Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Ο Κώτσο είχε επιστροφή με eurobank στο xbox ή όχι? Εγώ λόγω βιασύνης παρήγγειλα με κάρτα Πειραιώς και δεν το έψαξα και πολύ.

 

Δεν έχει με eurobank ο κωτσοβολος άλλα το public μη φανταστείς 1% έδινε :P 5 ολόκληρα ευρό.

Μονό ο Γερμανός είχε το 20% το οποίο όντως ήταν δυνατό και μπράβο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Lotof είπε

Άψογος συντεκνε. Κερνάω καφέ όποτε γουστάρεις. Μόλις έβαλα στην άκρη 100 ευρώ και για το PS5. Στείλε PayPal να σου κάνω donate 😍

Χαίρομαι που σε βοήθησα. Και εγώ μόλις είδα ότι έρχετε απόθεμα στην Ελλάδα από χθες (Public, Media Markt, Κωτσόβολος) ήμουν με το δάκτυλο στο F5.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

θελω ενα racing να παιξω ρε γμτ ! Ειμαι τρελος fan του Burnout Revenge οχι τα νεωτερα δεν μου αρεσαν καθολου ... Dirt 5 ? Forza ? 

Φορζα με χιλια

Εχω παθει πλακα με το  horizon 4

1 ώρα πριν, dstilio είπε

Άργησα....

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/microsoft-xbox-series-x_3548953

Μολις εβαλε το πλαισιο διαθεσιμοτητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

θελω ενα racing να παιξω ρε γμτ ! Ειμαι τρελος fan του Burnout Revenge οχι τα νεωτερα δεν μου αρεσαν καθολου ... Dirt 5 ? Forza ? 

Forza Horizon 4. Νομιζω εχει πάει τον πήχη τόσο ψηλα στα πιο "arcade" racing games που ο ανταγωνισμός δε μπορει καν να πλησιάσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/microsoft-xbox-series-x_3548953

Μπες στο πλαισιο εβαλε κομματια

Σε ευχαριστώ πολύ , αγόρασα τελικά το S ούτως η άλλως το ήθελα για το γραφείο και δεν έχω 4K και παίζω συνήθως πλατφόρμες . Οπότε βρήκα το S στα 309 και το τσίμπησα

Βασικά μόλις ακύρωσα το S και έκλεισα το X :D

Περισσότερο για τον χώρο γιατί αν πάρεις το extension φτάνεις στα λεφτά του X και είναι και μαύρο και θα πηγαίνει στο γραφείο :D

thx man

Επεξ/σία από tsofras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη για ασφαλεια οτι θα παραλαβω ειχα βαλει 2 παραγγελιες, μια στο plaisio και μια στο public, αν καποιος δεν το προλαβε και ενδιαφερεται ας μου στειλει ενα pm. Απλα να το κανει ψιλοαμεσα γιατι στην παραγγελια απο το public εβαλα καταλαθος πληρωμη με καταθεση στην τραπεζα και δεν ξερω ποσο περιθωριο εχω να τους βαλω τα λεφτα.

Για να προλαβω τιποτα πονηρους, η τιμη που θα το δωσω θα ειναι αυτη που το αγορασα, 509 ευρω. Απλα προτιμω να ειναι απο Αθηνα το παλικαρι που ενδιαφερεται για να μην μπλεξουμε με κουριερ κλπ.

Επεξ/σία από Crus
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Crus είπε

Επειδη για ασφαλεια οτι θα παραλαβω ειχα βαλει 2 παραγγελιες, μια στο plaisio και μια στο public, αν καποιος δεν το προλαβε και ενδιαφερεται ας μου στειλει ενα pm. Απλα να το κανει ψιλοαμεσα γιατι στην παραγγελια απο το public εβαλα καταλαθος πληρωμη με καταθεση στην τραπεζα και δεν ξερω ποσο περιθωριο εχω να τους βαλω τα λεφτα.

Για να προλαβω τιποτα πονηρους, η τιμη που θα το δωσω θα ειναι αυτη που το αγορασα, 509 ευρω. Απλα προτιμω να ειναι απο Αθηνα το παλικαρι που ενδιαφερεται για να μην μπλεξουμε με κουριερ κλπ.

