Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, 26ska είπε

Έλα ρε φίλε,με γεια.Που είναι το μαγαζί,για δωσε κανα στοιχείο μπας και πάρουμε κ εμείς.

Ε ειμαι απο Κρητη οπως ειπα κ παραπανω οποτε δεν ξερω αν στελνει . Λογικα ναι στειλε μου ενα πμ να σου πω ποιο καταστημα ειναι μην θεωρηθει οτι κανω διαφημιση. Εγω παντως τυχαια το βρηκα ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποτέ χωρίς ζώνη μέσα στο αυτοκίνητο τέτοια μηχανήματα.

παιδια το outriders είναι και για ένας τους δεν έχω χρόνο ούτε εμπειρία από αλλά τέτοιου είδους; Παίζει μόνο με κάψιμο η μπορώ σιγά σιγά να χτίσω με το πάσο μου skills, εμπειρία και εξοπλισμό;

ρωταω γιατί παλιά που έπαιζα mmorpg ήθελε διάβασμα για τα builds και πολλές ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chek2fire είπε

μούφα σε κατάσταση ότι σχεδόν το έχουμε παίξει ήδη όλοι το gta5 μετά από τόσα χρόνια 

Όλος ο κόσμος παίζει GTA Online, δεν πουλάει το GTA V για το campaign.

Δείτε απλά τις πωλήσεις που έκανε το 2020.

Με το next-gen update που ετοιμάζει η Rockstar για το Online, είναι τεράστια η προσθήκη του στο Game Pass για τεράστια κομμάτι κόσμου εκεί έξω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, privateer είπε

 

Θα μας τρελάνει με ubi?

Ενδιαφέρον έχει το πως θα κινηθεί τιμολογιακά αν γίνει κάτι τέτοιο.

Επεξ/σία από tsakitsan95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, tsakitsan95 said:

Θα μας τρελάνει με ubi?

Ενδιαφέρον έχει το πως θα κινηθεί τιμολογιακά αν γίνει κάτι τέτοιο.

Δεν νομιζω πως αναφερεται σε publishers αλλα συμφωνιες με ανεξαρτητα studio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, privateer είπε

Δεν νομιζω πως αναφερεται σε publishers αλλα συμφωνιες με ανεξαρτητα studio.

Το σηματάκι μοιάζει με το σήμα της ubi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Κωτσόβολο στον Αγιο Νικολαο Κρητης,όπως αναφέρει φίλος πιο πάνω υπάρχει ένα series X,άμεσα διαθέσιμο.Τηλεφωνησα πριν λίγο.

Θα το έπαιρνα εγώ,αλλά δεν δέχονται δόσεις με πιστωτική εξ αποστάσεως,είμαι Αθήνα.Πρωτη φορά το ακούω αυτό,είναι franchise το συγκεκριμένο.Οποιος λοιπόν δεν θέλει δοσεις,μπορεί να το τσιμπήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους ,

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το xcloud εδώ Ελλάδα ? Χθες έκανα μια δοκιμή με VPN για να μπορέσω να μπω. Υπόψιν ότι αν μπεις μια φορά με το vpn μπορείς να το κλείσεις μετά . Κατάλαβα γιατί είναι ακόμα σε Beta ...μιλάμε είναι τραγικά άθλιο σε ποιότητα εικόνας και σε frame loss ktl .

Έκανα επίσης δοκιμή trial το Stadia Pro και η εμπειρία είναι απίστευτη . Απίστευτα smooth , ποιότητα εικόνας ΑΨΟΓΗ πολύ κοντά στο αποτέλεσμα σε ένα PC , μεγαλύτερη ανάλυση από το xcloud 1080p / 4K ktl . Ολοκληρωμένο προιόν άλλα φυσικά ακριβό . Η ποιότητα του stadia σε συνδυασμό με το gamepass θα ήταν το απόλυτο bundle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

Καλησπέρα σε όλους ,

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το xcloud εδώ Ελλάδα ? Χθες έκανα μια δοκιμή με VPN για να μπορέσω να μπω. Υπόψιν ότι αν μπεις μια φορά με το vpn μπορείς να το κλείσεις μετά . Κατάλαβα γιατί είναι ακόμα σε Beta ...μιλάμε είναι τραγικά άθλιο σε ποιότητα εικόνας και σε frame loss ktl .

