Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, malawi είπε

Οι επαναφορτιζόμενες και χωρίς να ξέρω από Xbox ήταν ένας επιπλέον λόγος που το απέρριπτα πάντα από τη σκέψη μου έναντι του PlayStation. Το θεωρούσα πολύ φτήνια και άρα κακοεβλεπα όλο το σύστημα Xbox.

και τελικά τώρα που το βλέπω από μέσα , είναι ένα τεράστιο πλεονέκτημα . Έχω ακομα τις στοκ μπαταρίες μέσα στο χειριστήριο από τις 13 του μηνός που το έχω και δεν είναι ούτε στη μέση. Από ανασφάλεια πριν παραλάβω το Xbox αγόρασα τις λευκές eneloop και δεν έχει χρειαστεί να ανοίξω καν τη συσκευασία τους.

Aπο το Playstation 2 και μετα λογο την μεγαλη χρηση που κανω και εγω και τα παιδια μου η μπαταρια στα DualShock χανει την χωρητικοτητα και κατανταει σπαστικο να εισαι με ενα καλωδιο οποτε   καθε 2 χρόνια αλλαγη DualShock και είναι ένα μεγάλο μειονέκτημα της Sony για εμενα , αντιστοιχα στα xbox μου απλα μπαταριούλες eneloop Panasonic  και αγιος ο Θεος.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, dream21 είπε

Aπο το Playstation 2 και μετα λογο την μεγαλη χρηση που κανω και εγω και τα παιδια μου η μπαταρια στα DualShock χανει την χωρητικοτητα και κατανταει σπαστικο να εισαι με ενα καλωδιο οποτε   καθε 2 χρόνια αλλαγη DualShock και είναι ένα μεγάλο μειονέκτημα της Sony για εμενα , αντιστοιχα στα xbox μου απλα μπαταριούλες eneloop Panasonic  και αγιος ο Θεος.

Ναι εγώ κάτι μπαταρίες από το αμαζον πηρα 8αδα 2400 και έχω βρει την υγεία μου με εναν παλιό φορτιστή που ειχα. Φορτίζεις 4αδα overnight και δεν σου λείπουν ποτέ . Μόνο γράψτε πως πάνε τα ζευγάρια στις μπαταρίες να μην χάνετε τη μπάλα:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε οι επαναφορτιζομενες ειναι πραγματικα το next gen για μενα. Εχω μια 4αδα varta μαζι με το φορτιστη τους κ αλλη μια 4αδα απο ikea που ειναι σαν τις eneloop. Οποτε 4 καβατζομενες μεσα στα κοντρολερς κ αλλες 4 σε ενα κουτακι φορτισμενες. Οχι μου τελειωσε η μπαταρια κατσε να εχω ετοιμο δευτερο κοντρολερ η να ψαχνω καλωδια. Τωρα σε ενα δευτερολεπτο αλλαζω κ ειμαι οκ για 10 μερες τουλαχιστον. Πραγματικα αν αλλαξει η ms κ βαλει ενσωματομενη μπαταρια θα στραβωσω ! 
Στα των παιχνιδιων τωρα σκεφτειτε οτι καταφεραν κ εβγαλαν την κονσολα μεσω πανδημιας . Στην ωρα τους κ μεχρι τωρα ειναι πραγματικο κοσμημα. Αθορυβη χωρις να σηκωνει θερμοκρασιες. Με λιγα faulty κομματια που τα περισσοτερα να ειναι software bugs. Τωρα για τα παιχνιδια καντε υπομονη να βγουν τα πατσακια κ να μαθουν κ οι devs τα νεα tools ! Η καθε γενια της  κονσολας εχει ζωη 5-7 χρονια σας πειραζει να  βλεπετε 10 frames λιγοτερα τους πρωτους μηνες κ μετα να δουλευει σαν καλοκουρδισμενο ρολοι για 6 χρονια ; Αφου εχει τα δυνατοτερα specs της αγορας ειναι δυνατον να μην αποδοσει ; Η ξεχασατε με το one x την αρχη ; κ μετα που αρχισαν να μαθαινουν οι προγραματιστες τι εγινε ; 
Σας το θυμιζω με την φωτο παρακατω 🎮

2E92C735-01A7-49EA-B0CA-76BFBAB8B309.jpeg

Επεξ/σία από malias4
  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, malias4 είπε

Ρε οι επαναφορτιζομενες ειναι πραγματικα το next gen για μενα. Εχω μια 4αδα varta μαζι με το φορτιστη τους κ αλλη μια 4αδα απο ikea που ειναι σαν τις eneloop. Οποτε 4 καβατζομενες μεσα στα κοντρολερς κ αλλες 4 σε ενα κουτακι φορτισμενες. Οχι μου τελειωσε η μπαταρια κατσε να εχω ετοιμο δευτερο κοντρολερ η να ψαχνω καλωδια. Τωρα σε ενα δευτερολεπτο αλλαζω κ ειμαι οκ για 10 μερες τουλαχιστον. Πραγματικα αν αλλαξει η ms κ βαλει ενσωματομενη μπαταρια θα στραβωσω ! 
Στα των παιχνιδιων τωρα σκεφτειτε οτι καταφεραν κ εβγαλαν την κονσολα μεσω πανδημιας . Στην ωρα τους κ μεχρι τωρα ειναι πραγματικο κοσμημα. Αθορυβη χωρις να σηκωνει θερμοκρασιες. Με λιγα faulty κομματια που τα περισσοτερα να ειναι software bugs. Τωρα για τα παιχνιδια καντε υπομονη να βγουν τα πατσακια κ να μαθουν κ οι devs τα νεα tools ! Η καθε γενια της  κονσολας εχει ζωη 5-7 χρονια σας πειραζει να  βλεπετε 10 frames λιγοτερα τους πρωτους μηνες κ μετα να δουλευει σαν καλοκουρδισμενο ρολοι για 6 χρονια ; Αφου εχει τα δυνατοτερα specs της αγορας ειναι δυνατον να μην αποδοσει ; Η ξεχασατε με το one x την αρχη ; κ μετα που αρχισαν να μαθαινουν οι προγραματιστες τι εγινε ; 
Σας το θυμιζω με την φωτο παρακατω 🎮

