Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, NewGascp είπε

Προσωπικά θα πω ναι μας συμφέρει.
Όχι και τόσο μεγάλη, υπάρχει ήδη δεδομένο (παγκόσμιο κιόλας).
Δες που βρίσκονται σήμερα τα Video Clubs και που το Netflix.
Προσπαθήστε να θυμηθείτε όταν το Netflix έκανε τα πρώτα του βήματα ...
Σήμερα όλοι, μεγάλες εταιρίες, studio κλπ  έχουν ήδη μπει ή θα μπούνε σύντομα στο συνδρομητικό σύστημα της "ψυχαγωγίας".
Η βιομηχανία του gaming δεν θα αποτελέσει εξαίρεση. Καλώς ή κακώς θα συμπληρώσω...
Είμαι σίγουρος ότι και η Sony θα μπει σε αυτό το μοτίβο αλλά λίγο αργότερα.

Καλησπέρα - σε προηγούμενο ποστ σου ανέφερες κάτι για double login με το ίδιο account.

Θα ήθελες να επεκταθείς σε παρακαλώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, privateer είπε

το cricket σε πειραξε τωρα? 😋ιδιως αυτο τον μηνα που ηδη εχουμε doom/forza 7/aoe 3 και ακομη ειμαστε στην μεση

very positive οι κριτικες στο steam οποτε δεν μιλαμε για καμια μουφα

https://store.steampowered.com/app/1028630/Cricket_19/

εξαλου  αυτο ειναι τ θετικο του gamepass ποικιλια.  

καποιοι μπορει να θελουν να παιξουν τα παιχνιδια αυτα ξανα η δεν τα εχουν παιξει ποτε. Δεν δινεις τα 500 μονο για αυτο βεβαια. ειναι ενα εξτρα bonus

ναι οκ απλώς περίμενα το Κρίκετ21 για να έχει και τις τελευταίες μεταγραφες :P εντάξει ινδία το κρίκετ είναι δημοφιλές άθλημα και η αγορά είναι μεγάλη

forza7 το έχω 1χρόνο+ /aoe3 θα το παίξω τον χειμώνα, doom δύσκολα. Συνεχίζει να μην με τρελαίνει το pass ως τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Daredevil είπε

επιτέλους το Cricket19!!!! ενταξει να σοβαρευτούν λίγο όμως στα παιχνίδια που προσθέτουν

το 30 με το 60 έχει τεράστια διαφορά πάντα αλλά οκ δεν μου φαίνεται λογικό να δώσεις 500ε για να ξαναπαίξεις παιχνίδια στα 60fps. 

Έχει κουράσει το όλο θέμα με το bc, αλλά αφού δεν έχουν ακόμα τίποτα έτοιμο σε net-gen τι περιμένεις να σου δείξουν?

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Next gen πιστευω και οι 2 εταιριες απο το 22. Ειδικα οταν σταματησουν να υποστηριζουν τα προηγουμενα.

Το θεμα ειναι με οποιες κινησεις να σε κρατησουν "ζεστο" μεχρι να ξεκινησουν να ρεουν νεα παιχνιδια.

Για την ms ειναι πιο ευκολο απο τι δειχνει λογο υπηρεσιών. Εχεις να ασχοληθεις κανα χρονο με τα third party και το game pass

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παιδιά δεν είναι έτσι με τους τίτλους. Καλώς ή κακώς η Sony εδώ έχει κεφάλι

Έχει Demon Souls, Godfall, Miles κλπ που στη ουσία είναι PS5 τίτλοι downgraded εκδόσεις των οποίων θα βγουν σε PS4 προφανώς για τα $$$ καθώς έχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ base το PS4.

Τέτοιου είδους τίτλους δεν έχει το XBOX. ΘΑ είχε το Halo ωστόσο μετά το δικαιολογημένο κράξιμο το πήραν πίσω και σωστά.

