Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, jimtriol είπε

Καλησπερα ,θα ηθελα καποια προταση για ακουστικα για το series x,οχι τιποτα το extreme αλλα ουτε και κακης ποιοτητας ,μια μεση λυση θα ελεγα

 - https://www.skroutz.gr/s/10260556/Sennheiser-GSP-300.html?from=catspan
https://www.skroutz.gr/s/14206621/HyperX-Cloud-Alpha.html
https://www.skroutz.gr/s/20312949/HyperX-Cloud-II-Red.html
https://www.skroutz.gr/s/16253283/CoolerMaster-MH751.html?from=catspan

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμένα στα "δερμάτινα" ακουστικά αυτό που με προβληματίζει είναι η δερματίνη που μετά απο μερικά χρόνια λιώνει (όχι απλά τρίβεται)

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
58 minutes ago, shadowlike said:

εμένα στα "δερμάτινα" ακουστικά αυτό που με προβληματίζει είναι η δερματίνη που μετά απο μερικά χρόνια λιώνει (όχι απλά τρίβεται)

Για ακουστικά των 100 ευρώ μιλάτε, άμα είναι να κρατήσουν μερικά χρόνια χαλάλι, τα πετάς και παίρνεις άλλα, θα έχουν κάνει απόσβεση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά μετά απο αρκετές ημέρες, σε όλα τα μεγάλα καταστήματα που ενώ το έβγαζε εκτός αποθέματος μπορούσε κάποιος να κάνει είτε προσθήκη στο καλάθι, είτε προπαραγγελία, πλέον το δίνουν εξαντλημένο χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Μάλλον έκλεισαν και οι δεύτερες παραγγελίες τους και πάμε σιγά σιγά προς παραδόσεις αυτών που λογικά έρχονται. Αφού παραδοθούν και οι δεύτερες, ίσως ανοίξουν ξανά οι παραγγελίες. Μάλλον;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, shadowlike είπε

εμένα στα "δερμάτινα" ακουστικά αυτό που με προβληματίζει είναι η δερματίνη που μετά απο μερικά χρόνια λιώνει (όχι απλά τρίβεται)

Κανένα πρόβλημα, αγοράζεις ενα set μαξιλαρακίων (ear pads) και είσαι ΟΚ.
Προχθές παρέλαβα τα νέα μου μαξιλαράκια της Brainwavz, οχι επειδή τα μανίσια είχαν πάθει τπτ αλλά επειδή είναι πολύ, πολύ πιο βολικά (βλέπε: σε πάχος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Για ακουστικά των 100 ευρώ μιλάτε, άμα είναι να κρατήσουν μερικά χρόνια χαλάλι, τα πετάς και παίρνεις άλλα, θα έχουν κάνει απόσβεση. 

πόσα πρέπει να δώσω για να μου μείνουν γιατρέ μου ; Γιατί για εμένα η δερματίνη που στα 2 χρόνια αρχίζει και ξεφτίζει είναι σχεδιαστικό λάθος.

2 λεπτά πριν, red1 είπε

Κανένα πρόβλημα, αγοράζεις ενα set μαξιλαρακίων (ear pads) και είσαι ΟΚ.
Προχθές παρέλαβα τα νέα μου μαξιλαράκια της Brainwavz, οχι επειδή τα μανίσια είχαν πάθει τπτ αλλά επειδή είναι πολύ, πολύ πιο βολικά (βλέπε: σε πάχος).

τη στέκα από πάνω πως την αντικαθιστάς αν είναι δερμάτινη;

βρε που καταντήσαμε "συνδρομή" και στα ακουστικά με DLC μαξιλαράκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, DJTaurus είπε

Βάλτε και σε εικόνα τα παιχνίδια να φαίνονται. Είναι πολλά τα άτιμα. 😎

350-F32-A0-427-E-493-E-B574-212534-AC05-

 

κριμα που το ντουμ δεν ειναι στην κονσολα

 

3 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

επειδη καπου μπερδευτηκα ..... μπηκα στα family settings και εκανα add τον 2ο λογαριασμο της μικρης για να εχει δικο της account στα παιχνιδια . Μεχρι εδω ολα καλα . Μου ζητηθηκε να κανω Link το χειριστηριο της για να κανει αυτοματο login οταν αναβει εκεινο το χειριστηριο το εκανα . Ολα οκ μεχρι εδω . Πηγα στο αρχικο μενου και ηταν logarismenh η μικρη . Δεν βρισκω πουθενα επιλογη να κανω login εγω με κανενα τροπο ή να αλλαξω χρηστη και αναγκαστικα να σβησω το account της απο την κονσολα για να ξανα γυρισει σε εμενα . Τι κανω λαθος ;  

στο σβυσιμο / η χαρακτηρ. λογαριασμου

 

3 ώρες πριν, jimtriol είπε

Καλησπερα ,θα ηθελα καποια προταση για ακουστικα για το series x,οχι τιποτα το extreme αλλα ουτε και κακης ποιοτητας ,μια μεση λυση θα ελεγα

creative tournament H7

1 ώρα πριν, harris231 είπε

Πρώτη φορά μετά απο αρκετές ημέρες, σε όλα τα μεγάλα καταστήματα που ενώ το έβγαζε εκτός αποθέματος μπορούσε κάποιος να κάνει είτε προσθήκη στο καλάθι, είτε προπαραγγελία, πλέον το δίνουν εξαντλημένο χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Μάλλον έκλεισαν και οι δεύτερες παραγγελίες τους και πάμε σιγά σιγά προς παραδόσεις αυτών που λογικά έρχονται. Αφού παραδοθούν και οι δεύτερες, ίσως ανοίξουν ξανά οι παραγγελίες. Μάλλον;;

Nai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, shadowlike said:

πόσα πρέπει να δώσω για να μου μείνουν γιατρέ μου ; Γιατί για εμένα η δερματίνη που στα 2 χρόνια αρχίζει και ξεφτίζει είναι σχεδιαστικό λάθος.

