Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Προσπαθω να βρω στις αγγελιες κονσολα series x  για αμεση αγορα,Και βλεπω κατι εξωφρενικες τιμες και εκει, για κλαματα

Αν καποιος απο εσας δει καποιο απο τα μεγαλα  καταστηματα να ξαναβγαζουν  στοκ series x Παρακαλω στειλτε μου ενα προσωπικο μηνυμα.Ευχαριστω.

 

Υπομονή - νομίζω ότι μετά το lockdown θα μπορείς να βρεις κάτι σε κατάστημα.

Στο μεταξύ το θες σαν δεύτερη κονσόλα? Έχεις αγοράσει ps5 νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, DaVillain είπε

 

Υπομονή - νομίζω ότι μετά το lockdown θα μπορείς να βρεις κάτι σε κατάστημα.

Στο μεταξύ το θες σαν δεύτερη κονσόλα? Έχεις αγοράσει ps5 νομίζω.

Mα ο ανωτερος μου σκοπος ηταν εξ αρχης να παρω και τις 2 κονσολες(εχω παιχνιδια και εκει που δεν τα εχω παιξει καθολου,gears of war.4.5 halo 5. forza horizon 4 κτλ(δεν ασχολουμε καθολου ποια με pc gaming)

Σε αυτο ελπιζω και εγω,οτι κατι θα σκασει προς χριστουγεννα μερια στα μαγαζια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Mα ο ανωτερος μου σκοπος ηταν εξ αρχης να παρω και τις 2 κονσολες(εχω παιχνιδια και εκει που δεν τα εχω παιξει καθολου,gears of war.4.5 halo 5. forza horizon 4 κτλ(δεν ασχολουμε καθολου ποια με pc gaming)

Σε αυτο ελπιζω και εγω,οτι κατι θα σκασει προς χριστουγεννα μερια στα μαγαζια.

Εγώ πάντως σε αυτή τη γενιά δεν με βλέπω να παίρνω και PS. Το Game Pass έχει ξεφύγει. Θα δώσει τώρα μόνο τον Δεκέμβριο Control, Dragon Age, Greedfall και Call of the Sea (exclusive).

 

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Εγώ πάντως σε αυτή τη γενιά δεν με βλέπω να παίρνω και PS. Το Game Pass έχει ξεφύγει. Θα δώσει τώρα μόνο τον Δεκέμβριο Control, Dragon Age, Greedfall και Call of the Sea (exclusive).

 

Μα αυτος ειναι και ο τροπος που το σκεφτομαι, αγορα gamepass στο series x Και τα αποκλειστικα της σονυ κυριως οταν θα πεφτουν σε χαμηλοτερη τιμη.Τα 80αρια που θα ζηταει day one δεν μπορω να τα δινω συνεχως

5 λεπτά πριν, psi1984 είπε

ξερει κανεις αν υπαρχει περιπτωση να μπει το metro exodus στο gamepass το προσεχες διαστημα γιατι ειμαι ενα click away απο το να το αγορασω στα 15 ?

Δεν το γνωριζω αυτο(αλλα επειδη το πηρα στα 14 ευρω στο ps5(για εμενα παρτο)θα παρει και μελλοντικη δωρεαν αναβαθμιση με 60 καρε το δευτερολεπτο και ray tracing τεχνολογια.

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, psi1984 είπε

ξερει κανεις αν υπαρχει περιπτωση να μπει το metro exodus στο gamepass το προσεχες διαστημα γιατι ειμαι ενα click away απο το να το αγορασω στα 15 ?

Πάντως ήταν στο gamepass το καλοκαίρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Μα αυτος ειναι και ο τροπος που το σκεφτομαι, αγορα gamepass στο series x Και τα αποκλειστικα της σονυ κυριως οταν θα πεφτουν σε χαμηλοτερη τιμη.Τα 80αρια που θα ζηταει day one δεν μπορω να τα δινω συνεχως

 

Έτσι ακριβώς.

https://us.cnn.com/2020/12/02/cnn-underscored/xbox-game-pass-gift/index.html

Forget PS5: Xbox Game Pass is the best gaming gift of the holidays

201202111436-xbox-game-pass-live-video.jpg

 

 

Είναι το μοντέλο που ταιριάζει ακριβώς στην σημερινή εποχή αντίθετα με το απαρχαιωμένο μοντέλο του ανταγωνισμού.

 

Το καλύτερο από όλα είναι μπορείς να δωρίσεις για τα Χριστούγεννα 1 μήνα xcloud σε φίλο με κινητό να παίξει τα απίστευτα παιχνίδια του Game pass.

Μην περιορίζεσαι στο xbox tag όπως αναφέρει και το άρθρο.

Επεξ/σία από DaVillain
  • Like 4
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jokul7 είπε

Πάντως ήταν στο gamepass το καλοκαίρι.

yep i know το ειχα κατεβασει και ημουν καπου στα μισα και μια ωραια πρωια μπηκα να μπω να το συνεχισω  και το ειχαν αφαιρεσει 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Προσπαθω να βρω στις αγγελιες κονσολα series x  για αμεση αγορα,Και βλεπω κατι εξωφρενικες τιμες και εκει, για κλαματα

Αν καποιος απο εσας δει καποιο απο τα μεγαλα  καταστηματα να ξαναβγαζουν  στοκ series x Παρακαλω στειλτε μου ενα προσωπικο μηνυμα.Ευχαριστω.

Είχα προπαραγγειλει στις 24/11 από public το seriex x χωρίς να είναι διαθέσιμο και σήμερα μου έκανε ενημέρωση παραγγελίας ότι έχει αποσταλεί.. το public σε σχέση με το plaisio παρατήρησα ότι δεν έβγαλε διαθεσιμότητα στο series x ίσως επειδή κοίταξαν να καλύψουν τις προπαραγγειλιες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KallionJohn είπε

Είχα προπαραγγειλει στις 24/11 από public το seriex x χωρίς να είναι διαθέσιμο και σήμερα μου έκανε ενημέρωση παραγγελίας ότι έχει αποσταλεί.. το public σε σχέση με το plaisio παρατήρησα ότι δεν έβγαλε διαθεσιμότητα στο series x ίσως επειδή κοίταξαν να καλύψουν τις προπαραγγειλιες. 

Οπωτε θα τους παρω ενα τηλεφωνο αυριο μπας και μπορουν να με καλυψουν ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...