Προσωπικά είμαι απόλυτα σύμφωνος να υπάρχει ένας κράχτης τίτλος, πείτε και old school 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να υπενθυμίσω ότι βγαίνει το Gears Tactics-console version στις 10 Νοεμβρίου και 1 μήνα μετά το The Medium. Πάντως μιλάμε για next gen κι έχουμε οι περισσότεροι ως πρώτη επιλογή το Demon Souls που είναι με γραφικά-περιτύλιγμα PS 5 και gameplay μηχανισμούς PS 3, plus extra περιοχή. Καταλαβαίνω και νιώθω τι σημαίνει αγαπάμε ορισμένα franchises αλλά πραγματικό next gen δεν είναι. Είναι περίπτωση Halo Anniversary 2, Gears Ultimate Edition, Shadow of the Colossus. Είναι εντυπωσιακό, αλλά ξέρουμε τι είναι και λόγω πιστότητας με το original δεν θα δεις ολοκαίνουριο τίτλο παικτικά πέρα από τα καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά. IMO True next gen θα ήταν αν ακολουθούσε την συνταγή του Resident Evil 2 και Final Fantasy VII που παίζεις νέα εμπειρία.

 Ευελπιστώ να είμαι λάθος αλλά τα μικρά βιντεάκια του Demon Souls δείχνουν ότι το Remake κρατά τα animations και το A.I. της PS 3 έκδοσης.

Επεξ/σία από Ren_of_Heavens
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Heresy είπε

Καλησπέρα - σε προηγούμενο ποστ σου ανέφερες κάτι για double login με το ίδιο account.

Θα ήθελες να επεκταθείς σε παρακαλώ?

Για την ακρίβεια ο όρος που θα χρησιμοποιήσει η MS είναι "Multiple" και όχι "Double" όπως έγραψα εκ παραδρομής.
Μετά τα Ελληνικά που σας ήρθαν σήμερα ακολουθεί το Multiple Login.
Ένα από τα χαρακτηριστικά τα Live μέχρι σήμερα είναι αν είχατε δύο κονσόλες Xbox στο σπίτι με ένα account, όταν ανοίγατε την μία και μετά την άλλη τότε έκανε logout την πρώτη.
Σύντομα αυτό θα είναι παρελθόν. Θα μπορείτε να κάνετε login με το ίδιο account σε δύο ή περισσότερες "συσκευές" Live.
Π.χ. όταν ο ένας θα παίζει CoD στο σαλόνι ενώ ο άλλος θα μπορεί να ανοίξει το δεύτερο Xbox, να κάνει login, και να χρησιμοποιήσει κάτι άλλο εκτός από gaming. Skype, mixer, Netflix κλπ.
Η "πηγή" της δυνατότητας προέκυψε από τον ερχομό του  xCloud, το streaming συμβατών παιχνιδιών στο Android κινητό μας που θα έρθει στην Ελλάδα μέσα στο 2021.
Πιστεύω ότι το πλάνο της Ms αρχίζει να γίνεται αντιληπτό πλέον. Xbox Live παντού. Στο σαλόνι μας, στην κρεβατοκάμαρα μας, στο κινητό μας, στο Pc μας...
Kάτι είχε ακουστεί για το xCloud στο Nintendo Switch αλλά δε θεωρώ ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει ποτέ αυτό (...εντάξει ίσως μπορεί να γίνει για τις jailbroken Switch).
Πάντως σε ψυγεία Samsung θα παίζει 😅 https://www.theverge.com/2020/10/13/21514030/microsoft-xcloud-samsung-smart-fridge-doom-enternal-xbox-games-android
Αντιλαμβάνεστε το μέλλον του gaming πλέoν ... (Streaming Subscription Gaming Service).

Επεξ/σία από NewGascp
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Braveheart1980 είπε

Couldn't agree more!

