Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερωτήσεις ενός αμπαλου, έχω μια απλή 1080p λογικά δεν παίρνει το καινούριο hdmi του ps5, θα μπορώ να το συνδέσω με του ps4? Εντάξει λογικά θα χάνω πράγματα αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Mpafalo είπε

Ερωτήσεις ενός αμπαλου, έχω μια απλή 1080p λογικά δεν παίρνει το καινούριο hdmi του ps5, θα μπορώ να το συνδέσω με του ps4? Εντάξει λογικά θα χάνω πράγματα αλλά...

Ναι μπορεις οπως μπορεις να χρησιμοποιησεις το 2.1 του ps5..

Δεν εχει αλλαξει κατι στις διαστασεις του βυσματος.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Mpafalo είπε

Άρα δεν θα έχω πρόβλημα συνδεσιμότητας με το ps5 επειδή δεν είναι και τόσο καινούρια από άποψη χαρακτηριστικών;

οχι, μια χαρα θα παιξεις. η συντριπτικη πλοιοψηφια του κοσμου ειναι ακομα με τηλεορασεις σα τη δικη σου ετσι κ αλλιως ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Mpafalo είπε

Άρα δεν θα έχω πρόβλημα συνδεσιμότητας με το ps5 επειδή δεν είναι και τόσο καινούρια από άποψη χαρακτηριστικών;

Όχι δεν θα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mpafalo είπε

Ευχαριστώ παιδιά, η αλήθεια είναι οτι η απόκτηση τέτοιας τηλεοράσεις είναι όνειρο απατηλό χαχα.

Αν σκεφθείς ότι πριν από ένα μήνα με πόντους go for more της Εθνικής και μια δωροεπιταγή που έδινε η LG έβγαινε έμμεσα η 55BX στα 640€ και η 65BX στα 715€ δεν είναι όνειρο απατηλό.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Αν σκεφθείς ότι πριν από ένα μήνα με πόντους go for more της Εθνικής και μια δωροεπιταγή που έδινε η LG έβγαινε έμμεσα η 55BX στα 640€ και η 65BX στα 715€ δεν είναι όνειρο απατηλό.

Αυτο ακριβως πηγα να γραψω. Και να μην προλαβε καποιος αυτη την προσφορα,σιγουρα υπαρχουν αξιολογες 4k TV σε αυτα τα λεφτα περιπου και σημερα,ποσο μαλλον τις γιορτες που θα εχουμε και εκπτωσεις.

Για τους περισσοτερους ονειρο απατηλο ειναι να αγοραζουν καθε νεο exclusive day one στα 80ευρω,οχι τηλεοραση που κοστιζει σχεδον οσο η κονσολα με 2παιχνιδια και θα την εχεις και για ποσα χρονια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι απαραίτητα, εσυ απο τα 1080 σε 4κ με Hdr μια τιμια τηλεόραση στα 700 ε θα νομίζεις οτι πηρες διαστημόπλοιο τσαμπα. Δεν είναι τοσο ακριβο οσο φαντάζει απο τη στιγμή που δίνεις ήδη 500 για ps5/xbox

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 4 ps5 της παρεας στα 2 χαλασανε τα control. η πλακα ειναι οτι κ τα 2 χαλάσανε χθες. το ενα εχει θεμα στο αριστερό μοχλο παει προς τα πανω στο αλλο κόλλησε το r2 , δε βγαίνει οπως πρέπει κ ειναι σαν πατημένο. καλως τα δεχτήκαμε 🤣. απο τριτη τηλέφωνο cometron

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, sndev είπε

στα 4 ps5 της παρεας στα 2 χαλασανε τα control. η πλακα ειναι οτι κ τα 2 χαλάσανε χθες. το ενα εχει θεμα στο αριστερό μοχλο παει προς τα πανω στο αλλο κόλλησε το r2 , δε βγαίνει οπως πρέπει κ ειναι σαν πατημένο. καλως τα δεχτήκαμε 🤣. απο τριτη τηλέφωνο cometron

Μου αρέσεις γιατί το παίρνεις χαλαρά και δεν ξενερώνεις από τη ζωή σου.. Δεν πάει να μπιμ τα υλικά αγαθά, υγεία να έχουμε παίδες, όλα τα άλλα φτιάχνονται.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, sndev είπε

στα 4 ps5 της παρεας στα 2 χαλασανε τα control. η πλακα ειναι οτι κ τα 2 χαλάσανε χθες. το ενα εχει θεμα στο αριστερό μοχλο παει προς τα πανω στο αλλο κόλλησε το r2 , δε βγαίνει οπως πρέπει κ ειναι σαν πατημένο. καλως τα δεχτήκαμε 🤣. απο τριτη τηλέφωνο cometron

Μήπως εννοείς Τετάρτη; Την Τρίτη έχουμε την Πρωτομαγιά (μεταφέρθηκε). 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Μου αρέσεις γιατί το παίρνεις χαλαρά και δεν ξενερώνεις από τη ζωή σου.. Δεν πάει να μπιμ τα υλικά αγαθά, υγεία να έχουμε παίδες, όλα τα άλλα φτιάχνονται.. 

επειδη οπως το πες ,δε παν να ... υπαρχουν σοβαροτερα πραγματα να σκαμε κ υπαρχουν 2-3 χειριστηρια στο καθενα, θα κανουν τη δουλεια τους μέχρι να αντικατασταθουν. αλλα σημαδιακο το χθεσιμο 2/2 με διαφορερικο θεμα. το ενα παραλαβη απο Public τέλος νοεμβρη το αλλο φουρνια φευβρουαριου απο κολομβουνη . έχουν χαλασει κ ξαναγορασει τοσα πραγματα κ έχουμε καψει τοσα χρηματα σε βλακιες που δεν υπαρχει λογος να σκαμε για τέτοιες βλακιες οταν υπαρχει εναλακτικη. τωρα αν καιγοταν το ps5 ε δε θα το παιρναμε χαλαρα σιγουρα γτ αντε βρες αλλο έστω κ απο αντικατασταση. θα ενημερώσω για εξελίξεις με τη cometron  

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες μια ερωτηση,ειχα αγορασει περσι αυτα τα ακουστικα,

CoolerMaster MH752

https://www.skroutz.gr/s/16253352/CoolerMaster-MH752.html#specs

ειμαι παντελως ασχετος αυτα εχουν συμβατοτητα με το ps5 ωστε να παραγουν τον 3d audio ηχο,σωστα??

 

Στο μενου ηχου ανοιγει η επιλογη προφιλ 3d ηχου.

 

και επισης το εχω αφησει στην επιλογη 3 προεπιλογη-τοεχει αλλαξει κανεις αυτο?

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...