Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, sndev είπε

ξαναδιαβασε τα αλλη μια. σχολιαζω το marketing πως παρουσιαζει το 100κ μια εταιρια για να δειξει την επιτυχια του παιχνδιου.

αν στις 100κ λοιπον περιλαμβανει και χρήστες που το εχουν απλα γτ το εδωσε η συνδρομή και δεν ειχαν σκοπο να το αγορασουν η οχι ακομα τουλαχιστον , τοτε ειναι ενα στατιστικο καθαρα marketing κ τπτ περισσοτερο. αυτο ειναι ασχετο με το αν πληρωνω η οχι gamepass. 

ειναι σαν να πας super market να δινουν τυρακια να δοκιμασεις σε παγκους κ να βγαινει μετα η εταιρια με τα τυρια κ να λεει 1 μερα κυκλοφοριας φυγανε 1000 συσκευασιες. ε λογικο δεν ειναι να δοκιμαζει ο κοσμος?

ta 100k αν δεν κάνω λάθος αφορούν μόνο το steam

https://unboxholics.com/news/gaming/83754-to-outriders-echei-idi-spasei-to-rekor-tou-avengers-kai-oi-servers-tougonatisan

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, sndev said:

ξαναδιαβασε τα αλλη μια. σχολιαζω το marketing πως παρουσιαζει το 100κ μια εταιρια για να δειξει την επιτυχια του παιχνδιου.

αν στις 100κ λοιπον περιλαμβανει και χρήστες που το εχουν απλα γτ το εδωσε η συνδρομή και δεν ειχαν σκοπο να το αγορασουν η οχι ακομα τουλαχιστον , τοτε ειναι ενα στατιστικο καθαρα marketing κ τπτ περισσοτερο. αυτο ειναι ασχετο με το αν πληρωνω η οχι gamepass. 

ειναι σαν να πας super market να δινουν τυρακια να δοκιμασεις σε παγκους κ να βγαινει μετα η εταιρια με τα τυρια κ να λεει 1 μερα κυκλοφοριας φυγανε 1000 συσκευασιες. ε λογικο δεν ειναι να δοκιμαζει ο κοσμος?

τα εχεις μπερδεψει εντελως

https://steamdb.info/app/680420/graphs/

110000 ειναι ηδη στο steam

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ναι τη λέξη steam η αληθεια ειναι την ειδα οταν το επισημανε πιο πριν ο @chrisgewrgi , το πρωι ειχα καταλαβει το σύνολο ειναι 100κ , λαθος μου αλλωστε  οσο το σκευτομαι το 100κ μου φαινετε  μικρο αν περιελαμβανε τους παντες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, john1080 είπε

Οταν ειχα ρωτησει και εγω στο φορουμ για sharing μεταξυ ps5 και ps4 μου ειπαν οτι ειναι μεγαλο ρισκο

Το εψαξα και εγω φυσικα καιβη αληθεια  ειναι οτι βρηκα περιπτωσεις που επεσαν μπαν.Γιατι εσυ με ps5 και plus δινεις τσαμπανταν ολα τα παιχνιδια του ps plus collection σε αυτον με το ps4,δε νομιζω να το αφηνει τοσο ευκολα αυτο η sony

Αν καποιος παντως το εχει κανει ας μας πει,αλλα νομιζω ειναι επικινδυνο να γινει...

Τα ban επεσαν σε λογαριασμούς που πήραν την PS Plus collection και μετα αυτοι οι λογαριασμοι ήταν ενεργοι μόνο σε PS4. Εδω ο φίλος θα έχει ενεργο τον λoγαριασμό του στο PS5 και στο PS4 θα γίνουν μόνο download. Αυτο κάνω και εγώ. Χρησιμοποιώ το PS5 και στο δευτερο PS4 που είχα έχω σαν πρώτο λογαριασμό τον δικό μου και σαν δευτερο της φίλης μου. 

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vorlon είπε

Τα ban επεσαν σε λογαριασμούς που πήραν την PS Plus collection και μετα αυτοι οι λογαριασμοι ήταν ενεργοι μόνο σε PS4. Εδω ο φίλος θα έχει ενεργο τον λαγαριασμό του στο PS5 και στο PS4 θα γίνουν μόνο download. Αυτο κάνω και εγώ. Χρησιμοποιώ το PS5 και στο δευτερο PS4 που είχα έχω σαν πρώτο λογαριασμό τον δικό μου και σαν δευτερο της φίλης μου. 

