Προς το περιεχόμενο

Υπερχρεώσεις Συνεργείων (Εμπειρίες μου!)


Jethro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Καλα εσυ αδελφε μου αλλαζεις αντλια πετρελαίου οπως ειπες πριν στην αντλια νερού κανουμε συζήτηση ; 

Παιδια ειναι ευκολα ολα , γρυλακια τακους και ξεκινήστε .

Εμείς προσωπικά οποιος ερθει και μας πει , -εχω αυτο το πρόβλημα και εκανα αυτο και εκεινο και πανω στη συζήτηση πετάξει το  -μονος το φτιάχνω και εγω ξερω και να σου πω .

Α. Η τον διώχνω , εχει τυχη και ακομψα να πω εαν μπει το αμαξι μεσα θα κλείσεις το στομα σου .

Β. Τον μετράω τι μερος του λόγου ειναι και τον βάζω μεσα οπου και θα τον δουλεψουμε με το μέγιστο δυνατό κέρδος.

Διότι πολύ απλα δεν ειναι πελάτης και ουτε θα ξανά έρθει , οποτε 0νικο σεβας στο τιμολόγιο του.

Δηλαδή ασχέτως ότι είναι πελάτης, προσπαθείς να του αποσπάσεις το μεγαλύτερο δυνατό κέρδος συν άκομψη αντιμετώπιση. 

Προσωπικά ασχέτως τι θα μου έλεγε ο πελάτης τι έκανε ή όχι, αν ερχόταν να του κάνω μια δουλειά θα του έκανα τη δουλειά που με προσέλαβε να κάνω. Θα ήταν πιο επαγγελματικό. Γνώμη μου. 

  • Like 7
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε τοσα εξειδικευμένα φορουμ αυτοκινητων που εμαθε τοσα θαυμαστα πραγματα για το αμαξι του δεν ειχαν να του προτεινουν καποιο καλο μηχανικο ......στο ινσομνια βρηκε να ρωτησει δηθεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Παίρνουμε BMW και τσιγκουνευόμαστε στο service; 😄😀😃

Όχι, δεν επιθυμώ όμως να με κοροϊδεύουν. Όπως είπα λογικές τιμές με ξεκάθαρα λόγια. Ένα τέτοιο συνεργείο ψάχνω 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, SPYRER_007 said:

Σε τοσα εξειδικευμένα φορουμ αυτοκινητων που εμαθε τοσα θαυμαστα πραγματα για το αμαξι του δεν ειχαν να του προτεινουν καποιο καλο μηχανικο ......στο ινσομνια βρηκε να ρωτησει δηθεν.

Μπορεί μια χαρά να του πρότειναν σωστούς επαγγελματίες, αλλά να μην είναι στην περιοχή του. Σου έδωσα προηγουμένως προσωπικό παράδειγμα όπου στην περιοχή μου δεν υπήρχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, SPYRER_007 said:

Σε τοσα εξειδικευμένα φορουμ αυτοκινητων που εμαθε τοσα θαυμαστα πραγματα για το αμαξι του δεν ειχαν να του προτεινουν καποιο καλο μηχανικο ......στο ινσομνια βρηκε να ρωτησει δηθεν.

Άλλη μια φορά δίχως κάποια ουσία να με διαψεύσεις σε όσα έγραψα με την ανώτερη γνώση σου. 

Τα φόρουμ που παρέθεσα είναι ξένα. Λίγο δύσκολο να πάω εξωτερικό. 

Άλλη μια φορά μήνυμα χωρίς ουσία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει και ελληνικά οσο για την ανωτερη γνωση σου την παραδεχομαι και δεν με ανησυχεί .Αν αλλάξεις δε και τον τιτλο να αφορα μονο αυτη μια χαρα θα τα βρουμε............

Επεξ/σία από SPYRER_007
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον διώχνεις με τον τροπο σου γιατι ειναι λέρα και θα σου προκαλέσει περισσότερα προβλήματα απο οτι κέρδος.

