Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, enable_your_mind είπε

Σε καιρο με τοσα σοβαρα προβληματα ακομα ψαχνεται ποιος την εχει μεγαλυτερη ... την κονσολα...πφφφ..

Ολοκληρη η ζωή μας ειναι ενα προβλημα. Τι θα κανουμε; Θα σταματησουμε να ζουμε; Το οτι με τον χρηστη Χ διαφωνουμε δεν σημαινει οτι μισουμε ο ενας τον αλλο. Αλλά ειναι καλο να ξεχνιομαστε λιγο απο τα προβληματα που ολοι εχουμε και να διαφωνουμε για κατι που δεν ειναι actual προβλημα αλλα το χομπι μας. Αν εοναι ετσι να σταματησουμε τα παντα και να μιλαμε μονο για μνημονια, covid και πολεμο

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Ολοκληρη η ζωή μας ειναι ενα προβλημα. Τι θα κανουμε; Θα σταματησουμε να ζουμε; Το οτι με τον χρηστη Χ διαφωνουμε δεν σημαινει οτι μισουμε ο ενας τον αλλο. Αλλά ειναι καλο να ξεχνιομαστε λιγο απο τα προβληματα που ολοι εχουμε και να διαφωνουμε για κατι που δεν ειναι actual προβλημα αλλα το χομπι μας. Αν εοναι ετσι να σταματησουμε τα παντα και να μιλαμε μονο για μνημονια, covid και πολεμο

Μακαρι να υπηρχε και στα σοβαρα προβληματα αυτη η φανατιλα που βγαινει  ( εκει ειναι το δικο μου προβλημα οτι στα σοβαρα υπαρχει μια αδρανεια.. ) τεσπα κανεις δεν στερει απο κανεναν να ζει.. αν θεωρει καποιος οτι μισει καποιον αλλο επειδη αγορασε διαφορετικη κονσολα.. το προβλημα ειναι ακομα πιο πολυσυνθετο.. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Saloufas είπε

Ε ναι! αυτό λέω! πάλι καλά εμένα λήγει σύντομα και δεν την  ξαν ανανεώνω, δεν την ξανα πατάω, 14 μήνες με 44€ που έδωσα τα έτρωγα σουβλάκια καλύτερα, αλλά πιο πολύ εσένα λυπάμαι που πήρες τώρα xbox  και είσαι φρέσκος,  έχεις να φας σκουπίδια και indies....για πόσα χρόνια είπαμε το έβαλες αν επιτρέπεται? μέσω Βραζιλίας ή κανονικά πληρώνεις?

75-80 metacritic ή 75 -80 ευρω για καθε game.Διαλεγεις και παιρνεις...Εγω προτιμω να παρω Τβ παντως με τα λεφτα που θα δωσω για τα παιχνιδια και να παιζω στο game pass και ας βαζουν οτι βαθμολογια θελουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, jimtriol είπε

75-80 metacritic ή 75 -80 ευρω για καθε game.Διαλεγεις και παιρνεις...Εγω προτιμω να παρω Τβ παντως με τα λεφτα που θα δωσω για τα παιχνιδια και να παιζω στο game pass και ας βαζουν οτι βαθμολογια θελουν.

Μου αρέσει που λέτε ότι psαδες μπαίνουν στο thread και προσπαθούν να υποβιβάσουν την εμπειρία του xsx, αλλά οι μπηχτές γίνονται τελικά και από τις 2 πλευρές 😊

Το έχουμε ξαναπεί, και οι 2 κονσόλες έχουν τα καλά και τα κακά τους. Όποιος πάει σε ps5 πάει ξεκάθαρα για τις αποκλειστικότητες. Ναι μπορεί να μιλάμε για <20 παιχνίδια (ή όσα είναι τλεος πάντων), αλλά κάποιοι (μαζί με εμένα) απλά θέλουμε να παίξουμε την συνέχεια αυτών. 

Εν τω μεταξύ, φέτος έδωσα λεφτά μόνο για το DeS και το spider man MM, αλλά από τότε παίζω τα δωρεάν του κάθε μήνα και από το ps collection/play at home, αλλά να'χαμε να λέγαμε. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Μου αρέσει που λέτε ότι psαδες μπαίνουν στο thread και προσπαθούν να υποβιβάσουν την εμπειρία του xsx, αλλά οι μπηχτές γίνονται τελικά και από τις 2 πλευρές 😊

Το έχουμε ξαναπεί, και οι 2 κονσόλες έχουν τα καλά και τα κακά τους. Όποιος πάει σε ps5 πάει ξεκάθαρα για τις αποκλειστικότητες. Ναι μπορεί να μιλάμε για <20 παιχνίδια, αλλά κάποιοι (μαζί με εμένα) απλά θέλουμε να παίξουμε την συνέχεια αυτών. 

Εν τω μεταξύ, φέτος έδωσα λεφτά μόνο για το DeS και το spider man MM, αλλά από τότε παίζω τα δωρεάν του κάθε μήνα και από το ps collection/play at home, αλλά να'χαμε να λέγαμε. 

