Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, jimtriol είπε

να ρωτησω κατι..Φανταζομαι οτι εχεις τβ με hdmi 2.1(εγω εχω τη q80t)..Ως επιλογη στο series x βαζεις αναλογα με το παιχνιδι πχ 4κ 120 αν υποστηριζει, οπως πχ το ονλαιν του gears η 4κ 60 αν ειναι μαξ 60,η το εχεις παντα 4k 120 ανεξαρτητα με το παιχνιδι

Q90t

δοκίμασα και 120 και 60 και  restart  εννοείται.  Κολλάει στο loading. Δεν ξεκινάει το παιχνίδι. Θα πατσαριστει, που θα πάει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όσους παίξουν valhalla δυστυχώς η έκδοση και στο δισκάκι και αν το έχετε κατεβάσει πριν στο παλιό σας

είναι διαφορετική και θα ξεκινήσει να κατεβάζει ΟΛΟ το παιχνίδι.Την πάτησα επειδή χάρηκα με το network transfer

αλλά μόλις πήγα να το τρέξω μου έβγαλε μήνυμα ότι υπάρχει βελτιωμένη έκδοση για το X και άρχισε να κατεβάζει 40+ gigs.

Οκ τι να κάνουμε αύριο που θα βάλω να κατεβαίνει το βράδυ και το gears tactics..

Πρώτες εντυπώσεις θετικές ειδικά στο loading, το χωρίς patch destiny 2 πάει σφαίρα φορτώνοντας tower κλπ αμέσως.

Στο frame rate είμαστε στα ίδια δυστυχώς.  To store απλά πετάει, στην αρχή δεν το πίστευα, όπως και το quick resume δε χαμπαριάζει τίποτα!

Και φυσικά πρέπει να πας απο πάνω να βάλεις το αυτί για να ακούσεις αν δουλεύει. Μπράβο και φτου μη το ματιάσω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κρατημένο ένα series x σε κατάστημα Γερμανό εντός Αττικής (τα καταστήματα τηλεφωνίας παραμένουν ανοικτά και επιτρέπεται παραλαβή ηλεκτρονικής παραγγελίας). Δεν θα το πάρω γιατί το πήρα ήδη από το πλαίσιο. 


Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει pm

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 minutes ago, GaGaS_Thess said:

Κανεις??? 

Επίσης μην μου στέλνετε αλλά pm δώθηκε το game pass 14 ημερών σε συμφορουμιτη

Δεν νομίζω να είναι αγορά, απλά έχει ένα extra download pack για το campaign. Και γω το κατέβασα χωρίς να πληρώσω και έπαιξα κανονικά 

 

Edit : νομίζω υπάρχει στα πρόσθετα του παιχνιδιού στο my games and apps της κονσόλας 

Screenshot_20201111-193259__01.jpg

Επεξ/σία από Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Demis είπε

Δεν νομίζω να είναι αγορά, απλά έχει ένα extra download pack για το campaign. Και γω το κατέβασα χωρίς να πληρώσω και έπαιξα κανονικά 

Edit : νομίζω υπάρχει στα πρόσθετα του παιχνιδιού στο my games and apps της κονσόλας 

Screenshot_20201111-193259__01.jpg

Το κατεβασα και το έξτρα αλλά πηρα το 3ο  το μακρυτερο μου ζητάει αγορά.... Κάποιο σκαλωμα έφαγε.  Τεσπα το έσβησα θα το κατεβασω παλι αργότερα κατεβάζω  FIFA 20 , killer instinct, tetris effect, star Wars jedi και forza 4

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Q90t

δοκίμασα και 120 και 60 και  restart  εννοείται.  Κολλάει στο loading. Δεν ξεκινάει το παιχνίδι. Θα πατσαριστει, που θα πάει...

