Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dream21 είπε

μπορεί να έπαιξες κανένα road fighter σε κανενα NES προς 1988 γιατι για  pole position μετα το 1982 επαιξε σε  C64  κατα το 1984.

όχι σε 2600, το road fighter το πήρα το 89 σε κλώνο nes και κασέτα τύπου 32in1. Απλώς νομίζω ότι το pole position το είχα παίξει πριν σε 2600

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Daredevil είπε

όχι σε 2600, το road fighter το πήρα το 89 σε κλώνο nes και κασέτα τύπου 32in1. Απλώς νομίζω ότι το pole position το είχα παίξει πριν σε 2600

Ωραίος :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και η αγορα παιχνιδιων πλεον εχει γινει πολυπλοκη για μενα που εχω χασει την προηγουμενη γενια... Κολαω να αγορασω καποιο τωρα γιατι φοβαμαι μην ανακοινωσουν νεα version (και για τις 2 κονσολες). Αμα τερματισω καποιο δεν το ξανα ακουμπαω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Ακομα και η αγορα παιχνιδιων πλεον εχει γινει πολυπλοκη για μενα που εχω χασει την προηγουμενη γενια... Κολαω να αγορασω καποιο τωρα γιατι φοβαμαι μην ανακοινωσουν νεα version (και για τις 2 κονσολες). Αμα τερματισω καποιο δεν το ξανα ακουμπαω

ποιο σκέφτεσαι να αγοράσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια είναι δυνατόν μετά απο δυο βδομάδες χαλαρής χρήσης το ένα κουμπί του χειριστηρίου (Υ) να έχει αυτή την κολλώδη αίσθηση; Το προηγούμενο χειριστήριο μου ήταν του 360 που μετά απο ατελείωτες ώρες δεν είχε κάνει κιχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kύριοι, καλησπέρα...


Θα το ξαναπώ, ένας απο τους λόγους για τους οποίους ξαναγύρισα στο Χ-τουβλο είναι η τεχνική υποστήριξη της microsoft, οι άνθρωποι λέμε είναι αλλού και έτη φωτός μπροστά απο αυτή - τη σχεδόν ανύπαρκτη - του ανταγωνισμού.
Μιλούσα πριν λίγο όμως με το chat support σχετικά με ενα "θέμα" που έχω με το MS account μου και δυστυχώς δεν πολυ-έβγαλα άκρη γιατι έχω μπερδέψει τα μπούτια μου (ή μάλλον, αυτά του account μου).

To θέμα μου είναι το εξής :
Στο MS account μου, στο address book, έχω δυστυχώς  5 αλλα addresses συνδεδεμένα και γίνεται χαμός, θέλω να τα αφαιρέσω/τροποποιήσω για να μέινει καθαρό και ωραίο το account μου αλλά δεν γίνεται γιατί είναι γκριζαρισμένες οι επιλογές "edit" και "remove" και δίπλα απο αυτές εχει ενα ερωτηματικό το οποίο αμα το πατήσεις λέει " since this address is being used by your purchases and subscriptions, it can't be changed.Add a new address and set it as your default to change this one".
- Mια διέυθυνση ειναι Ιταλία
- Η αλλη ειναι Ιρλανδία
-Η άλλη είναι πάλι Ιρλανδία (?)
- Μια είναι Ελλάδα - ακριβώς σαν αυτή που έχω ορίσει ως default shipping/billing address
- H τελευταία ειναι...Βραζιλιάνικη απο τη μ@λακία που έκανα σήμερα και πειραματιζόμουν με το MS account για να δω αμα μπορούσα να του περάσω Paypal ή και πιστωτική - εβαλα κανονικά ονοματεπώνυμο και διευθυνση και ΤΚ Βραζιλιάνικα προφανώς.Παρόλο που η διαδικασία έτρωγε σκάλωμα και προφανώς δεν μου πέρασε ουτε paypal oυτε και κάρτα (δεν ήξερα, δεν ρώταγα?), τα στοιχεία τα κράτησε κανονικά όμως και δεν μπορώ να τα αλλάξω/αφαιρέσω.

Τι στο καλό γίνεται ? τι είνια συνδεδεμένο με τι ? 

