Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Πρόσβαση σε αρχεία Linux συστημάτων μέσα από τον File Explorer των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  

19 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Ούτε καν οι εφαρμογές που έβαλες δεν έχουν την ίδια λειτουργικότητα με τα αντίστοιχα που σου είπα!!! Το evernote έχει writing recognition και math recognition and solving??? Έχει το write math recognition σαν το nebo???? Στο μόνο που δεν θα διαφωνούσα πλήρως είναι το openboard που το έχω χρησιμοποιήσει και σε windows και είναι ικανοποιητικό. Τα άλλα δεν έχουν καμιά σχέση!!! Σε παρακαλώ λοιπόν μην λες ότι να ναι και δημιουργείς εντυπώσεις! Όσο για το surface go άστο πιάσε ένα από την asus ή την hp που έχουν και οι δύο αντίστοιχα μηχανάκια και ρίχτου linux...μισό θα μείνει...για το πόσο έχω ή δεν έχω ασχοληθεί με το linux και το πόσο έχω ψάξει την υποστήριξη που έχει σε digitizers άστο να το ξέρω...δεν έχουν οι εφαρμογές του ούτε την μισή λειτουργικότητα των αντίστοιχων για τα windows. Φυσικά και για αυτό δεν φταίει τo linux. Εγώ όμως σαν μέσος χρήστης δεν νοιάζομαι ποιος φταίει νοιάζομαι να κάνω την δουλειά μου όπως θέλω χωρίς να προσεύχομαι όταν συνδέσω μια συσκευή για το αν θα μπορέσω να την λειτουργήσω στο linux. Όσο δεν μου το δίνει το linux αυτό δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος να πάω. Άσε λοιπόν τα άκυρα. Δουλεύω αυτές τις εφαρμογές που σου είπα πολύ καιρό και δεν έχει αντίστοιχων δυνατοτήτων στο linux να χτυπιέσαι κάτω. Τα υπόλοιπα επαναστάτης χωρίς αιτία είσαι...α και μια αντίστοιχη με το office 365 με την υποστήριξη της πένας του περιμένω...άσε ρε παλίκαρε...

καλά αυτα που γράφεις μόνο σοβαρά δεν είναι... έβαλα ένα τσάι να πιώ ο δύσμοιρος και χτυπήσανε καμια 5 καμπανάκια όλα απο εσένα σε έχει πιάσει μια υστερία ότι νάναι πέντε νάνε ή εναντίον μου ή εναντίων του linux όπως και να έχει ζήσε στον κόσμο σου δεν έχει νόημα να ασχοληθώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

  

καλά αυτα που γράφεις μόνο σοβαρά δεν είναι... έβαλα ένα τσάι να πιώ ο δύσμοιρος και χτυπήσανε καμια 5 καμπανάκια όλα απο εσένα σε έχει πιάσει μια υστερία ότι νάναι πέντε νάνε ή εναντίον μου ή εναντίων του linux όπως και να έχει ζήσε στον κόσμο σου δεν έχει νόημα να ασχοληθώ 

Υστερία έχει πιάσει εμένα; Ποιος απαντάει σε 20 άτομα ταυτόχρονα σε αυτό το topic για το πόσο γαμάτο είναι το linux και το πόσο χάλια τα windows; Δεν το κάνω εγώ προσπαθώντας με το ζόρι να υπερασπιστώ κάτι. Το τσαγάκι σου λοιπόν και στον κόσμο σου τον επαναστατικό. Έλα που συγκρίνεις το evernote με nebo, scrble, onenote για σημειώσεις / φυλλάδια μαθηματικών με γραφή με digital pen...άντε τενεκεδούπολη γίναμε πάλι! Με το ζόρι να έχει για όλους το απαραίτητο software το Linux ρε...αστειότητες!!! Τσαγάκι.

