Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, kostakis1978nov είπε

Παιδιά μια ψιλοάσχετη ερώτηση που μου ήρθε τώρα.

Στο Xbox One X και Series S/X μπορείς να δεις Netflix και Youtube, αφού υπάρχουν τα σχετικά app στο Store. Cosmote TV app και Ertflix μπορείς να βάλεις ή όχι; Δεν βρήκα να υπάρχουν οι εφαρμογές. Έχει γίνει κάποια ενημέρωση εάν θα υπάρξει υποστήριξη στο μέλλον;

Ευχαριστώ

Ertflix μέσω kodi, για cosmote tv δεν βλέπω στο άμεσο μέλλον. Μπορείς να δεις από browser? Έχει τον edge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, petrance είπε

Εγω ρωτησα το public και μου ειπε τον κωδικο,αλλιως δεν στον λενε

Πηρα τηλεφωνο στα παμπλικ αλλα μου ειπαν οτι δεν τον εχουν τον κωδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimtriol είπε

ναι απλα εννοω οτι το ρυθμιζεις αναλογα το παιχνιδι φανταζομαι?Δλδ δε το εχεις παντα 4κ 120 ανεξαρτητα αν το υποστηριζει το παιχνιδι?Δεν εννοω απο το περιβαλλον του game εννοω απο το περιβαλλον του x box στη διασυνδεση με τη τβ...Οσο για το θεμα σου τωρα για δοκιμασε χωρις vrr να δεις και δες εαν εκανες το update της σαμι..Βγηκε προχθες το τελευταιο firmware για q 80 ,q90 t ,εκανα update εγω

Ναι στα settings tou xbox πήγα και άλλαζα τα hz. Δοκίμασα και χωρίς vrr. Έκανα και το update ths samsung. Τίποτα... είναι το μοναδικό παιχνίδι που μένει στο loading. Μάλλον πρέπει να το κάνω ξανά εγκατάσταση αλλα δεν την παλεύω πάλι 75 γιγα κατέβασμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Socratis_g είπε

Ναι στα settings tou xbox πήγα και άλλαζα τα hz. Δοκίμασα και χωρίς vrr. Έκανα και το update ths samsung. Τίποτα... είναι το μοναδικό παιχνίδι που μένει στο loading. Μάλλον πρέπει να το κάνω ξανά εγκατάσταση αλλα δεν την παλεύω πάλι 75 γιγα κατέβασμα. 

θα εχει φαει κανα σκαλωμα μωρε,,,οκ μικρο το κακο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγαζει οτι εχει σταλει η κονσολα απο τα public απο το πρωι..Ακομη ομως δεν εχει στην παραγγελια αριθμο αποστολης...Πηρα public τηλεφωνο και δεν τον εχουν και στην acs δε σου λενε τιποτα χωρος αριθμο αποστολης...Τι κανουμε τωρα;Ετυχε σε αλλον να ερθει η κονσολα χωρις αριθμο αποστολης;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, broxopios είπε

Κι εγώ σε 1080p και γι αυτό πήγα στο S. Τώρα κατεβάζω κάποια παιχνίδια οπότε δεν μπορώ να δώσω πληροφορίες. Σαν μηχάνημα είναι κομψό, όμορφο και βολικό. Ήσυχο αλλά αυτό θα το πω όταν βάλω κανένα δυνατό game. Ήδη κατεβάζω το GEARS 5. 

Δεν βγάζει κάπου το λινκ. 

-----------------------------------------------------------------------------

Να ρωτήσω για όποιον ξέρει. Θέλω να αγοράσω το FIFA 21. Μπορώ να πάρω από τώρα την έκδοση για XBOX One, να παίζω με backward compatibility μέχρι τις 4/12 και ύστερα να μετατραπεί σε ng έκδοση όπως έχουν πει; 

Επίσης αγορά από site σαν το παρακάτω που είναι πιο οικονομική τιμή έχει κάνει κανείς για xbox?

https://www.hrkgame.com/en/games/product/fifa-21-xbox-one?utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

Από ποια κονσόλα έρχεσαι στο Series S; Ρωτάω για να ξέρω τι μέτρο σύγκρισης έχεις, αν μπορείς, όταν θα έχεις σχηματίσει μία κάποια γνώμη, πες μας λίγα λόγια για την κονσόλα. Δεν έχει ασχοληθεί ιδιαίτερα μαζί της. 

