Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Ρενώ μέσα έχει μαλακα  πλαστικά αφροδη στο ταμπλό ; Το captur που είχα ήταν άθλια .

Οκ καλή τιμή το Ρενώ φουλ έξτρα . Αν σου αρέσει το πίσω μέρος ( αντικειμενικα πάντα ) ωραίο είναι. Επειδή είχα Ρενώ το μόνο μειων είναι ότι δεν έχουν μεταπωλητική αξία.μην περιμένεις να πιάσεις σε 8 χρόνια όσα έπιασες με το λεον. Ούτε για αστείο  δεν τα πιάνεις. 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, mp123 είπε

Το Ρενώ μέσα έχει μαλακα  πλαστικά αφροδη στο ταμπλό ; Το captur που είχα ήταν άθλια .

Οκ καλή τιμή το Ρενώ φουλ έξτρα . Αν σου αρέσει το πίσω μέρος ( αντικειμενικα πάντα ) ωραίο είναι. Επειδή είχα Ρενώ το μόνο μειων είναι ότι δεν έχουν μεταπωλητική αξία.μην περιμένεις να πιάσεις σε 8 χρόνια όσα έπιασες με το λεον. Ούτε για αστείο  δεν τα πιάνεις. 

έχει μαλακά πλαστικά παντού στις πόρτες στο ταμπλό , μόνο κάτω στην κονσόλα δεν έχει αλλά και τα περισσότερα που είδα εκεί δεν έχουν.

Την μεταπωλητικη αξία εκτός από τα premium δεν την κοιτάω είδα και τα 3 Opel που έχω αλλάξει

Το leon ήταν άλλη φάση για αυτό τα έπιασε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

έχει μαλακά πλαστικά παντού στις πόρτες στο ταμπλό , μόνο κάτω στην κονσόλα δεν έχει αλλά και τα περισσότερα που είδα εκεί δεν έχουν.

Την μεταπωλητικη αξία εκτός από τα premium δεν την κοιτάω είδα και τα 3 Opel που έχω αλλάξει

Το leon ήταν άλλη φάση για αυτό τα έπιασε

Τότε ένταξη είσαι Μην δώσεις 20000 για αμάξι με σκληρά πλαστικά.Τοτε βρήκες αυτοκίνητο μια χαρά είναι και πολύ  καλή τιμή .

Μην ξεχάσεις το 500Χ να δεις για να καταλήξεις σε τι θα πάρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, mp123 είπε

Τότε ένταξη είσαι Μην δώσεις 20000 για αμάξι με σκληρά πλαστικά.Τοτε βρήκες αυτοκίνητο μια χαρά είναι και πολύ  καλή τιμή .

Μην ξεχάσεις το 500Χ να δεις για να καταλήξεις σε τι θα πάρεις.

Ναι θα πάω από Δευτέρα να δω σε τι τιμές παίζει και πως είναι , μία διαμόρφωση που έκανα με αισθητήρες παρκαρίσματος, φωτών και Navi πάει στα 20.000

Παιδιά επειδή το έκανα επιστήμη και έχω αρχίσει να σαλευω

Το πρώτο αμάξι που γουσταρα και είδα ήταν το πούμα , μετά είδα οτιδήποτε άλλο υπάρχει και έπεσα στη λούμπα

Παρασκευή ήμουν έτοιμος να το κλείσω είπαμε για το ντεπόζιτο και τονπαράτησα

επειδή είναι crossover οπότε έχει τα καλά του Suv με sport πάτημα , moose test τούμπανο, μου αρέσει μέσα και έξω και αλλάζω κατηγορία λέω να σταματήσω να κοιτάω και να πάω Δευτέρα να το κλείσω.

Άλλο που να μου αρέσει εξωτερικά και εσωτερικά δεν έχω βρει και κοστίζει 21300 με 3.6 επιτόκιο

Αυτά

Αν δεν αλλάξω γνώμη καλά θα είναι 🤣

 

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, hountalas είπε

Καλά μαλακία το ότι δεν κλειδώνει αλλά δεν είναι αποτρεπτικός ρόλος μη αγοράς. Αν θέλει να σου κάνει κάποιος μαλακία δεν την γλυτώνεις και χάλυβα να είναι το πορτάκι.

