Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, music_lover είπε

 

αγοραζεις μια κονσολα τωρα, ως επενδυση για το μελλον. το game pass, το  BC, το performance, το update/save system, το storage expansion, κτλ ολα παιζουν το ρολο τους, μεγαλυτερο απο οτι παιζει το launch lineup,  για το ποσο ανταποδοτικη  θαναι αυτη η επενδυση σε βαθος χρονου, μεχρι να βγουν τα πρωτα πραγματικα nextgen games. προφανως αν για καποιον η προτεραιοτητα ειναι μονο τα αποκλειστικα, το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να περιμενει κανα 2 χρονια, οταν και θα αρχισουν να βγαινουν.

το μονο θεμα με την  ΜΣ, αν ειναι να παρεις την κονσολα της τωρα,  εινα οτι παιρνεις και ενα μεγαλο ρισκο γιατι δεν γνωριζεις αν τα 23 στουντιο της, θα μας δωσουν δυνατους τιτλους στο μελλον, η περισσοτερα Craig meme.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, KilliK είπε

αγοραζεις μια κονσολα τωρα, ως επενδυση για το μελλον. το game pass, το  BC, το performance, το updatre/save system, το storage expansion, κτλ ολα παιζουν το ρολο τους για το ποσο ανταποδοτικη  θαναι αυτη η επενδυση σε βαθος χρονου, μεχρι να βγουν τα πρωτα πραγματικα nextgen games. προφανως αν για καποιον η προτεραιοτητα ειναι μονο τα αποκλειστικα, το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να περιμενει κανα 2 χρονια, οταν και θα αρχισουν να βγαινουν.

το μονο θεμα με την  ΜΣ, αν ειναι να παρεις την κονσολα της τωρα,  εινα οτι παιρνεις και ενα μεγαλο ρισκο γιατι δεν γνωριζεις αν τα 23 στουντιο της, θα μας δωσουν δυνατους τιτλους στο μελλον, η περισσοτερα Craig meme.

Προφανώς υπάρχουν πολλοί λόγοι να πάρει κάποιος την οποιαδήποτε κονσόλα

Όσον αφορά το ρίσκο για το να θα βγάλει η Microsoft και η κάθε Microsoft αξιόλογους τίτλους, αυτό ισχύει για όλους. Πόσα και πόσα franchises πήγαν καλά και εξαφανίστηκαν από όλους τους devs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιγεις μεγαλο θεμα τωρα, και θα καταληξει παλι σε vs. εγω το μονο που θα πω ειναι το εξης: δεν νομιζω οτι θα εξελιχθει το gameplay ουτε στην νεα γενια, αντιθετως η ομογενοποιηση θα γινει χειροτερη. μακαρι να βγω λαθος.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, KilliK είπε

αγοραζεις μια κονσολα τωρα, ως επενδυση για το μελλον. το game pass, το  BC, το performance, το update/save system, το storage expansion, κτλ ολα παιζουν το ρολο τους, μεγαλυτερο απο οτι παιζει το launch lineup,  για το ποσο ανταποδοτικη  θαναι αυτη η επενδυση σε βαθος χρονου, μεχρι να βγουν τα πρωτα πραγματικα nextgen games. προφανως αν για καποιον η προτεραιοτητα ειναι μονο τα αποκλειστικα, το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να περιμενει κανα 2 χρονια, οταν και θα αρχισουν να βγαινουν.

το μονο θεμα με την  ΜΣ, αν ειναι να παρεις την κονσολα της τωρα,  εινα οτι παιρνεις και ενα μεγαλο ρισκο γιατι δεν γνωριζεις αν τα 23 στουντιο της, θα μας δωσουν δυνατους τιτλους στο μελλον, η περισσοτερα Craig meme.

Δεν κατάλαβες το point. Αγοράζεις μια τούρτα με 15 ευρώ το κιλό και για να σου την πουλήσει το κατάστημα σου εκθειάζει το κερασάκι επάνω της. Ε αυτό το θεωρώ εν μέρη παραπλάνηση. Για μένα το bc είναι κερασάκι. Για όσους είναι η γέμιση μεγεια σας με χαρά σας. Αλλά μην μας υπαγορεύουν κιόλας το τι θα φάμε. Γιατί θα πληρώσω και εγώ 500 και φυσικά έχω και εγώ απαιτήσεις, είμαι και εγώ πελάτης της. Η κριτική θα γίνεται ούτως ή άλλως. Δημοκρατία γαρ.

Επεξ/σία από music_lover
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Αν θες να ακούγεται μια άποψη μόνο φορά, γιατί επαναλαμβάνεσαι;

Απαντάω στις εξυπνάδες σου.