Έν τω μεταξύ σε σκρουτζομαγαζο κοστίζει ήδη 295e. Γαργαλιεμαι λίγο στην τσέπη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Βγηκαν τα reviews του Bright Memory

 

Είναι ίδια έκδοση με αυτό στο Steam που έχει 9/10?

Εντυπωσιακό πάντως το game για one man army dev σε σχέση π.χ. με το GodFall που είχε και ολόκληρο studio από πίσω και αντίστοιχη προώθηση:

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/godfall

(έβαλα την έκδοση ps5 γιατί δεν έχει γίνει scored για PC).

 

Για 7 ευρώ μια χαρά είναι το παιχνιδάκι πάντως.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DaVillain είπε

Είναι ίδια έκδοση με αυτό στο Steam που έχει 9/10?

Εντυπωσιακό πάντως το game για one man army dev σε σχέση π.χ. με το GodFall που είχε και ολόκληρο studio από πίσω και αντίστοιχη προώθηση:

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/godfall

(έβαλα την έκδοση ps5 γιατί δεν έχει γίνει scored για PC).

Για 7 ευρώ μια χαρά είναι το παιχνιδάκι πάντως.

Ναι το ιδιο παιχνιδι ειναι,αλλα δεν ειχε reviews τον Μαρτιο.

Για τα reviews του godfall αναφερθηκαν και στο αντιστοιχο θεμα του. Για το συγκεκριμενο δεν ειδα να εχει δικο του θεμα,γιαυτο το ανεφερα εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, john1080 είπε

Μου βγαζει οτι εχει σταλει η κονσολα απο τα public απο το πρωι..Ακομη ομως δεν εχει στην παραγγελια αριθμο αποστολης...Πηρα public τηλεφωνο και δεν τον εχουν και στην acs δε σου λενε τιποτα χωρος αριθμο αποστολης...Τι κανουμε τωρα;Ετυχε σε αλλον να ερθει η κονσολα χωρις αριθμο αποστολης;;

Σου ήρθε mail επιβεβαίωσης αποστολής; Αν ναι δεν σου έχει κάπου να πατήσεις για να παρακολουθήσεις την πορεία της αποστολής ; Σε μένα είχε γιαυτο ρωτάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Από ποια κονσόλα έρχεσαι στο Series S; Ρωτάω για να ξέρω τι μέτρο σύγκρισης έχεις, αν μπορείς, όταν θα έχεις σχηματίσει μία κάποια γνώμη, πες μας λίγα λόγια για την κονσόλα. Δεν έχει ασχοληθεί ιδιαίτερα μαζί της. 

Έν τω μεταξύ σε σκρουτζομαγαζο κοστίζει ήδη 295e. Γαργαλιεμαι λίγο στην τσέπη. 

Είχα ps4 αλλά το πούλησα πριν 2 χρόνια. Μέχρι το S ήμουν σε PC με το μηχάνημα της υπογραφής μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, alexiskrp είπε

Σου ήρθε mail επιβεβαίωσης αποστολής; Αν ναι δεν σου έχει κάπου να πατήσεις για να παρακολουθήσεις την πορεία της αποστολής ; Σε μένα είχε γιαυτο ρωτάω 

Μου ηρθε μειλ επιβεβαιωσης αποστολης αλλα οταν παταω στο εδω για παρακολουθηση αποστολης,με παει στη σελιδα παραγγελιων του public οπου γραφει οτι αποσταλει η παραγγελια...Δεν γραφει αριθμο παρακολουθησης δεματος οπως αλλες φορες που ειχα παραγγειλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, john1080 είπε

Μου ηρθε μειλ επιβεβαιωσης αποστολης αλλα οταν παταω στο εδω για παρακολουθηση αποστολης,με παει στη σελιδα παραγγελιων του public οπου γραφει οτι αποσταλει η παραγγελια...Δεν γραφει αριθμο παρακολουθησης δεματος οπως αλλες φορες που ειχα παραγγειλει

Κανε log in , και στις παραγγελίες πατα πάνω στο series x και θα σου βγαλει "Ακολούθησε την παραγγελία σου επιλέγοντας τον αριθμό αποστολής "

Επεξ/σία από alexiskrp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, john1080 είπε

Πηρα τηλεφωνο στα παμπλικ αλλα μου ειπαν οτι δεν τον εχουν τον κωδικο

Πως γινεται να μη τον εχουν και να το εχουν στειλει,εμενα μου το ειπε με τη μια ΑΦΟΥ ρωτησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...