Μετά από ωριαία δοκιμή του write κατόπιν υπόδειξης του τσαγάκια...η εφαρμογή προσπαθεί να την παλέψει. Ούτε πλησιάζει την λειτουργικότητα όμως του onenote ή του scrble. Θα του δώσω παρόλα αυτά μια ακόμη ευκαιρία αλλά έχει βασικές ελλείψεις. Δεν υπάρχει χάρακας και μοιρογνωμόνιο, δεν έχει εισαγωγή σχημάτων εύκολη, δεν έχει εύκολο ζουμ αυτόματα κυλιόμενο όπως του scrble, δεν έχει copy text from picture όπως του onenote, δεν, δεν, δεν...και έχει αυτή την δυσκοιλιότητα στον χειρισμό που συνήθως χαρακτηρίζει αρκετές open source εφαρμογές. Παρόλα αυτά για free και αν εξαιρέσουμε το onenote είναι μια καλή προσπάθεια. Όχι για αυτό που το θέλω βέβαια...υποθέτω στο linux αν δεν έχεις κάτι καλύτερο συμβιβάζεσαι τότε.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,η κλασσικά συζήτηση με «λινουξα»ήταν η εξής

-μα καλά ακόμα windows xx έχεις;
Βαλε linux(οποία διανομή γούσταρε εκείνη την περίοδο) κ θα πάθεις πλάκα.Σ έλεγε ότι είναι παρά πολύ απλή κλπ κ όταν τ έλεγες ότι δεν καταλαβαίνεις την τυφλά σ,σ έλεγε ότι «ε πρέπει κ να ξέρεις από υπολογιστές!!!!!

Κ έτσι,πάλι φορματ κ πάλι windows......

???????Συγγνωμη,αλλά ποια επιχείρηση χρησιμοποιεί Linux?Κ δεν εννοώ Redhat.....Εγώ έχω λογιστικό γραφειο κ όλα τα προγραμματα(κ δεν είναι φτηνά.....)τρέχουν μόνο σε περιβάλλον windows (κ τώρα δειλά -δειλά θα υποστηρίζουν κ 10ρια)

,επίσης εννοείται πως όλα τα αρχεία office,έχουμε τα Microsoft,γιατί δεν έχουμε την ευχέρεια  να πηγαίνουμε με στικάκι-cd ή κ δισκετες(ω ναι,ακόμα δυστυχώς σε μερικά ικα.....) κ να το ριψοκινδυνευουμε να μην τα «διαβάσει» η εκάστοτε υπηρεσία.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Υστερία έχει πιάσει εμένα; Ποιος απαντάει σε 20 άτομα ταυτόχρονα σε αυτό το topic για το πόσο γαμάτο είναι το linux

Μπορεί να το πει γιατί όπως και γω καθόμαστε και περνάμε ώρες και στα 2 λειτουργικά. Δεν κρίνουμε το λειτουργικό απ το πως τρέχει μία εφαρμογή αλλά ως λειτουργικό. Είναι κακό το android επειδή το pubg τρέχει γρηγορότερα στο iOS ή το ανάποδο; Είναι καθαρά θέμα προγραμματιστών.

Αναφορά σε κείμενο

Το evernote έχει writing recognition και math recognition and solving??? Έχει το write math recognition σαν το nebo????

Αναφορά σε κείμενο

εν το κάνω εγώ προσπαθώντας με το ζόρι να υπερασπιστώ κάτι.

Πραγματικά δεν ζορίστηκες καθόλου. Που το θυμίθηκες το evernote? Αυτό δεν είναι όλοι που προσπαθούσαμε να διαγράψουμε από κινιτά lg μου στο είχαν βάλει μέσα προεγκατεστημένο και το βάζαμε μαζί με άλλα( πχ google duo ) σε ένα φάκελο με όνομα σκουπίδια;

 

 

Εγώ και αρκετοί από εμάς βρίσκουμε άλλα πράγματα που εσύ δεν τα βλέπεις όταν χρησιμοποιείς το linux. Έχω για παράδειγμα την επιλογή γραφικού περιβάλλοντος. Gnome, XFCE, KDE και άλλα. Το καθένα με τα υπέρ και τα κατά του. Στο gnome που έχω καταλήξει, μπορώ να περάσω ένα σωρό extensions και να το φέρω στα μέτρα μου.  To miniview  ή το workspace isolation μου αλλάζουν πραγματικά την εμπειρία χρήσης. Τα δύο αυτά δεν υπάρχει δυνατότητα να τα εφαρμόσεις στο γραφικό περιβάλλον των windows.

