Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stafftw είπε

Μη λετε για μπαν, εχει το PS4 φιλος με το account μου και εγω ειμαι στο 5, παντως ουτε μου εχει αναφερει οτι τον πεταει οταν μπαινω εγω (βεβαια ουτε εγω το ανοιγω τοσο συχνα πλεον ουτε και αυτος) γινεται οντως αυτο;Δεν του εχω φτιαξει δικο του acc απο το δικο μου τον εχω.Να κανω στο 4 ενα account δικο του και να βαλω primary τον δικο μου;Γιατι με αγχωνετε;

Επειδη το δοκίμασα, οταν εχεις τον ιδιο λογαριασμο στο PS4 και στο PS5 οταν εισαι στην μια κονσόλα και μετα μπεις στην αλλη, τοτε σε πετάει απο την πρώτη. Το PS4 πρέπει να το έχεις σαν primary και άφησε τον λογαριασμό σου αλλα και δημιούργησε ένα νεο account για τον φίλο σου. Απο το δικό του account θα βλέπει τα game τα δικά σου και θα μπορεί να παίζει. Αν εσύ έχεις plus τοτε και ο φίλος σου θα μπορει να παίζει online ακόμα και αν δεν έχει plus (Το ξέρω απο προσωπική εμπειρία εδω και 2 χρόνια)  Απλα βάλε το PS4 να κάνεις αυτόματο login με τον λογαριασμο του φίλου σου και δεν θα έχεις πρόβλημα. Ετσι έχω εγώ τα PS4 και PS5

Επεξ/σία από vorlon
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vorlon είπε

Εγω έτσι κάνω share ολα τα games μου γιατι έχω μόνο digital. Είχα 2 PS4 και τώρα έχω ενα PS5 και ένα PS4

Εχει διαφορα να εχεις ps5 και ps4 και να μπαινεις με το ιδιο προφιλ και στα δυο και να εχεις τα παιχνιδια του collection και στο ps4 απο το να παιζει τα παιχνιδια του δικου σου προφιλ ενα αλλο προφιλ σε ενα ps4,που ναι εχει primary το δικο σου προφιλ

Εχει διαφορα και νομιζω λιγο επιφοβο...Αλλα αν γινεται οκ,μια χαρα 

Εγω προσωπικα δεν το εκανα,δεν ηθελα να παρω ρισκο

Αν παρει το φιλαρακι μου και αυτος ps5,θα το κανω,αλλα μεταξυ ps5 και ps4 δεν το κανω,ξαναλεω με διαφορετικο account,γιατι με το ιδιο γινεται απλα σε πεταει οταν συνδεθει η αλλη κονσολα

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, john1080 είπε

Εχει διαφορα να εχεις ps5 και ps4 και να μπαινεις με το ιδιο προφιλ και στα δυο και να εχεις τα παιχνιδια του collection και στο ps4 απο το να παιζει τα παιχνιδια του δικου σου προφιλ ενα αλλο προφιλ σε ενα ps4,που ναι εχει primary το δικο σου προφιλ

Εχει διαφορα και νομιζω λιγο επιφοβο...Αλλα αν γινεται οκ,μια χαρα 

Εγω προσωπικα δεν το εκανα,δεν ηθελα να παρω ρισκο

Αν παρει το φιλαρακι μου και αυτος ps5,θα το κανω,αλλα μεταξυ ps5 και ps4 δεν το κανω,ξαναλεω με διαφορετικο account,γιατι με το ιδιο γινεται απλα σε πεταει οταν συνδεθει η αλλη κονσολα

Στο PS4 δεν μπαίνω πια με το δικό μου προφιλ, μονο η φίλη μου στο δικό της. Με το δικό μου προφιλ μπαίνω μόνο στο PS5

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vorlon είπε

Στο PS4 δεν μπαίνω πια με το δικό μου προφιλ, μονο η φίλη μου στο δικό της. Με το δικό μου προφιλ μπαίνω μόνο στο PS5

Οκ αρα προφανως η sony συνεχιζει και κανει τα στραβα ματια προς οφελος μας,πολυ καλο αυτο...Ευχαριστω φιλε μου για την ενημερωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, john1080 είπε