Τι δε καταλαβαίνετε ; 

Το εγραψα στο πρώτο σχόλιο μου .

Για εσας ειμαστε κακοι απο την πλευρα μου το 80% των πελατών ειναι ξεφτιλισμενοι του κερατά!

Απλα τα πράγματα !!!

Ειδικά στα επαγγελματικά , γιατι εκει ειμαι και σε βαριά οχήματα θα το πάω και ενα βημα παραπάνω .

Κανεις ταμα για "άνθρωπο" πελάτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, georgerapp είπε

Για εσας ειμαστε κακοι απο την πλευρα μου το 80% των πελατών ειναι ξεφτιλισμενοι του κερατά!

Τίποτα φίλε,δύσκολο να συνυπάρξουμε. Νομίζω οι δρόμοι μας πρέπει να χωρίσουν. Θέλω να είσαι καλά και να με σκέφτεσαι, το ίδιο θα κάνω και εγώ. Αντίο.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 hours ago, georgerapp said:

Τον διώχνεις με τον τροπο σου γιατι ειναι λέρα και θα σου προκαλέσει περισσότερα προβλήματα απο οτι κέρδος.

Τι δε καταλαβαίνετε ; 

Το εγραψα στο πρώτο σχόλιο μου .

Για εσας ειμαστε κακοι απο την πλευρα μου το 80% των πελατών ειναι ξεφτιλισμενοι του κερατά!

Απλα τα πράγματα !!!

Ειδικά στα επαγγελματικά , γιατι εκει ειμαι και σε βαριά οχήματα θα το πάω και ενα βημα παραπάνω .

Κανεις ταμα για "άνθρωπο" πελάτη.

 

Δηλαδή σου προκαλούμε ζημιά και σου βγάζουμε την ψυχή επειδή ζητάμε α) να μην μας εμφανίζεις ζημιές από το πουθενά, β) να μην χρεώνεις τραγελαφικά ποσά για απλές δουλειές, γ) να εγκαθιστάς όντως τα ανταλλακτικά τα οποία σου πληρώνουμε και να μην βάζεις άλλα μεταχειρισμένα;

Μάλιστα, το ακούσαμε κι αυτό....

@SPYRER_007 βλέπεις τι εννοούμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως ειπα και ποιο πριν  συμφωνώ μαζι σου" Πληρωνω οσα μου ζητας και απαιτω το καλητερο".Αν και παντα θα υπαρχουν παραλογοι πελατες οπως και ανεύθυνοi επαγελματιες.

Απλα οπως δεν τσουβαλιαζουμε ολους τούς πελατες ως παραλογους ετσι δεν πρεπει να τσουβαλιάζουμε και ολους τούς επαγελματιες ως απατεωνες για να φανουμε εμείς μαγκες (TS)

11 λεπτά πριν, magnam είπε

Δηλαδή σου προκαλούμε ζημιά και σου βγάζουμε την ψυχή επειδή ζητάμε α) να μην μας εμφανίζεις ζημιές από το πουθενά, β) να μην χρεώνεις τραγελαφικά ποσά για απλές δουλειές, γ) να εγκαθιστάς όντως τα ανταλλακτικά τα οποία σου πληρώνουμε και να μην βάζεις άλλα μεταχειρισμένα;

Μάλιστα, το ακούσαμε κι αυτό....

@SPYRER_007 βλέπεις τι εννοούμε;

 

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Εχει και ελληνικά οσο για την ανωτερη γνωση σου την παραδεχομαι και δεν με ανησυχεί .Αν αλλάξεις δε και τον τιτλο να αφορα μονο αυτη μια χαρα θα τα βρουμε............

Φίλτατε το έχεις τερματίσει, έχω αλλάξει πολύ ώρα τον τίτλο. Δυστυχώς όμως απλά κάνεις διάλογο χωρίς ουσία και κάποια ουσιαστική συμβουλή στα ερωτήματα μου και τους προβληματισμούς μου. Παρά μόνο να μειώσεις χωρίς επιχείρημα.