 

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Και εγω απο οταν το πηρα day one,τα κατεβασε και φιλος τα games απο collection σε ps4 και δεν εχει γινει τπτ

Οκ παιδια καλως,αφου το κανατε και ισχυει παω πασο...Παντως ειχα ρωτησει και εγω εδω στο φορουμ και τοτε με ειχαν αποτρεψει

Μακαρι να γινεται κανονικα χωρις προβλημα απο sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη λετε για μπαν, εχει το PS4 φιλος με το account μου και εγω ειμαι στο 5, παντως ουτε μου εχει αναφερει οτι τον πεταει οταν μπαινω εγω (βεβαια ουτε εγω το ανοιγω τοσο συχνα πλεον ουτε και αυτος) γινεται οντως αυτο;Δεν του εχω φτιαξει δικο του acc απο το δικο μου τον εχω.Να κανω στο 4 ενα account δικο του και να βαλω primary τον δικο μου;Γιατι με αγχωνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ενοεις δεν το βλεπεις; αν πας δηλαδη στο store τι λεει;

29 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Παιδια μια βοηθεια....

Μολις αγορασα το demons souls στο ps5 και δεν το βλεπω πουθενα....

Στο library δεν το δειχνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Τι ενοεις δεν το βλεπεις; αν πας δηλαδη στο store τι λεει;

Στο library δεν το δειχνει;

οχι.... βλεπω απο το account στο transaction history την αγορα, εχει ερθει το email, εχει γινει και η χρεωση της καρτας. στο library ομως εχει μονο το astro's playroom...εχω κανει log on και off τιποτα, και εχω κανει και restore licences..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gtsoui είπε

οχι.... βλεπω απο το account στο transaction history την αγορα, εχει ερθει το email, εχει γινει και η χρεωση της καρτας. στο library ομως εχει μονο το astro's playroom...εχω κανει log on και off τιποτα, και εχω κανει και restore licences..

For anyone with a similar issue, I ran into this issue with demon's souls. Purchased it but it didn't show up in either the game library or my purchase history online.

What eventually worked for me was to go into Settings > Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play >> and then disabling and then re-enabling that feature. After that, the tech had me do a full power cycle to include unplugging the ps5 for a full minute.

I'm not sure why the power cycle was necessary, but it worked.

Also, it's entirely possible that their whole network is messed up right now and purchases just take forever and the timing of fix actions was convenient.

Anyway, thats what worked for me

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gtsoui είπε

οχι.... βλεπω απο το account στο transaction history την αγορα, εχει ερθει το email, εχει γινει και η χρεωση της καρτας. στο library ομως εχει μονο το astro's playroom...εχω κανει log on και off τιποτα, και εχω κανει και restore licences..

Για παρε ...Δευτέρα-Παρασκευή 09:00 - 18:00

211 19 88 791
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

For anyone with a similar issue, I ran into this issue with demon's souls. Purchased it but it didn't show up in either the game library or my purchase history online.

What eventually worked for me was to go into Settings > Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play >> and then disabling and then re-enabling that feature. After that, the tech had me do a full power cycle to include unplugging the ps5 for a full minute.

I'm not sure why the power cycle was necessary, but it worked.

Also, it's entirely possible that their whole network is messed up right now and purchases just take forever and the timing of fix actions was convenient.

Anyway, thats what worked for me

Εισαι θεος ευχαριστω! βασικα ειχα δει αυτη τη λυση με την διαφορα οτι ελεγε να κανεις enable το console sharing and offline play (απο το επισημο site) αλλα δεν το κανα γιατι ηταν ηδη enabled. τωρα να το ξανακανω enable? Η να περιμενω να γινει το download?

Απ'οτι καταλαβαινω πρεπει να παιζει και στο ps5 το ιδιο θεμα με το xbox store και τις ταχυτητες..πανω κατω οι ιδιες μου φαινονται..κατεβαινει τωρα το demons souls και αν και δεν δειχνει το speed, το καταλαβαινω απο την ωρα που θελει να κατεβει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...