Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, tsofras είπε

Σε ευχαριστώ πολύ , αγόρασα τελικά το S ούτως η άλλως το ήθελα για το γραφείο και δεν έχω 4K και παίζω συνήθως πλατφόρμες . Οπότε βρήκα το S στα 309 και το τσίμπησα

Βασικά μόλις ακύρωσα το S και έκλεισα το X :D

Περισσότερο για τον χώρο γιατί αν πάρεις το extension φτάνεις στα λεφτά του X και είναι και μαύρο και θα πηγαίνει στο γραφείο :D

thx man

Καλοριζικο και καλοπαιχνιδο😎

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, spartan29gr είπε

Καλοριζικο και καλοπαιχνιδο😎

thx man

Άντε να παίξω κανα cyberpunk

Αγόρασα σήμερα πριν το Xbox και μία οθόνη 32αρα 60Hz QHD λόγω δουλειάς γιατί δεν ήθελα 4Κ , πιστεύω θα είναι εντάξει με το Xbox δεν με απασχολούν τα τρελά FPS

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, red1 είπε

Θα είμαι ειλικρινής Jim , δεν περίμενα τέτοιο post απο εσένα αλλά ναι, έχεις δίκιο :D 
Xθές έπαθα σοκ, δεν ήξερα οτι οταν πέφτουν οι server δεν μπορείς καν να κάνεις offline log in οπως παλιά (Χ360).
Αυτό που έκανα. ήταν να πάω στα settings και να βάλω την κονσόλα "offline" για να καταφέρω να παίξω - ελα μου ομως ντε που έφαγα ψυχρολουσία : 
- Bάζω Control Ultimate edition, φορτώνει και σε μια φάση, για κάποιον λόγο πάει να κάνει sync τα saves απο το cloud (γιατί ? αφού έχω και local save !).Προφανώς, λόγω του οτι το xbox live ηταν καπούτ, δεν μπορούσε, οπότε πάτησα "cancel".
Στη συνέχεια, μου πετάει οθόνη με το μήνυμα " we could not restore your progress. unlock the achievements, all previously unlocked achievement awards and save game progress by going online" και "could not find save 01, if you decide to continue your progress will start from the beginning" ή κάτι τέτοιο.
Λέω, "ΟΚ, τι μπορεί να συμβεί, αφού ούτως η αλλως εχω back up τα save στο cloud αμα γίνει καμια μλκ", συνεχίζω και...το παιχνίδι ΟΛΑ απο την αρχή, ουτε checkpoints, ουτε saves, τίποτα, σαν να είχαν όλα σβηστεί.
Δεν μπορώ να καταλάβω το ολο "μπέρδεμα", αφου έχουμε ΗΔΗ local saves, γιατί τρώει τέτοιο "σκάλωμα" το σύστημα ?
Τέλος πάντων, κανω quit το παιχνίδι ξαναφορτώνει και...ολα ΟΚ δόξα τω Θεό, δεν μου έβγαλε την cloud sync οθόνη και διάβασε κανονικά τα local saves.

H ερώτηση μη μου ειναι : Προς τι όλα αυτά τα σκαλώματα ? Γιατι δεν μπαίνει απλα η κονσόλα offline και να διαβάσει "έτσι απλά" τα local saves ? Πολύ μπέρδεμα για το τίποτα ρε γμτ...

Το πρόβλημα στην ουσία (το να μην μπορείς καν να κάνεις log in για να παίξεις) το έλυσα πηγαίνοντας στα settings, επιλέγοντας "go offline", κάνοντας log in και μετά πάλι "go online" για να ηταν η κονσόλα έτοιμη με το που θα επανέρχονταν οι servers.

Ξενέρωσα απίστευτα για 2-3 λεπτά βέβαια καθώς νόμιζα οτι οταν πέφτουν oι server δεν μπορείς καν να παίξεις offline τα παιχνίδια σου (και δεν αναφέρομαι σε αυτά του game pass μόνο).

Γενικά πάντως, το  xbox live δεν είναι αυτό που ηταν κάποτε, 5 ώρες συσκότισης χθες, τα προβλήματα είναι σχετικά συχνά (το τελευταίο blackout ηταν πάλι 5-6 μήνες πριν) με τις ταχύτητες DL να ειναι και αυτές περίεργες ώρες-ώρες (μπορώ να παραθέσω ολόκληρο το internet αμα καποιος το αμφισβητεί) - μου θέλανε και 120€ για την ετήσια Gold τρομάρα τους...

Θαυμάζω την επιμονή σου, εγώ επειδή είχε πάει κατά τις 12 το βράδυ και δεν γινόταν login με τίποτα, μετά από 10 λεπτά την έπεσα, άστο για αύριο λέω ε και δικαιώθηκα 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, The_Judas είπε

Οι επεκτάσεις εγγύησης τύπου Κωτσόβολου για το xbox, αξίζουν;

Οι επεκτάσεις έχουν τόσα μικρά γραμματάκια σε κάθε μία απο τις αλυσίδες που δεν ξέρω τελικά αν αξίζουν. Έχω σταματήσει πλέον να κάνω γιατί 2 φορές που τις χρειάστηκα τελικά δεν με κάλυπταν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ παιδιά έβαλα παραγγελία και ξέχασα να βάλω κανένα παιχνίδι.

