Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Μολις τωρα στο ΕΡΤ1 ο Μ. Λαζανας, παθολογος, λοιμωξιολογος και μέλος της επιτροπής αντιμετώπισης εκτάκτων συμβάντων δημόσιας υγείας από λοιμογόνους παράγοντες του υπουργείου υγείας, δηλωσε οτι βλεπει να περναμε ετσι οπως ειμαστε τωρα και τον Απριλιο και Μάιο αν και δεν ηταν τοσο απαισιοδοξος γενικα ως προς την Ελλαδα και το πως θα τα παμε με τον κορωνοϊο.

Επεξ/σία από PostHelper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, patclo είπε

Ενδεχομένως να έκαναν κάποια προπαγάνδα ως προς τα νούμερα των θανάτων. Ωστόσο, αν ήταν τόσο πολύ διαφορετικά τα νούμερα, δε θα το μαθαίναμε κάπως; Όσο κι αν το καθεστώς εκεί ελέγχει τα πάντα, μερικά εκατομμύρια νεκροί πιστεύω δε μπορεί να κρυφτούν, λέω εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Perseus1966 είπε

Δυσκολα πραγματα αυτα ,θα δω παντως

Μεχρι 5 κινητα μπορεί να εχει καθε κινεζος.

Άρα οι νεκροί είναι κοντά στα 4+ εκατ.!!!

Βάλτε κάτι παραπάνω για να μείνουν ικανοποιημένοι οι ιδιοφυΐες/ντετέκτιβ/αναλυτές του ιντερνετ!!!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SB_1957 είπε

Άρα οι νεκροί είναι κοντά στα 4+ εκατ.!!!

Βάλτε κάτι παραπάνω για να μείνουν ικανοποιημένοι οι ιδιοφυΐες/ντετέκτιβ/αναλυτές του ιντερνετ!!!

Ολα αυτα ειναι ανουσια και υποθετικα.
Πιθανοτατα οι κινεζοι κρυβουν αρκετα αλλά το να μπαινουμε σε νουμερα κλπ κλπ εχει καποιο νοημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, studiokristo είπε

Ενδεχομένως να έκαναν κάποια προπαγάνδα ως προς τα νούμερα των θανάτων. Ωστόσο, αν ήταν τόσο πολύ διαφορετικά τα νούμερα, δε θα το μαθαίναμε κάπως; Όσο κι αν το καθεστώς εκεί ελέγχει τα πάντα, μερικά εκατομμύρια νεκροί πιστεύω δε μπορεί να κρυφτούν, λέω εγώ...

Φιλε η daily mail ειναι το μακελειο της Αγγλιας...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Παμε σε ενα απλο παραδειγμα για τα αντισηπτικα  .2 οινοπνευματοποιια ειχε στη κρητη τα κλεισανε . Τωρα σκούζουν οτι δεν εχουν πρωτες υλες η ειναι πανακριβες εισαγωγες .Εργοστασια εχουν κλεισει εδω και 15 χρονια ....

Δεν κατάλαβα τι σχέση έχει αυτό με το quote που μου έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DrLo είπε

Δεν κατάλαβα τι σχέση έχει αυτό με το quote που μου έκανες.

Σου ειναι ευκολο να κάνεις quote την φράση που αναρωτιέται κάποιος το πως γινεται να κάνουν επιτάξεις σε αντικείμενα και όχι σε ΜΕΘ; Ειλικρινής ειναι η ερωτηση. Ψάχνω να βρω το ποστ που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Κάποιοι είχαν δεύτερο κινητό είτε λόγο δουλειάς είτε για άλλους λόγους, μερικοί απ'αυτους (1,4%) επειδή είτε δεν είχαν δουλειά είτε δεν είχαν λεφτά το έκοψαν.

Τώρα θα μου πεις όχι... πιθανότερο να έχουν πεθάνει 21 εκατομμύρια και να τους κρύβουν.