Έκανα επίσης δοκιμή trial το Stadia Pro και η εμπειρία είναι απίστευτη . Απίστευτα smooth , ποιότητα εικόνας ΑΨΟΓΗ πολύ κοντά στο αποτέλεσμα σε ένα PC , μεγαλύτερη ανάλυση από το xcloud 1080p / 4K ktl . Ολοκληρωμένο προιόν άλλα φυσικά ακριβό . Η ποιότητα του stadia σε συνδυασμό με το gamepass θα ήταν το απόλυτο bundle

 Παλι τα ιδια οτι το xcloud δεν παιζει καλα ?  Εγω εδω Τσεχια που παιζει κανονικα χωρις να χρειαζεσαι vpn  η εμπειρια ειναι σουπερ στα κινητα -tablet .. Δεν ξερω γιατι επιμενετε να λετε διαφοροι το ιδιο πραγμα .. Δοκιμαστε οταν ερθει Ελλαδα και με μια σχετικα καλη γραμμη και μετα πειτε αποψη...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρεις γιατί επιμένουμε να λέμε ότι παίζει χάλια ενώ παίζει χάλια ... ΟΚ . Δεν είναι θέμα της γραμμής σίγουρα , είμαι πάνω σε οπτική 200/200 . Επίσης το VPN είναι ανοιχτό μόνο οταν μπαίνω στο app απλά για να νομίζει ότι είμαι σε χώρα που υποστηρίζετε το xcloud . Στην ουσία αν αφήσω στην άκρη τα σπασίματα κτλ το πρόβλημα του είναι κυρίως η ανάλυση και η θολούρα. Νομίζω παίζει max 720p .  Λένε ότι θα την ανεβάσουν στα 1080p σε κάποια φάση .

Συγκριτικά με το όλες τις cloud steaming λύσεις που έχω δοκιμάσει είναι τελευταίο σε όλα του. Εκτός φυσικά από το περιεχόμενο . Οπότε ευελπιστώ όταν βγει από beta να έχει την ποιότητα των άλλων για να το απολαύσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

Δεν ξέρεις γιατί επιμένουμε να λέμε ότι παίζει χάλια ενώ παίζει χάλια ... ΟΚ . Δεν είναι θέμα της γραμμής σίγουρα , είμαι πάνω σε οπτική 200/200 . Επίσης το VPN είναι ανοιχτό μόνο οταν μπαίνω στο app απλά για να νομίζει ότι είμαι σε χώρα που υποστηρίζετε το xcloud . Στην ουσία αν αφήσω στην άκρη τα σπασίματα κτλ το πρόβλημα του είναι κυρίως η ανάλυση και η θολούρα. Νομίζω παίζει max 720p .  Λένε ότι θα την ανεβάσουν στα 1080p σε κάποια φάση .

Συγκριτικά με το όλες τις cloud steaming λύσεις που έχω δοκιμάσει είναι τελευταίο σε όλα του. Εκτός φυσικά από το περιεχόμενο . Οπότε ευελπιστώ όταν βγει από beta να έχει την ποιότητα των άλλων για να το απολαύσουμε

Οκ εχεις δικιο ειμαι λαθος που εχω την υπηρεσια απο τοτε που βγηκε εδω και τοσο καιρο και παιζει σουπερ αλλα ειναι οντως χαλια γιατι το σωστο  test  ειναι απο  αυτους που την εχουν με vpn  χωρις να περιλαμβανεται στις χωρες που επισημα υποστηριζει..

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικα θα παρω στα σοβαρα την αποψη του ατομου που βρισκεααι σε χωρα που υποστηριζεται επισημα η υπηρεσια αυτη. Τωρα αφου εδω θελεις vpn προφανως εχουν τους λογους τους και οι λογοι αυτοι να ειναι το αποτελεσμα της κακης σου εμπειριας. Επισης μια τετοια υπηρεσια ειναι για να παιζεις στο ταμπλετ και στο κινητο σου και οχι σε 2κ οθονες.

Επεξ/σία από privateer
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και θα πάρεις στα σοβαρά την άποψη του φίλου στο πιο πάνω topic και θα συμφωνήσω μαζί σου ότι είναι σε supported χώρες οπότε και λογικό το αποτέλεσμα. Υπόψιν εδώ ότι unsupported είναι και το Stadia και το Geforce Now και παίζουν και τα 2 άψογα . Το stadia μάλιστα πάει και 4K .

Γιαυτό και αφήνω απέξω τα σπασίματα κτλ της εικόνας .Κυρίως εντοπίζω το θέμα στην ανάλυση . To έγραψα και παραπάνω ότι τα 720p είναι πολύ λίγο και μακάρι να ανεβάσουν την ανάλυση εκεί που είναι και οι ανταγωνιστές όταν θα φύγει από beta .  Η υπηρεσία αυτή δεν είναι για να παίζεις μόνο στο tablet και στο κινητό σου. Σύντομα θα ανοίξει το xcloud και στο PC με ότι αυτό συνεπάγεται για αναλύσεις κτλ .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...