Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο εχω καταλαβει και εγω.οτι αν δεν πατησει το 22 δεν θα δουμε τιποτα.

Το godfall που θελω να παιξω θα το παιξω στο pc με τα μισα λεφτα. Οποτε μια απο τα ιδια οτι και να επιλεξεις. Τα multiplatform θα μας κρατησουν για εναν χρονο+ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, music_lover είπε

Βρε με λίγες εξαιρέσεις τα ίδια χάλια είναι και εκεί, απλά δεν μας τα κάνουν "τσουρέκια" με το bc. Ένα souls, ένα spider-man, άντε και ένα sack boy και τέλος. Δεν έχει τσουρέκια όμως, είσαι πιο calma, όλα πάνε με ρυθμούς χελώνας, ούτε ui δεν είδαμε, καλοί είναι και του λόγου τους, 80 ευρώ ούτε στα πιο τρελά όνειρα τους δεν δίνω 😝

ξεχνάς το godfall, to Destruction AllStars, το astro (ok 4-5 ώρες δεν είναι κακες για free παιχνίδι). Όλα τα άλλα είναι crossgen ή multiplatform

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Daredevil είπε

ξεχνάς το godfall, to Destruction AllStars, το astro (ok 4-5 ώρες δεν είναι κακες για free παιχνίδι). Όλα τα άλλα είναι crossgen ή multiplatform

Οποιος εχει pc δεν βρισκω λογο να σκασει κανα 70αρι για το godfall. Με τα μισα μπορει να το παιξει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Οποιος εχει pc δεν βρισκω λογο να σκασει κανα 70αρι για το godfall. Με τα μισα μπορει να το παιξει εκει.

όποιος έχει pc δεν υπάρχει λόγος να πάρει και XSX/S όμως

Επεξ/σία από Daredevil
  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Δεν κατάλαβες το point. Αγοράζεις μια τούρτα με 15 ευρώ το κιλό και για να σου την πουλήσει το κατάστημα σου εκθειάζει το κερασάκι επάνω της. Ε αυτό το θεωρώ εν μέρη παραπλάνηση. Για μένα το bc είναι κερασάκι. Για όσους είναι η γέμιση μεγεια σας με χαρά σας. Αλλά μην μας υπαγορεύουν κιόλας το τι θα φάμε. Γιατί θα πληρώσω και εγώ 500 και φυσικά έχω και εγώ απαιτήσεις, είμαι και εγώ πελάτης της. Η κριτική θα γίνεται ούτως ή άλλως. Δημοκρατία γαρ.

το game pass, το performance, τα features, το BC, ολα αυτα ειναι κερασακια; what?

δηλαδη αν το xbox ειχε το καλυτερο launch lineup και το αγοραζες γιαυτο τον λογο, αλλα στην πορεια δεν εβγαζε τιποτα απο αποκλειστικα, εσυ θα ελεγες οτι εκανες καλη αγορα; δεν μπορω να ακολουθησω την λογικη σου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KilliK είπε

το game pass, το performance, τα features, το BC, ολα αυτα ειναι κερασακια; what?

δηλαδη αν το xbox ειχε το καλυτερο launch lineup και το αγοραζες γιαυτο τον λογο, αλλα στην πορεια δεν εβγαζε τιποτα απο αποκλειστικα, εσυ θα ελεγες οτι εκανες καλη αγορα; δεν μπορω να ακολουθησω την λογικη σου.

Spoiler

 

πάει το θέμα πάλι σε vs ......

1 το game pass ΄το έχεις και αλλού

2 features αν εξαιρέσεις το +1,7tf (που οκ προς το παρόν δεν έχει φανεί πουθενά) έχει λιγότερα από το ps5 (controller,vr, wifi6, usb3.1, πολύ πιο γρήγορο ssd etc)

3 bc Μπορείς να θεωρήσεις πλέον ότι ε΄ναι δεδομένο στις 2 κονσόλες

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, KilliK είπε

το game pass, το performance, τα features, το BC, ολα αυτα ειναι κερασακια; what?

δηλαδη αν το xbox ειχε το καλυτερο launch lineup και το αγοραζες γιαυτο τον λογο, αλλα στην πορεια δεν εβγαζε τιποτα απο αποκλειστικα, εσυ θα ελεγες οτι εκανες καλη αγορα; δεν μπορω να ακολουθησω την λογικη σου.

Μην παραφράζεις τα λόγια μου. Αναφέρθηκα ΜΟΝΟ στο bc και στην επιμονή της ms να το διαφημίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και αν παει σε VS θα πεσει παλι κλειδωμα. αμαρτια δεν ειναι? Αφηστε οσους θελουν να παρουν την κονσολα που τους νοιαζει.

