Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες βοηθήστε λίγο.

Ένας φίλος μόλις σύνδεσε στην Sony KD-XF9005 το ps5 που πήρε και όταν ενεργοποιεί το HDR του τα δείχνει όλα κόκκινα...

Μπορεί να το έχει ενεργοποιημένο στο ps5 η φταίει κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Παίδες βοηθήστε λίγο.

Ένας φίλος μόλις σύνδεσε στην Sony KD-XF9005 το ps5 που πήρε και όταν ενεργοποιεί το HDR του τα δείχνει όλα κόκκινα...

Μπορεί να το έχει ενεργοποιημένο στο ps5 η φταίει κάτι άλλο?

Να ανοιξει το hdmi σε enhanced, μηπως ειναι αυτο

config-49-medium.jpg

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, mak_1987 είπε

Καλησπέρα, σίγουρα κάποιος έχει αναφερει κάτι σε προηγούμενο post.Εχω αρχίσει και ξεμενω από χώριτικοτητα στον σκληρό δίσκο.Εχει κάποιος να προτείνει κάποιο καλό (και δοκιμασμένο σε ps5) εξωτερικό δίσκο; Ευχαριστώ

Από περιέργεια, αλλά όσοι έχετε γεμίσει ήδη τον σκληρό, παίζετε όλα τα παιχνίδια που έχει μέσα ή σας αρέσει να βλέπετε το library φορτωμένο? Ήδη έχω αφαιρέσει miles morales, demons Souls και ratchet and clank. Δεν βρίσκω λόγο να πιάνουν χώρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Να ανοιξει το hdmi σε enhanced, μηπως ειναι αυτο

config-49-medium.jpg

αυτο σε οσους εχουν sony  tv πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο για να χουν 4κ κ hdr , αν δεν ειναι παιζει 1080 με hdr η 4κ χωρις hdr, παθον στην XE8596!

το αναφέρω ασχετος προβλήματος του φιλου με το κόκκινο  που μάκαρι να ειναι αυτο αλλά φοβάμαι πως κατι αλλο παιζει στη περίπτωση του (θα του ελεγε οτι η θυρα δεν υποστηρίζει hdr κ πρεπει να γυρισει σε 1080 δε θα τα βγαζε κοκκινα 😑

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φημες οτι ενας απο τους υπο αναπτυξη τιτλους της Φινλανδικης Remedy θα ειναι αποκλειστικος για το μπλεηστεησιο..

https://gamingbolt.com/remedy-entertainment-might-be-working-on-a-playstation-exclusive-with-sony-rumour

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostiger είπε

Φημες οτι ενας απο τους υπο αναπτυξη τιτλους της Φινλανδικης Remedy θα ειναι αποκλειστικος για το μπλεηστεησιο..

https://gamingbolt.com/remedy-entertainment-might-be-working-on-a-playstation-exclusive-with-sony-rumour

Νομιζω ειχα διαβασει παρομοια φημη πριν  λιγο καιρο για το xbox...Οπως και να χει, νομιζω το κουμαντο το κανει η epic...Προσωπικα δε δινω καμια βαρυτητα σε τετοιες φήμες, πριν γινουν ειδησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, xavier είπε

Νομιζω ειχα διαβασει παρομοια φημη πριν  λιγο καιρο για το xbox...Οπως και να χει, νομιζω το κουμαντο το κανει η epic...Προσωπικα δε δινω καμια βαρυτητα σε τετοιες φήμες, πριν γινουν ειδησεις...

Θα δειξει η sony βέβαια είχε αγοράσει περσι ένα μικρο ποσοστό μετοχών στην epic,  ίσως να μην ήταν τυχαίες οι δηλώσεις που είχαν κανει πρόσφατα στην remedy, ίσως και να ήταν όμως. 

https://www.ign.com/articles/control-developer-says-sony-was-a-bit-more-ready-for-next-gen-than-microsoft

Επεξ/σία από Raiden5
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, xavier είπε

Νομιζω ειχα διαβασει παρομοια φημη πριν  λιγο καιρο για το xbox...Οπως και να χει, νομιζω το κουμαντο το κανει η epic...Προσωπικα δε δινω καμια βαρυτητα σε τετοιες φήμες, πριν γινουν ειδησεις...

Έχουν σε ανάπτυξη 5 παιχνίδια, επομενως ενδέχεται να ισχύουν και οι 2 φήμες.. 

Απλα να υπάρχει το κοινοποιησα ωστόσο, ούτε εγώ το υιοθετω, μέχρι να διασταυρωθεί τουλάχιστον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, SGM5 said:

Για το "It takes two" δεν έχω δει κάποιο σχόλιο εδώ. Έχει ασχοληθεί κάποιος? Το αγόρασα γιατί μου φάνηκε ενδιαφέρον το concept και οι κριτικές είναι πολύ καλές. Είναι τρομερά διασκεδαστικό!

Εξαιρετικο για coop. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, kostiger said:

Έχουν σε ανάπτυξη 5 παιχνίδια, επομενως ενδέχεται να ισχύουν και οι 2 φήμες.. 

Απλα να υπάρχει το κοινοποιησα ωστόσο, ούτε εγώ το υιοθετω, μέχρι να διασταυρωθεί τουλάχιστον. 

Νομίζω είναι σχεδόν σίγουρο ότι ισχύουν αυτές οι φήμες. Ισως μια μικρή επιφύλαξη για την περίπτωση της σονυ αλλά μαλλον ισχύει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, privateer είπε

Νομίζω είναι σχεδόν σίγουρο ότι ισχύουν αυτές οι φήμες. Ισως μια μικρή επιφύλαξη για την περίπτωση της σονυ αλλά μαλλον ισχύει και αυτό.

Ετσι νομίζω και εγω. Λέγεται ή μην είναι και σίγουρο και μου διαφεύγει κατι, ότι το Crossfire X ή όπως αλλιώς το λένε, θα ειναι Xbox exclusive. Καμια εντύπωση δεν θα προξενησει και το άλλο σεναριο. Θα μάθουμε σύντομα φαντάζομαι.  Ίσως και μέσα απο την επερχόμενη ψηφιακή Ε3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...