Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, alexiskrp είπε

Κανε log in , και στις παραγγελίες πατα πάνω στο series x και θα σου βγαλει "Ακολούθησε την παραγγελία σου επιλέγοντας τον αριθμό αποστολής "

Δεν μου το βγαζει καθολου αυτο να ακολουθησω την παραγγελια...Μου βγαζει μονο οτι η παραγγελια σας με αριθμο ...... εχει αποσταλει

5 λεπτά πριν, petrance είπε

Πως γινεται να μη τον εχουν και να το εχουν στειλει,εμενα μου το ειπε με τη μια ΑΦΟΥ ρωτησα

Δεν ξερω αν με δουλευουν πραγματικα...Μεχρι χθες μαλωνα με το public γιατι αν και προπαραγγελια απο 22/9 ημουν μεχρι χθες βραδυ σε εκτεταμενη αναζητηση...Σημερα το πρωι ξαφνικα εβγαλε εχει αποσταλει...Αλλα δεν εχω αριθμο παρακολουθησης του δεματος...Τους πηρα 2 φορες τηλεφωνο και μου λενε θα ενημερωσουμε την αποθηκη για να σας στειλει τον αριθμο αποστολης

Δεν ξερω τι γινεται πραγματικα

Βαρεθηκα με αυτη τη φαρσοκωμωδια του παμπλικ και της acs

Ειναι πραγματικα η τελευταια φορα που παραγγελνω απο public 

Επεξ/σία από john1080
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, john1080 είπε

Δεν μου το βγαζει καθολου αυτο να ακολουθησω την παραγγελια...Μου βγαζει μονο οτι η παραγγελια σας με αριθμο ...... εχει αποσταλει

Πόσο περίεργο, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σίγουρα την έχουν κάνει και άλλοι αυτή την ερώτηση, με συγχωρείτε αλλά δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε τη διάθεση να διαβάζω 356 σελίδες για να βρω απάντηση σε παρόμοια ερώτηση...

Αξίζει κάποιος που δεν είχε καμία απ' τις κονσόλες της προηγούμενης γενιάς να πάει για το Xbox με το πολύ συμφέρον game Pass ή είναι καλύτερα να πάω προς το πιο κλασικό, με τα περισσότερο γνωστά και κλασικά παιχνίδια Playstation;

Γενικά δεν είμαι από αυτούς που πρόκειται να αγοράσουν ή να παιξουν πχ 100+ διαφοτετικα παιχνιδια το χρονο, αυτά που κυρίως με ενδιαφέρουν είναι τα FIFA, call of duty, Battlefield, Assassin's Creed και από εκεί και πέρα ότι βγαίνει και κάνει θόρυβο, παιχνίδια δηλαδή που διαφημίζονται πολύ και τραβούν την προσοχή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexiskrp είπε

Πόσο περίεργο, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. 

Το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι επειδη μαλακιστηκαν με την προπαραγγελια και απο πρωτος ακομη δεν εχω παραλλαβει,απο το κραξιμο που υους εριξα,ισως επιτηδες εβγαλαν οτι εσταλει η παραγγελια και καλα να κερδισουν χρονο,ριχνοντας τα στην acs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, john1080 είπε

Το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι επειδη μαλακιστηκαν με την προπαραγγελια και απο πρωτος ακομη δεν εχω παραλλαβει,απο το κραξιμο που υους εριξα,ισως επιτηδες εβγαλαν οτι εσταλει η παραγγελια και καλα να κερδισουν χρονο,ριχνοντας τα στην acs

Όσο είναι η acs παράγοντας θα τους πίστευα. Κατανοώ ότι είμαστε δύσκολα, και δεν χάθηκε ο κόσμος (για μένα τουλάχιστον) να αργήσει κι λίγο. Αλλά μένω 2 χλμ μακριά από το κατάστημα που το παρήγγειλα, και ακριβώς διπλανή οικοδομή είναι η acs που προορίζεται να έρθει. Ε είμαστε 3 ημέρες μετά την αποστολή και ακόμα περιμένω. 😂

Επεξ/σία από alexiskrp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, alexiskrp είπε

