Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, NewGascp είπε

Ακριβώς αυτό. Το Xbox πλέον γίνεται υπηρεσία (για αυτό και το multi login που ανέφερα σε προηγούμενο post). To Ps5 δεν είναι πλέον ανταγωνιστής για την Ms. To Ps5 παραμένει ότι ποιο κοντά στην έννοια της "κονσόλας" όπως την αντιλαμβανόμαστε. Ο Spencer εργάζεται πολύ μεθοδικά από την πρώτη μέρα που ανέλαβε προς αυτήν την κατεύθυνση και θυμόμαστε σε τι κατάσταση πήρε το brand Xbox (σε αποσύνθεση).
IMHO Η Sony δεν μπορεί να ακολουθήσει την Ms στο θέμα "υπηρεσίας" όπως και η Ms δεν μπορεί να "χτυπήσει" την Sony στο θέμα "κονσόλα". Έτσι κάπως τελειώνουν τα console wars όπου ο κάθε "παίχτης" παίρνει το κοινό του. Υπάρχει βέβαια και η Nintendo ...

Το ζήτημα όπως το βλέπω εγώ είναι αν σαν gamers μας συμφέρει μακροπρόθεσμα μια συνδρομητική gaming υπηρεσία.

Μεγάλη κουβέντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Το ζήτημα όπως το βλέπω εγώ είναι αν σαν gamers μας συμφέρει μακροπρόθεσμα μια συνδρομητική gaming υπηρεσία.

Μεγάλη κουβέντα

Προσωπικά θα πω ναι μας συμφέρει.
Όχι και τόσο μεγάλη, υπάρχει ήδη δεδομένο (παγκόσμιο κιόλας).
Δες που βρίσκονται σήμερα τα Video Clubs και που το Netflix.
Προσπαθήστε να θυμηθείτε όταν το Netflix έκανε τα πρώτα του βήματα ...
Σήμερα όλοι, μεγάλες εταιρίες, studio κλπ  έχουν ήδη μπει ή θα μπούνε σύντομα στο συνδρομητικό σύστημα της "ψυχαγωγίας".
Η βιομηχανία του gaming δεν θα αποτελέσει εξαίρεση. Καλώς ή κακώς θα συμπληρώσω...
Είμαι σίγουρος ότι και η Sony θα μπει σε αυτό το μοτίβο αλλά λίγο αργότερα.

Επεξ/σία από NewGascp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, NewGascp είπε

Προσωπικά θα πω ναι μας συμφέρει.
Όχι και τόσο μεγάλη, υπάρχει ήδη δεδομένο (παγκόσμιο κιόλας).
Δες που βρίσκονται σήμερα τα Video Clubs και που το Netflix.

Το Netflix καλύπτει την ανάγκη "να βάλω κάτι να χαζέψω". Δεν καλύπτει την ανάγκη θέλω να δω το νέο star wars η το νέο avengers η ακόμη και το νέο επεισόδιο της τάδε σειράς που θέλω να δω.

Δε νομίζω ότι οι gamers ανοίγουν τη κονσόλα απλά για "να παίξουν κάτι". Θέλουν να παίξουν κάτι συγκεκριμένο. Όταν θα γίνουν όλα υπηρεσίες που μάλλον προς τα κει πάμε θα χρειαζόμαστε πάνω από 5 συνδρομες στο νερό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://news.xbox.com/en-us/2020/10/13/xbox-series-x-and-xbox-series-s-backward-compatibility-update/?ocid=Platform_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_10.13.1

Xbox Series X and Xbox Series S Will Be the Best Place to Play 1000s of Games From Across Four Generations of Xbox

 

TW_ComingSoon_MixedPlatform_10.13.jpg?w=1200

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος που δεν βλεπει την διαφορα στο παραπανω βιντεο που τοσο καιρο φωναζουν πολλοι οτι τα 30 frames ειναι οκ;πονοκεφαλος σε πιανει με τα 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, privateer είπε

https://news.xbox.com/en-us/2020/10/13/xbox-series-x-and-xbox-series-s-backward-compatibility-update/?ocid=Platform_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_10.13.1

Xbox Series X and Xbox Series S Will Be the Best Place to Play 1000s of Games From Across Four Generations of Xbox

TW_ComingSoon_MixedPlatform_10.13.jpg?w=1200

επιτέλους το Cricket19!!!! ενταξει να σοβαρευτούν λίγο όμως στα παιχνίδια που προσθέτουν

το 30 με το 60 έχει τεράστια διαφορά πάντα αλλά οκ δεν μου φαίνεται λογικό να δώσεις 500ε για να ξαναπαίξεις παιχνίδια στα 60fps. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Υπαρχει καποιος που δεν βλεπει την διαφορα στο παραπανω βιντεο που τοσο καιρο φωναζουν πολλοι οτι τα 30 frames ειναι οκ;πονοκεφαλος σε πιανει με τα 30

Σαφώς και δεν υπάρχει κάποιος.Αυτο είναι μια αστεία δικαιολογία για να μας πείσουν κάποιοι ότι τα 30αρια των κονσολών είναι ό,τι πρέπει.Εγω τώρα παίζω ξανά το Horizon Zero dawn στο pc σε 60 frames και απορώ πως στο καλό κατάφερα και το έπαιξα στα 30 όταν βγήκε στο ps4.

