Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, vorlon είπε

Τοσα χρόνια στο PS4 και τώρα στο PS5, δεν μπορούν να βάλουν μια επιλογή που να ελέγχει αν υπάρχει update για όλα τα εγκατεστημένα games αντι να το κάνεις μόνος σου σε κάθε game ή το PS το κάνει μόνο του όταν πάει να τρέξει το game;. Για να προλάβω τις απαντήσεις απο κάποιους εχω ενεργό το auto update. Τόσο δύσκολο είναι να το φτίαξουν αυτό?

Ψάξε μήπως έχει να κάνει με το ρούτερ σου. Κανονικά πάντως έπρεπε να στα κατεβάζει όλα αυτόματα όταν βρίσκεται σε standby mode ή έστω μόλις το ανοίξεις και χωρίς απαραίτητα να τρέξει το game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχει σχέση το router. Το ίδιο κάνει και ένα PS4 που έχω σε άλλο σπίτι. Εγω άλλο λέω..... Οταν θες πας στο game και κάνεις αναζήτηση για update του game. Αν έχεις εγκατεστημένα σε εσωτερικό και εξωτερικό δίσκο 35 games οπως εγω και σε αυτα που δεν φαίνονται στην αρχική οθόνη του PS5 ειναι μπελάς να ψάχνεις ενα-ενα για update. Θα μπορούσαν να βάλουν μια επιλογή στις ρυθμίσεις οπού όταν την επέλεγες το PS να ψάχνει για διαθέσίμα update για όλα τα game που έχεις εγκατεστημένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vorlon said:

Δεν έχει σχέση το router. Το ίδιο κάνει και ένα PS4 που έχω σε άλλο σπίτι. Εγω άλλο λέω..... Οταν θες πας στο game και κάνεις αναζήτηση για update του game. Αν έχεις εγκατεστημένα σε εσωτερικό και εξωτερικό δίσκο 35 games οπως εγω και σε αυτα που δεν φαίνονται στην αρχική οθόνη του PS5 ειναι μπελάς να ψάχνεις ενα-ενα για update. Θα μπορούσαν να βάλουν μια επιλογή στις ρυθμίσεις οπού όταν την επέλεγες το PS να ψάχνει για διαθέσίμα update για όλα τα game που έχεις εγκατεστημένα.

Ίσως να καταλαβαίνω κάτι λάθος αλλά δεν χρειάζεται να ψάχνω update ένα ένα για κάθε παιχνίδι. Μόλις είναι διαθέσιμο κάποιο update το βρίσκει, το κατεβάζει και το εγκαθιστά αυτόματα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gRim είπε

Ίσως να καταλαβαίνω κάτι λάθος αλλά δεν χρειάζεται να ψάχνω update ένα ένα για κάθε παιχνίδι. Μόλις είναι διαθέσιμο κάποιο update το βρίσκει, το κατεβάζει και το εγκαθιστά αυτόματα. 

Παρ' ολο που έχω να τα κάνει αυτόματα δεν το κάνει πάντα. Στο war thunder μου έβγαλε οτι έχει update την ώρα που πηγα να φορτώσω το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vorlon είπε

Παρ' ολο που έχω να τα κάνει αυτόματα δεν το κάνει πάντα. Στο war thunder μου έβγαλε οτι έχει update την ώρα που πηγα να φορτώσω το game

Σε παλιότερα firmware στο ps4 όταν ανοιγες κονσόλα σου έβγαζε αυτόματα όλα τα updates των παιχνιδιών...

Τώρα, όπως έγραψες και εσύ, όταν τρέξεις ένα παιχνίδι, τότε σου εμφανίζει και περιμένεις σαν λακαμας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Για δώστε ένα χέρι βοηθείας σχετικά με το gameshare...

Αυτή τη στιγμή έχουμε 2 κονσόλες ps4 ονόματι Α και Β.

Ο Α έχει όλα τα παιχνίδια και συνδρομές και ο Β απλά τα δέχεται και παίζει.

Ο Α αγόρασε ps5 και θέλει να κάνει το ίδιο με τον Β που θα έχει ps4.

Ποιες είναι οι διαδικασίες που πρέπει να γίνουν στην Ps4 του Α(θα πουληθεί) και μετά στην Ps5 έτσι ώστε να μοιράζεται με τον Β ???

