Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook D15 ή D14


bromiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Η ραμ αναβαθμιζεται σε 16αρα αν αφαιρεσουμε την 8αρα; Επισης εξηγηστε μου λιγο αυτο που λετε για ποιοτητα και διαρκεια ζωης αν βαλεις τον 1gb crucial για nvme δισκο. Ποσα χρονια του δινετε και αν θα κολλαει ο υπολογιστης η οχι; Επισης επειδη το παραγγειλα και βγηκε σχετικα προσφατα θεωρειται ασφαλες και καθαρο απο κορωνοιο;

Επεξ/σία από NinjaMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 579
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, NinjaMan είπε

Γεια σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Η ραμ αναβαθμιζεται σε 16αρα αν αφαιρεσουμε την 8αρα; Επισης εξηγηστε μου λιγο αυτο που λετε για ποιοτητα και διαρκεια ζωης αν βαλεις τον 1gb crucial για nvme δισκο. Ποσα χρονια του δινετε και αν θα κολλαει ο υπολογιστης η οχι; Επισης επειδη το παραγγειλα και βγηκε σχετικα προσφατα θεωρειται ασφαλες και καθαρο απο κορωνοιο;

H μνήμη δεν αναβαθμίζεται. Είναι πάνω στην μητρική δεν αλλάζει. 
Μέσα σε σφραγισμένο κουτί ειναι τι σχέση έχει ο Κορονοιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NinjaMan είπε

Γεια σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Η ραμ αναβαθμιζεται σε 16αρα αν αφαιρεσουμε την 8αρα; Επισης εξηγηστε μου λιγο αυτο που λετε για ποιοτητα και διαρκεια ζωης αν βαλεις τον 1gb crucial για nvme δισκο. Ποσα χρονια του δινετε και αν θα κολλαει ο υπολογιστης η οχι;

Όπως ειπώθηκε η RAM δεν αναβαθμίζεται…

Για τον crucial nvme, εγώ πιστεύω ότι είναι μια πολύ καλή επιλογή ανάλογα τα χρήματα/ταχύτητα/κόστος και δεν ασχολείσαι με έχτρα ssd…

Υστερεί λίγο σε ταχύτητα σε σχέση με άλλους nvme, αλλά δεν πιστεύω ότι θα καταλάβουμε οποιαδήποτε διαφορά…

Ο υπολογιστής φυσικά και δεν θα κολλάει… αρκεί να σκεφτείς ότι ο καλύτερος ssd sata 3 δίσκος έχει περίπου 550mb/s μέγιστη ταχύτητα… και ο crucial nvme 2000 mb/s…

Όσο για τα χρόνια ζωής θα πω μόνο αυτό… έχει 5 χρόνια εγγύηση, όπως και όλοι οι επώνυμοι ssd πχ Samsung 970 Evo…

Η αμέσως επόμενη καλή αγορά είναι ένας Samsung 970 Evo 500GB στα 105 ευρώ περίπου μαζί με μεταφορικά… αλλά φυσικά μόνο 500GB…

Οπότε ο κάθε ένας βλέπει τι τον συμφέρει και πράττει ανάλογα…

Εγώ πάντως αγόρασα από Κίνα μεριά ένα Docking Station SATA,USB 3.0, γιατί έχω 2 σκληρούς δίσκους 1tb & 500gb όπου θα τους αξιοποιήσω για αποθήκευση…

10 ώρες πριν, NinjaMan είπε

Επισης επειδη το παραγγειλα και βγηκε σχετικα προσφατα θεωρειται ασφαλες και καθαρο απο κορωνοιο;

Ασχολίαστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Backpacker είπε

...Μέσα σε σφραγισμένο κουτί ειναι τι σχέση έχει ο Κορονοιος?

 

48 λεπτά πριν, bromiaris είπε

...Ασχολίαστο...