24 λεπτά πριν, music_lover είπε

Μην το κάνεις vs, πουθενά δεν αναφέρθηκε η Sony. Εγώ μίλησα σαν μελλοντικός κάτοχος Series X. Αφού εσύ είσαι ευχαριστημένος με το launch της κονσόλας, εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Εγώ όμως θέλω περισσότερα από την ms γιατί και την δυνατότερη κονσόλα θα έχει και 500 ευρώ θα πάρει και τους πόρους διαθέτει για κάτι καλύτερο από την πλύση εγκεφάλου που κάνει με το bc.

Σας παρακολουθώ και στο νήμα του PS5 και βλέπω το πνεύμα και την φιλοσοφία σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, aeljim είπε

Απαντάω στις εξυπνάδες σου.

Σας παρακολουθώ και στο νήμα του PS5 και βλέπω το πνεύμα και την φιλοσοφία σας.

Με συγχωρείς αλλά αυτό δηλώνει προκατάληψη.

Μου επιτρέπεται σαν μελλοντικός κάτοχος Series X να θέλω περισσότερα next gen games αντί για bc ή θα μου επιβληθεί το τι πρέπει να θέλω από το marketing της ms?

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KilliK είπε

αγοραζεις μια κονσολα τωρα, ως επενδυση για το μελλον. το game pass, το  BC, το performance, το updatre/save system, το storage expansion, κτλ ολα παιζουν το ρολο τους για το ποσο ανταποδοτικη  θαναι αυτη η επενδυση σε βαθος χρονου, μεχρι να βγουν τα πρωτα πραγματικα nextgen games. προφανως αν για καποιον η προτεραιοτητα ειναι μονο τα αποκλειστικα, το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να περιμενει κανα 2 χρονια, οταν και θα αρχισουν να βγαινουν.

το μονο θεμα με την  ΜΣ, αν ειναι να παρεις την κονσολα της τωρα,  εινα οτι παιρνεις και ενα μεγαλο ρισκο γιατι δεν γνωριζεις αν τα 23 στουντιο της, θα μας δωσουν δυνατους τιτλους στο μελλον, η περισσοτερα Craig meme.

Δηλαδη εσυ θεωρεις πιθανο ενδεχομενο τα 23 στουντιο (και με αρκετα απο αυτα να εχουν αποδειξει την αξια τους εδω και πολλα χρονια) να βγαλουν ολα μουφες/μετρια παιχνιδια? το πιστευεις αυτο στα σοβαρα τωρα? ή περιμενεις ολα τα παιχνιδια να ειναι αριστουργηματα? αν ναι εχεις παρομοιες απαιτησεις και απο τους αλλους 2 platform holders ή μονο απο την MS?

Το "Craig meme" δεν εχει βγει ακομα και δεν το παιξαμε για να εχουμε γνωμη, οταν κυκλοφορησει και το παιξουμε το παιχνιδι τοτε τα ξαναλεμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικο ειναι, ο καθενας εχει αλλες απαιτησεις.

Καποιος θα αγορασει νεα κονσολα μονο κ μονο για τα 1-2-3-4 exclusive της πρωτης χρονιας.

Αλλος γιατι θελει να παιζει τα παιχνιδια στο δυνατοτερο μηχανημα με τις καλύτερες επιδόσεις.

Αλλος θα περιμενει 2-3 χρόνια για να βγουν αρκετα παιχνιδια κ να εχει κ καλυτερη τιμη.

Αλλος θα περιμενε 1-2 χρόνια αλλα το backwards compatibility τον εσωσε και θα κανει την μεταφορα πιο συντομα για να χαρει τα τελευταια παιχνιδια της προηγουμενης γενιας αλλα κ ολα τα cross platform με καλυτερες επιδοσεις.

 

Ο καθενας το βλεπει διαφορετικα, τσολια στο πορτοφολι δε βαζουμε και δε πρεπει. Απο εκει και περα, καταστροφολογία και Παχτερισμοί οτι παλι μετρια παιχνιδια / σαβουρα θα εχει η MS, ε νομιζω οτι ειναι παρα πολυ βεβιασμενα και δε χωράνε σε συζητηση. η MS τα εκανε σαλατα σε αυτη τη γενια αλλα εχει τωρα επενδυσει σε τεραστια παραγωγη και πολλες και μεγαλες κ αξιολογες ομαδες. Οι κινησεις εγιναν, τωρα πρεπει απλα να δουμε σε τι βαθμο θα αποδώσουν :)