Αντικειμενικη κριτικη τυπου, κριμα που δεν εχει exlusive στο launch ειναι απολυτα θεμιτη. Αλλα το να μπαινουμε παλι σε σελιδες επι σελιδων συζητησης για τα ιδια και τα ιδια, μηδεν νοημα εχει. Απολαυστε την αγορα σας και να ευχεστε οτι κ αν παρετε να παει καλα και εκεινο και ο ανταγωνισμος γιατι μονο κερδισμενος εισαι ;)

καλα κανει η MS κ διαφημίζει παντου το smart delivery και backwards all the way πισω στο original Xbox. ειναι feature και ειναι σημαντικο για καποιο κοσμο. αν δε μας νοιαζει, ασχολουμαστε με κατι αλλο, thats all ;) 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Daredevil είπε

όποιος έχει pc όμως δεν υπάρχει λόγος να πάρει και XSX/S όμως

Πολλοί λόγοι. Όπως δεν θέλουμε να δώσουμε 600ρια για μια κάρτα γραφικών να κάνουμε ίσα ίσα την δουλειά μας. Προτιμάμε πολύ περισσότερο το console gaming απο τον καναπέ. Βάλε και το game pass. Έχω PC με κάρτα 1060GTX δεν υπάρχει περίπτωση να ξανά δώσω λεφτά για κάρτα. Με το XSX τα έχω όλα και σε φθηνότερη τιμή απο την κάρτα γραφικών που θα έπρεπε να πάρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Μην παραφράζεις τα λόγια μου. Αναφέρθηκα ΜΟΝΟ στο bc και στην επιμονή της ms να το διαφημίζει.

το BC ειναι σημαντικο feature για μια μεγαλη μεριδα του playerbase. και γιαυτο το διαφημιζει η ΜΣ. και απο την στιγμη που δουλευει σωστα, δεν παραπλανει κανεναν.

6 λεπτά πριν, Daredevil είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

πάει το θέμα πάλι σε vs ......

1 το game pass ΄το έχεις και αλλού

2 features αν εξαιρέσεις το +1,7tf (που οκ προς το παρόν δεν έχει φανεί πουθενά) έχει λιγότερα από το ps5 (controller,vr, wifi6, usb3.1, πολύ πιο γρήγορο ssd etc)

3 bc Μπορείς να θεωρήσεις πλέον ότι ε΄ναι δεδομένο στις 2 κονσόλες

απο την στιγμη που ξεκιναει η συγκριση, ακυρωνεται η αποψη οτι το BC δεν ειναι σημαντικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε και ο Skywalker ο καθενας βλεπει αυτο που τον ενδιαφερει και αγοραζει καταλληλα.δεν πιστευω οτι πιανει κανεναν απο το χερι η ms η σονυ να αγορασει με το ζορι.

Απλα παντα παλευουμε για να δικαιολογησουμε οτι η αγορα μας ειναι η καλητερη για ολους.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως κατάλαβα στο AC Odyssey ότι το Original Xbox One που έχω είχε πιεστεί όσο δεν πήγαινε άλλο. Το Forza Horizon 4 το παράτησα γρήγορα λόγω των loading times. Το Sekiro δεν το ξεκίνησα καν. To Dark Souls 3 το άφησα στη μέση, όπως και το Outer Worlds. Πλέον τη βγάζω με Yakuza και ανυπομονώ να παίξω Valhalla και Cyberpunk αλλά και αυτά που άφησα στη μέση. Τα 60fps/zero loading time θα είναι η καινούρια γενιά για μένα! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως είπε κι ο φίλος απο πάνω το launch και των δυο είναι τραγικό απο άποψη παιχνιδιών. To Xbox δεν έχει τίποτα και το PS έχει ένα πιστό remake και ένα DLC. Πιο πολύ ντόρο θα κάνει το Valhalla παρά αυτά τα δύο ενώ την ίδια ώρα τους δυο πρώτους μήνες τουλαχιστον το 99% θα παίζει μόνο Cyberpunk.

Το όλο θέμα είναι ποια κονσόλα είναι πιο value for money και εκεί δεν υπάρχει ανταγωνισμός. Το Xbox είναι πιο δυνατό, έχει καλύτερη υποστήριξη, έχει τέλειο και δωρεάν BC, το απίστευτο Gamepass και 23/31 μεγάλα στούντιο να ετοιμάζουν exclusives ΑΑΑ games.

To PS έχει μόνο τη σιγουριά ότι θα βγάλει 4-5 τρομερά exclusives τα επόμενα 4-5 χρόνια. Απο την άλλη υπάρχουν τα payed upgrades, τα αναγκαστικά 80αρια για day 1 αγορές, τα ερωτηματικά για τα onboard SSD και το LM κλπ.

Επεξ/σία από psof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

ότι η ms ασχολείται πέρα του δέοντος με το bc αντί για το next gen

8δις εδωσε για να παρει ενα πακετο ΑΑΑ IPs συν μερικα στουντιο. αλλα κατα τα αλλα δεν ασχολεται με το netgen? what?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ούτε η Sony ασχολείται με το next gen όμως.Ενα παιχνίδι βγάζει next gen που έχει σχετικά μικρό κοινό.Η κάθε κονσόλα διαφημίζει αυτό που πιστεύει ότι για την ώρα τουλάχιστον θα κάνει τη διαφορά και η Ms έχει πολύ πιο ελκυστικό πακέτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...