Οκ αρα προφανως η sony συνεχιζει και κανει τα στραβα ματια προς οφελος μας,πολυ καλο αυτο...Ευχαριστω φιλε μου για την ενημερωση

Μα δεν υπάρχουν στραβά ματια.... Οταν αγοράζεις ενα game digital λεει οτι μπρορείς να το έχεις σε 5 κονσόλες. Δηλαδή μπορείς να βάλεις τον λογαριασμό σου σε 5 κονσόλές. Αυτό το νόημα έχει το game sharing που υπάρχει και στο PS5. Το όλο θέμα με τα μπαναρίσματα έγινε μόνο σε λογαριασμούς απο την Ασία τους οποίους τους πωλούσαν για 5€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, grouspen είπε

Matte black this motherf$!#%&

Σχετικά καλή ποιότητα πλαστικών. Φάουλ όμως το αυτοκόλλητο στην μέση δεν είχε την εγκοπή για το eject 

20210402_195504.jpg.8a3465bdd562fe849305a7bdaa8045f6.jpg

 

20210402_195455.jpg.f0fd6d46d4e63086283e8c51b3f6d739.jpg

Φοβερό φιλε! Πληρώνεις τελωνείο για αγορές απο dbrand? Είδα έχει skins για κινητά, controllers κλπ και ψήνομαι να κάνω αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GreekLegend2 είπε

Φοβερό φιλε! Πληρώνεις τελωνείο για αγορές απο dbrand? Είδα έχει skins για κινητά, controllers κλπ και ψήνομαι να κάνω αγορά

Το είχα παραγγείλει από το cmp plates και πλήρωσα τελωνείο ένα 30αρι περίπου. Θα πήγαινα για dbrand αλλα ανακοίνωσαν τα δικά τους αφού είχα παραγγείλει οπότε κλειν . ( Λογικά θα έχουν τελωνείο και αυτά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, grouspen είπε

Το είχα παραγγείλει από το cmp plates και πλήρωσα τελωνείο ένα 30αρι περίπου. Θα πήγαινα για dbrand αλλα ανακοίνωσαν τα δικά τους αφού είχα παραγγείλει οπότε κλειν . ( Λογικά θα έχουν τελωνείο και αυτά)

Α σορυ φιλε νόμιζα ηταν απο dbrand..Όπως και να έχει φαίνεται φοβερό με μαύρα plates!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, grouspen είπε

Matte black this motherf$!#%&

Σχετικά καλή ποιότητα πλαστικών. Φάουλ όμως το αυτοκόλλητο στην μέση δεν είχε την εγκοπή για το eject 

20210402_195504.jpg.8a3465bdd562fe849305a7bdaa8045f6.jpg

 

20210402_195455.jpg.f0fd6d46d4e63086283e8c51b3f6d739.jpg

Ωραιο φιλε μου αλλα οσο για την εγκοπη που αναφερεις μαλλον σου στειλανε αυτοκολλητο για digital. Πες τους να σου στειλουν για το disc.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, grouspen είπε

Matte black this motherf$!#%&

Σχετικά καλή ποιότητα πλαστικών. Φάουλ όμως το αυτοκόλλητο στην μέση δεν είχε την εγκοπή για το eject 

20210402_195504.jpg.8a3465bdd562fe849305a7bdaa8045f6.jpg

 

20210402_195455.jpg.f0fd6d46d4e63086283e8c51b3f6d739.jpg

Ps5 Arkham Edition..

Πανέμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι εχει προβλημα και δεν του δεχεται την χρεωστικη καρτα.Απο ποιο σαιτ μπορουμε να αγορασουμε μια συνδρομη plus και να λαβουμε τον κωδικο καυευθειαν σε email;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, FreakBoy said:

Φιλαρακι εχει προβλημα και δεν του δεχεται την χρεωστικη καρτα.Απο ποιο σαιτ μπορουμε να αγορασουμε μια συνδρομη plus και να λαβουμε τον κωδικο καυευθειαν σε email;;;

https://www.maxplay.gr/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...