Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Ένα μισάωρο άντεξα. Πολύ γρήγορη η ζωή μας για τόσο αργό παιχνίδι. 

Ένα μισάωρο άντεξα. Πολύ γρήγορη η ζωή μας για τόσο αργό παιχνίδι. 

Ένα μισάωρο άντεξα. Πολύ γρήγορη η ζωή μας για τόσο αργό παιχνίδι. 

Τοσο γρηγορα γραφεις  σεν τουτην την γρηγορην ζωην που το γραψες 3 φορες😋

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κόλλησε το copy paste από την ταχύτητα. 

Καταλάβατε όλοι ότι το αργό σασμάν δεν είναι για εμένα. 

 

Δεν σας κρύβω ότι το κατέβασα μόλις βγήκε, το είχα σταμπάρει καιρό αλλά μάλλον δεν μου ταιριάζουν παιχνίδια χωρίς έντονη δράση. 

Η κόρη μου κάνει τον αγρότη στο farm simulator. Καλύτερα να ήμουν πάνω σε κανονικό τρακτέρ και να έκοβα στάχυα πάρα αυτό το μαρτύριο της σταγόνας. 

Τα γούστα βέβαια διαφέρουν για αυτό και υπάρχουν διαφορετικά παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πέσουν πολυκατοικίες όχι απλά τσιμέντα:

 

Ναι δεν πετυχαίνει το 100% αλλά:

Spoiler


 


 

 

Διαθέσιμο και το demo του Scarlet Nexus στο xbox και στην Ελλάδα.

https://www.microsoft.com/el-gr/p/scarlet-nexus/9NQSCBDLHN18?activetab=pivot:overviewtab

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βοήθειά σας σε κατι.Εχω τα razer thresher 7.1 τα οποία είναι wireless με dongle και υποστηρίζουν ps4/pc.

Στο PS5 λειτουργουν άψογα,οταν τα βάζω στο μπροστινό usb του xbox ενώ δείχνουν σταθερό μπλε φωτάκι που σημαίνει οτι είναι ακόμα paired με το headset ,το series x δεν τα αναγνωρίζει και ο ήχος συνεχίζει απο την soundbar.

Είναι κάποια ρύθμιση απο το μενού γιατι τις έψαξα όλες και δεν βρήκα κάτι.Να μην τα υποστηρίζει το βρίσκω πάλι τραβηγμένο για μια τόσο εξελιγμένη κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπαιξα λίγο Gears of War 4 με αφορμή τη νέα λίστα με παιχνίδια που υποστηρίζουν fps boost και με απογοήτευσε. Μόνο 1080p για 60fps? Την ώρα που στην ίδια λίστα έχουμε το Shadow of Tomb Raider με καλύτερα γραφικά να τρέχει σε πολύ υψηλότερη ανάλυση με BC mode? Το Gears 4 έτρεχε native 4K30 στο One X και δεν μπορεί να τρέξει έστω 2Κ60 στο Series X?

Η MS καλό θα ήταν να φροντίσει λίγο περισσότερο τους 1st party τίτλους της. 

Και γενικά παρατηρώ αρκετούς FPS Boost τίτλους με πετσόκομμα στις αναλύσεις για να πιάσουν το 60άρι. Και όλα αυτά ακόμα και στο Series X... Μάλλον η τακτική αυτή μέσω Direct X τελικά δεν είναι τόσο καλή σε σχέση με ένα κανονικό patch. Είναι λίγο hit or miss προς το παρόν.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, George7Byron είπε

Την βοήθειά σας σε κατι.Εχω τα razer thresher 7.1 τα οποία είναι wireless με dongle και υποστηρίζουν ps4/pc.

Στο PS5 λειτουργουν άψογα,οταν τα βάζω στο μπροστινό usb του xbox ενώ δείχνουν σταθερό μπλε φωτάκι που σημαίνει οτι είναι ακόμα paired με το headset ,το series x δεν τα αναγνωρίζει και ο ήχος συνεχίζει απο την soundbar.

Είναι κάποια ρύθμιση απο το μενού γιατι τις έψαξα όλες και δεν βρήκα κάτι.Να μην τα υποστηρίζει το βρίσκω πάλι τραβηγμένο για μια τόσο εξελιγμένη κονσόλα.

Για το xbox πρέπει να υποστηρίζεται η επιλογή από τα ακουστικά από όσο ξέρω, για PS4/PS4  συνήθως κάνουν όλα τα ακουστικα με wireless dongle για PC και το αντίστροφο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gdal73 είπε

Για το xbox πρέπει να υποστηρίζεται η επιλογή από τα ακουστικά από όσο ξέρω, για PS4/PS4  συνήθως κάνουν όλα τα ακουστικα με wireless dongle για PC και το αντίστροφο....

Εφαγα πακέτο συμβατότητας δηλαδη έ?Ξενέρωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Έπαιξα λίγο Gears of War 4 με αφορμή τη νέα λίστα με παιχνίδια που υποστηρίζουν fps boost και με απογοήτευσε. Μόνο 1080p για 60fps? Την ώρα που στην ίδια λίστα έχουμε το Shadow of Tomb Raider με καλύτερα γραφικά να τρέχει σε πολύ υψηλότερη ανάλυση με BC mode? Το Gears 4 έτρεχε native 4K30 στο One X και δεν μπορεί να τρέξει έστω 2Κ60 στο Series X?

