Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αυτό βλέπω κι εγώ, είτε θα κάνω κάθε φορά exit σε κάθε game, είτε θα βγάλω το sleep από την κονσόλα (αλλά έτσι χάνω όλα τα υπόλοιπα features του sleep που χρειάζομαι).

Έχουν κάνει forced ένα χαρακτηριστικό που είναι broken af. Μπράβο στην MS, πολύ καλή ιδέα.

Όταν λες exit, εννοείς Quit το κάθε game, έτσι; Από το guide -> Options -> Quit this game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
3 hours ago, DaVillain said:

To quick resume δεν εξαρτάται αν κάνεις power off την κονσόλα ή θα την αφήσεις σε rest mode.

Glorified supend to disk είναι.

Ωραία. Επομένως το παντρευόμαστε το feature.

Ποιό είναι το σάιτ που δίνουμε feedback/ιδέες στην MS, να τους τα χώσω λίγο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, red1 είπε

:D 
Στα ίδια επίπεδα είμαστε Γιάννη...

Δεν...πρέπει να είναι και πολύ καλό αυτό που κάνουμε πάντως καθώς τα στοιχεία/διευθύνσεις (οι μούφες εννοώ) είναι ορατές σε ολους τους τεχνικούς της MS, 1η και τελευταία φορά που κάνω μαλαγανιά φίλε, πλην του 3μπ@υρδελ@υ που δημιουργείται στο account, υπάρχει και ο κίνδυνος ενα αύριο να φάμε τόγκα.

Ευχαριστώ βρε Privateer, να'σαι καλά.
το είχα ήδη τσεκάρει και άκρη ΠΑΛΙ δεν βγάζω...
Πήγα στα services and subscriptions και μου έχει μονο το την μετατροπή απο Gold σε Ultimate και το Onedrive.
Που στο διάολο ειναι συνδεδεμένη η Ιταλική διεύθυνση και με τι όμως ? Αυτο δεν καταλαβαίνω. Η Βραζιλιάνικη ίσως δεν μπορεί να αφαιρεθεί λόγω του οτι εχει κάποια χρήματα μέσα αλλα και πάλι, δεν καταλαβαίνω, αφου το account χρησιμοποιεί ενα μόνο email και το gamertag με το οποίο εξαργύρωσα το παιχνίδι ειναι το ίδιο/κανονικό μου, τι σχέση εχουν αυτές οι διευθύνσεις/addresses ? Υπενθυμίζω, τα στοιχεία (Βραζιλιάνικη διεύθυνση και Τ.Κ) τα πέρασα σήμερα που προσπάθησα (ο μακάκας) να περάσω κάρτα/paypal στο λογαριασμό μου ενω είχα γυρισμένη τη σελίδα της Ms (account.microsoft.com) στα Βραζιλιάνικα, δεν καταλαβαίνω τι μπέρδεμα έχει γίνει και θέλω να βγάλω άκρη γιατί θέλω να επιλύνω τα όποια προβλήματα που δημιουργούνται, είμαι σκύλος με κάτι τέτοια ο πστς.

Μου φαίνεται θα καλέσω την MS Hellas απο Δευτέρα αλλά φοβάμαι μη μου κάνουνε "ντα" λόγω των περασμένων Βραζιλιάνικω χρημάτων.

Σας ευχαριστώ και τους 2 
 

 Να φάμε Ban αποκλειεται Στέλιο μιας και η MS δεν ειναι  Sony σε τέτοια θέματα. Λεφτα δίνουμε τωρα εαν ενα παιχνιδι στην ευρωπη εχει 69.99 και το αγοραζουμε εμεις 30-35€ άλλο θέμα :P 

Σοβαρά πέρα από την πλάκα να μην ασχοληθείς καθόλου με τηλέφωνο και MS Support .Δε χρειαζεται να τους βάλεις στο τρυπάκι να ψάξουν τον λογαριασμό σου προσωπικη εκτίμηση και πάντα φιλικά :) 

Επεξ/σία από dream21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Malthador είπε

Αυτό βλέπω κι εγώ, είτε θα κάνω κάθε φορά exit σε κάθε game, είτε θα βγάλω το sleep από την κονσόλα (αλλά έτσι χάνω όλα τα υπόλοιπα features του sleep που χρειάζομαι).

Έχουν κάνει forced ένα χαρακτηριστικό που είναι broken af. Μπράβο στην MS, πολύ καλή ιδέα.