Αντικειμενικά μιλώντας, τα 100 ευρώ για ένα headset που ίσως αρχίσει να φθείρεται αισθητικά μετά από δύο χρόνια είναι ένα οκ ποσό. Και, όχι, δεν είναι σχεδιαστικό λάθος, ότι πληρώνεις παίρνεις.

Προσωπικά έχω τα Cloud II, στα οποία μου χάλασε η δερματίνη μετά από τρία χρόνια or so (με μέτρια προς αρκετή χρήση) αλλά δεν έχω παράπονο γιατί πήρα αυτόν τον ήχο με τόσα χρήματα, που στην τελική αυτό είναι που μετράει περισσότερο σε ένα ζευγάρι ακουστικά.

Και πάλι Cloud θα αγόραζα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, shadowlike είπε

πόσα πρέπει να δώσω για να μου μείνουν γιατρέ μου ; Γιατί για εμένα η δερματίνη που στα 2 χρόνια αρχίζει και ξεφτίζει είναι σχεδιαστικό λάθος.

Δε διαφωνώ οτι θα έπρεπε να κρατάει, αλλα δεν κρατάει.
Και 150 και 200 να δώσεις και να πάρεις τα τοπ ακουστικά της αγοράς, θα χρειαστεί να τα αλλάξεις αργά η γρήγορα ανάλογα με τη χρήση που θα κάνεις.

Η λύση που έδωσε ο φίλος με τα earpads είναι η μόνη που το σώζει κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, shadowlike είπε

πόσα πρέπει να δώσω για να μου μείνουν γιατρέ μου ; Γιατί για εμένα η δερματίνη που στα 2 χρόνια αρχίζει και ξεφτίζει είναι σχεδιαστικό λάθος.

τη στέκα από πάνω πως την αντικαθιστάς αν είναι δερμάτινη;

βρε που καταντήσαμε "συνδρομή" και στα ακουστικά με DLC μαξιλαράκια.

Δεν είναι "DLC" shadow, ανταλλακτικά είναι, οταν κάτι φθείρεται το αλλάζουμε ;)

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Αντικειμενικά μιλώντας, τα 100 ευρώ για ένα headset που ίσως αρχίσει να φθείρεται αισθητικά μετά από δύο χρόνια είναι ένα οκ ποσό. Και, όχι, δεν είναι σχεδιαστικό λάθος, ότι πληρώνεις παίρνεις.

Προσωπικά έχω τα Cloud II, στα οποία μου χάλασε η δερματίνη μετά από τρία χρόνια or so (με μέτρια προς αρκετή χρήση) αλλά δεν έχω παράπονο γιατί πήρα αυτόν τον ήχο με τόσα χρήματα, που στην τελική αυτό είναι που μετράει περισσότερο σε ένα ζευγάρι ακουστικά.

Και πάλι Cloud θα αγόραζα.

Eνα λεπτό βρε Μάλθα, καταλαβαίνω τι λές (βλέπε: το αν κάτι βγάλει τα λεφτά του) αλλά, οταν φθείρονται τα λάστιχα του αυτοκινήτου/μηχανης σου, τι κάνεις ? αλλάζεις λάστιχα ή πας και πετάς ολόκληρο το αμάξι/μηχανή ? :D
Κοιτα, αν μιλάμε για ενα set των 20-25 ευρώ και σε πάνε 3 χρόνια (και δεν δέχονται ανταλλακτικά) άαααντε να το καταλάβω, για ενα ομως που κοστίζει απο 70-80-90 και πάνω και μπορεί να δεχτεί νεα μαξιλαράκια απλά του αλλάζεις τα μαξιλαράκια με κόστος περίπου 16€ + κατι ψιλά.
Αμα οι οδηγοί δουλεύουν κανονικά ΔΕΝ πετάς τίποτα φίλε...
Αλλο πράμα που συνήθως χαλάει στα ακουστικά είναι το καλώδιο τους - γι'αυτο π.χ προτίμησα τα Cloud Alpha απο τα cloud 2 γιατί στα 1α είναι αποσπώμενο και μπορείς να βρεις ανταλλακτικό ενώ στα 2α οχι.

47 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Δε διαφωνώ οτι θα έπρεπε να κρατάει, αλλα δεν κρατάει.
Και 150 και 200 να δώσεις και να πάρεις τα τοπ ακουστικά της αγοράς, θα χρειαστεί να τα αλλάξεις αργά η γρήγορα ανάλογα με τη χρήση που θα κάνεις.

Η λύση που έδωσε ο φίλος με τα earpads είναι η μόνη που το σώζει κάπως.

Βοlded : Συμφωνώ 100%
Τα pads ομως ειναι η λύση και το σώζεις τελείως και οχι απλά "κάπως" φίλε Κλάϊν :) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...