ναι απλα εννοω οτι το ρυθμιζεις αναλογα το παιχνιδι φανταζομαι?Δλδ δε το εχεις παντα 4κ 120 ανεξαρτητα αν το υποστηριζει το παιχνιδι?Δεν εννοω απο το περιβαλλον του game εννοω απο το περιβαλλον του x box στη διασυνδεση με τη τβ...Οσο για το θεμα σου τωρα για δοκιμασε χωρις vrr να δεις και δες εαν εκανες το update της σαμι..Βγηκε προχθες το τελευταιο firmware για q 80 ,q90 t ,εκανα update εγω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είσαστε με AVM fritzbox, θέλει εξτρά ρυθμισούλα (πέρα από το independent port sharing) για να μη βγάζει προβληματάκια με το teredo στο NAT.

https://support.xbox.com/en-US/help/hardware-network/connect-network/nat-type-unavailable-in-network-settings

https://en.avm.de/service/fritzbox/fritzbox-3272/knowledge-base/publication/show/606_Cannot-establish-connections-using-the-Teredo-protocol/

 

Αναφορά σε κείμενο

If the application can only be used with the Teredo protocol, disable the Teredo filter in the FRITZ!Box:

  1. Click "Internet" in the FRITZ!Box user interface.
  2. Click "Filters" in the "Internet" menu.
  3. Click on the "Lists" tab.
  4. Disable the option "Teredo filter enabled". If the option is not displayed, enable the Advanced View first.
  5. Click "Apply" to save the settings.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, john1080 είπε

Το διδυμο public-acs ειναι σαν να παιζουν παιζουν σεντερ φορ Τοργκελε με Τσολακ,δεν σκοραρουν ουτε σε αδειο τερμα

Αφου εβγαλα ακρη με public και απο το πρωι η παραγγελια μου απο εκτεταμενη αναζητηση χθες βραδυ εγινε ξαφνικα σημερα 8 το πρωι οτι εχει αποσταλει,δεν εχω ακομη αριθμο αποστολης για να δω που βρισκεται...Τι γινεται ρε με τους μαλακες;;Τουλαχιστον αν φτασει να παω απο το καταστημα να το παρω

Εγω ρωτησα το public και μου ειπε τον κωδικο,αλλιως δεν στον λενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nevermore είπε

Στο ιστορικό παραγγελιών, σε τι κατάσταση σου έβγαζε την παραγγελία? Προς διεκπεραίωση?

Γτ αν είναι να περιμένουμε την acs Κλάφτα Χαράλαμπε (ποτέ δεν μου έχουν παραδώσει δέμα, πάντοτε πάω και τα παίρνω εγώ, αφού δεν με βρίσκουν ποτέ :P )

Στο ιστορικό εγραφε ότι παρέλαβα. 

1 ώρα πριν, nevermore είπε

 

 

Επεξ/σία από xaralas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Το κατεβασα και το έξτρα αλλά πηρα το 3ο  το μακρυτερο μου ζητάει αγορά.... Κάποιο σκαλωμα έφαγε.  Τεσπα το έσβησα θα το κατεβασω παλι αργότερα κατεβάζω  FIFA 20 , killer instinct, tetris effect, star Wars jedi και forza 4

Φτανειιιι.γιαυτο σέρνεται και δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα εγώ.😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Μόνο για 5 ημέρες και κάποια αλλά  μόνο για 24 ώρες .

Μέχρι και 80% έκπτωση 

https://majornelson.com/2020/11/10/this-weeks-deals-with-gold-and-spotlight-sale-187/

 

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Είχα βάλει ένα προπαραγγελία ένα Series S με παραλαβή από το κατάστημα (Public) , αλλά από τη μια το ψιλομετάνιωσα (βλέπωντας όλα τα review του X), από την άλλη είδα που δεν με παίρνανε τηλέφωνο να κανονίσουμε την πληρωμή, οπότε Παρασκευή 6/9 βάζω online παραγγελία το Series X και το πληρώνω με παράδοση στο σπίτι...