- Ιταλία δεν έχω συνδεδεμένο τίποτα, ουτε paypal, ουτε καρτα.Γιατί δεν μπορώ να την αφαιρέσω ?
- Ιρλανδία : το ΧΒΟΧ το έχω γυρισμένο Ιρλανδία μέσα απο τα region settings για να βλέπω το Ιρλανδέζικο MS store γιατί έχει πιο πολύ πράμα απο το Ελληνικό.Εχω συνδέσει paypal οπότε και λογικό ίσως - γιατί όμως δεν μπορώ να αλλάξω κάποια στοιχεία ? (βλέπε: "edit").
- Bραζιλία : μου μείνανε καποια Brazilian Real στο λογαριασμό (αγόρασα απο το MTCGAME), γι'αυτο να υποθέσω πως δεν μπορώ να κάνω edit/remove - επειδή έχει φράγκα μέσα (?).

Ενα μπάχαλο μάγκες, τις συγγνώμες μου για το μπερδεμένο post αλλά η όποια βοήθεια δεκτή μπας και καταλάβω τι γίνεται.
Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, red1 είπε

Kύριοι, καλησπέρα...


Θα το ξαναπώ, ένας απο τους λόγους για τους οποίους ξαναγύρισα στο Χ-τουβλο είναι η τεχνική υποστήριξη της microsoft, οι άνθρωποι λέμε είναι αλλού και έτη φωτός μπροστά απο αυτή - τη σχεδόν ανύπαρκτη - του ανταγωνισμού.
Μιλούσα πριν λίγο όμως με το chat support σχετικά με ενα "θέμα" που έχω με το MS account μου και δυστυχώς δεν πολυ-έβγαλα άκρη γιατι έχω μπερδέψει τα μπούτια μου (ή μάλλον, αυτά του account μου).

To θέμα μου είναι το εξής :
Στο MS account μου, στο address book, έχω δυστυχώς  5 αλλα addresses συνδεδεμένα και γίνεται χαμός, θέλω να τα αφαιρέσω/τροποποιήσω για να μέινει καθαρό και ωραίο το account μου αλλά δεν γίνεται γιατί είναι γκριζαρισμένες οι επιλογές "edit" και "remove" και δίπλα απο αυτές εχει ενα ερωτηματικό το οποίο αμα το πατήσεις λέει " since this address is being used by your purchases and subscriptions, it can't be changed.Add a new address and set it as your default to change this one".
- Mια διέυθυνση ειναι Ιταλία
- Η αλλη ειναι Ιρλανδία
-Η άλλη είναι πάλι Ιρλανδία (?)
- Μια είναι Ελλάδα - ακριβώς σαν αυτή που έχω ορίσει ως default shipping/billing address
- H τελευταία ειναι...Βραζιλιάνικη απο τη μ@λακία που έκανα σήμερα και πειραματιζόμουν με το MS account για να δω αμα μπορούσα να του περάσω Paypal ή και πιστωτική - εβαλα κανονικά ονοματεπώνυμο και διευθυνση και ΤΚ Βραζιλιάνικα προφανώς.Παρόλο που η διαδικασία έτρωγε σκάλωμα και προφανώς δεν μου πέρασε ουτε paypal oυτε και κάρτα (δεν ήξερα, δεν ρώταγα?), τα στοιχεία τα κράτησε κανονικά όμως και δεν μπορώ να τα αλλάξω/αφαιρέσω.

Τι στο καλό γίνεται ? τι είνια συνδεδεμένο με τι ? 

- Ιταλία δεν έχω συνδεδεμένο τίποτα, ουτε paypal, ουτε καρτα.Γιατί δεν μπορώ να την αφαιρέσω ?
- Ιρλανδία : το ΧΒΟΧ το έχω γυρισμένο Ιρλανδία μέσα απο τα region settings για να βλέπω το Ιρλανδέζικο MS store γιατί έχει πιο πολύ πράμα απο το Ελληνικό.Εχω συνδέσει paypal οπότε και λογικό ίσως - γιατί όμως δεν μπορώ να αλλάξω κάποια στοιχεία ? (βλέπε: "edit").
- Bραζιλία : μου μείνανε καποια Brazilian Real στο λογαριασμό (αγόρασα απο το MTCGAME), γι'αυτο να υποθέσω πως δεν μπορώ να κάνω edit/remove - επειδή έχει φράγκα μέσα (?).