 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με συγχωρείτε που είμαι τόσο επιθετικός με το bc και ίσως το αδικώ αλλά όλα αυτά τα χρόνια έχω και gaming pc οπότε το να παίξω κάτι σε υψηλότερες αναλύσεις και στα 60fps δεν με συγκινεί γιατί το έκανα ήδη στο pc μου. Όσοι δεν είχατε και θα έχετε την ευκαιρία να το κάνετε σας ζηλεύω γιατί θα νιώσετε για πρώτη φορά το 60fps gaming. Είναι καλό αλλά ας του δώσουμε την σημασία που πρέπει. Η οποία καταλαβαίνω ότι είναι διαφορετική στον καθένα. Αυτό θέλω να πω. Αλλα πιστεύω ότι είναι καλύτερα να στοχεύουμε στο next generation, για αυτό άλλωστε δεν βγήκαν τα νέα μηχανήματα? Εγώ θα δώσω χρόνο και χρήμα στην ms γιατί είμαι σίγουρος ότι θα μας φέρει διαμάντια. Ας επικεντρωθεί σε αυτά λοιπόν γιατί αυτά θα κρίνουν και το μέλλον του gaming. Και ελπίζω να φτιάξουν λίγα και καλά παρά δεκάδες και μέτρια. Δεν θέλω Netflix Quality.

Υ.Γ. Ειρήνη υμίν.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε συγκινεί γιατί το έχεις.Οι κονσολαδες σα του λόγου μου όμως είναι ευτυχισμένοι που θα παίξουν ξανά τα παιχνίδια τους σε ψηλότερη ανάλυση και frames.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μισο λεπτο ρε παιδια για να καταλαβω. Ηρεμα και ησυχα.οποιος παει σε vs και τα σχετικα δεν το συνεχιζω.

Ακουω για launch 2021 κτλπ. Η εγω δεν εχω καταλαβει κατι η ζουμε πολλοι σε διαφορετικους πλανητες 

Θα παρω το ps5 γιατι εχει λισαξει ο πιτσιρικας.διαφορετικα δεν θα το επερνα ειδικα τωρα.τι παιχνιδια εχει ανακοινωσει αν εξερεσεις το ds που δεν παιζω τετιου ειδους;

Εγω δεν βλεπω κανενα system seller ειδικα αν εχεις ps4.

Λετε για launch launch launch,  στο ps5.τι επεισοδια εχω χασει; γιατι εγω δεν εχω δει απολυτως τιποτα

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Μισο λεπτο ρε παιδια για να καταλαβω. Ηρεμα και ησυχα.οποιος παει σε vs και τα σχετικα δεν το συνεχιζω.

Ακουω για launch 2021 κτλπ. Η εγω δεν εχω καταλαβει κατι η ζουμε πολλοι σε διαφορετικους πλανητες 

Θα παρω το ps5 γιατι εχει λισαξει ο πιτσιρικας.διαφορετικα δεν θα το επερνα ειδικα τωρα.τι παιχνιδια εχει ανακοινωσει αν εξερεσεις το ds που δεν παιζω τετιου ειδους;

Εγω δεν βλεπω κανενα system seller ειδικα αν εχεις ps4.

Λετε για launch launch launch,  τι επεισοδια εχω χασει; γιατι εγω δεν εχω δει απολυτως τιποτα

Βρε με λίγες εξαιρέσεις τα ίδια χάλια είναι και εκεί, απλά δεν μας τα κάνουν "τσουρέκια" με το bc. Ένα souls, ένα spider-man, άντε και ένα sack boy και τέλος. Δεν έχει τσουρέκια όμως, είσαι πιο calma, όλα πάνε με ρυθμούς χελώνας, ούτε ui δεν είδαμε, καλοί είναι και του λόγου τους, 80 ευρώ ούτε στα πιο τρελά όνειρα τους δεν δίνω 😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Μισο λεπτο ρε παιδια για να καταλαβω. Ηρεμα και ησυχα.οποιος παει σε vs και τα σχετικα δεν το συνεχιζω.

Ακουω για launch 2021 κτλπ. Η εγω δεν εχω καταλαβει κατι η ζουμε πολλοι σε διαφορετικους πλανητες 

Θα παρω το ps5 γιατι εχει λισαξει ο πιτσιρικας.διαφορετικα δεν θα το επερνα ειδικα τωρα.τι παιχνιδια εχει ανακοινωσει αν εξερεσεις το ds που δεν παιζω τετιου ειδους;

Εγω δεν βλεπω κανενα system seller ειδικα αν εχεις ps4.

Λετε για launch launch launch,  στο ps5.τι επεισοδια εχω χασει; γιατι εγω δεν εχω δει απολυτως τιποτα

αν εχεις ps4, σχεδον ολα ειναι cross generation. αντικειμενικα δεν εχεις λογο να παρεις PS5 τωρα αν εχεις PS4, εκτος και αν το κανεις γιατι θες καλυτερες αναλυσεις. Δλδ τον ιδιο λογο με το Xbox στην ουσια :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...