Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Magic_Nature είπε

Ε τοτε ειναι αργα ομως και που ξερω εγω αν εχω πνευμονια. 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και θα πάνε εννοείται. Απλά κοίτα πριν 14 μέρες τι έλεγες και πόσο ΛΕΠΤΗ είναι η γραμμή ανάμεσα στην υγεία και την αρρώστια 

Screenshot_2020-03-24-22-42-17-487_com.android.chrome.jpg.fbcc980a62a0befb2b49152518f88fb5.jpg

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, lightsout είπε

Έχω φίλε, είκοσι μηνών μωρό. Πράγματι έχουμε δει ότι το παιδί έχει ψιλοβαρεθει και, το βράδυ ειδικά, υπάρχει μια συσσωρευμένη υπερένταση, αλλά το κρατάμε όλη μέρα απασχολημένο παίζοντας μαζί του. Τι να πουν κι εκείνοι που έχουν 5 και 10 χρονών παιδιά,μη τρελαθουμε κι όλας. 

7 χρονών. ΚΟΛΑΣΗ. Όσο κι αν παίξεις μαζί με το παιδί, δεν μπορείς να αντικαταστήσεις τις 6 ή παραπάνω ώρες τρεξίματος που κάνουν στο σχολείο και τις λοιπές δραστηριότητες (κολυμβητήριο, χορό, μουσική) με 12 ώρες παιχνιδιού σε 4 τοίχους. Απλά ο γονιός knock out, το παιδί με υπερένταση που σημαίνει κλάμα και στο τέλος ύπνο με ένταση και φωνές. Τα παιδιά για να είναι ήρεμα πρέπει να καταναλώνουν άπειρη ενέργεια. Μπορείς να τα αποβλακώσεις μ' ένα tablet αλλά δεν το κάνουμε, και στο τέλος της ημέρας πάλι τους βγαίνει υπερένταση και μάλιστα ακόμα μεγαλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LynnJames είπε

Δεν περιμενα ποτε οτι θα το goοglαρω αυτο στην ζωη μου "τι μηνυμα στελνουμε για να πεταξουμε τα σκουπιδια?" Παντως επειδη δεν βρηκα κατι αν ξερει κανεις ας απαντησει..

βαλε το 2 αλλα δεν νομιζω να σου χρειαστει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LynnJames είπε

Δεν περιμενα ποτε οτι θα το goοglαρω αυτο στην ζωη μου "τι μηνυμα στελνουμε για να πεταξουμε τα σκουπιδια?" Παντως επειδη δεν βρηκα κατι αν ξερει κανεις ας απαντησει..

Ειπανε στην τηλεόραση για μικρες αποστάσεις επιτρέπεται να βγαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, s1mplement είπε

Ειπανε στην τηλεόραση για μικρες αποστάσεις επιτρέπεται να βγαίνεις.

Γενικα με σταματανε ουτως η αλλως οπως και προ κωρονοιου λογω εμφανισης οποτε καλου κακου θα στειλω ενα μηνυμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LynnJames είπε

Γενικα με σταματανε ουτως η αλλως οπως και προ κωρονοιου λογω εμφανισης οποτε καλου κακου θα στειλω ενα μηνυμα...

γιατι τι εχει η εμφανιση σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, VanJ είπε

7 χρονών. ΚΟΛΑΣΗ. Όσο κι αν παίξεις μαζί με το παιδί, δεν μπορείς να αντικαταστήσεις τις 6 ή παραπάνω ώρες τρεξίματος που κάνουν στο σχολείο και τις λοιπές δραστηριότητες (κολυμβητήριο, χορό, μουσική) με 12 ώρες παιχνιδιού σε 4 τοίχους. Απλά ο γονιός knock out, το παιδί με υπερένταση που σημαίνει κλάμα και στο τέλος ύπνο με ένταση και φωνές. Τα παιδιά για να είναι ήρεμα πρέπει να καταναλώνουν άπειρη ενέργεια. Μπορείς να τα αποβλακώσεις μ' ένα tablet αλλά δεν το κάνουμε, και στο τέλος της ημέρας πάλι τους βγαίνει υπερένταση και μάλιστα ακόμα μεγαλύτερη.

Είμαι σίγουρος ότι είναι έτσι σε αυτές τις ηλικίες, αυτό αφήνω να εννοηθεί στο μήνυμα μου. Ένα μωρό είναι εντελώς πιο διαχειρίσιμο και είμαστε τυχεροί όσοι έχουμε παιδιά σε βρεφική ηλικία και όχι μεγαλύτερα όπως εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.protothema.gr/koronoios-live/article/988380/koronoios-ti-kanei-sto-anthropino-soma/

Οι ειδικοί λένε ότι τα αποτελέσματα φαίνεται να εξαρτώνται από το πόσο ισχυρό ή εξασθενημένο είναι το ανοσοποιητικό σύστημα ενός ατόμου. Οι ηλικιωμένοι ή όσοι έχουν υποκείμενα προβλήματα υγείας, όπως ο διαβήτης ή άλλη χρόνια ασθένεια, είναι πιο πιθανό να αναπτύξουν σοβαρά συμπτώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aurumnus είπε

Τι να πούμε; Για την ανεπάρκεια του συστήματος και των υπευθύνων;

Μάλλον δεν έχεις ακούσει τα καλύτερα νέα γι'αυτό είσαι τόσο ήρεμος. Όχι πως επιτρέπεται να κάνουμε σχόλια γι'αυτά εδώ. :/ 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lightsout είπε

Έχω φίλε, είκοσι μηνών μωρό. Πράγματι έχουμε δει ότι το παιδί έχει ψιλοβαρεθει και, το βράδυ ειδικά, υπάρχει μια συσσωρευμένη υπερένταση, αλλά το κρατάμε όλη μέρα απασχολημένο παίζοντας μαζί του. Τι να πουν κι εκείνοι που έχουν 5 και 10 χρονών παιδιά,μη τρελαθουμε κι όλας. 

Έχω σχεδόν στις ηλικίες που ανέφερες και μάλλον προτιμώ αυτές τις ηλικίες από το να ήταν πιο μικρά. 

Παίδες όλα μπορούν να βγουν. Αρκεί να το προσπαθήσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, tornado είπε

οσοι φρικαρετε παντως υπαρχουν και ταρατσες για ενα σβελτο ξεμουδιασμα και να παρεις μπολικο αερα.

Κατεβαίνουν με ελικόπτρα και σε γράφουνε, δεν το ήξερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...