Ενα μπάχαλο μάγκες, τις συγγνώμες μου για το μπερδεμένο post αλλά η όποια βοήθεια δεκτή μπας και καταλάβω τι γίνεται.
Thanks

Ποιο χάλια και από το δικό μου Στέλιο ; :P 

Screenshot 2020-11-28 at 20.54.52.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, malawi είπε

Ερώτηση πανω στο θέμα:

αυτη τη στιγμή εχω το fifa 21 για xbox one και περιμένω να μου δώσει την αναβάθμιση στις 4 του μηνός. Το αρχείο του αναβαθμισμένου fifa μου το εχει κατεβάσει σε ξεχωριστό file  και απλά περιμένω να πάει 4 του μηνός να μπορω να παίξω (ειναι κλειδωμένο ακομα)

Τώρα για να παίξω ανοίγω το αλλο file του fifa 21 για xbox one. Αυτό σημαίνει πως απο τις 4 του μηνός δε θα χρειαζομαι το δισκάκι;;;;;

Παληκαρια μου καλά, ξέρει κανεις; Καμία υπόθεση έστω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, red1 said:

Kύριοι, καλησπέρα...


Θα το ξαναπώ, ένας απο τους λόγους για τους οποίους ξαναγύρισα στο Χ-τουβλο είναι η τεχνική υποστήριξη της microsoft, οι άνθρωποι λέμε είναι αλλού και έτη φωτός μπροστά απο αυτή - τη σχεδόν ανύπαρκτη - του ανταγωνισμού.
Μιλούσα πριν λίγο όμως με το chat support σχετικά με ενα "θέμα" που έχω με το MS account μου και δυστυχώς δεν πολυ-έβγαλα άκρη γιατι έχω μπερδέψει τα μπούτια μου (ή μάλλον, αυτά του account μου).

To θέμα μου είναι το εξής :
Στο MS account μου, στο address book, έχω δυστυχώς  5 αλλα addresses συνδεδεμένα και γίνεται χαμός, θέλω να τα αφαιρέσω/τροποποιήσω για να μέινει καθαρό και ωραίο το account μου αλλά δεν γίνεται γιατί είναι γκριζαρισμένες οι επιλογές "edit" και "remove" και δίπλα απο αυτές εχει ενα ερωτηματικό το οποίο αμα το πατήσεις λέει " since this address is being used by your purchases and subscriptions, it can't be changed.Add a new address and set it as your default to change this one".
- Mια διέυθυνση ειναι Ιταλία
- Η αλλη ειναι Ιρλανδία
-Η άλλη είναι πάλι Ιρλανδία (?)
- Μια είναι Ελλάδα - ακριβώς σαν αυτή που έχω ορίσει ως default shipping/billing address
- H τελευταία ειναι...Βραζιλιάνικη απο τη μ@λακία που έκανα σήμερα και πειραματιζόμουν με το MS account για να δω αμα μπορούσα να του περάσω Paypal ή και πιστωτική - εβαλα κανονικά ονοματεπώνυμο και διευθυνση και ΤΚ Βραζιλιάνικα προφανώς.Παρόλο που η διαδικασία έτρωγε σκάλωμα και προφανώς δεν μου πέρασε ουτε paypal oυτε και κάρτα (δεν ήξερα, δεν ρώταγα?), τα στοιχεία τα κράτησε κανονικά όμως και δεν μπορώ να τα αλλάξω/αφαιρέσω.

Τι στο καλό γίνεται ? τι είνια συνδεδεμένο με τι ? 

- Ιταλία δεν έχω συνδεδεμένο τίποτα, ουτε paypal, ουτε καρτα.Γιατί δεν μπορώ να την αφαιρέσω ?
- Ιρλανδία : το ΧΒΟΧ το έχω γυρισμένο Ιρλανδία μέσα απο τα region settings για να βλέπω το Ιρλανδέζικο MS store γιατί έχει πιο πολύ πράμα απο το Ελληνικό.Εχω συνδέσει paypal οπότε και λογικό ίσως - γιατί όμως δεν μπορώ να αλλάξω κάποια στοιχεία ? (βλέπε: "edit").
- Bραζιλία : μου μείνανε καποια Brazilian Real στο λογαριασμό (αγόρασα απο το MTCGAME), γι'αυτο να υποθέσω πως δεν μπορώ να κάνω edit/remove - επειδή έχει φράγκα μέσα (?).