Γενικά πάντως όσο το σκέφτεσαι και όσο το ψάχνεις τόσο θα μπερδεύεσαι. Γνώμη μου περίμενε το λίγο όσο μπορείς μήπως παίξει και καμία προσφορά γιατί οι πωλήσεις έχουν πιάσει χαμηλά νούμερα. Αν δεν έχει πρόβλημα με τους χώρους του puma πίσω , τότε κλείστο χθες.

Δεν έχω μία χαρά είναι οι χώροι για εμένα

Μου κάνει εντύπωση όμως που εκτός από τον γάτο στην Citroen και την έκπτωση του Megane οι περισσότεροι πωλητές είχαν μία απάθεια και καμία προσπάθεια για πώληση.

Δεν μπορεί στην κατάσταση που είμαστε και μετά από 1.5 μήνα να πηγαίνεις για αμάξι και οι περισσότεροι να μην σηκώνονται καν να σε εξυπηρετήσουν ή να προσπαθήσουν να κάνουν κάτι καλύτερο. Εδώ ο άλλος στο C5 μου το έριξε σχεδόν 3.000 ευρώ και δώρο συναγερμό , πατάκια και φουλ φιμε από λουμαρ. Με πήγε τέστ ντραιβ για πάνω από μία ώρα μέχρι και σε στροφές για να δω το αμάξι.

Ειλικρινά σκέφτηκα ακόμη και το C3 για να μην χάσει ο άνθρωπος την πώληση γιατί την αξίζει, την δούλεψε. Αν δεν είχε κοντά στα 8 επιτόκιο μπορεί και να με έψηνε να το αγοράσω.

Και σε όλους είπα ότι θέλω αμάξι άμεσα, ζήτησα τεστ ντραιβ και χρηματοδότηση με τα μισά λεφτά προκαταβολή.

Οπότε δεν πήγα απλά για να περάσει η ώρα μου και όλες ήταν άδειες

Στο megane προνομιακό επιτόκιο 3.9 αλλά στο capture πάνω από 7. Γιατί ρε παιδιά? Πιστεύουν ότι θα γίνει χαμός από τις αγορές για το συγκεκριμένο?

Πήγα σε 12 αντιπροσωπείες 2 με πήραν τηλέφωνο , από Citroen και από Opel

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

To Kia xceed το έχεις δει καθόλου? 

Ναι 22.000 για 1000 με 120 άλογα

Άσχετο γύριζα από περπάτημα με την οικογένειά και πάρκαρε κάτω από το σπίτι ένα C5 aircross όπως το ήθελα ( λες να το έφερε ο πωλητής να με ψήσει ? 🤔 )

Ωραίο το άτιμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως στα χρηματα που διαθετουμε(οχι οτι ειναι λιγα αυτες τις εποχες ισα ισα...) Καθε αυτοκινητο που μπορουμε να επιλεξουμε σιγουρα θα εχεις καποιες ελλειψεις- μειονεκτηματα!! Αλλο σε χωρους αλλο σε εξοπλισμο αλλο σε κινητηρα αλλο σε ποιοτητα πλαστικων κτλ...οποτε μαλλον πρεπει να αποφασισουμε τι θα ειναι αυτο που θα μας λειψει λιγοτερο αν δν το εχουμε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Ναι 22.000 για 1000 με 120 άλογα

Άσχετο γύριζα από περπάτημα με την οικογένειά και πάρκαρε κάτω από το σπίτι ένα C5 aircross όπως το ήθελα ( λες να το έφερε ο πωλητής να με ψήσει ? 🤔 )

Ωραίο το άτιμο

Από KIA, όπως είχα αναφέρει μόνο το CEED μπορείς να κοιτάξεις, το οποίο όταν είχα πάει να το τσεκάρω εγώ πριν λίγο καιρό, για το 1.4T 140hp GTLine ο πωλητής που το είδα μαζί με τα χαρτιά και το μεταλλικό χρώμα μου έδινε τελική τιμή 22.000 ευρώ. Ωστόσο με μερικά τηλέφωνα σε άλλες αντιπροσωπείες και λίγο παζάρι μου το άφηναν και 21.500...
Δεν μπόρεσα να το κάνω τεστ ντράιβ καθότι δεν ήταν διαθέσιμο, ωστόσο το βρήκα αρκετά ποιοτικό και με καλούς χώρους και πορτμπαγκάζ νμζ κάπου στα 395 λίτρα και 7 χρόνια εγγύηση!
Πάντως ενώ μου είναι πολύ συμπαθής σαν μάρκα, γνκ παρατήρησα ότι με όσες αντιπροσωπείες KIA μίλησα, είχαν μια συμπεριφορά σαν να μην θέλουν να πουλήσουν ένα πράμα, πολύ αδιαφορία...
Αν μπορείς να το παραβλέψεις αυτό και σου αρέσει και το αμάξι τότε νμζ είναι αρκετά καλή επιλογή... 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Christos Vvs είπε

