Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
54 λεπτά πριν, ge-lyk είπε

...πίστευα ότι δε θα μπορούσαν να βγάλουν πιο άσχημο αυτοκίνητο από το rapid. Αλλά τα κατάφεραν. 

καλυτερα να μη δεις το fiat multipla, δε θα μπορεις να φας και να κοιμηθεις 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

49 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

καλυτερα να μη δεις το fiat multipla, δε θα μπορεις να φας και να κοιμηθεις 🤣

Με ρώτησαν εχθές τα παιδιά ποιο είναι το πιο άσχημο αμάξι ... Φανταστείτε τι τους έδειξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισαν και οι πρώτες παρουσιάσεις, αν και το συγκεκριμένο είναι η μικρή μήκους έκδοση από το εν λόγω κανάλι...Ελπίζω να το φέρουν σε καλή τιμή εδώ, γτ στον διαμορφωτή της Γερμανίας μου φάνηκε αρκετά ακριβό και αρκέτα "άδειο" από εξοπλισμό...
Πάντως στο τωρινό Leon τρέχουν κάποιες προσφορές σε καλές τιμές οι οποίες νμζ περιλαμβάνουν και ηλιοροφή (κάνε μια έρευνα στο car, είχα δει μερικά εκεί νμζ).
Το Puma και μένα μου φαίνεται αρκετά τίμιο γι'αυτά που προσφέρει, αλλά θέλω να δω και τα υπόλοιπα πρώτα και μετά να αποφασίσω... 
EmpYristis το Astra προσωπικά δεν το κοιτάζω γτ ο πατέρας μου είχε 4 Opel και δεν νμζ ότι αντέχω κι άλλο, όσο αξιόλογο και αν είναι. Όταν του ανέφερα ότι ψάχνω για αυτοκίνητο το 1ο πράμα που μου είπε ήταν, "στην Opel πήγες να δεις"?! 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Άρχισαν και οι πρώτες παρουσιάσεις, αν και το συγκεκριμένο είναι η μικρή μήκους έκδοση από το εν λόγω κανάλι...Ελπίζω να το φέρουν σε καλή τιμή εδώ, γτ στον διαμορφωτή της Γερμανίας μου φάνηκε αρκετά ακριβό και αρκέτα "άδειο" από εξοπλισμό...
Πάντως στο τωρινό Leon τρέχουν κάποιες προσφορές σε καλές τιμές οι οποίες νμζ περιλαμβάνουν και ηλιοροφή (κάνε μια έρευνα στο car, είχα δει μερικά εκεί νμζ).
Το Puma και μένα μου φαίνεται αρκετά τίμιο γι'αυτά που προσφέρει, αλλά θέλω να δω και τα υπόλοιπα πρώτα και μετά να αποφασίσω... 
EmpYristis το Astra προσωπικά δεν το κοιτάζω γτ ο πατέρας μου είχε 4 Opel και δεν νμζ ότι αντέχω κι άλλο, όσο αξιόλογο και αν είναι. Όταν του ανέφερα ότι ψάχνω για αυτοκίνητο το 1ο πράμα που μου είπε ήταν, "στην Opel πήγες να δεις"?! 🤣

Έχει ακριβώς το δικό μου με τον 1.5 ηλιοροφή,led στα 19600. Αυτο έλεγα ότι σκεφτόμουν να πάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το C5 aircross τι λέει? Αν και είναι κανά χιλιάρικο πάνω από το budget , αλλά διαφημίζει για τον εαυτό του την ανάρτησης και τα καθίσματα. Επίσης βλέπω έχει τεράστιους χώρους

Αν για 1000€ πάνω αγοράζω καλύτερο αμάξι γενικά σε ποιότητα κύλισης, χώρους, κινητήρα τότε να τα δώσω

Επίσης διάβασα ότι ακούγεται ο κινητήρας στο πούμα μέσα στη καμπίνα και με χάλασε λίγο

Θα ρίξω μία ματιά και στο Tucson που είναι με 1600αρη κινητήρα

Και μια στο Skoda Karoq 1500 150 άλογα 

Edit: άκυρο το karoq πάει πολλά με τον 150αρη 24000+

Ναι ξέρω είπα στο πρώτο ποστ ότι δεν θέλω SUV και εκεί θα καταλήξω μάλλον , αφού αλλάξει η ζωή με τα παιδιά ας το κερδίσω σε άνεση και χώρους. Άσε που είναι περισσότερες οι επίλογες σε SUV παρά σε hatchbacks, Τα 450+ σε χώρους που βλέπω δεν με χαλάνε ....