 

Ναι το καταλάβαμε ότι είστε απόλυτα συμβατοί στις απόψεις (και μπλέ στην καρδιά, οχι οτι έχει κάποια σημασία). Και όπως το αναλύσατε και μόνοι σας και επειδή όντως κούρασε. Τι αξία έχει για τον καθένα δεν μπορείτε να το κρίνετε μόνοι σας. Ούτε στατιστικά να πείτε, ούτε καν κατά προσέγγιση. Για μένα Xbox Series X day one αγορά και χωρίς κανένα "next ge" game έχει πολύ μεγάλη αξία. Προερχόμενος απο Xbox One η διαφορά θα είναι τεράστια. Και έχω πάρα πολλά παιχνίδια που θέλω να παίξω και δεν έχω αρχίσει καν γιατί ήθελα καλύτερη gaming εμπειρία. /

Για μερικούς άλλους όντως μπορεί να μην έχει αξία. Να τα έχουν παίξει όλα ή να είχαν xbox x ή δυνατό υπολογιστή. Ε αυτοί ας μην αγοράσουν. Τόσο απλό.

Εν τέλη πάρτε το PS5 που σας εκφράζει και παραπάνω να σας φύγει και απο μέσα σας και δεν σας ανάγκασε κανένας να αγοράσετε το xbox series x. Απλά μην κρίνεται την αξία του και τι έχει να προσφέρει κτλ κτλ. όταν το πάτε με την λογική σας και δεν έχετε ΚΑΝΕΝΑ στατιστικό του τι θέλει ο κόσμος ή για τι χρήση το προορίζει. 

Επεξ/σία από aeljim
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, aeljim είπε

Ναι το καταλάβαμε ότι είστε απόλυτα συμβατοί στις απόψεις (και μπλέ στην καρδιά, οχι οτι έχει κάποια σημασία). Και όπως το αναλύσατε και μόνοι σας και επειδή όντως κούρασε. Τι αξία έχει για τον καθένα δεν μπορείτε να το κρίνετε μόνοι σας. Ούτε στατιστικά να πείτε, ούτε καν κατά προσέγγιση. Για μένα Xbox Series X day one αγορά και χωρίς κανένα "next ge" game έχει πολύ μεγάλη αξία. Προερχόμενος απο Xbox One η διαφορά θα είναι τεράστια. Και έχω πάρα πολλά παιχνίδια που θέλω να παίξω και δεν έχω αρχίσει καν γιατί ήθελα καλύτερη gaming εμπειρία. /

Για μερικούς άλλους όντως μπορεί να μην έχει αξία. Να τα έχουν παίξει όλα ή να είχαν xbox x ή δυνατό υπολογιστή. Ε αυτοί ας μην αγοράσουν. Τόσο απλό.

Εν τέλη πάρτε το PS5 που σας εκφράζει και παραπάνω να σας φύγει και απο μέσα σας και δεν σας ανάγκασε κανένας να αγοράσετε το xbox series x. Απλά μην κρίνεται την αξία του και τι έχει να προσφέρει κτλ κτλ. όταν το πάτε με την λογική σας και δεν έχετε ΚΑΝΕΝΑ στατιστικό του τι θέλει ο κόσμος ή για τι χρήση το προορίζει. 

Καποιοι το 2013 ετρεχαν να παρουν κονσολα day ενα για να παιξουν Killzone Shadowfall και Knack...το launch των Series X/S σιγουρα δεν θα μεινει στην ιστορια ως ενα απο τα καλυτερα αλλα απο τις 2 παραπανω φολες χιλιες φορες να παιξω Gears Tactics, Medium και Cyberpunk και να ξαναπαιξω Sekiro στα 60fps και Οri 2 στα 120fps. Ετσι κ αλλιως αν το παμε καθαρα τι ειναι next gen και τι οχι αμα γουσταρω κανω μισο PS5 launch στη PS4 πλεμπα που εχω, παιρνω Miles Morales και Sack Boy και περιμενω μερικους μηνες να δω αμα βγει και Demon's Souls Remake στη πλεμπα. 500e για remake - τυρακι στα 80 ευρω εγω δεν δινω οποτε...