Από KIA, όπως είχα αναφέρει μόνο το CEED μπορείς να κοιτάξεις, το οποίο όταν είχα πάει να το τσεκάρω εγώ πριν λίγο καιρό, για το 1.4T 140hp GTLine ο πωλητής που το είδα μαζί με τα χαρτιά και το μεταλλικό χρώμα μου έδινε τελική τιμή 22.000 ευρώ. Ωστόσο με μερικά τηλέφωνα σε άλλες αντιπροσωπείες και λίγο παζάρι μου το άφηναν και 21.500...
Δεν μπόρεσα να το κάνω τεστ ντράιβ καθότι δεν ήταν διαθέσιμο, ωστόσο το βρήκα αρκετά ποιοτικό και με καλούς χώρους και πορτμπαγκάζ νμζ κάπου στα 395 λίτρα και 7 χρόνια εγγύηση!
Πάντως ενώ μου είναι πολύ συμπαθής σαν μάρκα, γνκ παρατήρησα ότι με όσες αντιπροσωπείες KIA μίλησα, είχαν μια συμπεριφορά σαν να μην θέλουν να πουλήσουν ένα πράμα, πολύ αδιαφορία...
Αν μπορείς να το παραβλέψεις αυτό και σου αρέσει και το αμάξι τότε νμζ είναι αρκετά καλή επιλογή... 
 

Στα 22.000 προτιμώ να δώσω αλλά 600 και να πάρω το C5 ή 600 λιγότερα για το puma

Ωραίο το Ceed αλλά παρά έγινε premiumw ξαφνικά η Κια

έχουν κάποια standards σε απόσταση από το έδαφος τα SUV?

 Π.χ. βλέπω στο site

https://www.automobiledimension.com/car-comparison.php

23 πόντους το C5

20 το Grandland X

Στο πούμα δεν αναφέρει, και παρατήρησα στα hatchback ας πούμε δεν αναφέρει απόσταση από έδαφος και νομίζω με αρκετό ψάξιμο κάπου είδα ότι το πούμα είναι 14.3 πόντους από το έδαφος.

Ένα κλασικό hatchback τι απόσταση έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι Κυριακή και οι αντιπροσωπείες κλειστές δεν θα κλείσεις τίποτα και θα αλλάξεις κι άλλες γνώμες! :lol:

Για μένα πηγαίνε σε αυτό που σου αρέσει πιο πολύ συνολικά αφού το φτάνεις. Το c5 δηλαδή. Θα είναι κρίμα σε λίγο καιρό να το μετανιώσεις και να πεις γιατί δεν πήρα αυτό που γούσταρα και συμβιβάστηκα.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, zio10 είπε

Επειδή είναι Κυριακή και οι αντιπροσωπείες κλειστές δεν θα κλείσεις τίποτα και θα αλλάξεις κι άλλες γνώμες! :lol:

Για μένα πηγαίνε σε αυτό που σου αρέσει πιο πολύ συνολικά αφού το φτάνεις. Το c5 δηλαδή. Θα είναι κρίμα σε λίγο καιρό να το μετανιώσεις και να πεις γιατί δεν πήρα αυτό που γούσταρα και συμβιβάστηκα.

Δεν είναι μόνο το οικονομικό για το C5, είναι ότι είναι και μεγαλύτερο αποττο puma , οπότε σκέφτομαι κιόλας το θέμα Parking εκτός σπιτιού ( 25 πόντοι μεγαλύτερο μήκος , στο πλάτος είναι μόνο 35 χιλιοστά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν θυμαμαι τι μπορει να εγινε αρκετες σελιδες πριν,το qashqai το εχεις αφησει εκτος συζητησης για καποιο λογο?

Νομιζω ειναι μεσα στα λεφτα που θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...