Προς το περιεχόμενο

Dune Trilogy (2021+ΗΒΟΜax)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 441
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λιγο φλωρος δεν ειναι ο τυπας για feyd, o μορφονιος απο το shannara chronicles και απο ηθοποιία  λιγα πραγματα.

η pough για ιρουλαν δε με τρελαινει επισης. Που ειναι καλη ηθοποιος, απλα μαλλον θα σημαινει οτι θα μεγαλωσουν και το ρολο της. Ο ρολος κανονικα ειναι για καμια μορφονια, μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Φέρτε το τώρα. Τι έπος ήταν το πρώτο μέρος. Μόνο ο Βιλενεβ θα μπορούσε να δώσει στη μεγάλη οθόνη τις επικές διαστάσεις του κόσμου του dune. Σε εκείνη την παλιά κάτι είχε πάει πολύ στραβά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τι έπος ήταν το πρώτο μέρος. Μόνο ο Βιλενεβ θα μπορούσε να δώσει στη μεγάλη οθόνη τις επικές διαστάσεις του κόσμου του dune.

Μια φορά το μήνα τουλάχιστον, όταν λείπει η σύζυγος για να μην γκρινιάζει, το ρίχνω στο home cimena και γίνεται της μουρλής στην πολυκατοικία. :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dpolal είπε

Μια φορά το μήνα τουλάχιστον, όταν λείπει η σύζυγος για να μην γκρινιάζει, το ρίχνω στο home cimena και γίνεται της μουρλής στην πολυκατοικία. :D 

Πολύ δυνατό ήχο σχεδόν σε κάθε σεκάνς το καλύτερο κάνεις. Σε σημεία προσφέρει ανατριχίλες πολύ λεπτομέρεια και μπάσο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Μετά από τόσο καιρό που ήταν στη Watchlist επιτέλους την είδα και εγώ. 

Δεν είχα καμία βιασύνη να τη δω γιατί ήξερα εξ αρχής ότι υπάρχει και Part 2, επίσης ήξερα εξ αρχής ότι θα μου αρέσει και επαληθεύτηκα. 

Μιλάμε η ταινία είναι ΕΠΟΣ, τόσο σεναριακά όσο και οπτικοακουστικά.

Περιμένω πως και πως το Part 2 και ευτυχώς θα είναι μέσα στη φετινή χρονιά οπότε έχω κάτι να περιμένω για φέτος μετά από τόσες φόλες που τρώω τα τελευταία χρόνια. 

Μέσα στο ΣΚ θα την ξαναδώ γιατί έχει απίστευτες λεπτομέρειες που δε τις πολυκατάλαβα με την πρώτη. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, DeareN είπε

Μετά από τόσο καιρό που ήταν στη Watchlist επιτέλους την είδα και εγώ. 

Δεν είχα καμία βιασύνη να τη δω γιατί ήξερα εξ αρχής ότι υπάρχει και Part 2, επίσης ήξερα εξ αρχής ότι θα μου αρέσει και επαληθεύτηκα. 

Μιλάμε η ταινία είναι ΕΠΟΣ, τόσο σεναριακά όσο και οπτικοακουστικά.

Περιμένω πως και πως το Part 2 και ευτυχώς θα είναι μέσα στη φετινή χρονιά οπότε έχω κάτι να περιμένω για φέτος μετά από τόσες φόλες που τρώω τα τελευταία χρόνια. 

Μέσα στο ΣΚ θα την ξαναδώ γιατί έχει απίστευτες λεπτομέρειες που δε τις πολυκατάλαβα με την πρώτη. 

Κορυφαία ταινία δες την και σε 3d αν μπορέσεις κάπου προσθέτει αρκετά σε βάθος. 3 φορές την είδα και σίγουρα ακόμα μια πριν βγει η δεύτερη. Εξαιρετικός σκηνοθέτης το παλιο dune ήταν τραγικό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι κασταρανε τη leia seydoux ως lady margot. Μου φαινεται εντελως παραλογο για τοσο μικρο ρολο και η μονη πιθανη εξηγηση ειναι οτι ηδη εχουν στο μυαλο τους ειτε τα πρικουελ ή τα σικουελ στα οποια ειναι πολυ πιο σημαντικος χαρακτηρας(στα βιβλια των γιου herbert/anderson).

αν θυμαμαι καλα στα dune του lynch δεν υπηρχε καν σαν χαρακτηρας.

περιεγο να κοιτανε τοσο μπροστα μια και η πρωτη ταινια δε πηγε και πολυ καλα απο εισητηρια. Μακαρι να παει καλυτερα το 2ο μερος και να δουμε ολη την ιστορια σε τιβι/σινεμα.

εχουν πει τελικα ποια θα παιξει την Αλια?

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, bubble hit ηταν, δηλαδη εβγαλε μονο το budget της, αλλα κανενα ουσιαστικο κερδος. ο λογος που βγαινει το σηκουελ, ειναι επειδη ηδη ειχε γυριστει μερος του, συν οτι για τα δεδομενα της post-covid κυκλοφοριας του, πηγε καλα. οποτε το στουντιο πιστευει οτι εχει την δυνατοτητα να γινει μεγαλο franchise. θα διαψευτει ηχηρα.

εχει πλακα ομως πως τα media βαφτισανε το Warcraft εμπορικη αποτυχια, μια ταινια με μικροτερο budget και μεγαλυτερα εσοδα απο τα αντιστοιχα των Dune και Fury Road, αλλα εκεινες τις βγαλανε επιτυχιες. γιαυτο περιμενουν ακομη το σηκουελ του Fury Road.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KilliK είπε

οχι, bubble hit ηταν, δηλαδη εβγαλε μονο το budget της, αλλα κανενα ουσιαστικο κερδος. ο λογος που βγαινει το σηκουελ, ειναι επειδη ηδη ειχε γυριστει μερος του, συν οτι για τα δεδομενα της post-covid κυκλοφοριας του, πηγε καλα. οποτε το στουντιο πιστευει οτι εχει την δυνατοτητα να γινει μεγαλο franchise. θα διαψευτει ηχηρα.

εχει πλακα ομως πως τα media βαφτισανε το Warcraft εμπορικη αποτυχια, μια ταινια με μικροτερο budget και μεγαλυτερα εσοδα απο τα αντιστοιχα των Dune και Fury Road, αλλα εκεινες τις βγαλανε επιτυχιες. γιαυτο περιμενουν ακομη το σηκουελ του Fury Road.

Μεταξύ μας τώρα το fury road ήταν έπος ασχέτως με τα λεφτά που έβγαλε και παρομοίως και το dune. Το warcraft ήταν η αθλιότητα η ίδια. Έχει πολλές ταινίες βγάζουν κέρδη ενώ είναι σκουπίδια και πολλες εξαιρετικες ταινίες που με το ζόρι βγάζουν το budget. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...