Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι δε κινεζοι αλλαζουν τωρα τις επικεφαλιδες αρθρων στο ιντερνετ απο Ουχανοιος σε νεο ιο.

1 λεπτό πριν, consumer είπε

Ok. Προφανώς υπάρχουν πολλά άλλα θέματα για τα οποία απαιτείται πολύ πιο εκτεταμένη έρευνα και διασταυρώσεις, δεν διαφωνώ, για τη συγκεκριμένη όμως είδηση το fact checking που έκαναν προσωπικά δεν μου αφήνει αμφιβολίες. Ας κρατήσουμε το ότι συμφωνούμε σε κάθε περίπτωση πως η είδηση αυτή είναι fake news.

Φεικ νιους ο γιατρος η οτι κανουν διαλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, sstratos είπε

Αυτή τη συμβουλή την λές σοβαρά ??? Το τι μπλέξιμο μπορεί να έχει το σκέφτεσαι ??

Το πρώτο μέρος το λέω σοβαρά, το 2ο εννοείται πως όχι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Perseus1966 είπε

οι δε κινεζοι αλλαζουν τωρα τις επικεφαλιδες αρθρων στο ιντερνετ απο Ουχανοιος σε νεο ιο.

Φεικ νιους ο γιατρος η οτι κανουν διαλογη?

Με βάση το άρθρο, και τα 2. Ούτε γιατρός είναι, ούτε γίνεται διαλογή στην Ισπανία λόγω ανεπάρκειας αναπευστήρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Μπα! Δεν ζούμε σε έναν κόσμο όπου όλες οι χώρες παράγουν τα πάντα και τα αεροπλάνα πολλές φορές περνάνε από άλλες χώρες. Υπάρχουν χώρες που δεν παράγουν αναπνευστήρες κλπ να τις αφήσουμε να πεθάνουν;; π.χ. Αν λάδι ελιάς ήταν το γιατρικό να το κρατάγαμε (οι λίγες χώρες που το παράγουμε σαν τρελές) για τον εαυτό μας;; ! 

Όμως προσωπικά, αν ισχύει αυτό που είχα διαβάσει, πως η Γερμανία έκανε κατάσχεση σε μάσκες που απλά πέρναγαν με αεροπλάνο απ'την χώρα τους νομίζω πως είναι αδιαμφισβήτητα ανήθικο και πολύ πιθανό να μπορούμε να κάνουμε και καταγγελία σε κάποιον διεθνή οργανισμό.

Να κοιτάξουν οι χώρες που δεν παράγουν λοιπόν, να παράξουν. Υπάρχουν γραμμές παραγωγής, μπορούν να επιταχθούν. Και να είσαι βέβαιος ότι αν συνεχιστεί αυτό επί μακρόν, θα ζήσουμε τέτοιες καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, consumer είπε

Με βάση το άρθρο, και τα 2. Ούτε γιατρός είναι, ούτε γίνεται διαλογή στην Ισπανία λόγω ανεπάρκειας αναπευστήρων.

τοτε για πιο πραγμα γινεται διαλογη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lightsout είπε

Να κοιτάξουν οι χώρες που δεν παράγουν λοιπόν, να παράξουν. Υπάρχουν γραμμές παραγωγής, μπορούν να επιταχθούν. Και να είσαι βέβαιος ότι αν συνεχιστεί αυτό επί μακρόν, θα ζήσουμε τέτοιες καταστάσεις.

Επίταξη μαθαίνω οτι έχει γινει σε κάποιες χωρες του εξωτερικου όχι μονο σε υλικά αλλά και στις ΜΕΘ. Στην Ελλάδα δεν έχω καταλάβει ακόμα τι έχουμε κάνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Επίταξη μαθαίνω οτι έχει γινει σε κάποιες χωρες του εξωτερικου όχι μονο σε υλικά αλλά και στις ΜΕΘ. Στην Ελλάδα δεν έχω καταλάβει ακόμα τι έχουμε κάνει. 

Εγώ διαβάζω πως έχουμε κάνει "επίταξη" δηλαδή αποζημίωση δίνοντας διπλάσια τιμή από όσα χρεώνουν κανονικά! Βέβαια εδώ οφείλω να πω πως η αυγή είναι στην κυριολεξία του συριζα οπότε δεν είμαι σίγουρος πως ισχύει. Όχι πως θα μου προκαλούσε έκπληξη η είδηση πως έκανε κάτι τέτοιο η κυβέρνηση.

  

34 λεπτά πριν, Perseus1966 είπε

μην θυμωσουν οι κινεζοι.