Μπορώ να κάθομαι να σου μιλάω χρόνια για πράγματα πιο σημαντικά απ το γραφικό περιβάλλον αλλά δεν θα το κάνω. Δεν θέλω να στο πουλήσω, δεν είναι το καλύτερο, αλλά δεν είναι και οι άχρηστες γραμμές προγραμματιστικού κώδικα που παρουσιάζεις.

 

4 ώρες πριν, pekou είπε

Καλησπέρα,η κλασσικά συζήτηση με «λινουξα»ήταν η εξής

-μα καλά ακόμα windows xx έχεις;
Βαλε linux(οποία διανομή γούσταρε εκείνη την περίοδο) κ θα πάθεις πλάκα.Σ έλεγε ότι είναι παρά πολύ απλή κλπ κ όταν τ έλεγες ότι δεν καταλαβαίνεις την τυφλά σ,σ έλεγε ότι «ε πρέπει κ να ξέρεις από υπολογιστές!!!!!

Κ έτσι,πάλι φορματ κ πάλι windows......

???????Συγγνωμη,αλλά ποια επιχείρηση χρησιμοποιεί Linux?Κ δεν εννοώ Redhat.....Εγώ έχω λογιστικό γραφειο κ όλα τα προγραμματα(κ δεν είναι φτηνά.....)τρέχουν μόνο σε περιβάλλον windows (κ τώρα δειλά -δειλά θα υποστηρίζουν κ 10ρια)

,επίσης εννοείται πως όλα τα αρχεία office,έχουμε τα Microsoft,γιατί δεν έχουμε την ευχέρεια  να πηγαίνουμε με στικάκι-cd ή κ δισκετες(ω ναι,ακόμα δυστυχώς σε μερικά ικα.....) κ να το ριψοκινδυνευουμε να μην τα «διαβάσει» η εκάστοτε υπηρεσία.....

Μπορείς απλά να τα τρέξεις σε ένα στικάκι χωρίς καν να χρειαστεί να κάνεις format και partiotions . Το ξέχασα αυτό!!!!

Και γω έχω λόγιστικό γραφείο. Αν πληρώνεις προγράμματα που σήμερα δεν υποστηρίζουν windows 10 σταμάτα να τα πληρώνεις !

Τα αρχεία office είναι πάρα πολύ επικύνδινο και να τα πας εσύ μια χαρά φτιαγμένα απ το pc σου σε office 2016 πχ να τα ανοίξουν στην εφορία με office 2003 και πάλι να μην βγάζουν άκρη. Η μπορεί στην αποθήκευση που θα κάνεις ως doc να σου πετάξει ένα μήνυμα ότι το x y  στοιχείο δεν υποστηρίζεται και έτσι να πάει χαμένη όλη σου η δουλειά. Πχ σε εμένα έχει γίνει σε συνάρτηση στο excel με SUMIFS χαλώντας όλα μου τα αποτελέσματα! .

 

Επεξ/σία από manolis940
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν φτιάχνει πρώτα αυτό που αν έχεις win 10 και Linux σε dual boot με grub, στην επόμενη μεγάλη ενημέρωση των windows σου εξαφανίζει το grub? Όλα αυτά μου δείχνουν ότι δεν θέλει το Linux να υπάρχει στα pc σαν λειτουργικό ανεξάρτητο και απλά  δίνει μια επιλογή μέσα από τα win για να το ενσωματώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, manolis940 είπε

Μπορεί να το πει γιατί όπως και γω καθόμαστε και περνάμε ώρες και στα 2 λειτουργικά. Δεν κρίνουμε το λειτουργικό απ το πως τρέχει μία εφαρμογή αλλά ως λειτουργικό. Είναι κακό το android επειδή το pubg τρέχει γρηγορότερα στο iOS ή το ανάποδο; Είναι καθαρά θέμα προγραμματιστών.

Πραγματικά δεν ζορίστηκες καθόλου. Που το θυμίθηκες το evernote? Αυτό δεν είναι όλοι που προσπαθούσαμε να διαγράψουμε από κινιτά lg μου στο είχαν βάλει μέσα προεγκατεστημένο και το βάζαμε μαζί με άλλα( πχ google duo ) σε ένα φάκελο με όνομα σκουπίδια;

Εγώ και αρκετοί από εμάς βρίσκουμε άλλα πράγματα που εσύ δεν τα βλέπεις όταν χρησιμοποιείς το linux. Έχω για παράδειγμα την επιλογή γραφικού περιβάλλοντος. Gnome, XFCE, KDE και άλλα. Το καθένα με τα υπέρ και τα κατά του. Στο gnome που έχω καταλήξει, μπορώ να περάσω ένα σωρό extensions και να το φέρω στα μέτρα μου.  To miniview  ή το workspace isolation μου αλλάζουν πραγματικά την εμπειρία χρήσης. Τα δύο αυτά δεν υπάρχει δυνατότητα να τα εφαρμόσεις στο γραφικό περιβάλλον των windows.