Ενα μπάχαλο μάγκες, τις συγγνώμες μου για το μπερδεμένο post αλλά η όποια βοήθεια δεκτή μπας και καταλάβω τι γίνεται.
Thanks

ισως φταίει αυτό

If you're talking about your billing information, then that gets a bit trickier, where you might have to add a new payment method, associate that new method to your subscriptions, and then remove the old information.  You cannot edit or delete items that are actively tied to subscriptions, and you can see which are associated where at the Account site under Services & Subscriptions, and you can see your Billing information under Payments & Billing.

3 minutes ago, dream21 said:

Ποιο χάλια και από το δικό μου Στέλιο ; :P 

Screenshot 2020-11-28 at 20.54.52.png

ωραια η βραζιλια το χειμώνα😆

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dream21 είπε

En19Zk5XMAEo-fw.jpeg

Από το προηγούμενο υπήρχαν φήμες, ελπίζω αυτήν την φορά να το πάνε προς τα κει το franchise.

Πάντως, πραγματικά, κάθε επόμενο FH είναι και 2-3 φορές καλύτερο από το προηγούμενο σε όλους τους τομείς. Φοβεροί εκεί στην Playground Games (σε αντίθεση με την μαμά σειρά και την Turn 10).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, kosmsamo said:

Από το προηγούμενο υπήρχαν φήμες, ελπίζω αυτήν την φορά να το πάνε προς τα κει το franchise.

Πάντως, πραγματικά, κάθε επόμενο FH είναι και 2-3 φορές καλύτερο από το προηγούμενο σε όλους τους τομείς. Φοβεροί εκεί στην Playground Games (σε αντίθεση με την μαμά σειρά και την Turn 10).

Ναι η Ιαπωνία είναι ο μόνος λογικός επόμενος προορισμός για το horizon festival. 

Φοβεροί όντως. Κάνουν καλές δουλειές. Δικαιωματικά πήρανε το fable. 

 

Edit για τον φίλο @malawi 

To FIFA θα παίζει με δισκάκι 99%

Edit για τον @red1 μιας και τα έκανα σαλάτα

"since this address is being used by your purchases " Για μένα αυτή είναι η φράση-κλειδί, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ αν έχεις κάνει redeem παιχνίδι από άλλο store στον λογαριασμό σου, λογικά δεν μπορείς να αφαιρέσεις την διεύθυνση της Ιταλίας πχ

Επεξ/σία από Demis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, dream21 είπε

Ποιο χάλια και από το δικό μου Στέλιο ; :P 

Screenshot 2020-11-28 at 20.54.52.png

:D 
Στα ίδια επίπεδα είμαστε Γιάννη...

Δεν...πρέπει να είναι και πολύ καλό αυτό που κάνουμε πάντως καθώς τα στοιχεία/διευθύνσεις (οι μούφες εννοώ) είναι ορατές σε ολους τους τεχνικούς της MS, 1η και τελευταία φορά που κάνω μαλαγανιά φίλε, πλην του 3μπ@υρδελ@υ που δημιουργείται στο account, υπάρχει και ο κίνδυνος ενα αύριο να φάμε τόγκα.

57 λεπτά πριν, privateer είπε

ισως φταίει αυτό

If you're talking about your billing information, then that gets a bit trickier, where you might have to add a new payment method, associate that new method to your subscriptions, and then remove the old information.  You cannot edit or delete items that are actively tied to subscriptions, and you can see which are associated where at the Account site under Services & Subscriptions, and you can see your Billing information under Payments & Billing.

ωραια η βραζιλια το χειμώνα😆

Ευχαριστώ βρε Privateer, να'σαι καλά.
το είχα ήδη τσεκάρει και άκρη ΠΑΛΙ δεν βγάζω...
Πήγα στα services and subscriptions και μου έχει μονο το την μετατροπή απο Gold σε Ultimate και το Onedrive.
Που στο διάολο ειναι συνδεδεμένη η Ιταλική διεύθυνση και με τι όμως ? Αυτο δεν καταλαβαίνω. Η Βραζιλιάνικη ίσως δεν μπορεί να αφαιρεθεί λόγω του οτι εχει κάποια χρήματα μέσα αλλα και πάλι, δεν καταλαβαίνω, αφου το account χρησιμοποιεί ενα μόνο email και το gamertag με το οποίο εξαργύρωσα το παιχνίδι ειναι το ίδιο/κανονικό μου, τι σχέση εχουν αυτές οι διευθύνσεις/addresses ? Υπενθυμίζω, τα στοιχεία (Βραζιλιάνικη διεύθυνση και Τ.Κ) τα πέρασα σήμερα που προσπάθησα (ο μακάκας) να περάσω κάρτα/paypal στο λογαριασμό μου ενω είχα γυρισμένη τη σελίδα της Ms (account.microsoft.com) στα Βραζιλιάνικα, δεν καταλαβαίνω τι μπέρδεμα έχει γίνει και θέλω να βγάλω άκρη γιατί θέλω να επιλύνω τα όποια προβλήματα που δημιουργούνται, είμαι σκύλος με κάτι τέτοια ο πστς.

