Προς το περιεχόμενο

Αγορα Νεου Skoda Kamiq 1.0 116hp Ambition - Suzuki Vitara 1.4 GL+ HYBRID 48V 129HP


Noobios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι απλά ο μέσος Ευρωπαίος έχει την ιδιότητα/πολυτέλεια να παίρνει καινούριο και να το αλλάζει με καινούριο σε 7 χρόνια 

Σε μερικές χώρες τον επιδοτεί και το κράτος (ξέρω παράδειγμα από Ελβετία όπου σε επιδοτεί η ασφάλεια)

Μη σου πω Γερμανία που είναι και δικιά τους παραγωγή... Και έχουν και πλυθησμό...

Έτσι βγαίνουν τα νούμερα στις πωλήσεις...

Ε ναι λοιπόν με αυτό το σκεπτικό το vag είναι vfm σου δίνει περισσότερα απ' όσο κοστίζει 

Δεν είναι όλες οι χώρες σαν την Ελβετία και την Γερμανία όμως...

Επεξ/σία από zourman1981
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 304
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα και έκανα τεστ ντραιβ kamiq και karoq. Μια κλάση πάνω σε χώρους το karoq. Το kamiq έχει ωραίο εσωτερικό και ενώ είναι αρκετά ευρύχωρο σου δίνει την αρχική εικόνα ότι δεν είναι. Καπως περίεργο το φηλινγκ. Σίγουρα δεν νιώθεις ότι οδηγείς suv καμία σχέση πιο πολύ με hatchback μοιάζει. 

Τρέχουν κάτι προωθητικές ενέργειες και βγαίνει το Karoq 1.5 150hp στα 22.000 στην έκδοση ambition την μεσαία με έξτρα δωρεάν κλίμα και κάτι αισθητήρες βροχής αλλά δεν δίνουν τίποτα άλλο. Ο έμπορος έτσι όπως το έθεσε ήταν σαν να κάνει το πρατήριο του εισαγωγέα χωρίς κέρδος απλά για να τονωθεί η αγορά λέει. Δεν βγάζουν λεφτά από το αμάξι. Του είπα να βάλει έξτρα εγγύηση μέσα η κάτι και ήταν ανένδοτος. Παίζει αυτό ή απλά κάνει σκληρό παζάρι;

Επεξ/σία από Noobios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έμπορος χωρίς κέρδος, παπαρια μαντολες, τα πάντα θα ισχυριστεί για να μπορέσει να πουλήσει

Όσο διαρκεί η πώληση του αυτοκινήτου, μέχρι να έρθει, να πάρει πινακίδες, να παραδοθεί είναι ο καλύτερος σού φίλος, σε παίρνει τηλέφωνο στην γιορτή σου. Μετά γεια σας

 

Την ίδια τιμή ακριβώς είχαν δώσει σε εμένα πριν τον κορονοιο, από την αντιπροσωπεία Σκόντα στην Αγ Παρασκευή.  Στο χρώμα το ανοιχτό γκρι που ΔΕΝ είναι μεταλλικό

Πάντως πολύ καλή τιμή είναι, εμένα δεν με κέρδισε σχεδιαστικά

 

 

 

 

Επεξ/σία από tutuyo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ναι είναι καλή τιμή γιατί αν το βάλεις στο skoda configurator θα σου το βγάλει 26Κ αλλά έχει ελλείψεις το αμάξι. Δεν έχει αισθητήρες παρκαρίσματος δεν έχει μπρος φώτα led μόνο κάτι ημέρας δεν έχει κάμερα οπισθοπορίας και έχει μόνο 2 χρόνια εγγύηση. Από εξοπλισμό δηλαδή ανήκει σε άλλη εποχή λίγο. 
 

Μου άρεσε πολύ στην οδήγηση αλλά τώρα το ξανασκέφτομαι γιατί και είναι εκτός μπατζετ μου και αυτή η ακαμψία στην διαπραγμάτευση δεν μου άρεσε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πήρα το kodiaq στα 21970  μου είπαν ότι για να επιτευχθεί αυτή η τιμή ρίχνει κ ο έμπορος την τιμή του. Ενώ πχ έβγαζε 800 ευρώ, βγάζει 300. Τώρα αλήθεια - ψέμματα δεν ξέρω αν ισχύει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/5/2020 στις 2:33 ΜΜ, achilles_g_ είπε

Όταν πήρα το kodiaq στα 21970  μου είπαν ότι για να επιτευχθεί αυτή η τιμή ρίχνει κ ο έμπορος την τιμή του. Ενώ πχ έβγαζε 800 ευρώ, βγάζει 300. Τώρα αλήθεια - ψέμματα δεν ξέρω αν ισχύει..