Ναι όντως, λάθος επιλογή να έχεις forced ένα beta στην ουσία feature. Αν όμως σου έδιναν την επιλογή να το κλείσεις, τότε θα έχαναν και ένα σωρό beta testers που τους βοηθούν τώρα με τα report της κονσόλας να το βελτιώσουν στο μέλλον. Αλλά όπως είπα, δώσε μου την επιλογή αν θέλω ή όχι να γίνω tester. Μη μου το επιβάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς το Resident Evil 3 στο series X? Έχω θέματα με το performance το οποίο πέφτει από 60 σε 30fps σε απαιτητικές σκηνές. Θυμίζει double buffered v-sync αλλά το One X μου δεν είχε τέτοια προβλήματα και κρατούσε σταθερό 60άρι.

Το RE2 είναι μια χαρά από την άλλη χωρίς drops...

Ένα system patch για backwards compatibility το χρειαζόμαστε σίγουρα. 

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

 

 

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dream21 said:

 Να φάμε Ban αποκλειεται Στέλιο μιας και η MS δεν ειναι  Sony σε τέτοια θέματα. Λεφτα δίνουμε τωρα εαν ενα παιχνιδι στην ευρωπη εχει 69.99 και το αγοραζουμε εμεις 30-35€ άλλο θέμα :P 

Σοβαρά πέρα από την πλάκα να μην ασχοληθείς καθόλου με τηλέφωνο και MS Support .Δε χρειαζεται να τους βάλεις στο τρυπάκι να ψάξουν τον λογαριασμό σου προσωπικη εκτίμηση και πάντα φιλικά :) 

Με τα χρήματα που έχουμε δώσει εδώ και 15 χρόνια σε συνδρομές και games δεν νομίζω να τιμωρήσουν κανένα επειδή χρησιμοποίησε και κάνα VPN. 😀

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, anamenos είπε

Με τα χρήματα που έχουμε δώσει εδώ και 15 χρόνια σε συνδρομές και games δεν νομίζω να τιμωρήσουν κανένα επειδή χρησιμοποίησε και κάνα VPN. 😀

Ας μας τιμωρήσουν αλλά και τα λεφτά μας πίσω παρακαλώ .... 

 

υγ. Τρομακτικό το nick σου 🤣

Επεξ/σία από malawi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ναι όντως, λάθος επιλογή να έχεις forced ένα beta στην ουσία feature. Αν όμως σου έδιναν την επιλογή να το κλείσεις, τότε θα έχαναν και ένα σωρό beta testers που τους βοηθούν τώρα με τα report της κονσόλας να το βελτιώσουν στο μέλλον. Αλλά όπως είπα, δώσε μου την επιλογή αν θέλω ή όχι να γίνω tester. Μη μου το επιβάλεις.

Εμένα σε όσα έχω δοκιμάσει ως τώρα είναι άψογα. Αλλά εντάξει 1000 φορές απλά να κλείσεις το game αν φάει κόλλημα παρά να κλείσεις το feature από τις ρυθμίσεις λόγω κάποιων προβληματικών games. Επίσης suspend είναι δεν είναι κάνα Voodoo haxor πράγμα. Απλά σε κάποια BC games λόγω σχεδιασμού τον πίνει η φάση προς το παρόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα και καλορίζικα τα μηχανήματα, έχετε κάποια εικόνα που θα υπάρχουν διαθέσιμα τις επόμενες μέρες? Δεν βλέπω πουθενά ούτε καν λίστα αναμονής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Screenshot 2020-11-29 at 11.34.22.png

 

https://www.vgchartz.com/article/446447/ps5-amp-xbox-series-xs-launch-to-record-sales-worldwide-hardware-estimates-for-nov-8-14/

Εαν είναι πραγματικά το Χbox τα κατάφερε μια χαρά


Να αναφέρουμε όμως ότι :
1) Υπήρχε μεγαλύτερη ζήτηση σε κονσόλες απο αυτές που δώθηκαν για pre-orders και απο τις 2 πλευρές.
2) Το Xbox κυκλοφόρησε χωρίς next-gen launch τίτλο (π.χ. Halo Infinite)
3) Δεν αναφέρονται οι πωλήσεις του PS5 στην Ευρώπη.

Επεξ/σία από dream21
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dream21 απλα να αναφερθει οτι το παγκοσμιο launch του ps5 εγινε στις 19/11, ενω και στην Αμερικη κυκλοφορησε στις 12/11 σε σχεση με το xsx που βγηκε στις 10/11.

Οπως και να χει, αν δε γνωρίζουμε ποσσες διαθεσιμες κονσολες ειχαν για πουλημα, δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασματα...

Παντως οσο πιο πολλες κονσολες πουληθουν σύντομα, τοσο πιο γρηγορα θα γινει η μεταβαση απο τα crossgen, οποτε οι καλες πωλησεις και των 2 ειναι θετικες και για εμας...

 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...