Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, gdal73 είπε

Χθές έφαγα την πρώτη ψυχρολουσία απο το μηχάνημα. Τελείως τυχαία στο Deamon's Souls το μηχάνημα έκανε restart. . Στο restart επίσης μετά από κανά 5λεπτο μετά την αρχική οθόνη και τον έλεγχο του εξωτερικου δίσκου για σφάλματα και επιδιόρθωση η οθόνη ήταν μαύρη, για να μη το βγάλω από την τροφοδοσία κράτησα πατημένο παρατεταμένα το power και έτσι ξεκόλλησε, εκανε πάλι restart  και κανονική εκκίνηση πλεον με την προτροπή για αναφορά του σφάλαματος στην Sony. Όσο και αν προσπάθησα έπειτα δεν μπόρεσα να αναπαραγάγω το σφάλμα. Ελπίζω απλά να έπεσα σε κανένα software glitch και να είναι αυτο μόνο το πρόβλημα...

Το χω παθει μια φορα κ γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, James. είπε

Eιναι θεμα hardware η Software?

Μαλλον software......γιατι εμενα το εκανε μια μονο φορα ενώ ήταν σε rest mode και κατεβαζε και όταν πήγα να το ανοίξω μου το έκανε.....ειδωμεν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, James. είπε

Eιναι θεμα hardware η Software?

Είναι θέμα με το deS συγκεκριμένα, δεν έχει παρατηρηθεί σε άλλα games (αλλά δεν υπάρχει και κάτι άλλο να στρεσάρει τόσο την κονσόλα πλην spiderman).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kostiger είπε

Δεν δέχομαι τίποτα λιγότερο από Conchita για κύριο χαρακτήρα στο 3 . Ellie και Abby μετριότητες απλα. Η είμαστε ριζοσπαστικοί η όχι.

Επεξ/σία από nekrik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, SofosLykos είπε

Καλημέρα! Εγω παρέλαβα PS5 το Σαββατο 21/11 το οποιο με το που εβαλα Demons souls  εκανε τον ηχο του δικου σου x10 σε σημειο να ακουγεται σαν ξυριστική μηχανή. Μίλησα με cometron την Δευτέρα μιας και δεν μπορούσα να επικοινωνήσω με Κωτσόβολο. Το μηχάνημα έφτασε κομετρον την τετάρτη ωπου και ο τεχνικός μου είπε πως δεν μπορεί να αναπαράγει τον ήχο. Περιμένω απο στιγμή σε στιγμή την κούριερ να το φέρει. Εγώ τώρα τι πρέπει να κάνω να πάω μέσω προστασίας καταναλωτή? 

Δυστυχως η κομετρον ειναι τραγικη στο θεμα εξυπηρετησης,Προσπαθουν να σε βγαλουν τρελο με το ετσι θελω.Απο αναφορες ομως που διαβαζω στο εξωτερικο με παρομοια προβληματα,ατομα που εστειλαν την κονσολα τους στην σονυ.Τα μηχανηματα τους επισκευαστηκαν κανονικα.Εγω θα  το κυνηγουσα,οταν σκαω 500+ ευρω το δικο μου μηχανημα προσωπικα, θελω να ειναι αρτιο.

4 ώρες πριν, ilos είπε

Είναι θέμα του DeS μάλλον γιατί έχει παρατηρηθεί και σε πολλούς streamers. Η κονσόλα κλείνει και έχεις μαύρη οθόνη. Και μετά πρέπει να το βγάλεις από την μπρίζα για 1-2 λεπτά και να κάνει rebuild ίσως.

ήδη μαθαίνω τα controls για clicker.😅

Δυστυχως δεν παρατηρειτε μονο εκει.Εμενα μου το εκανε αυτο ακομα και σε παιχνιδι του ps4

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, James. είπε

Απλα ετσι δεν μπορει να φορτιζει το χειριστηριο ομως.. Αλλα οπως και να χει μετα απο καποιες ωρες σταματαει ο ανεμιστηρας στο rest mode.

Σταματάει γτ από default αν δεν κάνω λάθος τα USB μένουν ανοιχτά για 3 ώρες. Anyway, χρησιμοποιώ φορτιστή κινητού για τοχ χειριστήριο, οπότε δεν με ενοχλεί εμένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δηλαδή, σοβαρά τώρα, δεν έχετε βαρεθεί να κοντράρεστε για ένα τέρμα unoptimized game της εταιρείας με τα πιο κακογραμμένα games ever σε κονσόλες που έκαναν launch μόλις 20 μέρες πριν; 

Μιλάμε για την πιο ανούσια κόντρα αυτή την στιγμή, παίζει να είναι πιο ανούσιο κι από τα loading times. 

  • Like 11
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει παρει κανεις τον προσαρμογεα καμερας του VR??

Μου εστειλε confirmation mail η Sony και ελεγε σε 3-6 εργασιμες μερες θα το εχω..Αυτο εγινε στις 12-11..Ακομη δεν εχω παραλαβει τιποτα..Υπαρχει καποιος που το πηρε και αν ναι του εστειλαν mail με αριθμο αποστολης η κατι τετοιο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δηλαδή, σοβαρά τώρα, δεν έχετε βαρεθεί να κοντράρεστε για ένα τέρμα unoptimized game της εταιρείας με τα πιο κακογραμμένα games ever σε κονσόλες που έκαναν launch μόλις 20 μέρες πριν; 

Μιλάμε για την πιο ανούσια κόντρα αυτή την στιγμή, παίζει να είναι πιο ανούσιο κι από τα loading times. 

η εταιρια ειναι αστεια σε οποια πλατφορμα και να εισαι . τωρα για το συγκριτικο αδιαφορο γιατι απλα κανανε εκει την ευκολη λυση για να μην τους πρηζουν . Στο ps5 βαραει ντροπς αβερτα θα ερθει και το πατς του. . Γενικα ενα χαλι μαυρο το παιχνιδι οχι παικτικα μην παρεξηγηθω

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια εχει παιξει κανεις το cold war στο ps5?

Στο multiplayer ειναι λες και δεν υπαρχει anti aliasing.  Τρεμουν ολα . Παραθυρα ,καγκελα,κτηρια. Πολυ χαλια εικονα σε σχεση με το pc που επαιξα την beta. Τραβηξα ενα βιντεο με το κινητο αν και δεν φενεται καλα. Βασικα δεν το κανει σε ολα τα map. Αλλα στα πιο πολλα

https://streamable.com/i8uyto

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...