Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, music_lover είπε

Απλά το ζήτησα και έγινε  @hexenlord και @stafftw :

"Γατάκια", θα σέβεστε, ο music θα το παίξει 4k/60fps, η ms με διαβάζει στο insomnia 🤣🤣

Frame boost ζητησες και σου κανε και δωρο την αναλυση😂 ,το ειχα κατεβασει για να το παιξω.και τωρα το σβησα να το κατεβασω παλι οταν θα νε ετοιμο. 

Το 1tb σαυτες τις κονσολες  ειναι αστειο νουμερο.ολο σβηνω και κατεβαζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

16 minutes ago, chrisgewrgi said:

Frame boost ζητησες και σου κανε και δωρο την αναλυση😂 ,το ειχα κατεβασει για να το παιξω.και τωρα το σβησα να το κατεβασω παλι οταν θα νε ετοιμο. 

Το 1tb σαυτες τις κονσολες  ειναι αστειο νουμερο.ολο σβηνω και κατεβαζω

οταν κατεβαζεις πολλα δεν παιζεις τπτ στο τελος. Επικεντρωσου 1-2 παιχνιδια καθε φορα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, The_Judas είπε

το  plague tale ήταν ήδη 4k/hdr/30fps και τώρα πήρε fps boost στα 60.

Δεν ειναι frame boost. Ειναι enchanted version for series x. Δηλαδη ειναι upgrade.  Visuals ktlp

Οσο για την αναλυση ισως ειναι native 4k ,στο one x ηταν upscaled

 

Πως δειχνει ετσι το metro exodus με το upgrade? Εχω παθει πλακα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακάρι να παραδειγματιστουν και άλλες εταιρείες απο τέτοια updates (fallen order , metro exodus, plague tale).

Έβαλα προσφατα το red dead online και δεν ενθουσιάστηκα απο τα γραφικά σε series x. Στον 7ετιας υπολογιστή μου πιο καλά γραφικά θα έβλεπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 minutes ago, EuphangeL said:

Officially δηλώνω οτι έχω χάσει την μπάλα. Δεν ξέρω τι να πρωτοδώ, τι προτεραιότητα να θέσω και τι θα προλάβω να παίξω.

Κι εγώ είμαι σε παρόμοια φάση. Στην PC είδα 4-5 τίτλους που θέλω να παίξω οπωσδήποτε και άλλους 20 που σκέφτομαι «ας τους παίξω, αφού θα μπουν τζάμπα στο Game Pass». :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Κατ' αρχάς σε κινητό δεν χρειάζεται να παίξεις με touchscreen, βάζεις ένα τέτοιο και συνδέεις το gamepad στο κινητό σου.

Για Android TV έχω περάσει με πλάγιο τρόπο το Xbox app, αλλά δεν θυμάμαι αν δουλεύει, θα το δοκιμάσω αργότερα και θα σου πω.

Υπάρχει workaround:

  1. Πας εδώ: store.rg-adguard.net
  2. Κάνεις cp αυτό στο search: https://www.microsoft.com/en-us/es-en/p/xbox-game-streaming-test-app/9nzbpvpnldgm?activatetab=pivot:overviewtab&rtc=1
  3. Κατεβάζεις το αρχείο με κατάληξη .appxbundle
  4. Κάνεις install το app και τα υπόλοιπα θα τα βρεις εύκολα.
  5. Μου μεταφέρεις €20 στο paypal μου.

Θξ!

Τα γλυτωσα τα 20 ευρω γιατι αυτό το πανέμορφο που περιγραφεις δουλευει σε 2 στους δεκα και μαντεψε δεν ειμαι μεσα. Αν δεις στο youtube τα βιντεακια , κανε τον κόπο να διαβασεις και στα σχόλια να δεις σε ποσους δουλευει και σε ποσους οχι. Θα δεις και εμενα καποια στιγμη.

 

Αν βρεις κατι ουσιαστικό για Android Tv  που δεν το βλέπω , θα το εκτιμησω ιδιαίτερα.

Βρε τι εχουμε πάθει με το play anywhere το 2021.....🤣

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EuphangeL είπε

Officially δηλώνω οτι έχω χάσει την μπάλα. Δεν ξέρω τι να πρωτοδώ, τι προτεραιότητα να θέσω και τι θα προλάβω να παίξω.

από τον Μάρτιο που πήρα το Xbox έχω τερματισει 11 παιχνίδια 😁

Τώρα εχω γύρω στα 20 εγκατεστημένα ταυτόχρονα...

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2021 στις 10:50 ΜΜ, 26ska είπε

Ναο

Εχω κουφαθεί που λένε και άλλοι τον τσιμογιαννη «ναό» παντα νόμιζα οτι εγω και η παρέα που πηγαίναμε τοτε το λέγαμε ετσι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Εχω κουφαθεί που λένε και άλλοι τον τσιμογιαννη «ναό» παντα νόμιζα οτι εγω και η παρέα που πηγαίναμε τοτε το λέγαμε ετσι

όλοι <<ναό>> το λέγαμε!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...