φιλε στο νημα του xbox εισαι αν δεν εχεις καταλαβει.Φτασαμε στο σημειο εμεις που εχουμε τη κονσολα και μας αρεσει να μη μπορουμε να πουμε κατι καλο για τη κονσολα μας....Εγω προσωπικα δε πηγα σε αλλο νημα ουτε εχω παει ποτε να σχολιασω για κατι που δεν εχω η δε μου αρεσει ή να φυτιλιασω σα κακια πεθερα.Με τη δραση ερχεται και η αντιδραση...Αυτο που δε μου αρεσει ειναι τα δηθεν,,Μεγαλα παιδια ειμαστε,πες δε γουσταρω xbox η ps...Σεβαστο αλλα οχι με το μανδυα οτι και καλα εχω xbox να μπαινεις και να κραζεις μονιμως....Κανει μπαμ και σε ενα νιουφη του σαιτ οπως εγω.Εχετε τα αντερα να λετε την αληθεια ....Αυτο στηλιτευω

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, jimtriol είπε

φιλε στο νημα του xbox εισαι αν δεν εχεις καταλαβει.Φτασαμε στο σημειο εμεις που εχουμε τη κονσολα και μας αρεσει να μη μπορουμε να πουμε κατι καλο για τη κονσολα μας....Εγω προσωπικα δε πηγα σε αλλο νημα ουτε εχω παει ποτε να σχολιασω για κατι που δεν εχω η δε μου αρεσει ή να φυτιλιασω σα κακια πεθερα.Με τη δραση ερχεται και η αντιδραση

Δεν χρειάζεται να σχολιάσεις κάτι για το ps στο δικό του θέμα για να έχει κάποιος δικαίωμα να σου απαντήσει. 

Προσωπικά δεν έχω σχολιάσει αρνητικά κάτι για το xsx, ούτε και στο προηγούμενο μήνυμα είπα κάτι. Είπα μόνο γτ να διαλέξει κάποιος το ps και το τι προσφέρει (αυτό έχω, για αυτό μπορώ να μιλάω) 

@jimtriol για να μην φεύγω off topic, όταν λες ότι προτιμάς να αγοράσεις tv αντί να δίνεις 70-80 ευρώ για κάθε παιχνίδι, μια χαρά μπηχτή την θεωρώ. Σου εξήγησα απλά γτ προτιμώ προσωπικά να δίνω 70-80 ευρώ. That's all και τέλος από εμένα

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν χρειάζεται να σχολιάσεις κάτι για το ps στο δικό του θέμα για να έχει κάποιος δικαίωμα να σου απαντήσει. 

Προσωπικά δεν έχω σχολιάσει αρνητικά κάτι για το xsx, ούτε και στο προηγούμενο μήνυμα είπα κάτι. Είπα μόνο γτ να διαλέξει κάποιος το ps και το τι προσφέρει (αυτό έχω, για αυτό μπορώ να μιλάω) 

Δεν ειπα κανεις να μη σχολιασεις,η προθεση ομως που σχολιαζει καποιος φαινεται εν καιρω.Μιλησες για μπηχτες,δεν ηταν μπηχτες,ηταν ξεκαθαρη απαντηση ενος κατοχου xbox στο νημα της κονσολας xbox

Επεξ/σία από jimtriol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά - κάτοχος και εγω απο σημερα Series X. 

Μια χαρα το κονσολάκι.

Ερώτηση το Dolby Vision Update μπήκε γιατι ειμαι σε φαση αγορας νεας τηλεορασης και αν οντως μπηκε θα ηθελα να μου πειτε πως παιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Voodoo21 είπε

Καλησπέρα παιδιά - κάτοχος και εγω απο σημερα Series X. 

Μια χαρα το κονσολάκι.

Ερώτηση το Dolby Vision Update μπήκε γιατι ειμαι σε φαση αγορας νεας τηλεορασης και αν οντως μπηκε θα ηθελα να μου πειτε πως παιζει.

Σε προηγούμενο post αναφέρθηκε ότι μέσα στην ημέρα θα ξεκλειδώσουν το dolby vision για τους insiders. Όχι για εμάς ακόμα.

Game pass έχεις;

Όσον αφορά tv ανάλογα το budget. 

Δεν είναι καλή εποχή για αγορά φετινού μοντέλου. Μπορείς να πας σε κάποιο από τα περσινά σε καλή τιμή ή να περιμένεις 4-6 μήνες να πέσουν οι φετινές.

 

 

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lobo10 είπε

Σε προηγούμενο post αναφέρθηκε ότι μέσα στην ημέρα θα ξεκλειδώσουν το dolby vision. 

Προσοχή αν έχεις tv που το υποστηρίζει, να βάλεις output την κονσόλα 4k@60.

Game pass έχεις;

 

οχι μια σάπια 43" έχω και είμαι σε φάση αλλαγης της.

Ωραιος thanks! ναι εννοειται οτι εχω gamepass, ειναι ο λόγος που πήρα και την κονσολα.

Το pc μου είναι κάρβουνο σε σχέση με την κονσολα και όπως ξερεις η αναβαθμιση κοστιζεί με τους scalpers.

Ευχαριστω πολύ φίλε μου!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Voodoo21 είπε

οχι μια σάπια 43" έχω και είμαι σε φάση αλλαγης της.

Ωραιος thanks! ναι εννοειται οτι εχω gamepass, ειναι ο λόγος που πήρα και την κονσολα.

Το pc μου είναι κάρβουνο σε σχέση με την κονσολα και όπως ξερεις η αναβαθμιση κοστιζεί με τους scalpers.

Ευχαριστω πολύ φίλε μου!

 

Καλοπαίχνιδο. Αν χρειαστείς κάτι για τηλεόραση μου λες. Ασχολούμαι αρκετά χρόνια με εικόνα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lobo10 είπε

Καλοπαίχνιδο. Αν χρειαστείς κάτι για τηλεόραση μου λες. Ασχολούμαι αρκετά χρόνια με εικόνα.

Θα ήθελες να μου προτείνεις καποια μοντελα τηλεόρασης που να υποστήριζει DV?

Ο λόγος που το θέλω είναι για να μην μου σπανε μπαλες τα hdr sliders πέραν της σαφως όποια καλυτερης εικονας.

ευχαριστώ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...