Μπορώ να κάθομαι να σου μιλάω χρόνια για πράγματα πιο σημαντικά απ το γραφικό περιβάλλον αλλά δεν θα το κάνω. Δεν θέλω να στο πουλήσω, δεν είναι το καλύτερο, αλλά δεν είναι και οι άχρηστες γραμμές προγραμματιστικού κώδικα που παρουσιάζεις.

Εσύ φίλτατε δεν ζορίστηκες καθόλου να διαβάσεις 2-3 ποστ που είχα με τον τσαγάκια...εγώ δεν είπα ποτέ ότι το linux δεν είναι μια χαρά λειτουργικό! ΠΟΤΕ όμως. Είπα ότι δυστυχώς το linux δεν είναι για όλους τους μέσους χρήστες γιατί δεν υπάρχουν προγράμματα με αντίστοιχη λειτουργικότητα με αυτά που χρησιμοποιούν στην καθημερινότητά τους. Από την δική μου ενασχόληση αυτό καταλαβαίνω.

Έδωσα την δική μου καθημερινότητα σε προγράμματα λοιπόν onenote, nebo, scrble, microsoft whiteboard, office 365 όλα με wacom intuos και με surface go για τις πένες τους. O τσαγάκιας λοιπόν μου έδωσε όπως λέει αντίστοιχα προγράμματα για linux. To evernote λοιπόν ήταν ένα από αυτά!!! Εγώ δεν θυμήθηκα τίποτα από το σκουπίδι το evernote!

5 λεπτά αν αφιέρωνες να διαβάσεις τα post μας θα καταλάβαινες...τελικά μάλλον δεν ζορίστηκες καθόλου...και φυσικά δεν παρουσίασα ποτέ ότι το Linux είναι "οι άχρηστες γραμμές κώδικα"!!! Μάθε να διαβάζεις και βγάλε τα οπαδικά γυαλιά. Δεν με ενδιαφέρει πως θα ονομάζεται το λειτουργικό που χρησιμοποιώ, δεν με ενδιαφέρει το γραφικό περιβάλλον σαν 18 χρονών έφηβος, με ενδιαφέρει να δίνει πλήρη υποστήριξη στην δουλειά μου από την οποία τρέφω την οικογένειά μου. Για math handwritten notes / φυλλάδια, math recognition and solving ΔΕΝ έχει ΑΚΟΜΗ software σε επίπεδο αντίστοιχο των software των windows. Χωρίς να φταίει το linux για αυτό. Πόσο πιο ξεκάθαρα να το ΞΑΝΑΠΩ;;;; Δεύτερη φορά είναι που λέω το ίδιο. Βρες μου αντίστοιχο software με λειτουργικότητα ίδια ή σχεδόν ίδια και αλλάζω χτες!

και για του λόγου το αληθές:

image.png.df4ac0226363dc9df5ff32f82e754613.png

και το επόμενο...

 

image.png.4339a48b71449e61efc0330b4fc0de15.png

 

4 ώρες πριν, manolis940 είπε

Και γω έχω λόγιστικό γραφείο. Αν πληρώνεις προγράμματα που σήμερα δεν υποστηρίζουν windows 10 σταμάτα να τα πληρώνεις !

Αλήθεια τώρα;;;; Και έχεις λογιστικό γραφείο λες...και του προτείνεις αυτό;;; Χωρίς να γνωρίζεις καν αν έχει την δυνατότητα στους δύσκολους καιρούς μας να πληρώσει για να αλλάξει όλο το infrastructure της επιχείρησής του...χωρίς καν να γνωρίζεις τη δομή και την σειρά της δουλειάς του. Και όλα αυτά για να βάλει linux...Οκ ότι πεις.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, manolis940 είπε

Μπορεί να το πει γιατί όπως και γω καθόμαστε και περνάμε ώρες και στα 2 λειτουργικά. Δεν κρίνουμε το λειτουργικό απ το πως τρέχει μία εφαρμογή αλλά ως λειτουργικό. Είναι κακό το android επειδή το pubg τρέχει γρηγορότερα στο iOS ή το ανάποδο; Είναι καθαρά θέμα προγραμματιστών.

