Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, malias4 είπε

Ρε μαγκες αληθεια τωρα αμα σας χαλαει τοσο το xbox μην το παιζετε 😊 γιατι βλεπω οτι εχετε βγαλει σπυρακια μερικοι ! 

 

Εγώ έχω γράψει για κάτι που με ενοχλεί και μερικοί το πάτε στο εντελώς άλλο άκρο λες και γίνεται κάποια δίκη κατά του Xbox. Δεν μπορεί να γίνει συζήτηση έτσι.

Εσείς που δεν χαλιέστε με τέτοιες μικρότητες όπως η χαμηλή ανάλυση ελπίζω τουλάχιστον όντως να παίζετε τα εν λόγω BC παιχνίδια (σε 4Κ TV) που αναφέρθηκαν και να μην έχετε κανένα παράπονο.

Αν όμως απλά μένετε στην λίστα που παραθέτει η MS, δεν αγγίζετε καν τα BC και συμμετέχετε εδώ λέγοντας απλώς ότι είναι ΟΚ, να το κοιτάξετε λίγο γιατί μπορεί να έρθει η ώρα να ασχοληθείτε και όντως να σας χαλάσει και εσάς. 

Τέλος, τουλάχιστον εγώ παίζω και γράφω για κάτι που με χαλάει... δεν μπαίνω εδώ να γράψω θεωρητικά πράγματα ότι η 1080p είναι μια χαρά και δεν πρέπει να ζητάω παραπάνω επειδή μου δίνουν τσάμπα fps.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, tegonikos είπε

Thanks, πάντα είχα xbox μαζί με το PS, to PS δεν το αλλάζω με τίποτα όμως διότι τίτλοι σαν το last of us, uncharted κ.τ.λ π.χ είναι τα παιχνίδια που θέλω να παίζω. Απλά το ξεφτίλισαν πλέον 6 μήνες αναμονή και πέτυχα τον κωτσο με στοκ το Χ (που ούτως ή άλλως θα το αγόραζα για να αντικαταστήσω το oneS κάποια στιγμή...). To PS5 είναι ήδη πληρωμένο και το αναμένω...αυτό δεν αλλάζει...

οπότε έχεις το ps5 για να παίξεις 3 παιχνίδια , για τα οποία θα δώσεις + 70-100 ευρώ το ένα... και το  xbox για όλα τα υπόλοιπα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Agent_Orange

Εγώ θα έλεγα - για να στηρίξεις την εταιρεία, που με το Game Pass, επωφελείται το gaming και οι δημιουργοί του, κάνοντας το τόσο προσβάσιμο ανεξαρτήτου συσκευής, τόπου, οικονομικής κατάστασης, είδους του ίδιου του παιχνιδιού, βεληνεκούς του δημιουργού και τόσα άλλα που θα μπορούσα να γράψω έκθεση, σε μια κίνηση που έχω να δω να οφελείται τόσο το gaming, από εποχές shareware. 

👍

Spoiler

 Άντε και steam στον αντίστοιχο χώρο - pc gaming :P

 

Επεξ/σία από Curator
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ έχω γράψει για κάτι που με ενοχλεί και μερικοί το πάτε στο εντελώς άλλο άκρο λες και γίνεται κάποια δίκη κατά του Xbox. Δεν μπορεί να γίνει συζήτηση έτσι.

Εσείς που δεν χαλιέστε με τέτοιες μικρότητες όπως η χαμηλή ανάλυση ελπίζω τουλάχιστον όντως να παίζετε τα εν λόγω BC παιχνίδια (σε 4Κ TV) που αναφέρθηκαν και να μην έχετε κανένα παράπονο.

Αν όμως απλά μένετε στην λίστα που παραθέτει η MS, δεν αγγίζετε καν τα BC και συμμετέχετε εδώ λέγοντας απλώς ότι είναι ΟΚ, να το κοιτάξετε λίγο γιατί μπορεί να έρθει η ώρα να ασχοληθείτε και όντως να σας χαλάσει και εσάς. 

Τέλος, τουλάχιστον εγώ παίζω και γράφω για κάτι που με χαλάει... δεν μπαίνω εδώ να γράψω θεωρητικά πράγματα ότι η 1080p είναι μια χαρά και δεν πρέπει να ζητάω παραπάνω επειδή μου δίνουν τσάμπα fps.