Χτες 10/11 κατά τη μιάμιση το μεσημέρι έρχεται mail και SMS από το Public ότι η παραγγελία έχει αποσταλλεί. Το απόγευμα με παίρνουν να με ρωτήσουν για το S (που εν τω μεταξύ δείχνει ότι έχει φτάσει στο κατάστημα) και το ακυρώνω...

Σήμερα 11/11 πρωί-πρωί έρχεται άλλο SMS από κάποια SendX κούριερ ότι θα παραδοθεί σήμερα μεταξύ 17:07 &19:07 (ναι, έτσι ακριβώς το γράψανε!)

Στις 18:40 έρχεται SMS από τη SendX ότι δρομολογήθηκε και θα παραδοθεί εντός 44 λεπτών...

Στις 18:42 με παίρνουν τηλέφωνο:

     "Θα είστε σπίτι να παραδώσουμε;"

     "Ναι, εδώ θα είμαι...."

     "Ωραία, κατεβείτε στην είσοδο σε 1 λεπτό!"  (δεν ανεβαίνουν σε ορόφους λόγω του COVID - δεκτό)

Κατέβηκα σε 2' και με περίμενε ο κούριερ στην πόρτα, ευγενέστατος, για να μου παραδώσει το κτήνος το X...

Τώρα το κουτί θα περιμένει υπομονετικά, κρυμμένο, μέχρι το Σάββατο που θα το ανοίξει ο γιος (που δεν ξέρει τίποτα!) για τα γενεθλιά του...  😉

Πάντως , δεδομένων και των συνθηκών, η εξυπηρέτηση του Public ηταν άψογη,μπράβο τους... Να τα λέμε και τα καλά!!

Καλα παιχνίδια σε όλους!!!

Επεξ/σία από deliol
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lebron15 είπε

Δώστε καμία πληροφορία στον λαό όσοι πήρατε το S. Είμαι με 1080p 27" και δεν σκοπεύω να αναβαθμίσω, από κονσόλα έχω το One S.

Υπάρχει άλμα με το Series S; Τι εντυπώσεις έχετε προς το παρόν; 

Κι εγώ σε 1080p και γι αυτό πήγα στο S. Τώρα κατεβάζω κάποια παιχνίδια οπότε δεν μπορώ να δώσω πληροφορίες. Σαν μηχάνημα είναι κομψό, όμορφο και βολικό. Ήσυχο αλλά αυτό θα το πω όταν βάλω κανένα δυνατό game. Ήδη κατεβάζω το GEARS 5. 

 

4 λεπτά πριν, dream21 είπε

 Μόνο για 5 ημέρες και κάποια αλλά  μόνο για 24 ώρες .

Μέχρι και 80% έκπτωση 

This Week’s Deals With Gold And Spotlight Sale

Δεν βγάζει κάπου το λινκ. 

-----------------------------------------------------------------------------

Να ρωτήσω για όποιον ξέρει. Θέλω να αγοράσω το FIFA 21. Μπορώ να πάρω από τώρα την έκδοση για XBOX One, να παίζω με backward compatibility μέχρι τις 4/12 και ύστερα να μετατραπεί σε ng έκδοση όπως έχουν πει; 

Επίσης αγορά από site σαν το παρακάτω που είναι πιο οικονομική τιμή έχει κάνει κανείς για xbox?

https://www.hrkgame.com/en/games/product/fifa-21-xbox-one?utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ψιλοάσχετη ερώτηση που μου ήρθε τώρα.

Στο Xbox One X και Series S/X μπορείς να δεις Netflix και Youtube, αφού υπάρχουν τα σχετικά app στο Store. Cosmote TV app και Ertflix μπορείς να βάλεις ή όχι; Δεν βρήκα να υπάρχουν οι εφαρμογές. Έχει γίνει κάποια ενημέρωση εάν θα υπάρξει υποστήριξη στο μέλλον;

Ευχαριστώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...