μην ασχολείσαι ο τύπος είναι τρολλ καταρχήν το ένα απο τα 2 features που λέει ότι δεν έχει το evernote (writing recognition) το έχει απλά δεν έχει το άλλο (και σίγουρα δεν το χρειάζεται απλά πιάστηκε απο αυτό που νόμιζε ότι βρήκε πως δεν έχει) 

και στην τελική μιλάμε για προγράμματα που έχουν κόλα Α4 απο featureset κάποια features που έχει τo evernote δεν τα έχει το onenote και το αντίστροφο φυσιολογικό είναι όποιος ζει στον πλανήτη γη και είναι ενήλικος το αντιλαμβάνεται αυτό πέραν τούτου υπάρχουν εφαρμογές με math recognition (και στην ακόμη πιο τελική μπορεί να τρέξει το P3X onenote που είναι 3rd party port του onenote ) απλά το τύπος ψάχνει να βρεί γωνία στο δεκάρικό έκανε 5 απανωτές αντιδράσεις γέλιου σε ποστ μου μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα(άρα δεν διάβασε τιποτα και το έκανε επι τούτου) και αρχίζει και λέει ότι νάνε ότι δεν εγκαθίσταται linux σε λαπτοπς κτλ άσε που το αρχικό επιχείρημα του ήταν για wacom (εξαίρεση της εξαίρεσης δηλαδή) που όμως και με αυτά ειναι συμβατά αλλά ξεκινάει με το "είναι χάλια γιατί το λέω εγώ με 0 ψάξιμο και απόδειξε μου το αντίθετο για να βρώ σε αυτά που θα πεις γωνία στο δεκάρικο" κλασική στρατηγική τρόλλ και το ύφος του απλά επιβεβαιώνει το τρόπο "σκέψης" του

Επεξ/σία από TopicStrarter
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, TopicStrarter είπε

μην ασχολείσαι ο τύπος είναι τρολλ καταρχήν το ένα απο τα 2 features που λέει ότι δεν έχει το evernote (writing recognition) το έχει απλά δεν έχει το άλλο (και σίγουρα δεν το χρειάζεται απλά πιάστηκε απο αυτό που νόμιζε ότι βρήκε πως δεν έχει) 

και στην τελική μιλάμε για προγράμματα που έχουν κόλα Α4 απο featureset κάποια features που έχει τo evernote δεν τα έχει το onenote και το αντίστροφο φυσιολογικό είναι όποιος ζει στον πλανήτη γη και είναι ενήλικος το αντιλαμβάνεται αυτό πέραν τούτου υπάρχουν εφαρμογές με math recognition (και στην ακόμη πιο τελική μπορεί να τρέξει το P3X onenote που είναι 3rd party port του onenote ) απλά το τύπος ψάχνει να βρεί γωνία στο δεκάρικό έκανε 5 απανωτές αντιδράσεις γέλιου σε ποστ μου μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα(άρα δεν διάβασε τιποτα και το έκανε επι τούτου) και αρχίζει και λέει ότι νάνε ότι δεν εγκαθίσταται linux σε λαπτοπς κτλ άσε που το αρχικό επιχείρημα του ήταν για wacom (εξαίρεση της εξαίρεσης δηλαδή) που όμως και με αυτά ειναι συμβατά αλλά ξεκινάει με το "είναι χάλια γιατί το λέω εγώ με 0 ψάξιμο και απόδειξε μου το αντίθετο για να βρώ σε αυτά που θα πεις γωνία στο δεκάρικο" κλασική στρατηγική τρόλλ και το ύφος του απλά επιβεβαιώνει το τρόπο "σκέψης" του