Παντως πως αλλαξαν τα remakes/remasters απο "αρπαχτες/αρμεγμα των εταιριων που βγαζουν τα ιδια κ τα ιδια" σε system sellers σε μια νυχτα μεσα εχει πολυ ενδιαφερον....και μετα καποιοι λενε οτι το BC δεν ειναι λογος να παρεις κονσολα ενω το lifting παιχνιδιου PS3 στα 80 ευρω ειναι. The irony...lol

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Η κριτική θα υπάρχει και αν κάποιου δε του αρέσει,τοτε oh well..

Μάλλον κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. να κάνεις ΜΙΑ ΦΟΡΑ την κριτική σου και να πεις ΓΙΑ ΜΕΝΑ δεν έχει αξία αυτή την στιγμή θα ήταν δεκτό και κατανοητό. Το τροπάριο σας εδώ και πολλές σελίδες που ναι μεν "είμαι αντικειμενικός" αλλά είναι χάλια, δεν έχει αξία το xbox series x και τι να κάνω και και όλα αυτά που γράφετε έχει αρχίσει εκτός απο γραφικό να καταντάει και κουραστικό. Της είπατε τις απόψεις σας πολλές φορές. Το καταλάβαμε. Ακολουθείστε το προϊόν που σας αρέσει και όλα οκ. Τα άλλα είναι περιττά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Braveheart1980 είπε

Couldn't agree more!

 

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Βρε μαζί σου! Αλλά να σου λένε δώσε 500 ευρώ για νέο hardware για να ξαναπαίξεις τα ίδια games με περισσότερα fps είναι οξύμωρο. Εκεί εστιάζω. Κάθε νέα κονσόλα οφείλει να συνοδεύεται από νέο software. Ο εκάστοτε καταναλωτής θέλει να νιώθει ότι επένδυσε σωστά. Η ms τραβάει κόσμο απο το gamepass. Όχι από το bc. Αυτό το τελευταίο απλά είναι ένα κερασάκι στη τούρτα το οποίο το αναγάγανε σε παντεσπάνι λες και είναι μέγα θέμα της gaming βιομηχανίας. Αλλά εν έτη 2020 αυτό είναι ξαναζεσταμένο φαγητό. Εν μέρη η βιομηχανία μας τρολαρει. Επειδή δεν έχει κάτι έτοιμο next-gen, έμμεσα μας λέει παίξτε ξανά τα ίδια λίγο καλύτερα.

Και φυσικά αναφέρομαι σε όσους παίζουν  συχνά και αρκετούς τίτλους και έχουν στο βιογραφικό τους αρκετές ώρες gaming. Τώρα αν έχεις κάνει skip ένα σωρό τίτλους της προηγούμενης γενιάς λόγω έλλειψης χρόνου ή είσαι νέος στο gaming ίσως έχει μια αξία για σένα και είναι λογικό. Τι γίνεται όμως για όσους διψάνε για next gen και θέλουν να δουν τα 500 ευρώ τους να πιάνουν τόπο και τα 12tf gpu απόδοσης? Αυτοί επειδή θα πρέπει να περιμένουν μέχρι τέλος του 2021 στην καλύτερη, σου λέει η ms, παίξτε last gen. Δεν πάει έτσι κυρά ms μου.

Τέλος πάντων, επειδή όπως είπα κούρασε να βαφτίζουμε το ψάρι-κρέας με το bc, ελπίζουμε μετά το 2021 να δούμε ωραία πράματα, next gen.

Δώσε 500 ευρώ και παίξε με ιπποδύναμη 12ft last gen games. Και διάβασε κάθε μέρα πόσο γαμάτο είναι αυτό. Αφού φαίνεται πως είσαι και ευχαριστημένος, δεν βλέπω τον λόγο οι developers να σου προσφέρουν τίποτα νέο. Ένα patch για 60fps, HDR και υψηλότερη ανάλυση και είσαι κομπλέ. Είδες? Έπιασαν τόπο τα 500 ευρώ που θα δώσεις. Οξύμωρο.