 

Ο λογος εγινε απο τι καταλαβα γιατι σου λεει gears 1 gears 2 gears 3 παιζουν 4κ 60. Gears 5 4k 60 kai 120.  Και εσυ θελεις να παιξεις gears 4.😂Η αληθεια ειναι οτι ηταν σαν να το εψαχνες.

Παμε και στο overwatch , εγω προσωπικα αν ειχε ο phil ενα paypal του σκαγα ενα donate🤣

https://www.google.com/amp/s/www.tomsguide.com/amp/news/ps5-gets-shunned-in-overwatch-next-gen-upgrade

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, chncynic είπε

Δεν έχω Xbox ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, μπαίνω καθαρά για τη μάχη εδώ μάλλον. (?)
Είμαι ικανοποιημένος προφανώς για κάτι που θα πλήρωνα και μου το δίνουν τζάμπα.

🤣 Εσύ είσαι ικανοποιημένος με κάτι που δεν έχεις καν στα χέρια σου. Η 1080p ανάλυση θα σε χαλούσε?

 

6 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ο λογος εγινε απο τι καταλαβα γιατι σου λεει gears 1 gears 2 gears 3 παιζουν 4κ 60. Gears 5 4k 60 kai 120.  Και εσυ θελεις να παιξεις gears 4.😂Η αληθεια ειναι οτι ηταν σαν να το εψαχνες.

Λάθος κατάλαβες. Gears 1, 2, 3 δεν παίζουν 4Κ60. Το FPS Boost δεν έχει εφαρμοστεί ακόμα σε BC X360 games.

Ο λόγος που αναφέρει ο συγκεκριμένος τα Gears 1, 2 & 3 είναι επειδή θέλει να ξεκινήσει flame σχετικά με την πολιτική της Sony με τα remasters. Φαίνονται πολλοί ότι εκεί θέλουν να καταλήξουν το θέμα.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ έχω γράψει για κάτι που με ενοχλεί και μερικοί το πάτε στο εντελώς άλλο άκρο λες και γίνεται κάποια δίκη κατά του Xbox. Δεν μπορεί να γίνει συζήτηση έτσι.

Εσείς που δεν χαλιέστε με τέτοιες μικρότητες όπως η χαμηλή ανάλυση ελπίζω τουλάχιστον όντως να παίζετε τα εν λόγω BC παιχνίδια (σε 4Κ TV) που αναφέρθηκαν και να μην έχετε κανένα παράπονο.

Αν όμως απλά μένετε στην λίστα που παραθέτει η MS, δεν αγγίζετε καν τα BC και συμμετέχετε εδώ λέγοντας απλώς ότι είναι ΟΚ, να το κοιτάξετε λίγο γιατί μπορεί να έρθει η ώρα να ασχοληθείτε και όντως να σας χαλάσει και εσάς. 

Τέλος, τουλάχιστον εγώ παίζω και γράφω για κάτι που με χαλάει... δεν μπαίνω εδώ να γράψω θεωρητικά πράγματα ότι η 1080p είναι μια χαρά και δεν πρέπει να ζητάω παραπάνω επειδή μου δίνουν τσάμπα fps.

 

ΕΣΥ παίζεις, οι άλλοι δεν παίζουνε. Μόνο μιλάνε στα forum.

Φίλε, επειδή έχει γίνει γελοίο το πράγμα, αλήθεια. Έπαιξες τώρα gears 1,2,3,4,5,hivebusters και σε χάλασε οτι στο 4, στο frame boost option, έχει 1080 /60 , 4K 30 επιλογή και έρχεσαι σε ένα ΧΒΟΧ thread λέγωντας, "Μέτρια δουλειά, αν ήταν να το πλήρωνα καλύτερα απο τα 1080p" 

Αν "τυφλώνεσαι" στην 4Κ σου, βάλτο 4k30, εκεί είναι όπως ήταν, αυτό πληρώνεις με το gamepass σου. Αλλα δεν θες να το παίξεις, θες να έρθεις εδώ να μας πείς οτι εμείς δεν παίζουμε.

