Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, back15220 είπε

Έχω εγώ την την Ps4 έκδοση του Sackboy και το παίζω στο Ps5.

Έιναι free upgrade η έκδοση του Ps5 και εννοείται έχει όλες τις αναβαθμίσεις στο Dualsense,γραφικά και loadings.

Στο συνιστώ ανεπιφυλακτα είναι παιχνιδάρα!

Α και είναι μεταγλωτισμένο στα Ελληνικά και έχει φοβερο co op,το παίζουμε με την κόρη μου 😀

B2971D7A-8820-4602-BC12-E44049D92928.jpeg

B4031E68-1F40-4E71-B9E2-61915D6C3BFB.jpeg

σε ευχαριστώ απειρα πραγματικά, ήταν στο πλανο να το παρω για διπλο αλλα μεταχειρισμένο κ όχι 100 ε σίγουρα 😂 αλλα χαλαλι της πηγε στη courier center (κοτσοβολος ) κ τους εκανε μπαχαλο μεχρι να της δώσουν το ps5  , πιστευω αν δεν πήγαινε, ακόμα θα περίμενα να παραλάβω απο δαυτους. 

η πλακα ειναι οτι ο κοτσοβολος το εχει 10 ε χαμηλοτερα κ ελπιζω να μη ξαναμπλεξω με την courier center

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, sndev είπε

σε ευχαριστώ απειρα πραγματικά, ήταν στο πλανο να το παρω για διπλο αλλα μεταχειρισμένο κ όχι 100 ε σίγουρα 😂 αλλα χαλαλι της πηγε στη courier center (κοτσοβολος ) κ τους εκανε μπαχαλο μεχρι να της δώσουν το ps5  , πιστευω αν δεν πήγαινε, ακόμα θα περίμενα να παραλάβω απο δαυτους. 

η πλακα ειναι οτι ο κοτσοβολος το εχει 10 ε χαμηλοτερα κ ελπιζω να μη ξαναμπλεξω με την courier center

Αφού σου έφερε το Ps5 σπίτι χαλάλι της τα 90€ 😁

Απλά να έχεις υπόψιν σου πως όταν παίζεις την Ps5 έκδοση του Sackboy θα πρέπει να έχεις 2 Dualsense για να παίξετε co op.

Και επίσης είναι συγκεκριμένες πίστες σε κάθε κόσμο που μπορείτε να παίξετε co op(2-3 σε κάθε κόσμο) όχι όλες οι πίστες.

Αν έχεις άλλες απορίες free to ask! 😉

Επεξ/σία από back15220
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, back15220 είπε

Αφού σου έφερε το Ps5 σπίτι χαλάλι της τα 90€ 😁

Απλά να έχεις υπόψιν σου πως όταν παίζεις την Ps5 έκδοση του Sackboy θα πρέπει να έχεις 2 Dualsense για να παίξετε co op.

Και επίσης είναι συγκεκριμένες πίστες σε κάθε κόσμο που μπορείτε να παίξετε co op(2-3 σε κάθε κόσμο) όχι όλες οι πίστες.

Αν έχεις άλλες απορίες free to ask! 😉

να σε καλα , ετσι απο απορία κ μονο δοκίμασες να παίξεις διπλό με ενα χειριστήριο ps5 ενα ps4 στο sackboy?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, sndev είπε

να σε καλα , ετσι απο απορία κ μονο δοκίμασες να παίξεις διπλό με ενα χειριστήριο ps5 ενα ps4 στο sackboy?

 

Αν επιλέξεις στο Ps5 να παίξεις την Ps5 έκδοση του Sackboy δν παίζει διπλό με ένα Dualsense και ένα Dualshock 4,θέλει 2 Dualsense.

Αν όμως επιλέξεις στο Ps5 να παίξεις την Ps4 έκδοση του Sackboy παίζει διπλό είτε με Dualsense είτε με Dualshock 4 🙂

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Φαινεται οτι ο κωδικος δεν ισχυει πλεον, και μπορεις να το παρεις στα 38.84 με την smart price. Μπα αλλαζει στα 42.68

ναι εληξε ο κωδικος,τωρα χωρις smartprice και χωρις την προστασια βγαινει στα 43.16

22 λεπτά πριν, back15220 είπε

Αν επιλέξεις στο Ps5 να παίξεις την Ps5 έκδοση του Sackboy δν παίζει διπλό με ένα Dualsense και ένα Dualshock 4,θέλει 2 Dualsense.

Αν όμως επιλέξεις στο Ps5 να παίξεις την Ps4 έκδοση του Sackboy παίζει διπλό είτε με Dualsense είτε με Dualshock 4 🙂

 

και εγω ετσι το εχω κανει,κατεβασα του Ps4 εκδοση για να παιζω διπλο,βασικα εχω και τις 2 εκδοσεις εγκατεστημενες στο ps5

47 λεπτά πριν, back15220 είπε

Αφού σου έφερε το Ps5 σπίτι χαλάλι της τα 90€ 😁

Απλά να έχεις υπόψιν σου πως όταν παίζεις την Ps5 έκδοση του Sackboy θα πρέπει να έχεις 2 Dualsense για να παίξετε co op.