Και δια του λόγου το αληθές, ας δούμε με πόσους τίτλους κυκλοφόρησε κάθε κονσόλα της MS:

Original Xbox Launch Lineup Σύνολο games: 19 Αποκλειστικά games: 11 Cross-gen Games: 3

Xbox 360 Launch Lineup Σύνολο games: 28 Αποκλειστικά games: 9 Cross-gen Games: 9

Xbox One Launch Lineup Σύνολο games: 22 Αποκλειστικά games: 8 Cross-gen Games: 14

Xbox Series X/S Launch Lineup Σύνολο games: 8 Αποκλειστικά games: 1 Cross-gen Games: 7

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/Με-πόσα-games-λανσαρίστηκε-κάθε-κονσόλα-Xbox;/62636.html

Do you see the problem or not?

Δεν αγοράζεις μια κονσόλα για 2 μήνες ρε παιδιά, την αγοράζεις για χρόνια. Επίσης θα υπάρχουν παιχνίδια ανεξαρτήτως των exclusive ( δεν ξέρω γιατί κρίνουμε όλο το next gen σκηνικό απο αυτά) πολύ κοντά ή και πάνω στο release date που θα δείξει τι μπορούν να κάνουν. Ποιός σου είπε οτι τα παιχνίδια που θα βγούν στους επόμενους 2-3 μήνες δεν θα πάνε βίτσα? 

Το οτι η MS λέει οτι έχει κάνει σοβαρή δουλειά στο BC για μένα ΕΙΝΑΙ λόγος να το αγοράσω γιατί εγώ που δεν πήρα xbox one x/ ps4pro, τα παιχνίδια της προηγούμενης γενιάς ήταν κοντά στο unplayable και έπαιζα στο pc ό,τι ήθελα τα τελευταία 2 χρόνια. Τα 24-25fps που έπιανα είναι αστείο νούμερο εκτός κι αν είναι cinematics πιο αργά κι απ το θάνατο. Οπότε δώστε την αξία που χρειάζεται to σοβαρό Backwards Compatibility. Δεν είναι gimmick - είναι καλό ντιλ.
 

Ουσιαστικά το θέμα έχει πολλούς παράγοντες και η αξία διαφέρει για τον καθένα. Για μένα 500ε για hardware που ουσιαστικά αντικαθιστά το pc είναι τρομερή αξία σε βάθος χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aeljim είπε

Μάλλον κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. να κάνεις ΜΙΑ ΦΟΡΑ την κριτική σου και να πεις ΓΙΑ ΜΕΝΑ δεν έχει αξία αυτή την στιγμή θα ήταν δεκτό και κατανοητό. Το τροπάριο σας εδώ και πολλές σελίδες που ναι μεν "είμαι αντικειμενικός" αλλά είναι χάλια, δεν έχει αξία το xbox series x και τι να κάνω και και όλα αυτά που γράφετε έχει αρχίσει εκτός απο γραφικό να καταντάει και κουραστικό. Της είπατε τις απόψεις σας πολλές φορές. Το καταλάβαμε. Ακολουθείστε το προϊόν που σας αρέσει και όλα οκ. Τα άλλα είναι περιττά.

Αν θες να ακούγεται μια άποψη μόνο φορά, γιατί επαναλαμβάνεσαι;

3 λεπτά πριν, chncynic είπε

Δεν αγοράζεις μια κονσόλα για 2 μήνες ρε παιδιά, την αγοράζεις για χρόνια. Επίσης θα υπάρχουν παιχνίδια ανεξαρτήτως των exclusive ( δεν ξέρω γιατί κρίνουμε όλο το next gen σκηνικό απο αυτά) πολύ κοντά ή και πάνω στο release date που θα δείξει τι μπορούν να κάνουν. Ποιός σου είπε οτι τα παιχνίδια που θα βγούν στους επόμενους 2-3 μήνες δεν θα πάνε βίτσα? 