Η MS καλό θα ήταν να φροντίσει λίγο περισσότερο τους 1st party τίτλους της. 

Και γενικά παρατηρώ αρκετούς FPS Boost τίτλους με πετσόκομμα στις αναλύσεις για να πιάσουν το 60άρι. Και όλα αυτά ακόμα και στο Series X... Μάλλον η τακτική αυτή μέσω Direct X τελικά δεν είναι τόσο καλή σε σχέση με ένα κανονικό patch. Είναι λίγο hit or miss προς το παρόν.

Αρχίζω να πιστεύω πραγματικά οτι για πολλά απο αυτά τα issues  φταίει το platform specific optimization της UE4. Χθες έπαιζα το Call of the Sea, το οποίο είναι 1440p 60fps στο X. Ξενέρωσα τη ζωή μου με τα συνεχόμενα framerate drops. Μιλάμε για Game  με απλά cell shaded γρφικά χωρίς να γίνεται τίποτα ιδιαίτερο στην οθόνη. Θέμα API και software σίγουρα.    

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, privateer είπε

εχει πολλα το gamepass

yooka laylee

minecraft dungeons

the wild at heart

unruly heroes

unravel 1/2

supra land

plants vs zombies 

overcooked 2

max and the curse of brotherhood

battleloads

banjo kazooie 

must buy σιγουρα και τα 2 rayman. θα προτεινα και το it takes two αλλα μαλλον εινα δυσκολο για 7  χρονων.

@chrisgewrgi
@niknik80

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια, άρα πάω για gamepass σύμφωνα με τον οδηγό του sphinxgr!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Έπαιξα λίγο Gears of War 4 με αφορμή τη νέα λίστα με παιχνίδια που υποστηρίζουν fps boost και με απογοήτευσε. Μόνο 1080p για 60fps? Την ώρα που στην ίδια λίστα έχουμε το Shadow of Tomb Raider με καλύτερα γραφικά να τρέχει σε πολύ υψηλότερη ανάλυση με BC mode? Το Gears 4 έτρεχε native 4K30 στο One X και δεν μπορεί να τρέξει έστω 2Κ60 στο Series X?

Η MS καλό θα ήταν να φροντίσει λίγο περισσότερο τους 1st party τίτλους της. 

Και γενικά παρατηρώ αρκετούς FPS Boost τίτλους με πετσόκομμα στις αναλύσεις για να πιάσουν το 60άρι. Και όλα αυτά ακόμα και στο Series X... Μάλλον η τακτική αυτή μέσω Direct X τελικά δεν είναι τόσο καλή σε σχέση με ένα κανονικό patch. Είναι λίγο hit or miss προς το παρόν.

Και τα far cry 5/new dawn μου φάνηκαν εξίσου απογοητευτικά. Νομίζω ότι τέτοιο συνδιασμό ποιότητας γραφικών και performance θα μπορούσε να σηκώσει και το One X. Έχω σχεδόν καταλήξει ότι όσα games έχουν off by default την επιλογή FPS Boost στο XSX, καλύτερα να μην τα πειράζεις. Σε όσα έρχεται by default on, καλοδεχούμενα μιας και φαίνεται πράγματι να ανεβάζει τα fps χωρίς εκπτώσεις στην ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Έπαιξα λίγο Gears of War 4 με αφορμή τη νέα λίστα με παιχνίδια που υποστηρίζουν fps boost και με απογοήτευσε. Μόνο 1080p για 60fps? Την ώρα που στην ίδια λίστα έχουμε το Shadow of Tomb Raider με καλύτερα γραφικά να τρέχει σε πολύ υψηλότερη ανάλυση με BC mode? Το Gears 4 έτρεχε native 4K30 στο One X και δεν μπορεί να τρέξει έστω 2Κ60 στο Series X?

Η MS καλό θα ήταν να φροντίσει λίγο περισσότερο τους 1st party τίτλους της. 

Και γενικά παρατηρώ αρκετούς FPS Boost τίτλους με πετσόκομμα στις αναλύσεις για να πιάσουν το 60άρι. Και όλα αυτά ακόμα και στο Series X... Μάλλον η τακτική αυτή μέσω Direct X τελικά δεν είναι τόσο καλή σε σχέση με ένα κανονικό patch. Είναι λίγο hit or miss προς το παρόν.

Ερχετε το resolution boost με machine learning inference γιαυτην την δουλεια. Ο χοντρουλης το ξερει εδω και 15 μηνες οταν τον φωναξαν στα κεντρικα. Καλο ειναι καποιος που πηρε τωρα xbox να το δει το βιντεο

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, privateer είπε

απο εκει που δεν μπορουσες να παιξεις με controller θ παρεις και το elite?😂

Ακόμα σκράπας μεγάλος είμαι.

Ούτε το πρώτο boss του borderlands 3 δεν μπορώ να περάσω.

Πιστεύω σε κανένα εξάμηνο να έχει συνηθίσει ο εγκέφαλος τα 2 sticks κίνησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...