Και επίσης είναι συγκεκριμένες πίστες σε κάθε κόσμο που μπορείτε να παίξετε co op(2-3 σε κάθε κόσμο) όχι όλες οι πίστες.

Αν έχεις άλλες απορίες free to ask! 😉

Δεν ισχυει αυτο που λες.ολες οι πιστες του παιχνιδιου παιζονται και co-op ,απλα μερικες πιστες ειναι αποκλειστικα μονο coop,δηλαδη αν παιζεις single δεν σε βαζει καν μεσα στην πιστα σου λεει θελει δευτερο παικτη

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

ναι εληξε ο κωδικος,τωρα χωρις smartprice και χωρις την προστασια βγαινει στα 43.16

και εγω ετσι το εχω κανει,κατεβασα του Ps4 εκδοση για να παιζω διπλο,βασικα εχω και τις 2 εκδοσεις εγκατεστημενες στο ps5

Δεν ισχυει αυτο που λες.ολες οι πιστες του παιχνιδιου παιζονται και co-op ,απλα μερικες πιστες ειναι αποκλειστικα μονο coop,δηλαδη αν παιζεις single δεν σε βαζει καν μεσα στην πιστα σου λεει θελει δευτερο παικτη

Αλήθεια;;!Δν το είχαμε δοκιμάσει στις υπόλοιπες πίστες γιατί νόμιζα πως το co op ισχύει μόνο για τις πίστες που έχουν την ταμπέλα με τα 2 ανθρωπάκια πάνω.

Thanks for the tip!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, back15220 είπε

Αλήθεια;;!Δν το είχαμε δοκιμάσει στις υπόλοιπες πίστες γιατί νόμιζα πως το co op ισχύει μόνο για τις πίστες που έχουν την ταμπέλα με τα 2 ανθρωπάκια πάνω.

Thanks for the tip!

Οχι ρε παίζει κανονικά. Το παίζω με την γυναίκα μου από την πρωτη πίστα. Ακόμα και αυτές με το χρόνο παίζονται Co op.Δεν με αφήνει να παίξω demon souls για να παίζουμε διπλό sackboy 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Δυστυχως η κομετρον ειναι τραγικη στο θεμα εξυπηρετησης,Προσπαθουν να σε βγαλουν τρελο με το ετσι θελω.Απο αναφορες ομως που διαβαζω στο εξωτερικο με παρομοια προβληματα,ατομα που εστειλαν την κονσολα τους στην σονυ.Τα μηχανηματα τους επισκευαστηκαν κανονικα.Εγω θα  το κυνηγουσα,οταν σκαω 500+ ευρω το δικο μου μηχανημα προσωπικα, θελω να ειναι αρτιο.

Δυστυχως δεν παρατηρειτε μονο εκει.Εμενα μου το εκανε αυτο ακομα και σε παιχνιδι του ps4

Ειναι οντως τραγικη. το θεμα ειναι πως δεν ξερω απο που θα εξυπηρετηθω τωρα. Δεν θελω να στειλω δευτερη φορα την κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω γραψει ηδη 32 ωρες στο Valhalla   ,το πηρα digital  γιατι δεν μπορουσα την αναμονη με τις μεταφορικες  και τον χαμο που γινεται  και γιατι το demons  ειναι ιεροσυλια να  μην το παρω retail .. Το θεωρω το καλυτερο AC  που εχει βγει (τα εχω παιξει ολα ) ,βελτιωσαν τα αδυνατα σημεια του και εκαναν καλες προσθηκες .Ο κοσμος που εχουν φτιαξει ειναι τεραστιος και πανεμορφος  δεν λειπουν φυσικα καποια bugs  τα οποια θα   "πατσαριστουν" οπως γινεται παντα .

Θα το ξαναπω  η εμπειρια με τον SSD  ειναι απαραμιλλη .Σε κανει να θες να παιξεις συνεχεια  καθως τα loading  times  ειναι ασημαντα πλεον .

Μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το μηχανημα που εχει φτιαξει η Sony  απολυτα ησυχο  ,ταχυτατο και δειχνει να εχει εξαιρετικο συστημα ψυξης .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

 εκει που το ενα ριχνει αναλυση το αλλο ριχνει καμια 10αρια frames.

Ελα μντε που πρίν έτρεχε μια χαρά! Μαγικά απο την UBI ? Είπαμε ελπίζουμε να το φτιάξουν όπως το χάλασαν. Αλλά δεν περιμένω κάτι απο την Ubisoft. Οι άνθρωποι ειναι αλλού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=6r1U9mvjQdU

https://www.lesnumeriques.com/console-de-jeu/labo-playstation-5-et-bruit-toutes-les-consoles-ne-sont-pas-dotees-du-meme-ventilateur-n157521.html

Τελικα δεν ειστε τρελλοι. Εχει διαφορετικο θορυβο η μια κονσολα απο την αλλη, και εξηγουν γιατι, κατασκευαστικα, ειναι τρια τα μοντελα ανεμιστηρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...