Μαθηματικός είμαι, τσαγάκια...φυσικά και χρειάζομαι αυτά που ανέφερα. Μια χαρά διάβασα τις 2 γραμμές που έγραψες σε καθέ ένα από τα 5 post σου. Δεν έλυσα το κυπριακό, 10 γραμμές σύνολο διάβασα. Ούτε είπα ποτέ ότι το linux δεν εγκαθίσταται σε laptops, είπα ότι αν το εγκαταστήσεις στο surface go και στα αντίστοιχα των hp και asus χάνεις τη μισή λειτουργικότητά τους και είναι λογικό γιατί κανένα λειτουργικό δεν είναι για πάσα νόσο και πάσα μακακία...έλεος ρε βγάλτε τα οπαδικά γυαλιά. Ούτε είπα ποτέ ότι το linux δεν είναι μια χαρά λειτουργικό. Δεν καλύπτει όλες τις ανάγκες όλων των χρηστών πως να το κάνουμε τώρα; Δεν είναι αυτό που θες να παρουσιάσεις ότι κάνεις τα πάντα. Χτυπήσου και κάτω αν θες αλλά δεν αλλάζει αυτό. Μάθε να διαβάζεις Ελληνικά γιατί όπως λέει ο λαός "άλλα λέει ο παπάς, άλλα ακούν τα αυτιά σ..." Άνοιξε τα μάτια σου και διάβασε, τα έβαλα πάλι πριν σε screenshot!!! Στο καλό με υγεία!

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, manolis940 είπε

Πχ σε εμένα έχει γίνει σε συνάρτηση στο excel με SUMIFS χαλώντας όλα μου τα αποτελέσματα! .

 Κάπως έτσι έμαθα να παίζω πάντα με τη SUMPRODUCT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική κατάληξη συζήτησης win vs linux...η αλήθεια είναι κάπου στη μέση, δυστυχώς όμως υπερβολικός ενθουσιασμός των "ένστολων" και των 2 πλευρών...(ειδικά των χρηστών του λινουξ) χάνουν το  δίκιο τους στην τελική και καταντάνε γραφικοί.

Ως χρήστης που χρησιμοποιώ ταυτόχρονα και τα 2 λειτουργικά , παίρνω και από τα 2 τα θετικά τους και κατανοώ  αρνητικά τους, που στην περίπτωση του λίνουξ δεν φταίει το ίδιο, απλά η έλλειψη  γνωστών εμπορικών εφαρμογών και καλογραμμένων εφαρμογών σε ορισμένες περιπτώσεις και οδηγών, κατά τα άλλα σαν λειτουργικό σαν δομή και έτσι όπως είναι στημένο μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τα win. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ConstantineP είπε

ειδικά των χρηστών του λινουξ) χάνουν το  δίκιο τους στην τελική και καταντάνε γραφικοί.

Πλάκα κάνεις τώρα ή θες να φιτιλιάσεις; :P Εγώ δεν πρόσεξα κανέναν που μίλησε για linux( σε θέμα πάνω στο linux οπότε και λογικό να μιλήσει ) να είπε κάτι "οπαδικό" μόνο fanboyz που χαίρονται που έχουν windows (και καλά κάνουν αν τους αρέσει άσχετα αν δεν έχουν δοκιμάσει κάτι άλλο) αλλά θέλουν απο πάνω να γιουχάρουν το linux επειδή έχουν windows  βλέπω με αστειάκια επιτιθέμενοι σε συγκεκριμένο χρήστη ή στο linux ή troll 

είσαι ένστολος του linux αν κάποιος πει κάτι τύπου "το linux είναι για τα μπάζα " και εσύ του απαντήσεις με επιχειρήματα γιατί δεν ειναι για τα μπάζα; μόνο που ξεκινάει με τέτοιο στυλάκι ο άλλος φαίνεται ποιος ειναι και ποιος δεν ειναι ένστολος όπως λες... 

και για να μην μείνουμε στην θεωρία κάνε ένα quote κάποιου χρήστη εδώ στην συζήτηση που σου μοιάζει για "ένστολος" κτλ του linux και αν βρεις μπορούμε να το συζητήσουμε εγώ ήδη μπορώ να βρω γύρο στα 5 "ένστολων" windows εδώ μέσα... 