2E92C735-01A7-49EA-B0CA-76BFBAB8B309.jpeg

στο cyberpunk δεν θα χουν που να κρυφτουν, υπομονη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SeriesX είπε

Στο COD Warzone ειναι μπροστα το Tower of Power. Σε resolution και σε details. 

To GPU που φοραει ειναι τερας!

1.JPG.5bbaa92eecf0c18005e504dc1750ed6f.JPG

backwards compatibile τρεχει το παιχνιδι...δεν αλλάζει κατι στα δεδομενα που ξεραμε μεχρι τωρα...

και μια και το εφερε η κουβεντα νομιζω οτι και το cyberpunk στο release του μεσω bc θα τρέχει, αν θυμαμαι καλα τα next gen upgrades ερχονται στο 2021...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανωλεθρία στο Μιλάνο για την M$ μέχρι στιγμής, και 'γω XSX πήρα αλλά η απόδοση είναι underwhelming προς το παρόν. Πάντως παιδιά το elite έχει πολύ μεγάλη διαφορά με το απλό controller, είναι πολύ ψευτοπλαστικούρα το απλό.

Να δούμε και στο CP 2077 τι θα γίνει.

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

18 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πανωλεθρία στο Μιλάνο για την M$ μέχρι στιγμής, και 'γω XSX πήρα αλλά η απόδοση είναι underwhelming προς το παρόν. Πάντως παιδιά το elite έχει πολύ μεγάλη διαφορά με το απλό controller, είναι πολύ ψευτοπλαστικούρα το απλό.

Να δούμε και στο CP 2077 τι θα γίνει.

υπερβολές...το σημαντικοτερο για την MS ειναι να αρχισει να μιλαει για παιχνιδια...Starfield, Halo που ειναι τα μεγάλα της, απο τα αναμενομενα...να δωσει ημερομηνιες...Ελπιζω στα game awards να δουμε ωραια πραγματα...Βεβαια θελω να πιστευω οτι θα δουμε και  elden ring οποτε ποιος τα υπολογιζει τα υπόλοιπα...

2-3 frames πανω-κατω χέστηκε η φατμέ στο γενί τζαμί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xavier είπε

υπερβολές...το σημαντικοτερο για την MS ειναι να αρχισει να μιλαει για παιχνιδια...Starfield, Halo που ειναι τα μεγάλα της, απο τα αναμενομενα...να δωσει ημερομηνιες...Ελπιζω στα game awards να δουμε ωραια πραγματα...Βεβαια θελω να πιστευω οτι θα δουμε και  elden ring οποτε ποιος τα υπολογιζει τα υπόλοιπα...

2-3 frames πανω-κατω χέστηκε η φατμέ στο γενί τζαμί.

Καλά δεν είναι 2-3 frames, σε μερικά σημεία είναι μέχρι και 30% κάτω στο Valhalla. Και όταν μιλάει η εταιρεία για ''Tower of power'' είναι ρεζιλίκια αυτά που πρέπει να διορθώσουν asap.

  • Like 3
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω απογοητευτει οπως βλεπω πολλους στο ιντερνετ για τις επιδοσεις του μηχανηματος και σε σχεση με αυτα που περιμενανε. 

Το θεμα ομως για μενα ειναι οτι οπως εχω πει, εχω παραγγειλει το ps5 για τα exclusives που θελω να παιξω και το xbox για ολα τα multiplatform παιχνιδια με την παραδοχη οτι ειναι δυνατοτερο μηχανημα και θα τα παιζει καλυτερα. Και τα ευρηματα που εχουν βγει τελευταια με εχουν βαλει σε σκεψη. 

Ευτυχως εχω χασει ολη την προηγουμενη γενια και ακομα παιζω τα παλαιοτερα games ( και μαλλον για αρκετο καιρο ακομα) οποτε εχω την πολυτελεια να περιμενω να δω τι θα γινει με patches κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν έχει πέσει αυτό εδω, λογικά θα γίνει για το XSX επίσης? Αλλά για όσους θέλανε και PS5 ίσως να περιμένουν λίγο. 93 βαθμούς στo memory chip, στους 20 ambient ίσως είναι θέμα.

Επεξ/σία από Kydraen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά δεν είναι 2-3 frames, σε μερικά σημεία είναι μέχρι και 30% κάτω στο Valhalla. Και όταν μιλάει η εταιρεία για ''Tower of power'' είναι ρεζιλίκια αυτά που πρέπει να διορθώσουν asap.

Εντάξει, υπάρχει κάποιο θέμα με τα dev kits και τα tools σίγουρα. Κάτι τρέχει με το GDK θα το φτιάξουν μην τρελενόμαστε.   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...