Από όσα διάβασα, κατέληξα εν τέλει στους υπερχρεωτές της αντιπροσωπείας. Επαγγελματίες στη δουλεία τους, επαγγελματίες στη συμπεριφορά τους ότι και να τους πω και γνώστες μηχανικοί με γρήγορη εξυπηρέτηση και 100% εργασία. 

Πήρα εν τέλει όσες πληροφορίες ήθελα ευχαριστώ, μπορούν οι mods να κλείσουν το θέμα.

2 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Οπως ειπα και ποιο πριν  συμφωνώ μαζι σου αν και παντα θα υπαρχουν παραλογοι πελατες οπως και ανεύθυνοi επαγελματιες.

Απλα οπως δεν τσουβαλιαζουμε ολους τούς πελατες ως παραλογους ετσι δεν πρεπει να τσουβαλιάζουμε και ολους τούς επαγελματιες ως απατεωνες για να φανουμε εμείς μαγκες (TS)

Εσυ επαναλαμβάνεις επίσης κατι που δεν εχω πει απλα και μονο να πεις κατι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jethro είπε

Φίλτατε το έχεις τερματίσει, έχω αλλάξει πολύ ώρα τον τίτλο. Δυστυχώς όμως απλά κάνεις διάλογο χωρίς ουσία και κάποια ουσιαστική συμβουλή στα ερωτήματα μου και τους προβληματισμούς μου. Παρά μόνο να μειώσεις χωρίς επιχείρημα.

Από όσα διάβασα, κατέληξα εν τέλει στους υπερχρεωτές της αντιπροσωπείας. Επαγγελματίες στη δουλεία τους, επαγγελματίες στη συμπεριφορά τους ότι και να τους πω και γνώστες μηχανικοί με γρήγορη εξυπηρέτηση και 100% εργασία. 

Πήρα εν τέλει όσες πληροφορίες ήθελα ευχαριστώ, μπορούν οι mods να κλείσουν το θέμα.

απο τη μια εγραψες να σου πουμε τη γνωμη για υπερχρεωση

απο την αλλη ζητας για σωστο (με βαση τα δικα σου δεδομενα) συνεργειο bmw (χωρις καν να αναφερεις περιοχη)

και στο τελος γραφεις το συμπερασμα σου. Βαζω στοιχημα οτι θα συνεχισεις το σκαλισμα στο οχημα (ακομα και porsche ή ΗUMMER να ειχες) και θα κρινεις το καθε συνεργειο που δε σου επιδιορθωνει τη τρομπα σε μια ωρα.

 

Παω να ετοιμασω τα αυγα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vamvakoolas είπε

απο τη μια εγραψες να σου πουμε τη γνωμη για υπερχρεωση

απο την αλλη ζητας για σωστο (με βαση τα δικα σου δεδομενα) συνεργειο bmw (χωρις καν να αναφερεις περιοχη)

και στο τελος γραφεις το συμπερασμα σου. Βαζω στοιχημα οτι θα συνεχισεις το σκαλισμα στο οχημα (ακομα και porsche ή ΗUMMER να ειχες) και θα κρινεις το καθε συνεργειο που δε σου επιδιορθωνει τη τρομπα σε μια ωρα.

Παω να ετοιμασω τα αυγα.

Καθόλου απλά τόσες σελίδες κανείς δεν έχει ρωτήσει ή να συμβουλέψει παρά μόνο να κράξει λες και μείωσα αυτούς, να έχουμε μια αντίληψη ε;

Το τοπικ ήταν ξεκάθαρο ανέγραψα εμπειρίες και ζήτησα συμβουλές και προτάσεις. Κανένας δεν μπηκε σε σε αυτή την διαδικασία.

Τα αυγα κρατησε τα για σενα.

Μόλις τώρα, SPYRER_007 είπε

Εχει εμπειρίες όμως εεεεεε................δεν μπορεις να πεις

Συγκριτικά με σένα που ηξερες οτι ειναι κλειδωμένα τα BMW με σεμινάρια... περισσότερες...🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...