Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρουμε αν είναι εφικτό ένας λογαριασμός που έχει ps4 και είναι συνδεδεμένος,να συνδεθεί και σε κονσόλα ps5 έτσι ώστε να ξεκινά τα κατεβάσματα?

Η θα τον κάνει sign out από το ps4?

Το έχει δοκιμάσει κάποιος?

Το ρωτώ διότι παρέλαβα ενα ps5 για έναν φίλο,να του το σεταρω, πέρασμα λογαριασμού,downloads κλπ αλλά ο ίδιος παίζει με τις ώρες στο ps4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

Τον B εχω και εγω και ακουγεται συνεχεια, αν το βαλω σε καθετη θεση ο ηχος εξαφανιζεται. Εχω παραγγειλει o-rings να κανω και εγω την μοντα.

Επισης εχω δει καποια βιντεο που "παιζουν" με το σφιξιμο των βιδων και ο ηχος εξαλειφεται, αν θες μπορεις να το δοκιμασεις.

Αν το στείλω το καλοκαίρι για επισκευή μετράει ή πρέπει να το στείλω τώρα εντός 14 ημερών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, dante82 είπε

Αν το στείλω το καλοκαίρι για επισκευή μετράει ή πρέπει να το στείλω τώρα εντός 14 ημερών?

Ο ηλεκτρονικός θόρυβος, γνωστός και ως coil whine, από όσο ξέρω δεν θεωρείται βλάβη από τους κατασκευαστές, που να χρίζει αντικατάστασης ή επισκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dante82 είπε

Αν το στείλω το καλοκαίρι για επισκευή μετράει ή πρέπει να το στείλω τώρα εντός 14 ημερών?

Εντος 7-14 ημερων ειναι το DOA αν μιλας γι αυτο και ρωτησα την sony. Μου ειπανε αυτο εχει να κανει με το καταστημα αγορας, με cometron (επισημο service) εισαι καλυμμενος οσο ισχυει η εγγυηση.

Στο Πλαισιο που καλεσα παντως κανανε την παπια και δεν ειχαν ξανακουσει θεματα με ανεμιστηρα λεει... με παρεπεμψαν στην sony.

Επεξ/σία από Cariolanoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα χρόνια στο PS4 και τώρα στο PS5, δεν μπορούν να βάλουν μια επιλογή που να ελέγχει αν υπάρχει update για όλα τα εγκατεστημένα games αντι να το κάνεις μόνος σου σε κάθε game ή το PS το κάνει μόνο του όταν πάει να τρέξει το game;. Για να προλάβω τις απαντήσεις απο κάποιους εχω ενεργό το auto update. Τόσο δύσκολο είναι να το φτίαξουν αυτό?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

12 ώρες πριν, vorlon είπε

Τοσα χρόνια στο PS4 και τώρα στο PS5, δεν μπορούν να βάλουν μια γαμωεπιλογή που να ελέγχει αν υπάρχει update για όλα τα εγκατεστημένα games αντι να το κάνεις μόνος σου σε κάθε game ή το PS το κάνει μόνο του όταν πάει να τρέξει το game;. Για να προλάβω τις απαντήσεις απο κάποιους εχω ενεργό το auto update. Τόσο δύσκολο είναι να το φτίαξουν αυτό?

Συνήθως (όχι πάντα) το firm/game updates αρχίζει να τα κατεβάζει με το που κάνεις power on την κονσόλα αν έχεις τα auto updates enabled. Στα apps υπάρχει θέμα twitch/youtube/netflix κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vorlon είπε

Τοσα χρόνια στο PS4 και τώρα στο PS5, δεν μπορούν να βάλουν μια γαμωεπιλογή που να ελέγχει αν υπάρχει update για όλα τα εγκατεστημένα games αντι να το κάνεις μόνος σου σε κάθε game ή το PS το κάνει μόνο του όταν πάει να τρέξει το game;. Για να προλάβω τις απαντήσεις απο κάποιους εχω ενεργό το auto update. Τόσο δύσκολο είναι να το φτίαξουν αυτό?

Αυτό το είχα και εγώ απορία όλα αυτά τα χρόνια με το PS4. Υποτίθεται οτι το "standby mode" διαφήμιζε οτι θα κάνει updates τα games σου στο background. Το θέμα είναι οτι έπρεπε να κάνεις power on για να ξεκινήσει το update και μετά αν έμπαινες σε standby ναι οκ, συνέχιζαν να κατεβαίνουν. Είναι by design έτσι; Ποτέ δεν μου λύθηκε η απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, vorlon είπε

Τοσα χρόνια στο PS4 και τώρα στο PS5, δεν μπορούν να βάλουν μια επιλογή που να ελέγχει αν υπάρχει update για όλα τα εγκατεστημένα games αντι να το κάνεις μόνος σου σε κάθε game ή το PS το κάνει μόνο του όταν πάει να τρέξει το game;. Για να προλάβω τις απαντήσεις απο κάποιους εχω ενεργό το auto update. Τόσο δύσκολο είναι να το φτίαξουν αυτό?

Σε standby mode εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

https://www.techspot.com/news/87813-ps5-consoles-louder-than-others-because-they-use.html

Η sony χρησιμοποιει 3 διαφορετικα fans, τα 2 που φαινονται στο αρθρο ( A & B ) και το 3ο φαινεται στο official teardown video ( C ). Το type Β ειναι το θορυβωδες γιατι δεν ειναι καλα κεντραρισμενο και δημιουργει δονηση στη μεταλλικη του βαση η οποια βιδωνει πανω στο μεταλλικο σασι του ps5.

Οποτε εχουμε δονηση πανω σε μεταλλο που ακουμπαει μεταλλο και δημιουργει εναν "παλλομενο" ηχο.

 

Ακομα ρε μαγκες ασχολείστε με τον ηχο του ανεμιστηρα.... έλεος

Χαλαρωστε λιγο και απολαυστε την κονσόλα.

Παιξτε κανενα παιχνιδακι και πειτε εμπειριες

Επεξ/σία από h3342
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά τώρα έπεσα πάνω στο νημα κ είπα να ρωτήσω... εδω κ καμία βδομάδα έκανα προπαραγγελία το ps5 απο κωτσοβολο με 100 ευρώ κράτηση...  Πότε λέτε να μου έρθει;; κουβέντα να γίνεται ξέρω δεν είστε μάγοι... Το πασχα χλωμό.. τον Ιούνιο ;;;   ακόμα απορώ με ολόκληρη sony γιατί ενω ήξερε πόσο ζητηση έχει δεν φτιάχνει ολη μερα κονσόλες;; μου είπαν οτι κάνει 15 λεπτά να φτιαχτεί μια κονσόλα σε σχέση με το  ps4 που ήθελε 15 δευτερα... Αλλα κ πάλι sony είσαι...    Για την πωληση στα 700,900 1200 απο κάποιους τι γνωμη έχετε;  ελπίζω ναμην δημιουργήσω θέμα στο νήμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...