Ευχαριστώ και πάλι καλημέρα 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vorlon είπε

Παρ' ολο που έχω να τα κάνει αυτόματα δεν το κάνει πάντα. Στο war thunder μου έβγαλε οτι έχει update την ώρα που πηγα να φορτώσω το game

δε θυμάμαι να χα τετοιο θεμα τελευταία (2 3 χρόνια). Μάλιστα το πιο πρόσφατο που μου έρχεται ,ειναι με το patch του cyberpunk που το χω παρατήσει αλλα ειναι εγκατεστημένο. Διαβασα εδώ οτι βγηκε update κ το πρωι που ανοιξα (απο ρεστ mode) για valhalla ειδα οτι ειχε κατέβει. Αυτο που σκέφτομαι βέβαια κ δε ξερω αν παίζει ρόλο ειναι οτι στο router εχω ανοιξει κάποιες πόρτες για ps4 ps5

12 ώρες πριν, DeepSeaAI είπε

 

κοίταζα χθες πριν κοιμηθώ κάποιο live για να δω τι φάση με το παιχνίδι. απο το πολυ κοσμο δε μπορουσε  να συνδεθεί κ οταν συνδεόταν μετα απο πολλες προσπαθειες , καποια ωρα μετα τον πετούσε.

λογικό είναι ρε συ. κ εσυ αν ειχες κατι "τζάμπα" κ αρκετα διαφημισμενο δε θα μπαινες στο τρυπακι να δεις τι ειναι; κοιτα ομως τι σου νε το μάρκετινγκ.. σου λεει biggest launch αλλα δε λεει κ ποσοι το χαν τσάμπα απο το πρώτο λεπτο κ σου λεει δεν ειναι κ στη κατηγορια free 

4 ώρες πριν, mikele13- είπε

Καλημέρα σε όλους.

Για δώστε ένα χέρι βοηθείας σχετικά με το gameshare...

Αυτή τη στιγμή έχουμε 2 κονσόλες ps4 ονόματι Α και Β.

Ο Α έχει όλα τα παιχνίδια και συνδρομές και ο Β απλά τα δέχεται και παίζει.

Ο Α αγόρασε ps5 και θέλει να κάνει το ίδιο με τον Β που θα έχει ps4.

Ποιες είναι οι διαδικασίες που πρέπει να γίνουν στην Ps4 του Α(θα πουληθεί) και μετά στην Ps5 έτσι ώστε να μοιράζεται με τον Β ???

Ευχαριστώ και πάλι καλημέρα 😉

ο Α που εχει τα παιχνιδια να δηλωθεί σαν primary στο ps4 του Β δε θες τπτ αλλο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sndev είπε

 

λογικό είναι ρε συ. κ εσυ αν ειχες κατι "τζάμπα" κ αρκετα διαφημισμενο δε θα μπαινες στο τρυπακι να δεις τι ειναι; κοιτα ομως τι σου νε το μάρκετινγκ.. σου λεει biggest launch αλλα δε λεει κ ποσοι το χαν τσάμπα απο το πρώτο λεπτο κ σου λεει δεν ειναι κ στη κατηγορια free 

Στο λεει no count free games..στο steam δεν ειναι δωρεαν,και γενικα στο pc.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Στο λεει no count free games..στο steam δεν ειναι δωρεαν,και γενικα στο pc.

εγώ οπως το διαβαζω καταλαβαινω αλλο πραγμα. 

εφτασε 100κ παιχτες  σε εναρξη ,ενα παιχνιδι της square enix που πρεπει να πληρωσεις για να το αποκτησεις. (καλα ως εδω)

Η παρενθεση ομως ειναι επεξηγηματικη της προτασης κ λέει οτι δε το κανει συγκριση με αλλα παιχνιδια free to play ( στο launch ) k μετρήσεις σαββατοκυριακων. το κανει σύγκριση λοιπον με αλλα παιχνιδια της που πρεπει να αγοραστουν! 

Δεν εννοεί λοιπον οτι στους 100κ δεν μετραει αυτους που το αποκτησανε free (gamepass), μιλαει παντα στο συνολο συγκριτικα με αλλα παιχνιδια της, που δεν ειναι free to Play, οποτε στις 100κ περιλαμβανει τους παντες κ αυτους που αγορασανε κ του gamepass , ετσι καταλαβαινω το tweet 🙄

23 λεπτά πριν, grouspen είπε

 

Ήρθαν τα plates πληρώσαμε και ένα 30αρι τελωνείο γ@μ$ το brexit.  

Θα ποσταρω φωτογραφίες όταν σχολασω από την δουλειά. 

20210402_132237.jpg.20ca73bffcf246fb57ea810ccc02cc46.jpg

καλοριζικο! βγαλε φωτο οταν το στήσεις να μας δείξεις κ πες για ποιοτητα !

cmp shells βλεπω στο κουτι αμερικη ρε συ δεν ειναι αυτο?

λογικο δεν ειναι να πληρωσεις τελωνείο? 24% φπα + 15 εκτελωνισμος ηταν?

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, sndev είπε

εγώ οπως το διαβαζω καταλαβαινω αλλο πραγμα. 

εφτασε 100κ παιχτες  σε εναρξη ,ενα παιχνιδι της square enix που πρεπει να πληρωσεις για να το αποκτησεις. (καλα ως εδω)

η παρενθεση ομως ειναι επεξηγηματικη της προτασης κ λέει οτι δε το κανει συγκριση με αλλα παιχνιδια free to play ( στο launch ) k μετρήσεις σαββατοκυριακων.