υποθετω τωρα που εφτιαξαντα πραγματα θα τα ξαναπαρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειχαν να σαπιζουν 5 χρονια τεθωρακισμενα στον Πειραια κατασχεμενα απο τη Λιβυη και πριν λιγες μερες τα θυμηθηκαν να τα στειλουν στον Εβρο και σας φταινε οι επιταξεις των ξενων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimitris_sal είπε

Είσαι σίγουρος γι'αυτο;

Εγω παντού βλέπω να αναφέρουνε μόνο για 1 γονιό με 2 παιδιά...

αν πρεπει να πανε παιδιατρο και ειναι μωρα μεχρι 5ετων? ο ενας οδηγαει ο αλλος οχι-δεν εχει διπλωμα. βολτες θα κανεις για καθε παιδι? φυσικα και οχι αφου ο παιδιατρος εχει κανονισει τα ραντεβου του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, studiokristo είπε

Ενδεχομένως να έκαναν κάποια προπαγάνδα ως προς τα νούμερα των θανάτων. Ωστόσο, αν ήταν τόσο πολύ διαφορετικά τα νούμερα, δε θα το μαθαίναμε κάπως; Όσο κι αν το καθεστώς εκεί ελέγχει τα πάντα, μερικά εκατομμύρια νεκροί πιστεύω δε μπορεί να κρυφτούν, λέω εγώ...

Δεν ειναι εκατομμύρια οι νεκροι. Αναλογα πως εγινε αρχικά η διασπορά ομως νούμερα που ακούστηκαν για 50 χιλιάδες δεν ειναι απίθανα. Το 3000 που λενε αυτοι ειναι πολυ δυσκολο. Πρεπει να εισαι πολυ τυχερός για κατι που δουλεύει μηνες πριν παρεις μετρα για να γινει τοσο μικρη διασπορά. Δες τι γινεται Ιταλια που δεν πηραν κατευθειαν μετρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Σου ειναι ευκολο να κάνεις quote την φράση που αναρωτιέται κάποιος το πως γινεται να κάνουν επιτάξεις σε αντικείμενα και όχι σε ΜΕΘ; Ειλικρινής ειναι η ερωτηση. Ψάχνω να βρω το ποστ που λες.

Δε θέλω να ξανααρχίσω τον ίδιο διάλογο με άτομο που έγραφε παρομοιες μπαρούφες και "πιαστήκαμε" στο άλλο νήμα.

Δεν είσαι εσύ αν αυτό ρωτάς.

(και δεν είναι "πως γινεται" αλλά ας πούμε του φάνηκε παράλογο το 1 αλλά θεωρεί απόλυτα λογικό το άλλο, και δεν είναι "1 φράση" είναι σε άλλο post το 1 και σε άλλο το 2ο).

btw

Ξέρει κανείς, δεν έχω καταλάβει γιατί σίγουρα η είδηση αυτή μπορεί να έχει πολλά "μπόσικα". Κατασχέθηκαν "έτοιμοι" αναπνευστήρες ή ξερωγω το "backlog" κάποιου εργοστασίου. Γιατί μου φαίνεται σχετικά δύσκολο να πρόλαβε να έβγαλε παραγγελία (για 2.000 κομμάτια από ότι ακούω) το ελληνικο δημόσιο, να την εκτέλεσε κάποιο εργοστάσιο και να την έχει έτοιμη τόσο σύντομα. και δε φαντάζομαι μέσα στο όλο κλίμα να είχε στοκ χιλιάδες (πολύ περισσότερα για να "πρόλαβε" και η Ελλάδα πχ πριν όλες τις άλλες χώρες).

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, dr_psiloulis είπε

Παιδιά μια βοήθεια αν το έχει καταλάβει κανείς ?

Αν χρειαστεί να πάω το κατοικίδιο μου στον γιατρό που το παρακολουθεί οποίος είναι στην Αγία παρασκευή  αλλά εγώ μένω Ηλιούπολη μπορώ να το μεταφέρω ? 

Ναι κανονικα ,ειναι στις εξαιρεσεις που ανακοινωσαι ο Χαρδαλιας αποψε.Αναγραφεις τη διευθυνση του γιατρου.Ανηκει στην κατηγορια που αφορα επισκεψη σε γιατρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...