εχει online once off να αγοράσω κάτι;

Ή η μόνη επιλογή είναι συνδρομή για πολλούς μήνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dstilio είπε

Ωχ παιδιά έβαλα παραγγελία και ξέχασα να βάλω κανένα παιχνίδι.

εχει online once off να αγοράσω κάτι;

Ή η μόνη επιλογή είναι συνδρομή για πολλούς μήνες;

όχι μαν έχει κανονικά το store που μπορείς να αγοράσεις παιχνίδια

Οπότε μην αγχώνεσαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιο να μου στείλει σε προσωπικό μήνυμα την ακριβή διαδικασία για χαζούς (for dummies) για να πάρω φτηνά την συβδρομη για τρία χρόνια; Η κάποιο λινκ;

πως τα χρυσά γίνονται ultimate κτλ;

Τσοφρας γράφει ότι θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας όποτε σε ανταγωνίζομαι :-)

Στο αμάξι θα με τρως στις στροφές in real life όποτε θα λύσουμε τις διάφορες μας διαδικτυακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dstilio είπε

Μπορεί κάποιο να μου στείλει σε προσωπικό μήνυμα την ακριβή διαδικασία για χαζούς (for dummies) για να πάρω φτηνά την συβδρομη για τρία χρόνια; Η κάποιο λινκ;

πως τα χρυσά γίνονται ultimate κτλ;

Τσοφρας γράφει ότι θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας όποτε σε ανταγωνίζομαι :-)

Στο αμάξι θα με τρως στις στροφές in real life όποτε θα λύσουμε τις διάφορες μας διαδικτυακά.

Εδω διπλα ηταν ο οδηγος φιλαρακι

 

πιστευω καθε λεπτο που καποιος ρωταει για το "κολπο" αλα casa de papel πως να βαλεις το game pass ultimate φτηνα o @sphinxgr θα πινει κ ενα παναντολ εξτρα 😀

 

ΥΓ Καλοριζικη η κονσολα !!!!

Επεξ/σία από malias4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dstilio είπε

Μπορεί κάποιο να μου στείλει σε προσωπικό μήνυμα την ακριβή διαδικασία για χαζούς (for dummies) για να πάρω φτηνά την συβδρομη για τρία χρόνια; Η κάποιο λινκ;

πως τα χρυσά γίνονται ultimate κτλ;

Τσοφρας γράφει ότι θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας όποτε σε ανταγωνίζομαι :-)

Στο αμάξι θα με τρως στις στροφές in real life όποτε θα λύσουμε τις διάφορες μας διαδικτυακά.

Εδώ είσαι 3ο ποστ. Πιο αναλυτικά πεθαίνεις. Κάνε ότι λέει με τη σειρά που τα λέει είτε με κωδικούς eu αν δε θες να χρησιμοποιήσεις vpn είτε από brasil με vpn και φτηνότερα και όλα μια χαρά 

 

Μόλις τώρα, Tigio13 είπε

Εδώ είσαι 3ο ποστ. Πιο αναλυτικά πεθαίνεις. Κάνε ότι λέει με τη σειρά που τα λέει είτε με κωδικούς eu αν δε θες να χρησιμοποιήσεις vpn είτε από brasil με vpn και φτηνότερα και όλα μια χαρά 

Edit: πιο γρήγορο πιστόλι ο malias. Έχω δει τόσες φορές τον sfinx να το ποσταρει που είπα να βοηθήσω και εγώ... 😂😂

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν έτοιμος να κάνω την παραγγελία αλλά έκανα πίσω....

Αξίζει για όσους ήδη έχουν ps5? 

Για πείτε εντυπώσεις όσοι έχετε και τις 2 κονσόλες. 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Ήμουν έτοιμος να κάνω την παραγγελία αλλά έκανα πίσω....

Αξίζει για όσους ήδη έχουν ps5? 

Για πείτε εντυπώσεις όσοι έχετε και τις 2 κονσόλες. 

Δεν έχω και τις δύο κονσόλες αλλά το θεωρώ too much να τις πάρει κάποιος, έκτος και αν έχει πολύ ελεύθερο χρόνο.

πλεονέκτημα του Xbox το φθηνό gamepass με πάρα πολλά παιχνίδια.

πλεονέκτημα του ps5 τα καλύτερα exclusive  αν και αυτό είναι λίγο υποκειμενικο.

προφανως βέβαια αν σου περισσεύουν τα χρήματα , μπορείς να έχεις best of both worlds που λένε και στο χωριό μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη δεν εχει ιδιαιτερο νοημα να εχεις και τις 2, δεν βλεπουμε κατι νεο, ειδικα αν εχεις one x πχ με gamepass, αν θες να πας σε series x και δεν εχεις ενα pc να σηκωνει μερικα games μονο για το gamepass αξιζει, πραγματικα γλιτωσα τοσα λεφτα απο αγορες αυτους τους μηνες και επειδη δεν υπαρχει κανενα game και για τις 2 κονσολες και επειδη με καλυπτει το game pass

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...