Δεν εννοεί οτι στους 100κ δεν μετραει αυτους που το αποκτησανε free (gamepass), μιλαει παντα στο συνολο συγκριτικα με αλλα παιχνιδια της, που δεν ειναι free to Play, οποτε στις 100κ περιλαμβανει τους παντες κ αυτους που αγορασανε κ του gamepass , ετσι καταλαβαινω το tweet 🙄

καλοριζικο! βγαλε φωτο οταν το στήσεις να μας δείξεις κ πες για ποιοτητα !

cmp shells βλεπω στο κουτι αμερικη ρε συ δεν ειναι αυτο?

λογικο δεν ειναι να πληρωσεις τελωνείο? 24% φπα + 15 εκτελωνισμος ηταν?

Εσυ δωρεάν το έχεις το gamepass, δεν το πληρώνεις?

Επεξ/σία από leo066
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

εγώ οπως το διαβαζω καταλαβαινω αλλο πραγμα. 

εφτασε 100κ παιχτες  σε εναρξη ,ενα παιχνιδι της square enix που πρεπει να πληρωσεις για να το αποκτησεις. (καλα ως εδω)

Η παρενθεση ομως ειναι επεξηγηματικη της προτασης κ λέει οτι δε το κανει συγκριση με αλλα παιχνιδια free to play ( στο launch ) k μετρήσεις σαββατοκυριακων. το κανει σύγκριση λοιπον με αλλα παιχνιδια της που πρεπει να αγοραστουν! 

Δεν εννοεί λοιπον οτι στους 100κ δεν μετραει αυτους που το αποκτησανε free (gamepass), μιλαει παντα στο συνολο συγκριτικα με αλλα παιχνιδια της, που δεν ειναι free to Play, οποτε στις 100κ περιλαμβανει τους παντες κ αυτους που αγορασανε κ του gamepass , ετσι καταλαβαινω το tweet 🙄

καλοριζικο! βγαλε φωτο οταν το στήσεις να μας δείξεις κ πες για ποιοτητα !

cmp shells βλεπω στο κουτι αμερικη ρε συ δεν ειναι αυτο?

λογικο δεν ειναι να πληρωσεις τελωνείο? 24% φπα + 15 εκτελωνισμος ηταν?

Τα λεει καπως μπερδεμενα ολως λες. Γιατι στην αρχη λεει για το launch του steam.το οποιο ειναι κανονικα επι πληρωμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mikele13- είπε

Καλημέρα σε όλους.

Για δώστε ένα χέρι βοηθείας σχετικά με το gameshare...

Αυτή τη στιγμή έχουμε 2 κονσόλες ps4 ονόματι Α και Β.

Ο Α έχει όλα τα παιχνίδια και συνδρομές και ο Β απλά τα δέχεται και παίζει.

Ο Α αγόρασε ps5 και θέλει να κάνει το ίδιο με τον Β που θα έχει ps4.

Ποιες είναι οι διαδικασίες που πρέπει να γίνουν στην Ps4 του Α(θα πουληθεί) και μετά στην Ps5 έτσι ώστε να μοιράζεται με τον Β ???

Ευχαριστώ και πάλι καλημέρα 😉

Οταν ειχα ρωτησει και εγω στο φορουμ για sharing μεταξυ ps5 και ps4 μου ειπαν οτι ειναι μεγαλο ρισκο

Το εψαξα και εγω φυσικα καιβη αληθεια  ειναι οτι βρηκα περιπτωσεις που επεσαν μπαν.Γιατι εσυ με ps5 και plus δινεις τσαμπανταν ολα τα παιχνιδια του ps plus collection σε αυτον με το ps4,δε νομιζω να το αφηνει τοσο ευκολα αυτο η sony

Αν καποιος παντως το εχει κανει ας μας πει,αλλα νομιζω ειναι επικινδυνο να γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, leo066 είπε

Εσυ δωρεάν το έχεις το gamepass, δεν το πληρώνεις?

ξαναδιαβασε τα αλλη μια. σχολιαζω το marketing πως παρουσιαζει το 100κ μια εταιρια για να δειξει την επιτυχια του παιχνδιου.

αν στις 100κ λοιπον περιλαμβανει και χρήστες που το εχουν απλα γτ το εδωσε η συνδρομή και δεν ειχαν σκοπο να το αγορασουν η οχι ακομα τουλαχιστον , τοτε ειναι ενα στατιστικο καθαρα marketing κ τπτ περισσοτερο. αυτο ειναι ασχετο με το αν πληρωνω η οχι gamepass. 

ειναι σαν να πας super market να δινουν τυρακια να δοκιμασεις σε παγκους κ να βγαινει μετα η εταιρια με τα τυρια κ να λεει 1 μερα κυκλοφοριας φυγανε 1000 συσκευασιες. ε λογικο δεν ειναι να δοκιμαζει ο κοσμος?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...