Επεξ/σία από TopicStrarter
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Πλάκα κάνεις τώρα ή θες να φιτιλιάσεις; :P Εγώ δεν πρόσεξα κανέναν που μίλησε για linux( σε θέμα πάνω στο linux οπότε και λογικό να μιλήσει ) να είπε κάτι "οπαδικό" μόνο fanboyz που χαίρονται που έχουν windows (και καλά κάνουν αν τους αρέσει άσχετα αν δεν έχουν δοκιμάσει κάτι άλλο) αλλά θέλουν απο πάνω να γιουχάρουν το linux επειδή έχουν windows  βλέπω με αστειάκια επιτιθέμενοι σε συγκεκριμένο χρήστη ή στο linux ή troll 

είσαι ένστολος του linux αν κάποιος πει κάτι τύπου "το linux είναι για τα μπάζα " και εσύ του απαντήσεις με επιχειρήματα γιατί δεν ειναι για τα μπάζα; μόνο που ξεκινάει με τέτοιο στυλάκι ο άλλος φαίνεται ποιος ειναι και ποιος δεν ειναι ένστολος όπως λες... 

και για να μην μείνουμε στην θεωρία κάνε ένα quote κάποιου χρήστη εδώ στην συζήτηση που σου μοιάζει για "ένστολος" κτλ του linux και αν βρεις μπορούμε να το συζητήσουμε εγώ ήδη μπορώ να βρω γύρο στα 5 "ένστολων" windows εδώ μέσα... 

????/Καλησπέρα,συγγνώμη,αλλά πότε 1 χρήστης των windows θα πεί ποτέ οτι χρησιμοποιεί windows?Θα πεί απλά οτι έχει pc........Κ ποτέ,μα ποτέ δεν έχω δει να υπερασπίζονται τα win κιόλας....Οι ''Λινουξάδες'' είναι αυτοί π λένε,χρησιμοποιώ Linux ........

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, pekou είπε

????/Καλησπέρα,συγγνώμη,αλλά πότε 1 χρήστης των windows θα πεί ποτέ οτι χρησιμοποιεί windows?Θα πεί απλά οτι έχει pc........Κ ποτέ,μα ποτέ δεν έχω δει να υπερασπίζονται τα win κιόλας....Οι ''Λινουξάδες'' είναι αυτοί π λένε,χρησιμοποιώ Linux ........

Τώρα εσύ τι κάνεις; καταρχήν τι πάει να πει "πότε ένας χρήστης των windows  θα πεί ότι έχει windows" σε συζήτηση με θέμα τα δύο λειτουργικά είσαι άρα απο εδώ φαίνεται ότι προσπαθείς να πάρεις θέση και φαίνεται και ποια θέση θέλεις να πάρεις .. όταν λες πράγματα του τύπου "ποτέ μα ποτέ δεν έχω δει να υπερασπίζονται" που εκ των πραγμάτων ειναι ψευδές δεν χρειάζεται αποδείξεις (εκτός αν θες να μου πεις ότι όντως δεν είδες ποτέ, αλλά και αυτό να ισχύει δεν πάει να πει ότι δεν υπάρχουν τέτοιοι απλά επειδή εσύ προσωπικά δεν τους είδες ποτέ μα ποτέ)  απλά εδώ (προσπαθώντας να κάνεις εντύπωση; δεν ξέρω το σκεπτικό τέσπα) δείχνεις ότι παίρνεις ένα μέρος. 

 

μετά γράφοντας πράγματα του τύπου 

17 ώρες πριν, pekou είπε

???????Συγγνωμη,αλλά ποια επιχείρηση χρησιμοποιεί Linux?Κ δεν εννοώ Redhat

 

Τι πάει να πεί; κάνεις επίθεση έτσι γιατί αν δεν ξέρεις ποιες επιχειρήσεις χρησιμοποιούν linux (που έχω βάλει λίστα με δήμους/χώρες και επιχειρήσεις εδώ σε αυτή την συζήτηση) δεν το γράφεις έτσι ρώτας "ρε παιδιά χρησιμοποιεί καμιά επιχείρηση linux;" ή κάτι τέτοιο, έτσι δείχνεις πως απλά έχεις απορία αλλά έτσι όπως το γράφεις εσύ είναι σαν να εννοείς ότι καμιά επιχείρηση (που δεν επωφελείται γιαυτό εξαίρεσες την redhat) δεν χρησιμοποιεί και άρα ρωτάς ειρωνικά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...