Πραγματικά κάνε ενα reality check στο τι σου προσφέρουν οι διάφορες πλατφόρμες γιατί πλέον η συζήτηση είναι κωμική για τρίτους που παρακολουθούν το νήμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

🤣 Εσύ είσαι ικανοποιημένος με κάτι που δεν έχεις καν στα χέρια σου. Η 1080p ανάλυση θα σε χαλούσε?

 

 

Ξέρεις πόσα παιχνίδια ήρθαν στα χέρια μου ακριβώς λόγω του game pass?

Επεξ/σία από Curator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agent_Orange είπε

να κάνω μια ερώτηση αν επιτρέπεται; χωρίς καμία διάθεση για flame please. Αν θεωρηθεί τέτοιο παρακαλώ σβήστε το, ριξτε μου μπαν, οτι νομίζετε.

Γιατί να πάρω xsx αντί για ps5 ΤΩΡΑ; (αν υποθέσουμε ότι δεν υπάρχουν τα προβληματα stock)

 

Game Pass (όλα τα exclusives και όχι μόνο day one, + 500 παιχνίδια, + fps boost, +Brazil), Quick Resume (Game Changer), Bigger SSD, Greek Summerproof

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

🤣 Εσύ είσαι ικανοποιημένος με κάτι που δεν έχεις καν στα χέρια σου. Η 1080p ανάλυση θα σε χαλούσε?

Ρε πάτε καλά?  ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ, ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΧΒΟΧ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ!

Επειδή ο Moderator έκανε (σωστά) παρατήρηση και δεν έπαιξε η συνήθης σκούπα, σταματάω εδώ.

Νομίζω η πληροφορία ως τώρα είναι αρκετή για να βγάλουν όλοι τα συμπεράσματα περι του θέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
42 λεπτά πριν, The_Judas είπε

οπότε έχεις το ps5 για να παίξεις 3 παιχνίδια , για τα οποία θα δώσεις + 70-100 ευρώ το ένα... και το  xbox για όλα τα υπόλοιπα 😛

αμ δεν το έχω ακόμη, αυτό είναι το θέμα😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agent_Orange είπε

να κάνω μια ερώτηση αν επιτρέπεται; χωρίς καμία διάθεση για flame please. Αν θεωρηθεί τέτοιο παρακαλώ σβήστε το, ριξτε μου μπαν, οτι νομίζετε.

Γιατί να πάρω xsx αντί για ps5 ΤΩΡΑ; (αν υποθέσουμε ότι δεν υπάρχουν τα προβληματα stock)

 

παρε την κονσολα που εχει τα παιχνιδια που σε ενδιαφερουν και αν παιζεις multiplayer την κονσολα που εχουν οι φιλοι σου...

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά η καλύτερη λύση όπως έχω ξαναπεί είναι ένα Series X για game pass,exclusives MS και Multiplatforms και ένα digital ps5 με game share για τα αποκλειστικά της Sony.Με τόσα χρήματα δεν φτιάχνεις PC να πλησιάζει αυτά που θα σου δώσουν οι 2 κονσόλες.

Εννοείται το Xbox SX είναι ποιοτικότερο ως κατασκευή,hardware,features του PS5. 

Η Sony όμως στην προηγούμενη γενιά έβγαλε κάποια πολύ δυνατά cinematic RPGs και λογικά θα συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο, από του χρόνου βέβαια με τα νέα GOW και Horizon FW.

Η MS από την πλευρά της έκανε τεράστια λάθη από το 2013 έως τα τέλη του 2017 και έχασε το τρένο.

Και οι 2 έχουν πλεονεκτήματα και μειονέκτηματα ως πλατφόρμες και αντί να τους πιέζουμε ως καταναλωτές από την πλευρά μας να βελτιωθούν, μπαίνουμε στην ατέρμονη διαδικασία αντιπαράθεσης.

Αυτό που δεν μου άρεσε σήμερα εδώ ήταν οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί και η απαξίωση προσωπικοτήτων σε κάποια posts. Ευτυχώς οι διαχειριστές αφαίρεσαν τα περισσότερα από αυτά.

Δεν έχουμε πραγματικά να χωρίσουμε τίποτα. 

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...