Επεξ/σία από Billie13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Σαφώς και δεν υπάρχει κάποιος.Αυτο είναι μια αστεία δικαιολογία για να μας πείσουν κάποιοι ότι τα 30αρια των κονσολών είναι ό,τι πρέπει.Εγω τώρα παίζω ξανά το Horizon Zero dawn στο pc σε 60 frames και απορώ πως στο καλό κατάφερα και το έπαιξα στα 30 όταν βγήκε στο ps4.

 

1 ώρα πριν, privateer είπε

https://news.xbox.com/en-us/2020/10/13/xbox-series-x-and-xbox-series-s-backward-compatibility-update/?ocid=Platform_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_10.13.1

Xbox Series X and Xbox Series S Will Be the Best Place to Play 1000s of Games From Across Four Generations of Xbox

TW_ComingSoon_MixedPlatform_10.13.jpg?w=1200

Για να δει καποιος την διαφορα πρεπει να το ανοιξει στο youtube στα 60frames

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, Daredevil said:

επιτέλους το Cricket19!!!! ενταξει να σοβαρευτούν λίγο όμως στα παιχνίδια που προσθέτουν

το 30 με το 60 έχει τεράστια διαφορά πάντα αλλά οκ δεν μου φαίνεται λογικό να δώσεις 500ε για να ξαναπαίξεις παιχνίδια στα 60fps. 

το cricket σε πειραξε τωρα? 😋ιδιως αυτο τον μηνα που ηδη εχουμε doom/forza 7/aoe 3 και ακομη ειμαστε στην μεση

very positive οι κριτικες στο steam οποτε δεν μιλαμε για καμια μουφα

https://store.steampowered.com/app/1028630/Cricket_19/

εξαλου  αυτο ειναι τ θετικο του gamepass ποικιλια.  

καποιοι μπορει να θελουν να παιξουν τα παιχνιδια αυτα ξανα η δεν τα εχουν παιξει ποτε. Δεν δινεις τα 500 μονο για αυτο βεβαια. ειναι ενα εξτρα bonus

Επεξ/σία από privateer
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζητειται νυχτοφυλακας..εχει και το δικαιωμα να φερει και τα προσωπικα του αντικείμενα..οπως ξυραφακια oled tv κτλπ.

 

FB_IMG_1602606311434.jpg

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Daredevil είπε

επιτέλους το Cricket19!!!! ενταξει να σοβαρευτούν λίγο όμως στα παιχνίδια που προσθέτουν

Και εμενα μου ειναι απολυτως αδιαφορο το Cricket. Ομως συμφωνα με τις περισσότερες στατιστικες, ειναι ενα απο τα πιο δημοφιλές αθληματα στον κόσμο. βασικα στις περισσότερες λιστες ειναι 2ο μετα απο το ποδοσφαιρο! Ελλαδα ουτε υπαρχει αλλά σε χωρες νοτιας Ασιας, Ινδια, Αυστραλια, Αγγλια, Ν. Αφρικοι κ γενικα ex-UK colonies εχει τρελο κοινο. Οπότε ειναι καλη προσθήκη για παρα παρα πολυ κόσμο. Αντιθετως, το μπασκετ εχει (λενε) το 1/3 του κοινου αποτι το κρικετ. Ξερεις τι φρικη τραβαω Αγγλια για να παιξω ενα μπασκετακι καπου? Εδω δε βλεπει/παιζει ΚΑΝΕΙΣ!!!

Back on topic τωρα, καμια νυχτερινη βαρδια στην παραπανω αποθήκη μπορω να κανω εγω αν χρειαζονται ατομο! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Brazhlias είπε

Δεν ξερω γι'αυτο και ρωτησα.

720/30 στην πλειονοτητα τους και με εντελως αλλα assets φυσικα τα παιχνιδια τοτε. Σε καθε περιπτωση πρεπει να ειναι εξαιρετικα κακο παραδειγμα το Yakuza για να καταληξουμε σε σαφη συμπερασματα για τις πραγματικες δυνατοτητες του S. Κακο optimization φωναζει παρα οτιδηποτε αλλο. Δεν δειχνει τοσο βαρυ με τιποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...