Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eρώτηση : oι "countdown" προσφορές που τρέχουν τώρα στο store είναι οι Χριστουγεννιάτικες ? 
Οι επόμενες πότε είναι ? 

Στο PS υπήρχαν οι "Xmas sales" και οι "New years sales", να υποθέσω πωςη MS ακολουθεί το ίδιο μοντέλο ?
'Φχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση. Έβαλα, τον λογαριασμό της μικρής στην κονσόλα. Συνδέσει, και όταν ανοίγει το χειριστήριο της να, κάνει login με το δικό της λογαριασμό. Είναι family και οι 2 συν δεμένοι μεταξυ μας. Όταν συνδέεται η μικρή έχει προσβαση στο game pass? Η θέλει και εκεί συνδρομή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον του αρέσουν τρομακτικά κατεβάστε το dead by daylight είναι στο  game pass... Τέτοιο άγχος και ταχυπαλμία είχα πολυ καιρό να ζησω σε παιχνιδι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • ARKL Survival Evolved
  • ATLAS
  • Bomber Crew
  • Call of Duty: Modern Warfare
  • Call of Duty: Warzone
  • DayZ
    • Razer Chroma integration
  • Deep Rock Galactic
  • Fortnite
  • Gears 5
  • Metro Exodus
  • Minecraft
  • Paladins
  • Phantasy Star Online 2
  • The Sims 4
    • Razer Chroma integration
  •  
  • Sea of Thieves
  • SMITE
  • Sniper Elite V2 Remastered
  • Strange Brigade
    • Razer Chroma integration
  • Surviving Mars
  • The Sims 4
  • Tokyo Warfare Turbo
  • They Are Billions
  • Tokyo Warfare Turbo
  • Warframe
  • Warhammer: Vermintide 2
  • War Thunder
  • X-Morph: Defense
    • Razer Chroma integration
  • Zombie Army 4: Dead War
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Dmspolys είπε

Πως έχουμε κάποια λίστα με ποια παιχνίδια υποστηρίζει το πληκτρολόγιο στο Xbox ευχαριστώ

 

7 ώρες πριν, joker9424 είπε
  • ARKL Survival Evolved
  • ATLAS
  • Bomber Crew
  • Call of Duty: Modern Warfare
  • Call of Duty: Warzone
  • DayZ
    • Razer Chroma integration
  • Deep Rock Galactic
  • Fortnite
  • Gears 5
  • Metro Exodus
  • Minecraft
  • Paladins
  • Phantasy Star Online 2
  • The Sims 4
    • Razer Chroma integration
  •  
  • Sea of Thieves
  • SMITE
  • Sniper Elite V2 Remastered
  • Strange Brigade
    • Razer Chroma integration
  • Surviving Mars
  • The Sims 4
  • Tokyo Warfare Turbo
  • They Are Billions
  • Tokyo Warfare Turbo
  • Warframe
  • Warhammer: Vermintide 2
  • War Thunder
  • X-Morph: Defense
    • Razer Chroma integration
  • Zombie Army 4: Dead War

Και εγω αυτο έψαχνα χθες γιατί σύνδεσα ενα m/k με 2.4 που εχω, αλλα κυρίως ηθελα να παιξω Halo MCC,πως γινεται στο fps selling point τους να μην έχουν βάλει τη δυνατότητα αυτή;;;Ενταξει δε λεω ειναι developed για consoles κυρίως και ειναι άνετος ο χειρισμός με gamepad αλλα εγω προσωπικά δεν μπορώ να παίξω fps με gamepad στη στόχευση ειμαι πολυ άμπαλος (από τα 10 μου τα παίζω με mouse ισως ειναι και muscle memory)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Το assassin creed origins το έχετε παίξει? Το έχει στο store τη gold edition στα 25 €. Αξίζει πιστεύετε να το πάρω? 