  

15 λεπτά πριν, Perseus1966 είπε

οι δε κινεζοι αλλαζουν τωρα τις επικεφαλιδες αρθρων στο ιντερνετ απο Ουχανοιος σε νεο ιο.

Εσύ γενικά (τα ίδια λέγαμε και χθες) κάτι έχεις με τους Κινέζους. Δεν ξέρω τι αλλά σίγουρα κάτι.

 

 

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Εγώ διαβάζω πως έχουμε κάνει "επίταξη" δηλαδή αποζημίωση δίνοντας διπλάσια τιμή από όσα χρεώνουν κανονικά! Βέβαια εδώ οφείλω να πω πως η αυγή είναι στην κυριολεξία του συριζα οπότε δεν είμαι σίγουρος πως ισχύει. Όχι πως θα μου προκαλούσε έκπληξη η είδηση πως έκανε κάτι τέτοιο η κυβέρνηση.

  

  

Εσύ γενικά (τα ίδια λέγαμε και χθες) κάτι έχεις με τους Κινέζους. Δεν ξέρω τι αλλά σίγουρα κάτι.

εκτος το οτι απεκρυψαν τον ιο για 2 και μηνες και εδωσαν ενα σωρο ψευτικα νουμερα ,τιποτα αλλο .

και δεν λεγαμε σε ρωτησα εαν διαβασες το αρθρο και απλα γελασες.

Επεξ/σία από Perseus1966
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Black Demis είπε

οχι άλλα απο οτι φαινεται παραμικρό θέμα με την υγειά να εχεις η κάποια μικρο δυσλειτουργεία στο ανοσοποιητικό βαράει άσχημα ο ιός

Όντως. Αυτο λέγαμε και εχθές. Πως υποκείμενο νοσημα δεν σημαίνει πως ο ασθενής ήταν του θανατά. Μπορει να υπήρχε όντως κάτι που σου επιτρέπει να ζεις φυσιολογικά με τη κατάλληλη αγωγή αλλά με αυτο το πράγμα εξασθενεί ο οργανισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, consumer είπε

Με βάση το άρθρο, και τα 2. Ούτε γιατρός είναι, ούτε γίνεται διαλογή στην Ισπανία λόγω ανεπάρκειας αναπευστήρων.

τωρα που το κοιταζω πιο καλα εαν εξαιρεσεις καποιον Σιντνευ που λεει οτι δεν ειναι γιατρος κανενας δεν ασχολειται με αυτο και ο συμβουλος υγειας λεει 

 

It is not true that respirators are missing from the

@ComunidadMadrid

. We have supplied and will continue to do so every day of the week. This week we will have increased by 29.8% the number of respirators in Madrid. And more will come. We fight to save the life of ALL patients.

Δηλαδη το σαββατο ειχαν 30% λιγοτερους αναπνευστηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Perseus1966 είπε

εκτος το οτι απεκρυψαν τον ιο για 2 και μηνες και εδωσαν ενα σωρο ψευτικα νουμερα ,τιποτα αλλο .

και δεν λεγαμε σε ρωτησα εαν διαβασες το αρθρο και απλα γελασες.

οχι μονο αυτο, αλλα τωρα ξεκινησανε την προπαγανδα οτι τον ιο τον εφερε ο αμερικανικος στρατος στην Κινα τον νοεμβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Επίταξη μαθαίνω οτι έχει γινει σε κάποιες χωρες του εξωτερικου όχι μονο σε υλικά αλλά και στις ΜΕΘ. Στην Ελλάδα δεν έχω καταλάβει ακόμα τι έχουμε κάνει. 

τι να εχει γινει αντι να της επιταξει τους δινει 1600 ευρω την ημερα ....

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Fubar.gr said:

Προσωπικά δέν θα έβαζα ονοματεπώνυμο και διεύθυνση κατοικίας σε μία τυχαία φόρμα στο internet

Καλο θα ήταν σαν ειδικος που είσαι σε αυτά τα θέματα, να το ερευνησεις μονος σου ώστε να δεις αν οι λέξεις "φόρμα" & "submit" εχουν κάποια σχέση με το συγκεκριμένο web app. 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Exodia The Forbidden One είπε

τι να εχει γινει αντι να της επιταξει τους δινει 1600 ευρω την ημερα ....

Δεν έχει επιβεβαιωθεί. Το είπε ένας τέως υπουργός και εμεινε εκεί. Δεν βλέπω να το έχει αναπαράγει κάποιο αξιόπιστο μέσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...