Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, DaVillain είπε

Όταν βγαίνεις και κάνεις ένα βίντεο, στο youtube, ως επάγγελμα και η πλειοψηφία θα καταλάβει κάτι (δεν έχει σημασία τι) και μετά βγαίνεις στο twitter και λες το αντίθετο:

υπάρχει πρόβλημα δεν νομίζεις?

Ειδικά όταν σε προηγούμενο βίντεο έβαζε συνάδελφος σου, βελάκια για το tearing στο A σύστημα και εδώ μιλάς για δύο και 3 κάρε inserted από το προηγούμενο buffer και εδώ δεν τονίζεις ΚΑΝ ότι το πάνω μέρος της οθόνης σέρνεται από το κάτω.

Ενδεχομένως αυτό το post να μην ανήκει εδώ αλλά στο offtopic αλλά να τα λέμε και αυτά.

Αλλού είσαι ψείρας και εδώ τι? Δεν βρήκε κάποια σπηλιά κάπου όπως στο Halo MCC να βγάλει άχρηστο το auto hdr?

μη ψαχνεις φαντασματα sir...και ο nx στα ιδια συμπερασματα καταληγει...ειναι προφανες οτι κατι κραταει πισω τις επιδοσεις του x...ειτε ειναι καποιο bottleneck ειτε τα tools, λογικα θα βγουν developers να μιλησουν για αυτο το επομενο διαστημα και θα το εξηγησουν...Δε μιλαμε για ενα παιχνιδι πλεον...σε ολα τα παιχνιδια που κοιταξαν μεχρι τωρα, τα συμπερασματα ειναι παρομοια....Μιλαμε για μικροδιαφορες ομως μεταξυ των μηχανηματων που δε θα πρεπει να παιζουν ρολο στην επιλογη της κονσολας...Οι οποιες διαφορες ειναι καθαρα στα παιχνιδια και στις υπηρεσιες...οπως τη βρισκει ο καθενας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμαθα οτι ειναι bottleneck και τωρα λεει απολυουν εναν εναν τους εντζινιριδες που το εφτιαξαν γιατι δεν ειχαν ιδεα λεει. Επρεπε να ψωνισουν λεει skroutz ελλαδα και να ζητουσαν συναρμολόγηση 

Η αληθεια ειναι οπως την λετε μικροδιαφορες και σιγουρα δεν ειναι λογος για να επιλεξεις κονσολα..ο καθενας οπως λες θα ψωνισει αναλογα τα γουστα του. Τεσπα ας μην μαλωνουμε για τα κουτια

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καρφωσα Razer Taypan και Μηχανικο πληκτρολογιο και η εμπειρια στο GEARS OF WAR 5 και COD WARZONE απογειωθηκε! 

ο εξωτερικος ssd σε usb 3.0 προς το παρων σου λυνει τα χερια. Eχω περασει μεσα εκει τα εξης:

- Destiny 2, COD Warzone, BF V, The Division 2, Gears of War 3, Project Cars 2, Rage 2, Young Blood, Doom Eternal

Ειδικα τα fps θα επρεπε να υποστηριζουν ολα keyboard + mouse...χαζομαρα τους!

Επεξ/σία από SeriesX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα στην παρεα και καλοριζικο σε οσους παρελαβαν την κονσολα!!! Θαθελα να ρωτησω οσοι προπαραγγειλαν απο γερμανο με το που ανοιξαν τα preorders τηρησαν κανονικα σειρα προτεραιοτητας; γιατι εχω παραγγειλει ps5 και πρεπει να τα εχουνε κανει σαλατα.

Επεξ/σία από steveevo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχοντας μπει για λίγο στο xbox insiders hub επιβεβαιώνω πως υπάρχει update σχεδόν έτοιμο το οποίο μάλιστα εγκατέστησα για κανα 2ωρο κ ήταν απόλυτα σταθερό. 

Επειδή φοβήθηκα λιγο (κοινως farted mints) ως ψαρωμενος beta tester , παραιτήθηκα γρηγορα κ απεγκατασταθηκε το νέο update (απο εκείνη την ώρα οι σημαίες κυματίζουν μεσιστιες στη microsoft) 🤣

Επεξ/σία από malawi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

14 minutes ago, ALIEN-3- said:

Υπάρχει λειτουργία να βλέπουμε σε τι θερμοκρασία δουλευει η κονσόλα;

meatthermometer.jpg.2843fef9ef2f801da3c7d341d8c0fb5a.jpg

 

Επεξ/σία από Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ μας πάντως σίγουρα βολεύει. Μακρύ και λεπτό τσουνί έχει για να μπει στις τρύπες και να κάτσει εκεί που πρέπει για να κάνει τη δουλειά του....

 

 

.... για τι πράγμα μιλάμε; 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, steveevo είπε

Καλημερα στην παρεα και καλοριζικο σε οσους παρελαβαν την κονσολα!!! Θαθελα να ρωτησω οσοι προπαραγγειλαν απο γερμανο με το που ανοιξαν τα preorders τηρησαν κανονικα σειρα προτεραιοτητας; γιατι εχω παραγγειλει ps5 και πρεπει να τα εχουνε κανει σαλατα.

Δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας στο Ελλάντα. Τις κονσόλες της δίνουν πρώτα σε δικά τους άτομα και μετά ότι περισσέψει πάει σε preorder. Εγώ έχω preorder απο τις 22 Σεπτεμβρίου που άνοιξε το preorder για το Series X απο Πλαίσιο και ακόμα να παραλάβω. Στο τηλ που πήρα με ειπαν ισως μεσα Δεκεμβριου αλλιως πάμε μετά τις γιορτές. Ότι νάνε.

Επεξ/σία από BeSt_
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδια η μπαταρία πόσο σας κράτησε ; Εγώ χθες άλλαξα πρώτη φορά τις μανήσιες μπαταρίες που είχε και έχω λιώσει !!!! Διαβάζω κάτι 3-4 ώρες στο PS5 και λέω δεν μπορεί κάτι κάνω λάθος τόσο μεγάλη διαφορά ; 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

ρε παιδια η μπαταρία πόσο σας κράτησε ; Εγώ χθες άλλαξα πρώτη φορά τις μανήσιες μπαταρίες που είχε και έχω λιώσει !!!!

Περίπου 4 μέρες με αρκετή χρήση και δόνηση για τις μανίσιες. Τώρα είμαι στιε 2 μέρες με καινούριες eneloop pro και δεν έχει κατεβεί καθόλου η μπάρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...