....με πρόλαβες. Ήθελα να γράψω ότι έχει παίξει και το kodiaq στις 22.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ge-lyk είπε

....με πρόλαβες. Ήθελα να γράψω ότι έχει παίξει και το kodiaq στις 22.000

Εγώ σε αυτά τα λεφτά το θεωρώ μεγάλη ευκαιρία..Απλά o όγκος του δεν είναι για όλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Εγώ σε αυτά τα λεφτά το θεωρώ μεγάλη ευκαιρία..Απλά o όγκος του δεν είναι για όλους..

Παίρνεις πολύ αμάξι για αυτά τα χρήματα αλλά είναι ολόκληρη μαούνα. Μόνο αν έχεις πάρκινγκ σε σπίτι-δουλεια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα οδήγησα 2008. Εξωτερικά πανέμορφο για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον αλλά εσωτερικά είναι παρά πολύ περίεργη η φάση. Ένα μικρό τιμονακι το οποίο είναι παρά πολύ χαμηλά και προς τα έξω. Κοινώς στο μπες βγες ήταν λες και έμπαινα σε κουπέ. Στα κυβικά τα δικά μου που είμαι XXL πίσω μου χωράει μόνο άτοκο κάτω του 1,50. Την συνηθίζεις την θέση οδήγησης αλλά δεν ξέρω αν είναι για το δικό μου σωματότυπο το αμάξι.  
 

Ο 1.2 με τα 130 πολύ καλός αλλά και με τα 100 άλογα που οδήγησα ένα 208 εκεί με τρία άτομα μέσα τραβάει μια χαρά. Πήρα την προσφορά πριν από τα τεστ ντραιβ κ μόλις γυρίσαμε από τα τεστ ντραιβ είχε σκάσει μειλ από τα κεντρικά με προσφορές για κορόνα βαιρους όπως και στην σκοντα. Όποτε πετάξαμε τις προσφορές στα σκουπίδια και ξανά από την αρχή. 
 

Σε έκδοση active με τα 100 άλογα βγαίνει 18.600 τελική και 19.700 με τα 130 άλογα. Τίμιες τιμουλες. 
 

Μου έβγαλε και ένα 3008 προσφορά ένα τεμάχιο τελευταίο στα 23.500 αλλά εντάξει εκεί αρχίζω και ξεφεύγω από το μπατζετ αρκετά. 
 

Αυριο έχει vitara και μετά αποφασίΖω. Για Karoq με βλέπω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Noobios είπε

Αυριο έχει vitara και μετά αποφασίΖω.

Σε σύγκριση με τα άλλα που είδες μάλλον θα σου φανεί κάπως φτωχό το Vitara. Έχει όλα τα καλουδια αλλά είναι ένα σκαλί κάτω από αλλά αυτοκίνητα, κυρίως τα πλαστικά του φαίνονται φτηνά. Πάρε πάντως και τιμή για το 4Χ4, έχει τις επιλογές στην οδήγηση ( sport, snow ) και από ότι μου έχει πει φίλος που το έχει είναι άλλο αυτοκίνητο. Συν ότι έχει στην GL+ ( στην 4Χ4 ) τους αισθητήρες μπροστά, adaptive cruise control που αλλιώς τα έχει η GLX. Γράψε αν θες και τι σου είπανε για τιμές, το σκέφτομαι κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Noobios είπε

2008. Ειδικές προσφορές λόγο ιού. 

Ξέρεις αν υπάρχουν πουθενά ανεβασμένες ώστε να τις δούμε και μεις, καθώς στο site δεν αναφέρει κάτι...
Αν όχι, μπορείς να το ανεβάσεις εσύ ή να δώσεις κάποιες περισσότερες πληροφορίες?
Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Ξέρεις αν υπάρχουν πουθενά ανεβασμένες ώστε να τις δούμε και μεις, καθώς στο site δεν αναφέρει κάτι...
Αν όχι, μπορείς να το ανεβάσεις εσύ ή να δώσεις κάποιες περισσότερες πληροφορίες?
Ευχαριστώ!

Θα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον αντιπρόσωπο. Είναι ειδικές τιμές για συγκεκριμένα τεμάχια και μοντέλα. Μόνο ετοιμοπαράδοτα εννοείται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισα skoda Karoq 1.5 150hp limited τελικά. Αυτό μου έκανε κλικ. Ότι άλλο είδα δεν με τρελανε και δεν ήθελα να πάρω αμάξι για να λέω μετά μαλακια έκανα τελικά έπρεπε να πάρω άλλο. 
 

Ο φίλος του άλλου νήματος είναι πολύ μπερδεμένος εγώ το αντίθετο. Πλατιασα λίγο, είδα μερικά αμάξια ακόμα εκτος από τα αρχικά αλλά τελικά κατέληξα στο ότι παίρνεις αυτό που σου κάνει το κλικ. Φυσικά αν το σηκώνει η τσεπη σου. 
 
Θενξ για όσους έδωσαν γνώμες και απόψεις. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...