Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, Mazinga είπε

https://www.youtube.com/watch?v=6r1U9mvjQdU

https://www.lesnumeriques.com/console-de-jeu/labo-playstation-5-et-bruit-toutes-les-consoles-ne-sont-pas-dotees-du-meme-ventilateur-n157521.html

Τελικα δεν ειστε τρελλοι. Εχει διαφορετικο θορυβο η μια κονσολα απο την αλλη, και εξηγουν γιατι, κατασκευαστικα, ειναι τρια τα μοντελα ανεμιστηρων...

Ναι έχει αναφερθεί προηγουμένως στο thread - Μέχρι στιγμής νομίζω έχουν βρεί 3 διαφορετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mazinga είπε

https://www.youtube.com/watch?v=6r1U9mvjQdU

https://www.lesnumeriques.com/console-de-jeu/labo-playstation-5-et-bruit-toutes-les-consoles-ne-sont-pas-dotees-du-meme-ventilateur-n157521.html

Τελικα δεν ειστε τρελλοι. Εχει διαφορετικο θορυβο η μια κονσολα απο την αλλη, και εξηγουν γιατι, κατασκευαστικα, ειναι τρια τα μοντελα ανεμιστηρων...

Το είπαμε.Όποιος τυχών βρεί τα model numbers απο τα fans της Delta και του άλλου της παρουσίασης ας κάνει μια αναφορά, δεν έχω βρεί τίποτα ακόμα. Τώρα θα μου πείτε "εδω δεν έχει κονσόλες να πάρει ο κόσμος εσυ fans ψάχνεις" και θα εχει δίκιο, αλλά αν κάποιος έχει info ας ποστάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chris_g92 είπε

Μια ερώτηση αν ξέρει κανείς να μου απαντήσει . Σε hdr σήμα στο ps5 έχω 4κ 60 YUV422. Το black level της tv πρέπει να είναι low ή high για σωστή απεικόνιση?

Το 4κ 60 YUV422 νομίζω πως δεν λέει τίποτα. Εξαρτάται την τιβι που έχεις.

Πάντως ακόμα κι αν υποστηρίζει η tv σου high black level, για νετφλιξ κλπ αν θυμαμαι καλα πρεπει να το γυρίζεις στο Low

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Το 4κ 60 YUV422 νομίζω πως δεν λέει τίποτα. Εξαρτάται την τιβι που έχεις.

Πάντως ακόμα κι αν υποστηρίζει η tv σου high black level, για νετφλιξ κλπ αν θυμαμαι καλα πρεπει να το γυρίζεις στο Low

οταν εχει το hdr ανοιχτο δεν αλλαζει κατι αν αλλαξεις τιμες στο rgb range(μιας και δεν δινει σημα rgb). Αλλα η τιβι στο hdr μπορει να παρει τιμες και low κια high στο black level. Το θεμα ειναι τι ειναι το σωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το σφάλμα CE-108262-9 που βγάζει το Ps5 πήραv τηλέφωνο στο ελληνικό επίσημο sony hellas PSN support στο 2111988791 και τους είπαν  οτι πρέπει να αλλάξουν το ρούτερ στα 5hz όχι στα 2,4hz , το περίεργο ειναι οτι γνωστος μου που εχει αυτο το θεμα  ειχε το Ps5 με ethernet και παλι του ειπαν το ιδιο :( εχει ακουσει κανενας τιποτα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

οταν εχει το hdr ανοιχτο δεν αλλαζει κατι αν αλλαξεις τιμες στο rgb range(μιας και δεν δινει σημα rgb). Αλλα η τιβι στο hdr μπορει να παρει τιμες και low κια high στο black level. Το θεμα ειναι τι ειναι το σωστο.

Σε εμένα τώρα που γύρισα το σημα σε YCBCR422 to low φαίνεται να είναι το σωστό (Στις ρυθμίσεις της tv). Με το High μου δείχνει τα χρώματα ξεθωριασμένα

Γιατί δεν σου δίνει RGB στα 60hz; Εμένα δίνει κανονικά RGB με το HDR ενεργοποιημένο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aggelos87 είπε

Σε εμένα τώρα που γύρισα το σημα σε YCBCR422 to low φαίνεται να είναι το σωστό (Στις ρυθμίσεις της tv). Με το High μου δείχνει τα χρώματα ξεθωριασμένα

Γιατί δεν σου δίνει RGB στα 60hz; Εμένα δίνει κανονικά RGB με το HDR ενεργοποιημένο

Τι τηλεόραση έχεις ? Έχει hdmi 2.0 η δική μου δεν φτάνει το bandwidth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chris_g92 είπε

Τι τηλεόραση έχεις ? Έχει hdmi 2.0 η δική μου δεν φτάνει το bandwidth.

Ούτε που μου πέρασε αυτό απ' το μυαλό 2.1 έχω εγώ. Λογικά αυτό που λες είναι αλλά για καλό και για κακό τσέκαρε μια στα settings του ps5 οτι έχεις το 'Ταχύτητα μεταφοράς βιντεο 4k' στο αυτόματο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Καλό μήνα να έχουμε. 

Έχει τύχει σε κανέναν στο Demon Souls να μην ξεκινάει το παιχνίδι μένοντας στην main screen του παιχνιδιού?

Μου έτυχε 2η φορά. Η κονσόλα ανταποκρίνεται παντού απλά δεν ξεκινάει το παιχνίδι. Πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση το PS5 Και μετά όλα καλά.  Όμως μόνο στο Demon Souls μου το κάνει. Και μάλιστα μετά το τελευταίο update που δέχτηκε το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, cocous είπε

Καλησπέρα παιδιά. Καλό μήνα να έχουμε. 

Έχει τύχει σε κανέναν στο Demon Souls να μην ξεκινάει το παιχνίδι μένοντας στην main screen του παιχνιδιού?

Μου έτυχε 2η φορά. Η κονσόλα ανταποκρίνεται παντού απλά δεν ξεκινάει το παιχνίδι. Πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση το PS5 Και μετά όλα καλά.  Όμως μόνο στο Demon Souls μου το κάνει. Και μάλιστα μετά το τελευταίο update που δέχτηκε το παιχνίδι.

Περιεργο.Εμενα και σε αλλους το εκανε συνεχεια αυτο που λες,αλλα μετα το update διορθωθηκε και δεν το εχει ξανα-εμφανισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...