτείνατε για πρώτο παιχνίδι να μάθω λίγο πώς δουλεύει το χειριστήριο κτλ? Η' μπορώ αμέσως να παίξω καποιο παιχνίδι τύπου "Spiderman" χωρίς να ταλαιπωρηθω?

Υπάρχει προεγκατεστημένο το Astro's Playroom. Σαν πρώτη κίνηση θα σου έλεγα να αγοράσεις συνδρομή PS plus. Με το PS5 η συνδρομή σου δίνει πρόσβαση σε 20 παιχνίδια. Τα μισά από αυτά είναι από τα καλύτερα αποκλειστικά της Sony για την προηγούμενη γενιά.

Αν παίζεις πρώτη φορά, θέλει προφανώς λίγο χρόνο να μπεις στο κλίμα αλλά δεν είναι και πυρηνική φυσική. :)

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SofosLykos είπε

Καλημέρα! Εγω παρέλαβα PS5 το Σαββατο 21/11 το οποιο με το που εβαλα Demons souls  εκανε τον ηχο του δικου σου x10 σε σημειο να ακουγεται σαν ξυριστική μηχανή. Μίλησα με cometron την Δευτέρα μιας και δεν μπορούσα να επικοινωνήσω με Κωτσόβολο. Το μηχάνημα έφτασε κομετρον την τετάρτη ωπου και ο τεχνικός μου είπε πως δεν μπορεί να αναπαράγει τον ήχο. Περιμένω απο στιγμή σε στιγμή την κούριερ να το φέρει. Εγώ τώρα τι πρέπει να κάνω να πάω μέσω προστασίας καταναλωτή? 

Θα ηθελα να δω την απαντηση και εξέλιξη του θεματος οταν πας μεσω προστασιας καταναλωτή.... Αν πιάσεις γραμμη και οοοοταν ερθει η σειρα του θεματος σου.

8 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Αν παίζεις πρώτη φορά, θέλει προφανώς λίγο χρόνο να μπεις στο κλίμα αλλά δεν είναι και πυρηνική φυσική. :)

Μεχρι που το καλοκαιρι ερχεται ενας γνωστος φιλου απο Αμερική του βαζω να παιξει pc με ds4 και δεν ηξερε τι κανει το καθε κουμπί.... Βγαίνουμε να πιουμε καφε και του λεω με τι ασχολεισαι ? Καθηγητης αστροσωματιδιακης φυσικής :)

 

Επεξ/σία από Agony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gdal73 είπε

Χθές έφαγα την πρώτη ψυχρολουσία απο το μηχάνημα. Τελείως τυχαία στο Deamon's Souls το μηχάνημα έκανε restart. . Στο restart επίσης μετά από κανά 5λεπτο μετά την αρχική οθόνη και τον έλεγχο του εξωτερικου δίσκου για σφάλματα και επιδιόρθωση η οθόνη ήταν μαύρη, για να μη το βγάλω από την τροφοδοσία κράτησα πατημένο παρατεταμένα το power και έτσι ξεκόλλησε, εκανε πάλι restart  και κανονική εκκίνηση πλεον με την προτροπή για αναφορά του σφάλαματος στην Sony. Όσο και αν προσπάθησα έπειτα δεν μπόρεσα να αναπαραγάγω το σφάλμα. Ελπίζω απλά να έπεσα σε κανένα software glitch και να είναι αυτο μόνο το πρόβλημα...

Είναι θέμα του DeS μάλλον γιατί έχει παρατηρηθεί και σε πολλούς streamers. Η κονσόλα κλείνει και έχεις μαύρη οθόνη. Και μετά πρέπει να το βγάλεις από την μπρίζα για 1-2 λεπτά και να κάνει rebuild ίσως.

3 ώρες πριν, kostiger είπε

ήδη μαθαίνω τα controls για clicker.😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, what30 said:

Καλημέρα!

Ποτέ ξανά κατοχος παιχνιδοκονσόλας και ειδικά playstation αλλά σε λίγες μέρες περιμένω την πρώτη μου κονσόλα! :)

Να ρωτήσω κάτι χαζό? Θα υπάρχει κάποιο "απλό" παιχνίδι εγκατεστημένο μέσα ή πρέπει να αγοράσω ταυτόχρονα και ένα?

Επίσης ποιο θα μου προτείνατε για πρώτο παιχνίδι να μάθω λίγο πώς δουλεύει το χειριστήριο κτλ? Η' μπορώ αμέσως να παίξω καποιο παιχνίδι τύπου "Spiderman" χωρίς να ταλαιπωρηθω?

Ότι σου είπε ο @CarbonFibre.

 Θα βάλεις PS+ και μόλις μηδενίσεις όλα τα games της PS+ Collection, θα μας ξαναρωτήσεις. 

Λογικά θα σου πάρει μέχρι το τέλος του 2021, όπως το υπολογίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilos είπε

Είναι θέμα του DeS μάλλον γιατί έχει παρατηρηθεί και σε πολλούς streamers. Η κονσόλα κλείνει και έχεις μαύρη οθόνη. Και μετά πρέπει να το βγάλεις από την μπρίζα για 1-2 λεπτά και να κάνει rebuild ίσως.

ήδη μαθαίνω τα controls για clicker.😅

Τετραγωνο= Bloater Burst

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...