Βάλτο και στις αγγελίες ρε μαν , να γλυτώσεις κανα κακομοίρη απο αυτούς που τα έχουν βάλει 630+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Βάλτο και στις αγγελίες ρε μαν , να γλυτώσεις κανα κακομοίρη απο αυτούς που τα έχουν βάλει 630+

Θες να σου πω ειλικρινα γιατι το εβαλα εδω και οχι αγγελιες? Γιατι ειμαι σιγουρος οτι οι πονηροι δεν διαβαζουν αυτο το τοπικ και θα παει σε ανθρωπο που θελει να το χαρει και οχι να κονομησει εκμεταλλευομενος την κατασταση. Οχι να το τσιμπησει ο πονηρος, που σκαναρει 24 ωρες το 24ωρο τις αγγελιες του Insomnia, σε τιμη λιανικης και μετα να το πουλησει σε τιμη (μαυρης) αγορας παλι εδω μεσα. Ελπιζω να μην κανω λαθος..

Επεξ/σία από Crus
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tsofras είπε

Σε ευχαριστώ πολύ , αγόρασα τελικά το S ούτως η άλλως το ήθελα για το γραφείο και δεν έχω 4K και παίζω συνήθως πλατφόρμες . Οπότε βρήκα το S στα 309 και το τσίμπησα

Βασικά μόλις ακύρωσα το S και έκλεισα το X :D

Περισσότερο για τον χώρο γιατί αν πάρεις το extension φτάνεις στα λεφτά του X και είναι και μαύρο και θα πηγαίνει στο γραφείο :D

thx man

Αν το πας οπως με το Leon βλεπω σε λίγο να ακυρωνεις το Χ για να παρεις PS5 , το οποιο θα πουλησεις την 1η εβδομαδα για να παρεις το Χ!🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Crus είπε

Θες να σου πω ειλικρινα γιατι το εβαλα εδω και οχι αγγελιες? Γιατι ειμαι σιγουρος οτι οι πονηροι δεν διαβαζουν αυτο το τοπικ και θα παει σε ανθρωπο που θελει να το χαρει και οχι να κονομησει εκμεταλλευομενος την κατασταση. Οχι να το τσιμπησει ο πονηρος σε τιμη λιανικης και μετα να το πουλησει σε τιμη (μαυρης) αγορας παλι εδω μεσα. Ελπιζω να μην κανω λαθος..

Ναι σωστό και αυτό , ρε που έχουμε καταντήσει να θες να κάνεις καλό και να φοβάσαι

Αν το είχες γράψει λίγο νωρίτερα θα το έπαιρνα εγώ

16 λεπτά πριν, james9tito είπε

Αν το πας οπως με το Leon βλεπω σε λίγο να ακυρωνεις το Χ για να παρεις PS5 , το οποιο θα πουλησεις την 1η εβδομαδα για να παρεις το Χ!🤣

Πω δεν μπορώ να κρυφτώ και σε άλλα topics πλέον :D

Όχι εντάξει λόγω χειριστηρίου ήμουν πάντα οπαδός του X-box

Έχω και μεγάλη βιβλιοθήκη απο το gold εδώ και 2 χρόνια

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Λοιπόν

Είμαι κάτοχος ενός Xbox One S 2TB και το έχω στο σαλόνι. Έχω κανονικά game pass /gold και μόλις έκανα παραγγελία ενός Xbox Series S για να το έχω στο γραφείο αφού του έχουν κάνει κατάληψη τα παιδιά και δεν μπορώ να παίξω κανα βίαιο παιχνίδι μπροστά του.

Στην ερώτηση τώρα , το xbox στο σαλόνι είναι συνδεδεμένο με το account μου ως home console.

Στο καινούριο τι πρέπει να κάνω για να έχω κανονικά τις συνδρομές μου και τα games μου ?

Επίσης επειδή ήδη έχω τις συνδρομές και αν δεν κάνω λάθος έχει και game pass μέσα το νέο , να περιμένω να λήξει το δικό μου για να κάνω την αγορά gold και μετά μετατροπή σε ultimate ?

 

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...