Όσο είναι η acs παράγοντας θα τους πίστευα. Κατανοώ ότι είμαστε δύσκολα, και δεν χάθηκε ο κόσμος (για μένα τουλάχιστον) να αργήσει κι λίγο. Αλλά μένω 2 χλμ μακριά από το κατάστημα που το παρήγγειλα, και ακριβώς διπλανή οικοδομή είναι η acs που προορίζεται να έρθει. Ε είμαστε 3 ημέρες μετά την αποστολή και ακόμα περιμένω. 😂

Φιλε μου το ειπα και παραπανω χθες...Πραγματικα δεν με πειραζει να αργησει...Με εκνευριζει ο τροπος που λειτουργουν καποιοι που θεωρουν τους εαυτους τους επαγγελματιες.Προπαρηγγειλα 22/9 10:50 το πρωι,διαφημιζαν σαν παμπλικ οτι θα κρατησουν σειρα προτεραιοτητας και παρελαβαν παιδια με παραγγελιες ακομη και Νοεμβριο.Επισης μετα απο χιλια τηλεφωνα αποφασιασαν να στειλουν την κονσολα και παλι δε σου δινουν αριθμο αποστολης του δεματος...Δηλαδη ποσο για τον π....ο εισαι σαν εταιρια ρε φιλε;Παρε πες,συγνωμη καναμε μαλακια,θα προσπαθησουμε να σας εξυπηρετησουμε....βαρεθηκα να ακουω θα σας ενημερωσουμε και ουτε τιποτα στο τελος

Επεξ/σία από john1080
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mel9887 είπε

Καλησπέρα, σίγουρα την έχουν κάνει και άλλοι αυτή την ερώτηση, με συγχωρείτε αλλά δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε τη διάθεση να διαβάζω 356 σελίδες για να βρω απάντηση σε παρόμοια ερώτηση...

Αξίζει κάποιος που δεν είχε καμία απ' τις κονσόλες της προηγούμενης γενιάς να πάει για το Xbox με το πολύ συμφέρον game Pass ή είναι καλύτερα να πάω προς το πιο κλασικό, με τα περισσότερο γνωστά και κλασικά παιχνίδια Playstation;

Γενικά δεν είμαι από αυτούς που πρόκειται να αγοράσουν ή να παιξουν πχ 100+ διαφοτετικα παιχνιδια το χρονο, αυτά που κυρίως με ενδιαφέρουν είναι τα FIFA, call of duty, Battlefield, Assassin's Creed και από εκεί και πέρα ότι βγαίνει και κάνει θόρυβο, παιχνίδια δηλαδή που διαφημίζονται πολύ και τραβούν την προσοχή μου

Με το EA play αρκετά από αυτά τα παιχνίδια που αναφέρεις θα τα παίρνεις με την συνδρομή game pass ultimate με μικρό αντίτιμο τον μήνα, έστω και με χρονοκαθυστέρηση.

Όσα από αυτά δεν είναι στην συνδρομή θα τα παίζεις με καλύτερες επιδόσεις.

Διαλέγεις και παίρνεις :)

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Επειδη αναφερθηκατε πριν στα hz που ρυθμιζεις απο το xbox. Εγω το χω βαλει στα 120..με επηρεαζει αυτο καπου αρνητικα?φανταζομαι οχι

Αν δεν έχει monitor/TV στα 120hz, τότε πολύ πιθανόν να ζοριζεις την gpu χωρίς να χρειάζεται. Τουλάχιστον αυτή είναι η λογική σε pc μεριά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, psi1984 είπε

ξερει κανεις τι φαση εχει παιξει με το disk drive του series x και γινεται ο κακος χαμουλης ?

μου παγωσε η μπουκια στο στομα! τι εχει γινει;;;😳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, malawi είπε

μου παγωσε η μπουκια στο στομα! τι εχει γινει;;;😳

Μερικά xbox δεν δέχονται το δισκάκι  για κάποιο λόγο

https://www.polygon.com/2020/11/11/21560233/xbox-series-x-disk-drive-sounds-inserting-game-issues-microsoft

Επεξ/σία από nikosspeed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...