Μου φαίνεται θα καλέσω την MS Hellas απο Δευτέρα αλλά φοβάμαι μη μου κάνουνε "ντα" λόγω των περασμένων Βραζιλιάνικω χρημάτων.

Σας ευχαριστώ και τους 2 
 

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Demis είπε

Ναι η Ιαπωνία είναι ο μόνος λογικός επόμενος προορισμός για το horizon festival. 

Φοβεροί όντως. Κάνουν καλές δουλειές. Δικαιωματικά πήρανε το fable. 

Edit για τον φίλο @malawi

"since this address is being used by your purchases " Για μένα αυτή είναι η φράση-κλειδί, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ αν έχεις κάνει redeem παιχνίδι από άλλο store στον λογαριασμό σου, λογικά δεν μπορείς να αφαιρέσεις την διεύθυνση της Ιταλίας πχ

Εγώ άλλο ρώτησα ο κακομοίρης.. άσχετο τελείως....😆

2 λεπτά πριν, red1 είπε

:D 
Στα ίδια επίπεδα είμαστε Γιάννη...

Δεν...πρέπει να είναι και πολύ καλό αυτό που κάνουμε πάντως καθώς τα στοιχεία διευθύνσεις (οι μούφες εννοώ) είναι ορατές σε ολους τους τεχνικούς της MS, 1η και τελευταία φορά που κάνω μαλαγανιά φίλε, πλην του 3μπ@υρδελλ@υ που δημιουργείται στο account, υπάρχει και ο κίνδυνος ενα αύριο να φάμε τόγκα.

Ευχαριστώ βρε Privateer, να'σαι καλά.
το είχα ήδη τσεκάρει και άκρη ΠΑΛΙ δεν βγάζω...
Πηγα στα services and subscriptions αι μου έχει μονο το την μετατροπη απο Gold σε Ultimate και το Onedrive.
Που στο διάολο ειναι συνδεδεμένη η Ιταλική διεύθυνση και με τι όμως ? Αυτο δεν καταλαβαίνω. Η Βραζιλιάνικη ίσως δεν μπορεί να αφαιρεθεί λόγω του οτι εχει κάποια χρήματα μέσα αλλα και πάλι, δεν καταλαβαίνω, αφου το account χρησιμοποιεί ενα μόνο email και το gamertag με το οποίο εξαργύρωσα το παιχνίδι ειναι το ίδιο/κανονικό μου, τι σχέση εχουν αυτές οι διευθύνσεις/addresses ? Υπενθυμίζω, τα στοιχεία (Βραζιλιάνικη διευθυνση και Τ.Κ) τα πέρασα σήμερα που προσπάθησα (ο μακάκας) να περάσω κάρτα/paypal στο λογαριασμό μου ενω είχα γυρισμένη τη σελίδα της Ms (account.microsoft.com) στα Βραζιλιάνικα, δεν καταλαβαίνω τι μπέρδεμα έχει γίνει και θέλω να βγάλω άκρη γιατί θέλω να επιλύνω τα όποια προβλήματα δημιουργούνται.

Μου φαίνεται θα καλέσω την MS Hellas απο Δευτέρα αλλά φοβάμαι μη μου κάνουνε "ντα" λόγω των περασμένων Βραζιλιάνικω χρημάτων.

Σας ευχαριστώ και τους 2 
 

Στέλιο μου , να πεις ότι μόνο Εσυ το έχεις κάνει και μάλιστα καταλαθως...

 

απο χτες είμαι στο ΡΙΟ και ψωνίζω... μη έχουμε κανα παρατραγουδον μπραζιλειρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...