Εχει πολλες ώρες να δαπανήσεις σιγουρα.Γενικα εχει φαει λιγο κραξιμο, εγω τυχαία το αγόρασα χθες.Απλα να σου δωσω μια συμβουλή,στο Βραζιλιάνικο store το εχει 9.56€ την gold και γύρω στα 6 ευρω την απλή. Απλά εγώ βρήκα μια προσφορά εκει που δεν μπόρεσα να αντισταθώ το assassins creed legendary collection ( περιλαμβάνει τα odyssey, origins,syndicate,rogue remastered,black flag,unity) στα 28 ευρω.Δεν το σκέφτηκα καν ειναι σιγουρα 500 ωρες παιχνιδιού.

edit link:https://www.microsoft.com/pt-br/p/assassins-creed-legendary-collection/bzwttxfkts3n?activetab=pivot:overviewtab

Επεξ/σία από stafftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση. Odyssey kai unity τα έχω και το black flag δεν μου άρεσε όταν το είχα ξεκινήσει και το παράτησα. Στην ουσία από αυτά που έχει πακέτο το rogue και το origins δεν έχω παίξει ποτέ. Αν θυμάμαι καλά έχει μια διαδικασία για να αγοράσεις από Βραζιλία με gift card και αλλαγή region σωστά? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση. Odyssey kai unity τα έχω και το black flag δεν μου άρεσε όταν το είχα ξεκινήσει και το παράτησα. Στην ουσία από αυτά που έχει πακέτο το rogue και το origins δεν έχω παίξει ποτέ. Αν θυμάμαι καλά έχει μια διαδικασία για να αγοράσεις από Βραζιλία με gift card και αλλαγή region σωστά? 

Άρα εσυ τα γνωρίζεις καλύτερα από εμένα που έχω να πιάσω AC από το ΙΙΙ, ναι η διαδικασία είναι απλή παραθέτω και το link απλά μερικοί έχουν αναφέρει οτι ίσως είναι ρίσκο (εγώ προσωπικά το έχω κάνει σε ένα δεύτερο account με άλλο mail και εχω πάντα και τα 2 account στις κονσολες signed in) Θεωρώ και επειδή είναι region free τα games στο xbox αλλα και επειδη εδω μέσα (και γενικά στο ιντερνετ) το έχουν κάνει το κόλπο με Brazil και για games αλλα και για συνδρομες οτι ειναι safe και δεν κάνει ban η MS απλά στο αναφέρω για να γνωρίζεις το ρίσκο. Βέβαια με τα χρήματα που έχω εξοικονομήσει σίγουρα αξίζει.

Link: 

Εγώ έτσι το είχα κάνει (και το ίδιο κατάλυμα έχω βάλει για διεύθυνση 😋( αφου σκεφτομα μια φορά να το επισκεφτώ αφού μένω εκεί) και δεν είχα κανένα θέμα και μάλιστα στο g2a (κλειδαδικο που αυτό προτείνουν και στο video) έχει και μια εκπτωσούλα στα brazil gift cards αυτή τη στιγμή (σχεδόν παντα είναι πανω κατω τοσο η τιμη απλά στα αλλα ειναι λιγο ακριβοτερα).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που ξέρει καλύτερα τα της Microsoft από εμένα. Αν αγοράσω κονσόλα Series σφραγισμένη από αγγελίες χωρίς απόδειξη, θα έχω εγγύηση; Κάνοντας την register στο site της Microsoft αρκεί ή χρειάζεται και απόδειξη αγοράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, lebron15 είπε

Κάποιος που ξέρει καλύτερα τα της Microsoft από εμένα. Αν αγοράσω κονσόλα Series σφραγισμένη από αγγελίες χωρίς απόδειξη, θα έχω εγγύηση; Κάνοντας την register στο site της Microsoft αρκεί ή χρειάζεται και απόδειξη αγοράς;

Εμένα σε ένα xbox 360 που μου έβγαλε πρόβλημα, μου ζήτησαν και φωτογραφία της απόδειξης. Τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι από τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα θέλει και απόδειξη καθώς μόνο από κει πιστοποιηται η ημερομηνία για την εγγύηση. Το register δεν λέει κάτι για το πότε αγόρασες την κονσόλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα τη διαδικασία. Πήρα τη gold έκδοση στα 12€ τελικά. Τόσο χρεωνε το g2a τα 60 brl. Μια χαρά όλα έβαλα και εγώ την ίδια διεύθυνση. Τόσο καιρό που το έκαναν τα παιδιά και έγραφαν την εμπειρία τους το απέφευγα γιατί ήξερα πως θα ξεφραγγιαστω... 😂😂 Τώρα θα ξεκινήσω να ψάχνω λίστες προσφορών από brasil... 

Ούτε mail άλλαξα ούτε τίποτα. Όλα στον ίδιο λογαριασμό τα έχω. 

Πλέον εκτός από συνδρομή ultimate brasil θα παίρνω και τα παιχνίδια από εκεί. 

Να είναι καλά η κοινότητα που μας ανοίγει τα μάτια! 

Σε ευχαριστώ και σένα και τον sfinx για το χρόνο σας!!! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...