Ηθελα να ξερω δεν σας περασε απο το μυαλο οτι καποιο απο τα χιλιαδες κρουσματα στην Ελλαδα μπορει να προηλθε απο επαφη με μολυσμενο αντικειμενο απο εξωτερικο; Δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση ενας απο τους εργατες που εφτιαχνε το λαπτοπ της αδερφης μου να'ναι ασυμπτωματικος και να κολλησει αυτη και μετα ολοι εμεις στην οικογενεια κορωνοιο; Και αν ναι τι μπορουμε να κανουμε για αυτο; Η αδερφη μου τελος παντων δουλευει σε νοσοκομειο και πρεπει να της δωσω αναφορα οταν της το κανω δωρο σε ποια περιοχη της Κινας φτιαχτηκε και αν γνωριζετε να μου πειτε αν απολυμαινονται ολα τα κομματια κατα την δημιουργια ενος λαπτοπ;

Επεξ/σία από NinjaMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

41 λεπτά πριν, Backpacker είπε

Ξέρουμε καθόλου αν θα βγουν και μοντέλα με 16άρα μνήμη? 

Κυκλοφορούν εδώ και 40 ημέρες...

 

20200415_171418.jpg

 

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Κυκλοφορούν εδώ και 40 ημέρες...

20200415_171418.jpg

 

Ναι τα είδα και γω αυτά αλλά σε κανένα μαγαζί ούτε στο amazon ούτε πουθενά δεν τα βρήκα για αγορά στην Ευρώπη. Μόνο σε κάτι ανατολικοευρωπαικές χώρες είχαν 16αρα ram αλλά με i5 επεξεργαστή!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Backpacker είπε

Ναι τα είδα και γω αυτά αλλά σε κανένα μαγαζί ούτε στο amazon ούτε πουθενά δεν τα βρήκα για αγορά στην Ευρώπη. Μόνο σε κάτι ανατολικοευρωπαικές χώρες είχαν 16αρα ram αλλά με i5 επεξεργαστή!!! 

Ε ναι… Όταν η κάθε Huawei σε κάθε αγορά δίνει ένα μόνο πολύ συγκεκριμένο προϊόν τότε δεν το βρίσκεις εδώ…

Πρέπει να ψάξεις σε ασιατικά καταστήματα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Ε ναι… Όταν η κάθε Huawei σε κάθε αγορά δίνει ένα μόνο πολύ συγκεκριμένο προϊόν τότε δεν το βρίσκεις εδώ…

Πρέπει να ψάξεις σε ασιατικά καταστήματα…

 

Και κει τελειωμένα είναι στα περισσότερα. Βλέπω ότι το είχαν με   i7-10510U Max 4.9GHz,16GB Ram,256G SSD+1T HDD Memory,MX250 Video Card
Πάρα πολύ καλή σύνθεση!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα το έχω το 14 αρι εδώ και δύο βδομάδες όλα μια χαρά απλα ήθελα να ρωτήσω ,αυτό το κάνει και σε εσάς ή μόνο εμένα με ξενερώνει για κάποιο λόγο ;

https://streamable.com/5suy7k

 

 

Επεξ/σία από BigSaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, BigSaras είπε

Παιδιά καλησπέρα το έχω το 14 αρι εδώ και δύο βδομάδες όλα μια χαρά απλα ήθελα να ρωτήσω ,αυτό το κάνει και σε εσάς ή μόνο εμένα με ξενερώνει για κάποιο λόγο ;

https://streamable.com/5suy7k

Σε εμένα (D15) δεν το κάνει... 

Εγώ έχω άλλο θέμα... 

Χτες άνοιξα ένα νέο Huawei nova 5t και προσπάθησα να το συνδέσω με nfs με το λαπτοπ για να μεταφέρω φωτογραφίες... 

Αλλά δεν το κατάφερα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, bromiaris είπε

Σε εμένα (D15) δεν το κάνει... 

Εγώ έχω άλλο θέμα... 

Χτες άνοιξα ένα νέο Huawei nova 5t και προσπάθησα να το συνδέσω με nfs με το λαπτοπ για να μεταφέρω φωτογραφίες... 

Αλλά δεν το κατάφερα... 

Έχω το honor 20 και είχα το ίδιο θέμα την πρώτη μέρα, νομιζω είχα κάνει restart και τα δύο και είχε φτιάξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, NinjaMan είπε

Καρτα γραφικων παιρνει;

Όπως γνωρίζεις ο R5 3500U έχει ενσωματωμένα γραφικά vega 8

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...