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

99.9% βρέθηκε ο αγοραστής , το αμάξι σε κανα 2 ημέρες μάλλον θα φύγει

Ξαναπέρασα απο ford , με 500ε αλλάζεις την χαρτογράφηση απο 125 --> 155 άλογα κανονικά με την εργοστασιακή εγγύηση. Δεν ξέρω τιμές σε ροπή θα το ψάξω , αλλά είναι πολύ καλή λύση για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον γλυκοκοιτάς και τα SUV, αξιόλογο για τα χρήματα του είναι το Vitara 140hp. Ιδανικό μέγεθος για πόλη, μικρό μήκος, επαρκείς χώροι.  

Το ότι δεν είναι ολοκαίνουριο μοντέλο είναι θετικό. Δοκιμασμενο, δεν θα έχεις παιδικές ασθένειες και δεν θα γίνεις beta tester.

Αναφέρθηκαν και οχήματα μεγέθους όπως το εξαιρετικό Tuscon. Αυτά είναι σημαντικά μεγαλύτερα οχήματα. Θα το νιώσεις το κάθε έξτρα εκατοστό μηκος, φάρδος στο πετσί σου αν δεν έχεις δικό σου πάρκιγκ, κάθε φορά που θα το παρκάρεις. Tuscon, Sportage, είναι μεγαλύτερα από Qashqai που κι αυτό έχει μεγαλώσει από γενιά σε γενιά.

 

Φυσικά αν έχεις πυλωτή, αγνόησε την άνω παράγραφο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσχετο μιας και δεν έχω ψαχτει ποτέ μου για τέτοια αυτοκίνητα μιας και ανύπαντρος ακόμα μου αρέσουν τα πιο σπορ και δυνατά αμάξια άλλα πήρε ο σπιτονοικοκύρης μου το kia stonic και το είδα από κοντά και πιστεύω ταιριάζει στις ανάγκες σου. Είναι σχετικά όμορφο αμάξι ανάλογα τα γούστα παντα. Από κινητήρες και λοιπά δεν ξέρω τι παίζει γιατί όπως προείπα δεν έχω ιδέα της συγκεκριμένης αγοράς αλλά νομίζω παίζει στο budget σου. Επίσης από όσο γνωρίζω η κια δίνει και μεγάλη εργοστασιακή εγγύηση που για μένα είναι τεράστιο plus στην αγορά καινούριου αυτοκινήτου. Ισως έχει αναφερθεί και πιο πίσω αλλά δεν το θυμάμαι.

Επεξ/σία από Liapisftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω ότι έληξε και ευτυχώς που πέρασα και από Citroen.

C5 aircross inspire έκδοση

Αεροπλάνο καμία σχέση με ότι άλλο είδα , το puma δεν έχει καμία επαφή με αυτό σε τίποτα

Ποιότητα, ομορφιά , αναρτήσεις , χώροι, τεχνολογία, 1.2t 130 άλογα.

Δείχνει αμάξι που θα με κρατήσει για περισσότερα χρόνια, οπότε λέω να κάνω την υπέρβαση, να το βάλω άλλον ένα χρόνο δόσεις και να πάρω αυτό.

Μου έκανε κλικ όταν μπήκα μέσα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος

Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή, βοήθεια και γνώσεις που μου δώσατε

Αύριο ή μεθαύριο πάω για παραγγελία του C5

Ελπίζω να ανεβάσω φωτογραφίες όσο πιο σύντομα γίνεται

Να είστε όλοι καλά 🤗

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
36 λεπτά πριν, tsofras είπε

Τέλος

Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή, βοήθεια και γνώσεις που μου δώσατε

Αύριο ή μεθαύριο πάω για παραγγελία του C5

Ελπίζω να ανεβάσω φωτογραφίες όσο πιο σύντομα γίνεται

Να είστε όλοι καλά 🤗

Καλη επιλογη, να το χαρεις και αγρατζουνιστος 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές το βράδυ το πέτυχα και εγώ γιατί έχει τιμή 24.500 οπότε δεν το είχα κοιτάξει καν.

Απλά μου έβγαλε ένα το car στα 22.890 και λέω ας πάω να το κοιτάξω μήπως έχει κάποια έκπτωση .

Και έτσι έγινε μου έκανε κάποια τίμια έκπτωση περίπου 2.000 , 25.000 έχει η έκδοση που θέλω , οπότε κλείσαμε στα 23.160 με το κλειδί στο χέρι

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tsofras είπε

Εχθές το βράδυ το πέτυχα και εγώ γιατί έχει τιμή 24.500 οπότε δεν το είχα κοιτάξει καν.

Απλά μου έβγαλε ένα το car στα 22.890 και λέω ας πάω να το κοιτάξω μήπως έχει κάποια έκπτωση .

Και έτσι έγινε μου έκανε κάποια τίμια έκπτωση περίπου 2.000 , 25.000 έχει η έκδοση που θέλω , οπότε κλείσαμε στα 23.160 με το κλειδί στο χέρι

Με το καλό να το παραλάβεις. Τι χρώμα διάλεξες αν επιτρέπεται?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...