Το οτι η MS λέει οτι έχει κάνει σοβαρή δουλειά στο BC για μένα ΕΙΝΑΙ λόγος να το αγοράσω γιατί εγώ που δεν πήρα xbox one x/ ps4pro, τα παιχνίδια της προηγούμενης γενιάς ήταν κοντά στο unplayable και έπαιζα στο pc ό,τι ήθελα τα τελευταία 2 χρόνια. Τα 24-25fps που έπιανα είναι αστείο νούμερο εκτός κι αν είναι cinematics πιο αργά κι απ το θάνατο. Οπότε δώστε την αξία που χρειάζεται to σοβαρό Backwards Compatibility. Δεν είναι gimmick - είναι καλό ντιλ.
 

Ουσιαστικά το θέμα έχει πολλούς παράγοντες και η αξία διαφέρει για τον καθένα. Για μένα 500ε για hardware που ουσιαστικά αντικαθιστά το pc είναι τρομερή αξία σε βάθος χρόνου.

Valid point

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης αν οντως το Xbox βγει δυνατοτερο του PS5 (που ετσι δειχνουν τα νουμερα), το γεγονος οτι καποιος θα παιξει καλυτερα εκει στο launch τα call of duty, fifa, assassins creed, watch dogs και γενικα ολα/τα περισσότερα multiplatforms, ειναι πολυ καλος λογος να το επιλέξει ο μεσος χρηστης που δεν τον νοιαζουν τοσο πολυ να παιξει spiderman κ demon souls. 

για ολους εχει ο μπαξες και οι επιλογες ειναι καλες. Να ευχομαστε η MS να γινει πολυ ανταγωνιστικη γιατι μονο σε καλο μας θα ειναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aeljim είπε

Ναι το καταλάβαμε ότι είστε απόλυτα συμβατοί στις απόψεις (και μπλέ στην καρδιά, οχι οτι έχει κάποια σημασία). Και όπως το αναλύσατε και μόνοι σας και επειδή όντως κούρασε. Τι αξία έχει για τον καθένα δεν μπορείτε να το κρίνετε μόνοι σας. Ούτε στατιστικά να πείτε, ούτε καν κατά προσέγγιση. Για μένα Xbox Series X day one αγορά και χωρίς κανένα "next ge" game έχει πολύ μεγάλη αξία. Προερχόμενος απο Xbox One η διαφορά θα είναι τεράστια. Και έχω πάρα πολλά παιχνίδια που θέλω να παίξω και δεν έχω αρχίσει καν γιατί ήθελα καλύτερη gaming εμπειρία. /

Για μερικούς άλλους όντως μπορεί να μην έχει αξία. Να τα έχουν παίξει όλα ή να είχαν xbox x ή δυνατό υπολογιστή. Ε αυτοί ας μην αγοράσουν. Τόσο απλό.

Εν τέλη πάρτε το PS5 που σας εκφράζει και παραπάνω να σας φύγει και απο μέσα σας και δεν σας ανάγκασε κανένας να αγοράσετε το xbox series x. Απλά μην κρίνεται την αξία του και τι έχει να προσφέρει κτλ κτλ. όταν το πάτε με την λογική σας και δεν έχετε ΚΑΝΕΝΑ στατιστικό του τι θέλει ο κόσμος ή για τι χρήση το προορίζει. 

Μην το κάνεις vs, πουθενά δεν αναφέρθηκε η Sony. Εγώ μίλησα σαν μελλοντικός κάτοχος Series X. Αφού εσύ είσαι ευχαριστημένος με το launch της κονσόλας, εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Εγώ όμως θέλω περισσότερα από την ms γιατί και την δυνατότερη κονσόλα θα έχει και 500 ευρώ θα πάρει και τους πόρους διαθέτει για κάτι καλύτερο από την πλύση εγκεφάλου που κάνει με το bc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...