Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ευχαριστώ για το tip αλλα ας το θεσω πιο συγκεκριμένα ,εσεις που το εχετε κανει αν καταλαβαινω σωστα απλα βαζεις νεο user  που εχει psn account k απλα παιζεις δεν χρειάζεται primary secondary σωστα; με αυτο το τροπο απο τη στιγμη που μπορεις να προσθεσεις 16 users σημαίνει οτι μπορεις να παιξεις απο τα account 15 φιλων σου; το.χει τεσταρει κανεις με περισσοτερα απο ενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2020 στις 5:59 ΜΜ, chek2fire είπε

πάντως το Ghost of Tsushima τι αριστούργημα ειναι αυτό εδώ. Ειλικρινά δεν το περίμενα τόσο καλό. 

Τοσο καλο ρε;

50 ευρω εχει τωρα ,ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια σε ολους τους ps5 gamers, εχω μια ερωτηση αμα γνωριζει καποιος, τα παιχνιδια του ps4 μπορεις να τα παιξεις με το χειριστηριο του ps5 στο ps5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vegeta1983 είπε

Καλη χρονια σε ολους τους ps5 gamers, εχω μια ερωτηση αμα γνωριζει καποιος, τα παιχνιδια του ps4 μπορεις να τα παιξεις με το χειριστηριο του ps5 στο ps5?

Καλή χρονιά. Ναι μπορείς κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vorlon είπε

Εδώ δεν έχουμε PS5 και αυτος τα καταστρεφει........

Εαν αρχισεις να λυνεις ηλεκτρονικα και πιασεις βασικες αρχες, θα δεις και λυχνιες θα πιανεις κλπ. Δεν χαλανε τοσο ευκολα. Το κακο ειναι οτι οι δονησεις στα ηλεκτρονικα κυριως λυνονται με αποσβεστηρες η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ εξαρτηματα εαν θες να λειτουργουν αθορυβα.

Παλιαααααααα

ειχα ενα πισι παιχνιδιου απλωμενο σε τεμαχια στο γραφειο για να μην ακουω το τροφοδοτικο που το ειχα εκτος δωματιου και ειχα τραβηξει αλουμινενια καλωδια (εξ εταιριας) για να μην υπαρχει ουτε ηχος ουτε καταναλωση καλωδιου....3dfx era.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2020 στις 11:48 ΠΜ, music_lover είπε

https://www.vgchartz.com/

Κονσόλα της χρονιάς είναι το PS4 γιατί εξακολουθεί να πουλάει τόσες κονσόλες όσες και τα Series X και S.

Το PS5 δεν μπαίνει καν στην εξίσωση γιατί πουλάει με αναλογία 2 προς 1 σε σχέση με τις νέες κονσόλες της MS.

Και φυσικά καμία σχέση δεν έχουν όλα αυτά με το Rest Mode της κονσόλας και το τι είπε στο τηλέφωνο ένας τυχαίος τύπος της Sony Hellas.

 

7f5.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας θεμα με αποσυνδέσεις του wifi? 

Ξεκινησε να μου το κάνει τις τελευταίες 2 μέρες.Προχτές το έκανε 1 φορά ενω χτες περίπου 10 φορές κάθε 10-30 λεπτά και μετά σταμάτησε

Να εξηγήσω λιγο τι παθαίνει.

Ενώ κατεβάζει είτε σε ανοιχτό είτε σε rest mode παγώνει οτι και αν κατεβαίνει σαν να έχει πέσει το Internet (ενω δουλεύει κανονικά στις υπόλοιπες συσκευές) . Στα connection options φαίνεται σαν να είναι συνδεδεμένο κανονικά αλλά χωρίς να παίρνει ip (απο τη σελίδα του modem φαίνεται να είναι αποσυνδεδεμενο το ps5 )

Επίσης πατάω να αποσυνδεθεί από το δίκτυο μου και να το σεταρω απο την αρχή αλλά τίποτα. 

Δεν εντοπίζει καθόλου ασύρματα δίκτυα (ούτε το δικό, ούτε απο γύρο σπίτια)

Μόνο μετά από restart της κονσόλας παίρνει μπροστά το wifi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, grouspen είπε

Έχει κανένας θεμα με αποσυνδέσεις του wifi? 

Ξεκινησε να μου το κάνει τις τελευταίες 2 μέρες.Προχτές το έκανε 1 φορά ενω χτες περίπου 10 φορές κάθε 10-30 λεπτά και μετά σταμάτησε

Να εξηγήσω λιγο τι παθαίνει.

Ενώ κατεβάζει είτε σε ανοιχτό είτε σε rest mode παγώνει οτι και αν κατεβαίνει σαν να έχει πέσει το Internet (ενω δουλεύει κανονικά στις υπόλοιπες συσκευές) . Στα connection options φαίνεται σαν να είναι συνδεδεμένο κανονικά αλλά χωρίς να παίρνει ip (απο τη σελίδα του modem φαίνεται να είναι αποσυνδεδεμενο το ps5 )

Επίσης πατάω να αποσυνδεθεί από το δίκτυο μου και να το σεταρω απο την αρχή αλλά τίποτα. 

Δεν εντοπίζει καθόλου ασύρματα δίκτυα (ούτε το δικό, ούτε απο γύρο σπίτια)

Μόνο μετά από restart της κονσόλας παίρνει μπροστά το wifi. 

Αρχικά σου προτείνω να την συνδέσεις με καλώδιο ethernet για πολλούς και διάφορους λόγους. Όσον αφορά τις αποσυνδέσεις του WiFi, δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο ασύρματο δίκτυο (βάλε ένα από τα 1,6 και 11) και δες πως πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, grouspen είπε

Έχει κανένας θεμα με αποσυνδέσεις του wifi? 

Ξεκινησε να μου το κάνει τις τελευταίες 2 μέρες.Προχτές το έκανε 1 φορά ενω χτες περίπου 10 φορές κάθε 10-30 λεπτά και μετά σταμάτησε

Να εξηγήσω λιγο τι παθαίνει.

Ενώ κατεβάζει είτε σε ανοιχτό είτε σε rest mode παγώνει οτι και αν κατεβαίνει σαν να έχει πέσει το Internet (ενω δουλεύει κανονικά στις υπόλοιπες συσκευές) . Στα connection options φαίνεται σαν να είναι συνδεδεμένο κανονικά αλλά χωρίς να παίρνει ip (απο τη σελίδα του modem φαίνεται να είναι αποσυνδεδεμενο το ps5 )

Επίσης πατάω να αποσυνδεθεί από το δίκτυο μου και να το σεταρω απο την αρχή αλλά τίποτα. 

Δεν εντοπίζει καθόλου ασύρματα δίκτυα (ούτε το δικό, ούτε απο γύρο σπίτια)

Μόνο μετά από restart της κονσόλας παίρνει μπροστά το wifi. 

Δοκιμασε να πας σε 2,5 γΖ αντι 5 και δες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...