Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το παιχνίδι είναι τρέλα και πολύ εθιστικό, απλά θα πρέπει να αφιερώσεις κάποιες ώρες στην αρχή και να του δώσεις χώρο να ξεδιπλώσει την αξία του. Έπαιξα το Demo στην αρχή και δεν τρελάθηκα ούτε από τα γραφικά ούτε από το world Setting. Τώρα πάθαμε μεγάλη ζημιά και τις τελευταίες μέρες πέφτω για ύπνο στις 5 τα ξημερώματα, σε co op η εμπειρία είναι απίστευτη.

Εδώ φαίνεται η αξία της υπηρεσίας Gamepass. Αν δεν ήταν το gamepass ούτε κατά διάνοια δεν θα σκεφτόμουν να δώσω λεφτά για να το αγοράσω, τώρα ακόμα και να πούνε αύριο βγαίνει από την υπηρεσία το αγοράζω με κλειστά μάτια.

Το μόνο που πρέπει να δούνε είναι το πρόβλημα με τους Servers που είναι πολύ σπαστικό.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Saloufas είπε

Το παιχνίδι είναι τρέλα και πολύ εθιστικό, απλά θα πρέπει να αφιερώσεις κάποιες ώρες στην αρχή και να του δώσεις χώρο να ξεδιπλώσει την αξία του. Έπαιξα το Demo στην αρχή και δεν τρελάθηκα ούτε από τα γραφικά ούτε από το world Setting. Τώρα πάθαμε μεγάλη ζημιά και τις τελευταίες μέρες πέφτω για ύπνο στις 5 τα ξημερώματα, σε co op η εμπειρία είναι απίστευτη.

Εδώ φαίνεται η αξία της υπηρεσίας Gamepass. Αν δεν ήταν το gamepass ούτε κατά διάνοια δεν θα σκεφτόμουν να δώσω λεφτά για να το αγοράσω, τώρα ακόμα και να πούνε αύριο βγαίνει από την υπηρεσία το αγοράζω με κλειστά μάτια.

Το μόνο που πρέπει να δούνε είναι το πρόβλημα με τους Servers που είναι πολύ σπαστικό.

Συμφωνω απολυτα,ενω δε μου γεμιζε το ματι,οσο το επαιζα τοσο εθιζομουν.Στην αρχη σκεφτομουν τι παπαρια ειναι αυτη ,αλλα τελικα πρεπει να δινεις χρονο στα παιχνιδια ...Ειδικα οταν φτανεις στη περιοχη στα βουνα με το ηφαιστειο και το τερας και με το φρουριο των ανταρτων ειναι τρομερο..Κανενα αλλο looter shooter δε με εχει πορωσει τοσο στην αρχη τουλαχιστον.Ενω εχει μετρια γραφικα τουλαχιστον στους χαρακτηρες,το voice acting ειναι παιδικο και αστειο για ενα περιεργο λογο εχει τρελο fun και περνας πολυ καλα και ευχαριστα που στη τελικη αυτο εχει σημασια

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα εθιστικά πράγματα που εμένα προσωπικά με ευχαριστεί και με βολεύει είναι τα πολύ μικρά σε διάρκεια missions των 10-15'. Νομίζω είναι κλειδί στην ευχαρίστηση όλων μας σε σχέση με κάτι 40' που θυμάμαι σε Destiny και Division.

Μπαίνεις, κάνεις ένα mission τσακ μπαμ και παίρνεις το reward σου. Με το που τελειώσει είσαι σε φάση ας κάνω ένα ακόμη στα γρήγορα κτλ κτλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Επίσης εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και το story! Δεν το περίμενα! Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά και στα side missions!

Ναι και αυτά. Μ'αρέσει και ο χαρακτήρας και ο κόσμος. Παρόλο που ο πήχης ήταν πολύ χαμηλά θεωρώ ότι είναι ανώτερο από όλα τα looter-shooter σε παρουσίαση-σκηνοθεσία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξυ οταν σκοτωνεσαι στο world tier που εισαι αδειαζει η μπαρα .Το πηρα χαμπαρι γιατι εχω κολλησει στο 6 και δεν ανεβαινει με τιποτα.Δε πρεπει να το πας  πανω απο 6 η 7 μεχρι να τελειωσεις το στορι ....

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το παιχνίδι.Το ξεκίνησα με φιλαράκι και δε περίμενα ότι θα κολλουσε τόσο.Απο την άλλη σκέφτομαι ότι δε το πλήρωσα και πανηγυρίζω ακόμα περισσότερο.Ανετα τα εσκαγα πάντως για το συγκεκριμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το outriders.ειμαι βέβαια ακόμα στην αρχή,3 λεβελ τον technomaniac και στο πρώτο μισιον που προσπαθείς να σώσεις τον φίλο σου από ένα υπόγειο.με έχουν ξεσκίσει,μάλλον είμαι αρκετά άσχετος και πρέπει να του δώσω πολύ χρόνο.παρολαυτα μου άρεσε πολύ το γκεημ και ανυπομονώ να το μαθω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, jimtriol είπε

Εντωμεταξυ οταν σκοτωνεσαι στο world tier που εισαι αδειαζει η μπαρα .Το πηρα χαμπαρι γιατι εχω κολλησει στο 6 και δεν ανεβαινει με τιποτα.Δε πρεπει να το πας  πανω απο 6 η 7 μεχρι να τελειωσεις το στορι ....

Γιατι να μην το πας,τι εχεις να φοβηθεις?

Ασε που θα σου πεφτει και πιο πολυ loot.

2 ώρες πριν, dimosxania είπε

Ξεκίνησα το outriders.ειμαι βέβαια ακόμα στην αρχή,3 λεβελ τον technomaniac και στο πρώτο μισιον που προσπαθείς να σώσεις τον φίλο σου από ένα υπόγειο.με έχουν ξεσκίσει,μάλλον είμαι αρκετά άσχετος και πρέπει να του δώσω πολύ χρόνο.παρολαυτα μου άρεσε πολύ το γκεημ και ανυπομονώ να το μαθω

 

Προσπαθησε να επενδυσεις στο 2ο skill tree,το μεσαιο δλδ.

Θα σε βοηθησει αρκετα στην συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To skill  tree γινεται reset και περνεις τα points πισω.οποτε μπορει καποιος να πειραματιστει. Αναλογα πως παιζει γεμιζει και το tree του. Με διαφορα combo σε armor ,skills,skill tree ,weapons, ο χαρακτηρας μπορει να γινει πολυ δυνατος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, optimus prime είπε

Γιατι να μην το πας,τι εχεις να φοβηθεις?

Ασε που θα σου πεφτει και πιο πολυ loot.

Προσπαθησε να επενδυσεις στο 2ο skill tree,το μεσαιο δλδ.

Θα σε βοηθησει αρκετα στην συνεχεια.

Γιατί το κάνεις πολύ δύσκολο πριν το end game και δεν είναι δει νόημα ακόμα και καλό λουτ να έχεις είναι πολύ χαμηλό λεβελ και ακόμα και τα μπλε που σου πέφτουν είναι πιο δυνατά αφού αλλάζεις συνέχεια gear.Στο endgame έχει νόημα ναι ...στορι όχι τόσο ...Έχω κάνει pyromancer με το πρώτο skill tree και έχει ρολαρει μια χαρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...